Forum Forum inwestycyjneFundusze

Pareto (Open Finance)

Pareto (Open Finance)

Michal_O / 2009-05-29 09:35
Witam,

Czy ktoś z Was kupił / zna produkt o nazwie "Pareto" sprzedawany przez Open Finance ?

Produkt oparty na: BNP Paribas New Frontier 8 EuropeExcess Return Index.

Wyświetlaj:
Aleksandra Pojko / 79.184.111.* / 2019-01-29 13:19
Witam serdecznie,
miałam wątpliwa przyjemność posiadania polisolokaty, gdy dowiedziałam się jaki to przekręt to złożyłam rezygnację wówczas dowiedziałam się, że straciła 80% pieniędzy, które wpłaciłam ze spadku po ojcu. Na początku próbowała sama odzyskać pozostałą kwote, jednak moje reklamacje nic nie dały. Dowiedziałam się na podobnym forum, którego już niestety nie ma, o kilku kancelariach, w tym m.in. Kancelarii Prawnej Claim&Insurance. Obdzwoniłam kilka kancelarii i nie było trudno wybrać Kancelarii CLaim, tylko oni poświęcili mi tyle czasu, wszystko bardzo dokładnie wytlumaczył prawnik, krok po kroku. W pozostałych były przekazane tylko zdawkowe informacje, a w Claim podane podstawy prawne, wyniki spraw sądowych, szanse na wygraną w postepowaniu polubownym i sądowym, omówilismy wszystkie roszczenia itd. Po tym, jak powierzyłam im moją sprawę polisolokaty, na naprawę dużą kwotę bo kilkaset tysięcy złotych, oraz po tym, jak kancelaria wygrała dla mnie te pieniądze, co do złotówki, wówczas postanowiłam, że chcę pomóc innym osobom w podobnej sytuacji jak moja. Szukałam wiele dni informacji i pomocy na forach. Mam nadzieję, że opis mojej sytuacji pomoże innym osobom aby wydostać się z tej sytuacji i odzyskac swoje oszczędności.
Wszystkim z pełną odpowiedzialnością i szczerze polecam Prawnik Panią Kingę z Kancelarii Prawnej CLaim&Insurance. To osoba o olbrzymiej wiedzy i doświadczeniu w tej dziedzinie, co potwierdzi nawet zwykła rozmowa. Za Jej zgodą upubliczniam nr telefonu: 531 962 231. Życzę wszystkim pozytywnego finału i odzyskania pieniędzy. Mnie się udalo, mam nadzieję że innym też. Jeżeli ktoś chce więcej informacji o mojej polisolokacie i przebiegu postępowania, jak odzyskałam pieniądze, chętnie opowiem więcej szczegółów w wiadomości.

Pozdrawiam
Aleksandra Pojko
pareciarka / 87.206.254.* / 2014-10-07 15:20
Witam, czy coś wiadomo w sprawie Pareto II. Po wydaniu decyzji przez Prezesa UOKiK z dnia 31-12-2013 na temat w/w umilkło forum, co dalej z tym fantem, sprawa ma jakiś ciąg dalszy?
Agata Mak / 2016-03-27 10:19
Witam, ja też jestem posiadaczką polisolokaty, mam Pareto II. Oczywiście mam znacznie mniej pieniędzy na koncie niż zainwestowałam. Czy jest jakaś szansa na odzyskanie całej kwoty? Słyszałam, że kancelarie pomagają ale nie walczą o cała kwotę i zabierają 50% odzyskanych środków. Dziękuje z góry za pomoc.
Piotr Szymański / 83.9.152.* / 2014-10-13 12:46
Szanowny Panie,

decyzja Prezesa UOKiK z dnia 31/12/2013 roku dotyczyła Banku Getin (źródło: http://decyzje.uokik.gov.pl/dec_prez.nsf/0/BAE9A86A8DB75333C1257C6600387818?OpenDocument), a to jest wątek poświęcony Open Finance.

Open Finance jest firmą doradczą działającą niezależnie od banków obecnych na polskim rynku, w tym również od banku Getin.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Mr MR / 91.222.149.* / 2014-12-16 13:35
Brednie opowiadasz !

Zatrudnili go tylko by powtarzał tą samą historyjkę, ale dobrze, niech ludzie czytają.

Inni Na Pewno będą omijać ten open Fajans z daleka.
Prawda jest taka , że proponuje się produkt finansowy o zawiłej strukturze, osobom, które nie odróżniają obligacji od akcji.

A pokazywana krzywa wzrostu na spotkaniu z tzw. konsultantem, to zwykła ściema.

I tak wam oszuści KNF dobierze się do portfela i zamknie ten pseudo legalny biznes.
do czasu, doczekacie się :)
jerzy3000 / 195.187.99.* / 2014-10-15 08:34
Open Finance to tez oszust i kretacz. Na szczescie skonczylo sie rzniecie ludzi na kase - sami sie zorientowali ze maja do czynienia z oszustem inwestycyjnym. Tak wiec takie pitolenie nic nie pomoze.
radiolotka / 80.53.59.* / 2014-11-04 12:02
Czy ktoś znalazł jakieś rozwiązanie tego problemu? chciałabym się wywinąć z pareto a nie wiem od czego zacząć. Doradcy gwarantują 100% wpłacanych pieniędzy ale nie infrmują o opłatach administracyjnych które są bardzo wysokie
Piotr Szymański / 87.206.104.* / 2014-10-15 14:00
Szanowny Panie Jerzy,

ponownie zapewniam Pana, że wyłapanie wszelkich nieprawidłowości w pracy naszych doradców finansowych leży w największym interesie Open Finance. Proszę zatem Pana o informowanie placówek Open Finance osobiście lub poprzez kontakt z naszymi konsultantami dostępnymi pod bezpłatnym numerem infolinii 801 600 200 o wszelkich sprawach związanych z niewłaściwym poziomem jakości świadczonych usług przez naszych doradców.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Halusia172 / 79.191.125.* / 2016-07-16 19:12
"Pseudo doradca" Jerzy Szymański z Open Finanse nie wie, że infolinia 801 ... jest płatna. Takie kłamstwo! Jak całe to pseudodoractwo !!!!!!!!!!!!!!!!
Marek 1 / 83.6.235.* / 2014-11-04 12:04
Panie Szymański piszę Pan nam wszystkim takie elokwentne odpowiedzi że produkt np. Pareto nie jest wolny od opłat ale że i tak dostaniemy 100% zainwestowanych środków to proszę mi powiedzieć co to jest opłata administracyjna, którą Państwo pobieracie i wynosi prawie 20 % każdej zainwestowanej składki bieżącej(Państwo informujecie że pobieracie około 1,5% prowizji za zarządzanie rocznie). Poza tym wpłacona składka pierwsza została niedoszacowana około 50 %. To powie mi Pan na jakiej zasadzie gwarantujecie Państwo wypłate 100 %tego co nieświadomy klient Waszej instytucji wam zdeponował.
Franek455 / 82.177.92.* / 2016-01-18 14:43
to jest prowizja naciągacza z open finance
Marian 777 / 88.199.148.* / 2015-11-24 10:59
To są naciągacze widząc klienta opowiadają bajki, bo człowiek w zabieganym świecie powierza pieniądze specjalistą bo wierzy że na stare lata będzie miał coś więcej niż z ZUS tu kicha ci i ci oszukują. Mamią ludzi zyskami bo marne 2% na lokacie nie przemawia do ludzi. Jeżeli ktoś ma kontakt w sprawie finansów z panami Czerwińskim lub Witykiem to ostrzegam. Nawet nie wiecie kiedy was oszukają.Wszyscy mówią tylko to co macie usłyszeć bo chcą kasy z prowizji a wasza ciężko zarobiona kasa się w ogóle nie liczy. Tak jest do dziś.To jest wykorzystywanie nie wiedzy. Uważajcie
Piotr Szymański / 87.206.104.* / 2014-11-11 18:31
Szanowny Panie Marku,

produkty strukturyzowane nie są bezpłatne. Ich koszty są jasno określone i każdy Klient jest z nimi zaznajamiany przed podpisaniem umowy.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Marek 1 / 83.9.203.* / 2014-11-12 09:47
Szanowny Panie Szymański
jeśli Pan sądzi i pisze że klient jest poinformowany o opłacie administracyjnej w wysokości prawie 20% składki bieżącej oraz że indeks na którym oparta jest cała inwestycja traci na samym starcie do prawie 50 %( według mnie 45%) to muszę przyznać że ma Pan niewielką wiedzę o tym produkcie. Rozumiem że musi Pan w ten sposób odpowiadać ale fakty są inne i również według mnie aby ten produkt wyszedł na przysłowiowe zero to indeks musi od tej podstawy, która jest oszacowana jako wartość początkowa skalkulowana na podstawie waszego bądź co bądź kontrowersyjnego indeksu, wzrastać o ponad 20 % rocznie a tego nie jest mi Pan w stanie zagwarantować.
Piotr Szymański / 87.206.104.* / 2014-11-25 14:01
Szanowny Panie Marku,

mogę jedynie powtórzyć, że Klient jest zaznajamiany przed podpisaniem umowy o wszelkich kosztach i ryzykach wynikających z oferowanego produktu.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
g_czupryn / 2014-08-05 16:18
to jest oszustwo doradcy pieknie mowia ja podpisalam i co jeste inwalidką 2 grupy co mówiłam temu panu odziedziczyłam po smierci mamy pare groszy wpłacilam mówiac że tak na 5 lat nie bylo problemu i co jest problem teraz nie mam na leki a jak sie wycofam to trace wszyto jest oszustwo oni pieknie mowia biora kase za podpisanie umowy a ludzi maja w nosie niech ich szlak przeklinam tych ludzi co sa wyszkoleni do nabierania ludzi z tego zyja a inni klepia biebe i dostaja zawału na wiesc o stracie pieniedzy
zerro007 / 89.231.105.* / 2014-09-11 19:27
W dniu 18 września 2014 r. o godzinie 9.00 w sali nr 206 Sądu Okręgowego w Warszawie pod adresem Al. Solidarności 127 odbędzie się rozprawa przeciwko Open Finance S.A. Bez adwokata. Zainteresowanych zapraszam. Szczegóły w blogu http://zerro007.blox.pl/2014/09/Open-Finance-Za-tydzien-rozprawa.html
pareciarka / 87.206.254.* / 2014-10-08 12:41
Witam, i co dalej, proszę o jakąś informację, bo wpadłam po uszy, jestem "szczęśliwą" posiadaczką tegoż że produktu wciśniętego przez Open Finanse, jest szansa aby wyjść ze sprawy w miarę obroną ręką.
Marlenas / 77.114.7.* / 2014-06-05 13:09
Dodam też, że za każdym razem gdy rozmawiałam z tzw Doradcą inaczej była wyliczana kwota, którą otrzymam po wycofaniu środków. Jeśli ktoś ma Pareto-New FrontierII to mam prośbę o przesłanie załącznika odnośnie opłat za wcześniejsze zakończenie umowy
g_czupryn / 2014-08-05 16:20
zapomnij czlowieku ze miałes pieniądze oni dają tabela ale dopiero jak podpiszesz umowe
Piotr Szymański / 178.255.46.* / 2014-06-12 12:40
Szanowna Pani,

kwota, którą otrzyma Pani po wycofaniu środków w trakcie trwania programu jest wynikiem skomplikowanych obliczeń. Wpływa na nią szereg parametrów, w tym czas do zakończenia programu.

Proszę jednak pamiętać o gwarancji zwrotu 100% zainwestowanego kapitału w przypadku wypełnienia zobowiązania do utrzymania programu do końca okresu umownego. Nic Pani wówczas nie traci, a zyskuje szansę na zysk z inwestycji.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
bogkazub / 2016-04-13 22:53
Gwarancja zwrotu 100 % zainwestowanego kapitału(składek)pomniejszony o opłaty administracyjne ,które wynoszą nie jak jest to wyeksponowane 1,28% w skali roku ( naliczana od składki zainwestowanej )tylko w rzeczywistości jak się to przeliczy jest około 20%. Wpłacając np 9000pln jako składka pierwsza i dopłacając co miesiąc 248pln przez 15 lat wpłacimy w sumie 53640 a zagwarantowane mamy 100% składki zainwestowanej czyli 45000pln. Różnica 8640pln to właśnie owe opłaty administracyjne. Jak więc może mówić pan panie ekspercie open finance Piotrze Szymanński o gwarancji zwrotu 100% zainwestowanego kapitału . Pan przecież doskonale wie o opłacie administracyjnej i ile ona w rzeczywistości wynosi ale pan to przemilcza aby wprowadzić po raz kolejny ludzi w błąd jak wielu panu podobnych ekspertów naciągaczy którzy mówią tylko to co chcą powiedzieć a nie to co należy .
Joanna Ch.- oszukana przez Open Life / 192.193.116.* / 2014-10-16 11:27
Dobre !!!
Openie- nie wazne czy Finance czy Life- wstydz sie!!! Klamiecie, mydlicie oczy, przedstawiacie zaklamane wykresy tylko zeby klient podpisal umowe, a potem tylko dybiecie, zeby sie klientowi podwinela noga, zeby wszystko zgarnac, co klient zgromadzil! tak funkcjonujecie i taka jest prawda!
Ludzie- strzezcie sie ich i omijajcie ich oddzialy szerokim łukiem! Ja tez myslalam, ze moj "doradca" jest rzetelny i uczciwy!!!
Piotr Szymański / 87.206.104.* / 2014-10-21 00:57
Pani Joanno,

w najlepszym interesie doradcy finansowego jest posiadać zadowolonego Klienta, który poleci jego usługi swoim znajomym, rodzinie, itd. Działanie na niekorzyść Klienta nie jest żadną wartością dla żadnego doradcy Open Finance.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
jerzy3000 / 83.31.222.* / 2014-10-21 18:17
wlasnie podali w TV ze za sprzedaz tego [...] KNF nalozyl 50 milionow zet polskich kary. W tym na Open Finance. tak wiec nie bredz[...] o wartosciach.

I nie odpowiadaj mi
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
sari / 91.226.68.* / 2014-12-12 12:00
proszé o konkrety nr sprawy
jerzy3000 / 195.187.99.* / 2014-08-06 11:24
Oszuscie - powiedz czytelnie ze "inwestor" dostanie te 100 % po tych 10-15 latach - pomniejszone o 20% za koszty obslugi.
Bez jakiegokolwiek zysku.
Skomplikowane obliczenia - nie badz smieszny i nie oszukuj ludzi.
Piotr Szymański / 31.61.131.* / 2014-08-09 21:47
Szanowny Panie Jerzy,

produkt strukturyzowany nie jest wolny od opłat, jest jednak wolny od niebezpieczeństwa utraty inwestowanego przez Klienta kapitału. Jest to również doskonały produkt dla Klientów chcących uzyskać możliwość osiągnięcia realnego zysku nie lokując jednorazowo dużego kapitału.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Marzena 7777 / 91.189.221.* / 2014-09-14 19:40
GUZIK PRAWDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przez 15 lat wpłacę 28980, a mam gwarancję 22500. Czy to jest 100% włożonego kapitału????????????? Już przestańcie mydlić oczy!!!!!!!!!!!!!!!!
Piotr Szymański / 78.129.189.* / 2014-09-17 13:27
Szanowny Panie Jerzy,

nasza gwarancja dotyczy zwrotu 100% wkładu finansowego zainwestowanego w imieniu Klienta.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Aga643 / 159.205.177.* / 2014-08-24 21:58
Taką nowomową zaciemniacie ludziom oczy!!!! Co to znaczy "produkt"? Ble, ble, ble.... Czytać się nie chce. Kiedy z mężem poszukiwaliśmy najlepszego kredytu też nas w to dziadostwo próbowaliście wkręcić. Mieliśmy ponad 100 tys wkładu własnego i próbowaliście nam wmówić, że lepiej na pareto te pieniądze przekazać a nie bankowi oddawać. Dzięki temu kredyt miał się właściwie sam spłacać. Umówiliśmy się z tzw. doradcą na rozmowę o kredycie, a on jak tylko usłyszał ile mamy wkładu własnego, przez godzinę usiłował nam pareto wcisnąć. O ofertach banków w sprawie kredytu się nie dowiedzieliśmy. Bogu dzięki, że się nie daliśmy wmanewrować w te obietnice gruszek na wierzbie. Wyrazy głębokiego współczucia dla wszystkich umoczonych w tym bagnie:(
Piotr Szymański / 87.206.104.* / 2014-08-27 23:50
Szanowna Pani,

jest mi przykro, że usługa naszego doradcy finansowego nie spełniła wysokich oczekiwań, jakie wiązała Pani z naszą firmą. Mam nadzieję, że ten jednostkowy przypadek nie wpłynie negatywnie na korzystanie z naszych usług w przyszłości. Proszę pamiętać, że każda nasza firma posiada setki tysiące pracowników. Jestem przekonany, że możemy być Pani pomocni w przyszłości.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Danuta MM / 87.204.40.* / 2014-08-28 17:57
Oszuści i jeszcze raz oszuści
Mój mąż nabył certyfikaty strukturyzowane za namową panienki w banku (swoją drogą muszą dobrze im płacić za pozyskiwanie nowych nabywców, skoro bez żadnych skrupułów wciągają biednych ludzi w to bagno)Jak tylko mój mąż złożył swój podpis na umowie w ty samym momencie stracił ok 10,000 zł. Teraz musiał czekać 4 lata by odzyskać zainwestowane pieniądze bez żadnego zysku.
Ta sprawa nadaje się do prokuratora. Jak jest możliwe że w demokratycznym państwie ludzie nie mogą się bronić przed takimi oszustami, nikt nie stanie po ich stronie. Taka sama historia jest z pareto,tylko że tu trzeba czekać znacznie dłużej, nie wiadomo czy dożyjemy bo nie jesteśmy już młodzi. Czy ktoś się tym zainteresuje i pomoże nam starszym ludziom w odzyskaniu dorobku całego życia???
Piotr Szymański / 87.206.104.* / 2014-09-01 23:29
Pani Danuto,

produkty strukturyzowane oferowane przez naszych doradców finansowych to odpowiedź na zapotrzebowanie naszych Klientów, którzy oczekiwali produktu łączącego ze sobą niejako cechy lokaty i inwestycji. Produkt strukturyzowany zapewnia zatem niskie miesięczne wpłaty przez określony czas oraz możliwość uzyskania zysku z inwestycji.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
math34 / 83.144.65.* / 2014-08-26 14:06
No właśnie i tu jest problem.. czytać się nie chcę. Czytanie i rozumienie to klucz do wszystkiego!
jerzy3000 / 195.187.99.* / 2014-08-13 14:03
belkot jakiego swiat nie widzia [...] jaki realny zysk - obudz sie czlowieku. Ludzie powplacali po kilkanascie tysiecy i nie moga sie wycofac. sa juz sprawy w sadzie a Pan dalej ten swoj[...]Inwestuje na gieldzie od kilkunastu lat am i wiem n czym polegaja te struktury - niech Pan nie bedzie smieszny bo jest juz Pan zalosny i niewiargodny. na zadne pytanie Pan nie odpowiada
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Joanna Rytel / 89.67.89.* / 2014-08-22 19:42
Pojdz do Dezyzja NR RTK-55/2013 w Urzedzie do Spraw Konsumentow delegatura w Katowicach
Piotr Szymański / 87.206.104.* / 2014-08-13 21:38
Szanowny Panie Jerzy,

przykro mi, że tak odbiera Pan moją chęć odpowiedzi na Pana pytania.

Gdyby miał Pan jeszcze jakieś techniczne pytania albo jakiś aspekt pracy naszych doradców był dla Pana niejasny, bardzo chętnie jestem do Pana dyspozycji.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
bkarwowska / 83.144.82.* / 2014-08-21 10:32
Czlowieku, sam chyba nie wierzysz w to co mówisz!
W 2009 chcialam ulokowac powazna kwote w taki sposob, aby bylo to oprecentowane i na maximum 2 lata.
W tym celu udalam sie do doradcy finansowego liczac na rzetelne doradzenie (jak nazwa wskazuje)
Czlowiek ten (Open Finance przy Marszalkowskiej) za duzo nie chcial mi tlumaczyc i koniec koncow podpisalam umowe.
Nie mialam czasu zajmowac sie tym sama, dlatego liczylam na pomoc ze strony doradcy. Okazalo sie to olbrzymią pomyłką, a wrecz oszustwem poniewaz podsunieto mi do podpisania umowe na 15 lat zapewniajac, że i tak mozna pieniadze bez problemu odebrac juz po 2 latach, co tez bylo klamstwem.
Doradztwo Finansowe szczegolniw Open Finance sluzy tylko bankom, funduszom i firmom doradczym, ale na pewno nie klientom.
Wszystko ma jednak krotkie nogi, ja jak i wielu, ktorzy zostali oszukani nigdy wiecej nie będą korzystać z ich uslug.
Piotr Szymański / 87.206.104.* / 2014-08-27 23:24
Szanowna Pani,

dziękuję za Pani wpis. Nasza firma podejmuje wszelkie działania, aby zapewnić Klientom najwyższą jakość usług. Wszelkie niedociągnięcia, nieporozumienia, skargi na jakość usług naszych doradców finansowych można zgłaszać bezpośrednio w oddziale lub za pośrednictwem naszej bezpłatnej infolinii.

W razie dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Marlenas / 77.114.7.* / 2014-06-05 12:44
No cóż widzę, że nie tylko ja się nabrałam. Doradca świadomie wprowadził mnie w błąd i zaproponował produkt na 15 lat gdy ja od początku mówiłam, że mogę zainwestować na max 5-8 lat bo potem nie wiem co będzie i chcę mieć możliwość wycofania środków. Bra kompetencji pracowników Open nie ma granic
dioob / 91.123.176.* / 2015-05-29 10:29
Ja na szczescie sie nie nabrałem, ale widze ze system dzialania ten sam, mnie załatwiono kredyt hipoteczny na 8 lat , załatwili i umówili w w pko na podpisanie umowy a tam co zamiast 8 lat okresu kredytowania bylo 15 lat .
Zwał jak zwal dla mnie to bylo zwykłe oszustwo dlatego w tym samym dniu podziękowałem tym pseudo fachowcom.
Dla wszystkich rada, przemyślcie wszystko na chłodno, bez podniety ,banki i doradztwo finansowo to instytucje do zarabiania pieniedzy nie instytucje charytatywne, tu nie dostaniecie nic w darach ,obudźcie sie i nie czekajcie na szybki zysk ktory spadnie wam z nieba jak gdyby nigdy nic.
Niema nic za darmo.
pozdrawiam
Piotr Szymański / 84.10.232.* / 2014-06-14 16:49
Szanowna Pani,

nasi doradcy finansowi ogromny nacisk przykładają do poinformowania Klienta nie tylko o podstawowych, ale i o bardzo szczegółowych warunkach podpisywanych przez Klienta umów.

Okres umowny produktu strukturyzowanego jest absolutnie kluczowym aspektem tej oferty. Co więcej, doradca wspomina o nim także przy informowaniu o wyjątkowej na rynku gwarancji zwrotu 100% zainwestowanego kapitału po ukończeniu produktu.

Jest to gwarancja na rynku absolutnie wyjątkowa, więc nasi doradcy zawsze o niej wspominają, pośrednio musząc przy tym wspomnieć o okresie, na jaki zostaje otwarty produkt.

W razie pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Marzena 7777 / 91.189.221.* / 2014-09-14 19:45
To dlaczego mam po 15 latach dostać 22500, a wpłacę przez ten czas 28980!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Piotr Szymański / 78.129.189.* / 2014-09-17 13:31
Pani Marzeno,

produkty strukturyzowane nie są wolne od opłat i ja nigdzie tego nie napisałem. Gwarancja, o której ciągle wspominam dotyczy zwrotu 100% wkładu zainwestowanego w imieniu Klienta. Jest to gwarancja, której nie uzyska Pani inwestując pieniądze na przykład na giełdzie.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Marlenas / 46.76.32.* / 2014-06-15 11:53
Przepraszam ale nie mogę tego czytać. Czy widział Pan kiedykolwiek jak wygląda rozmowa doradcy przed podpisaniem umowy przez klienta? Ręce opadają... Pana wypowiedzi to też cały czas to samo na zasadzie "kopiuj-wklej". Diabeł tkwi w szczegółach ale Pan tym doskonale wie
Piotr Szymański / 83.9.176.* / 2014-06-17 09:43
Szanowna Pani,

wielokrotnie widziałem rozmowy doradców z Klientami. Sam również byłem kiedyś Klientem. Nie dostrzegłem absolutnie nic, co mogłoby mnie zaniepokoić. Najważniejsze jest, aby Klient zadawał pytania doradcy zawsze, gdy czegoś się nie rozumie. To pozwala uniknąć nieporozumień, o których tutaj rozmawiamy.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Ela410 / 83.26.191.* / 2014-11-30 21:44
Doradcy z Open Finance mają w nosie doradzać klientom,kiedy chciałam kredyt hipoteczny i pojechałam na spotkanie do Wałbrzycha -Piaskowa Góra do doradcy Open Finance,to ten Pan zamiast doradzic jaki najlepszy kredyt,wogole nie byl tym zainteresowany,tylko chcial nam wcisnac dodatkowe ubezpieczenie jak powiedzialam ze mamy kase na wklad wlasny.
Piotr Szymański / 87.206.104.* / 2014-12-10 16:09
Szanowna Pani,

przykro mi, że nie jest Pani do końca zadowolona z jakości usług świadczonych przez naszego doradcę finansowego. Jestem przekonany, że to jednostkowy przypadek. Zapewniam bowiem, że proces weryfikacji doradców prowadzimy nieustannie. Jesteśmy największą grupą doradczą w Polsce, więc i pracowników do kontroli mamy najwięcej. Dziękuję za Pani komentarz. Dzięki takim opiniom łatwiej jest nam utrzymywać poziom jakości naszych usług.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Wojtek.Wrocław / 83.144.66.* / 2014-03-25 12:39
Tak , ja tazke zostalem oszukany przez doradce Opena

wwmail@o2.pl

Szukam osob chetnych do zlozenia pozwu zbiorowego przeciwko Open , Getin lub/oraz TU Europa
Wojtek.Wrocław
Wojtek.Wrocław / 83.144.66.* / 2014-03-25 12:25
WYROK PRZECIWKO GETIN JEST TUTAJ :

http://konsument.um.warszawa.pl/sites/konsument.um.warszawa.pl/files/zalaczniki/aktualnosci/decyzja_nr_rkt-55_2013_z_31.12.2013_getin_noble_bank_sa.pdf

NIC DODAC NIC UJĄĆ

KONTAKT W SPARWIE POZWU ZBIOROWEGO

wwmail@o2.pl
Marzena 7777 / 91.189.221.* / 2014-09-14 19:48
Czy pozew jest aktualny?
DanutaMM / 87.204.40.* / 2014-08-28 18:17
Jak można się z Panem skontaktować w sprawie pozwu zbiorowego przeciwko Getin Bank?
Dorota Sysak / 213.227.72.* / 2014-06-10 08:55
Ja również mam niesmak po spotkaniu z konsultantem Open Finanse. posiadam Pareto II
od 2010 roku. Chętnie dołączę się do pozwu zbiorowego. Przestrzegam małych ciułaczy przed pochopnymi decyzjami finansowymi. Tylko gzie zaoszczędzić na emeryturę.
Dorota Gliwice
Nina1104 / 77.253.99.* / 2014-09-29 20:30
Witam,
chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Niestety kupiłam PARETO.
Jak mam się zgłosić?
Pozdrawiam Nina
Marcin P. / 195.95.144.* / 2014-06-14 11:49
Pani Doroto Pani ustala jaką składkę chcę Pani płacić na poczet emerytury, a ja Pani dam gwarancję dożywotniej emerytury. Wartość miesięczna, minimalna wypłat ustalona od dnia podpisania umowy.
Wojtek K. / 37.59.65.* / 2014-06-23 13:20
Hmm, czyli proponujesz prywatną emeryturę od jakiegoś hochsztaplera? To ja już chyba faktycznie wolę open finance.
Wojtek.Wrocław / 83.144.66.* / 2014-03-25 11:59
UWAGA NA PARETO I INNE PODOBNE PRODUKTY GETIN BANKU !!!

Polecam zajrzeć na strone Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentow Delegatura w Katowicach i poczytać wyrok nr RKT- 55/2013 z dnia 31 12 2013 r. warto poczytac jak dpradcy oszukiwali klientow za zgoda i przyzwoleniem władz banku. Dostali kare 5 milionow szesciet tysiecy. Szkoda ze tylko tyle !!! Miejmy nadzieje że w nastepnym postepowaniu dostaną 60 lub 600 mln kary i wsadza paru oszustów , zabronią prawa wykonywania zawodu itd, odetna od żłobu, niech mocno poczuja co to znaczy. Warto pisac skargi do Urzedu ochrony konkurencji i konsumentow , jak widac coś Z tego jest. ja takze jestem oszukany przez Open, Getin i TU Europa. Jest juz kilka osob zainteresowanych pozwem zbiorowym przeciw oszustom w bialych kołnierzykach. Kontakt wwmail@o2.pl
gocha310 / 176.103.72.* / 2014-10-09 03:13
co z tego wynika dla już poszkodowanych klientów , jak mogą się wycofać bez strat z z produktu?
bj129 / 109.241.202.* / 2014-02-04 19:07
Na tym produkcie nie jest możliwe zarobienie, same straty. Nawet jeżeli po 15 latach ktoś dostanie gwarancje kapitału to po uwzględnieniu inflacji i tak będzie w plecy kilkanaście procent. Złodzieje i oszuści. Odradzam wszystkim kontakt Open Finance i TU EUROPA no chyba że w sądzie
mar739 / 37.152.18.* / 2014-11-06 19:49
Jestescie pazerniaki i glupki , nie czytacie umow i je podpisujecie, a potem raban ze was oszukali, a dobrze wam tak, a ten z ``open szymanski to rznie glupa ze hej
ludwik_cierpka / 2014-02-25 16:13
W pełni zgadzam się z opiniami dotyczącymi złodziejskich praktyk w OPEN FINANCE a szczególnie jeżeli chodzi o produkt PARETO. I nie chodzi mi o wciskanie "kitu" o potencjalnych zyskach, ale o oszukiwanie klientów w metodologii obliczeń w przypadku wycofania się np. po 10-ciu latach. Mam takie wyliczenia na piśmie od tzw. "doradcy-opiekuna" w OPEN FINANCE. Kiedy zacząłem drążyc okazało się, że gościu oszukał nie tylko mnie i żonę ale prawdopodobnie również innych i w nagrodę za wysoką skutecznośc w nabijaniu klientów w butelkę awansował do centrali w Warszawie.
Na moje protesty z załączonymi kopiami ww wyliczeń otrzymałem z Działu Prawnego OPEN FINANCE odpowiedź, której sens to: "widziały gały co brały i spadaj pan na drzewo" bez jakiegokolwiek odniesienia się do załączonych do reklamacji oszustw na piśmie.
Kto chce poznac dokładnie oszukańcze i złodziejskie zasady, wg których ta firma działa proszę obejrzec film: "Wilk z Wall Street".
Myślę o skierowaniu sprawy do sądu i może niegłupim rozwiązaniem byłby pozew zbiorowy. Oczekuję na odzew.
jozef124 / 87.204.40.* / 2014-09-02 12:37
Ja też chcę się dołączyć do pozwu zbiorowego, proszę o kontakt
g_czupryn / 2014-08-05 16:25
jeżeli jest do wygrania dolącze sie to jest oszustwo co oni robią
Piotr Szymański / 159.205.248.* / 2014-02-28 19:12
Szanowny Panie Ludwiku,

nasi doradcy finansowi są uczulani na wyjaśnienie Klientom wszelkich szczegółów związanych z oferowanymi przez nas usługami. Dotyczy to również, a może nawet przede wszystkim produktów strukturyzowanych, do których należy Pareto. Jestem przekonany, że doradca poinformował Pana, że produkt ten charakteryzuje się małymi, miesięcznymi wpłatami przez okres zobowiązania.

Równie ważna - z uwagi na skomplikowane wyliczenia - jest wyjaśnienie kwestii opłaty za wcześniejsze zakończenie produktu, przez które rozumiem chęć wycofania się przez Klienta z wcześniej podjętego zobowiązania utrzymania produktu przez wskazany okres.

Opłata ta jest związana zobowiązaniami, które podejmujemy w związku ze świadczeniem dla Klienta usługi produktu strukturyzowanego. Aby wywiązać się z naszego zobowiązania - zagwarantowania zwrotu 100% zainwestowanego kapitału po ukończeniu produktu w umownym terminie - podejmujemy pewne działania, których wcześniejsze zakończenie obwarowane jest negatywnymi konsekwencjami. Dlatego wcześniejsze zakończenie przez Klienta produktu strukturyzowanego jest niekorzystne w równym stopniu dla Klienta (brak zysku, opłata likwidacyjna), jak i dla naszej firmy.


W razie pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Paweł0000 / 79.189.103.* / 2014-04-18 12:07
Niestety Panie Doradco ale Pan kłamie.
„nasi doradcy finansowi są uczulani na wyjaśnienie Klientom wszelkich szczegółów związanych z oferowanymi przez nas usługami”
Mam Pareto I. Zgodnie z informacją sprzedającej osoby do czasu uruchomienia indywidualnego dostępu przez Internet będziecie Państwo informować na bieżąco o stanie ich konta – po każdym zapytaniu.
W rzeczywistości muszę walczyć z Państwa doradcami co roku po kilka miesięcy aby takie informacje uzyskać.
Od pół roku próbuję się dowiedzie gdzie w jakiej formie powinienem przesłać dane o zmianie adresu. Od pół roku Państwa doradcy uprzejmie mnie informują, że dostanę tę informacje na następny dzień lub za kilka dni. I co, od pół roku nic nie wiem.
Wojtek.Wrocław / 83.144.66.* / 2014-03-25 12:15
panie doradco Szymanski, panu za to płaca ale nie wcisjkaj pan kitu, Pareto II to tak jak wiekszośc tego typu produktow oszutswo i nie ma co liczyc na to że oddacie wpłacone pieniądze. pomniejszycie je o koszty ktore bedą wynosic od 20 -30 %, ponadto jesli przez 1/3 okresu (5 lat z 15) caly czas jest strata to przez nastepny okres nie ma co spodziewac sie cudu. Poprostu przygotowaliscie produkt z zapalnowanym zyskiem dla was, nie dla klienta.Klient to baran ktory dał sie wpuscic doradcom Getinu i Opena w kanal, uwierzyl w kłamstwa o dzwigni finansowej i w to ze to swietna lokata, poprostu dalismy sie oszukac. teraz najrozsadniej jest wypowiedzieć umowy,, odebrac tyle ile zostalo i skladac pozwy do sądu , pisac do urzedu ochrony konkurencji i konsumentow. jeden wyrok juz macie, szkoda ze tylko na 5,6 mln zloty. mam nadzieej ze nastepne wyroki sądowe i decyzje UOKIK-u beda badziej bolesne. chetnie bym przeczytal ze znow Getin dostal kare ale teraz juz znacznie wiekszą. Jest juz spora grupa osob ktorzy przejrzeli na oczy i juz wiedzą że zostali oszukanych przez Getin , Open czy TU Europa. Zbieramy zainteresowane osoby aby zlożyć pozew zbiorowy i odzyskac choc swoje wpłacone pieniądze Jesli ktos jest zainteresowany to kontakt wwmail@o2.pl
Piotr Szymański / 178.42.14.* / 2014-04-25 13:42
Panie Wojtku,

zapewniam Pana, że obecny stan inwestycji nie ma tak dużego znaczenia na końcowy jej wynik, jak Pan sugeruje, że miałby posiadać. Ponadto nasze produkty są przygotowane w taki sposób, aby w pierwsze kolejności były korzystne dla Klientów, a nasz zarobek odbywał się przy okazji. To dlatego jako pierwsza i jedyna firma zapewniamy Klientowi gwarantowany zwrot 100% zainwestowanego w jego imieniu kapitału. Inne firmy tego nie oferują, a dzięki nam Klient może zdecydować, czy chce inwestować z pełnym ryzykiem (pakiety inwestycyjne), bez ryzyka ale i bez oszałamiających wyników (lokaty), czy coś pośredniego (właśnie produkty strukturyzowane).

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
ludwik_cierpka / 2014-03-01 18:52
Szanowny Panie Szymański,

i po co te próby dalszego "wciskania ludziom kitu", chociaż z drugiej strony rozumiem, że obawiacie się Państwo, że jak dostatecznie duża liczba ludzi dowie się o Waszych praktykach/oszustwach to b.wysokie dochody mogą się urwac bo nie będzie kogo skubnąc.
Ponownie stwierdzam że w 2009-ym zostaliśmy z żoną z pełną świadomością oszukani przez p.Araszkiewicza z oddziału w Gdyni a tenże pan został awansowany do centrali w Warszawie, najwidoczniej za wysoką skutecznośc w oszukiwaniu klientów a wyglądało to jak poniżej.
Na 2-3dni!!! przed zamknięciem zapisów na Pareto p.Araszkiewicz zadzwonił z prośbą o spotkanie informując, że ma produkt wręcz idealnie dopasowany do moich potrzeb a czasu jest już b.mało!!!
P.Araszkiewicz wiedział, że ze względu na charakter mojej pracy chcę zbudowac sobie "prywatny" fundusz emerytalny.
W czasie spotkania kiedy dowiedziałem się że horyzont czasowy to 15lat czyli rok 2024 poinformowałem p.Araszkiewicza że z racji mojego wieku to NIE!!! jest produkt dla mnie bo w 2024-ym będę miał 73lata i trudno jest przewidziec czy będę w stanie tak długo opłacac składki na Pareto.
Wtedy p.Araszkiewicz na piśmie!!!!! (ciągle jestem w jego posiadaniu) sporządził wyliczenie, że w wypadku wycofania się w 2019-ym czyli po 10-ciu latach i zakładając tylko 50% dotychczasowego średniego wzrostu indeksu Paribas cała!!! "lewarowana" kwota wzrośnie o wzrost indeksu i od tego zostanie potrącone tylko!!! 5% z tytułu wcześniejszego odstąpienia od umowy i to da nam/mi ciągle tzw. rozsądny zysk!!!
W żadnym wypadku nie chodzi mi o to że indeks wzrośnie o mniej lub więcej bo na to inwestując na giełdzie trzeba byc przygotowanym a o to że p.Araszkiewicz przedstawiając swoje wyliczenia Z PEŁNĄ ŚWIADOMOŚCIĄ OSZUKAŁ!!! mnie i żonę bo jak się dowiedziałem po ok.2-3latach w oddziale Open Finance metodologia!!! obliczania wartości certyfikatu po 10-ciu latach będzie całkiem inna i nawet gdyby indeks wzrósł o wartości przyjęte przez p.Araszkiewicza to w 2019-ym (będę miał 67lat) będę mógł wyjśc z Pareto ale ze znaczną stratą.
OSZUSTWEM!!! NAZYWAM TO ŻE P.ARASZKIEWICZ WIEDZĄC!!! ŻE 2019-y to dla mnie rok graniczny!!!! nadal upewniał mnie i żonę, że jego obliczenia są prawidłowe i w końcu "wcisnął" nam Pareto. Jak się później dowiedziałem otrzymywał znaczną gratyfikację "od głowy" a że widocznie był b.skuteczny w "nabijaniu klientów" w butelkę to i awans do centrali w Warszawie, żeby mógł podszkolic innych jak skutecznie i bez skrupułów oszukiwac.
Dlatego p.Szymański proszę tu "nie wciskac publice kitu" jacy to Państwo jesteście uczciwi i jak to dbacie o dobro klientów a tylko klienci w swojej głupocie nie wiedzą co robią.
Jeszcze raz, reżyser i autor scenariusza "Wilka z Wall Street" kręcąc musieli się chyba posiłkowac filozofią działania Open Finance.

Jedyną stroną KAŻDEJ UMOWY Z OPEN FINANCE, która ZAWSZE!!! będzie na plusie ZA PIENIĄDZE KLIENTÓW jest TYLKO OPEN FINANCE.

Jeszcze raz, dośc już tego "wciskania ludziom kitu".

Pozdrowienia
Elka52 / 195.150.186.* / 2015-01-21 20:01
WITAM,
ja rowniez zostalam oszukana przez tzw doradce OF w Krakowie, ktory twierdzil, ze po 5 latach moge sie wycofac. Nie bylam zainteresowana dluzszym okresem inwestycji, gdyz mam juz 62 lata, o czy doradca wiedzial. Po wymianie korespondencji, usilowaniu zmniejszenia skladki, sprawa wyglada tak, ze wplacam z oszczednosci na Pareto, ktore i tak za 10 lat przyniesie strate. Zastanawiam sie nad przystapieniem do pozwu zbiorowego. Open finance to rzeczywiscie cyniczni oszusci. Zadne zainwestowane przez nich pieniadze nie zarobily. Albo jestesmy tak zle wyksztalceni, ze doradzac nie umiemy, albo to wszystko zasadza sie na cynicznym, zaplanowanym oszustwie i wyludzaniu od ludzi pieniedzy, na ktore i tak ciezko zapracowali. Jesli jest pozew zbiorowy z Krakowa, to ja chetnie przystapie
Piotr Szymański / 159.205.248.* / 2014-03-03 23:26
Szanowny Panie Ludwiku,

dziękuję za Pana komentarz. Opinia naszych Klientów jest dla nas naprawdę niezwykle ważna. Tym niemniej jest mi przykro, że nie do końca jest Pan zadowolony z usług naszego doradcy finansowego. Faktem jest jednak - jak już wyjaśniłem w poprzednim komentarzu - że, nie jesteśmy w stanie wypełnić naszego zobowiązania gwarantującego zwrot 100% zainwestowanego kapitału, przy braku wypełnienia zobowiązania Klienta, czyli w sytuacji zakończenia produktu przed końcem okresu, na który został zawarty. Produkty strukturyzowane oferowane przez naszą firmą zapewniają bowiem wspomnianą gwarancję jedynie po utrzymaniu ich do końca okresu, na który zostały zawarte.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
kostek152 / 185.6.28.* / 2016-03-02 21:08
Panie Szymański pisze pan p******* bez żadnego sensownego podparcia i uzasadnienia. Proszę przedstawić choćby jedną osobę która doczekała się odzyskania pieniędzy z obiecanym zyskiem lub 100 procent wkładu własnego oczywiście bez pomocy sądu. Pisze Pan to co musi to Pana praca ale jak sam pan widzi my poszkodowani nie pozwolimy się dalej oszukiwać i spotkamy się w sądzie!!!
wojt972 / 95.40.51.* / 2016-03-09 14:14
Witam.Czy planujecie jakiś pozew zbiorowy?Jeżeli tak,to proszę o kontakt.Mój nr. 601 687 141. Pozdrawiam
Karol_K / 193.104.163.* / 2014-03-31 16:15
Panie Szymański,

mam pytanie odnośnie I składki inicjującej Librę II, która była kredytowana.
Czy gwarantujecie zwrot i tej składki???? na stronie Tu Europy po zalogowaniu na konto swojego produktu nie ma kwoty I składki.....
co oznacza kwota w polu "wartość Rachunku"???jest to dość dziwna kwota, która nie odzwierciedla środków jakie mąż i ja wpłaciliśmy do tej pory na produkt Libra II.
muszę jeszcze powiedzieć, że od 2009 roku nie otrzymaliśmy tabeli opłat za konto, które są pobierane po każdej naszej wpłacie i wynoszą prawie 30% wpłacanej kwoty!!!przecież to lichwa jakaś. dlaczego nie mówicie, ze takie te opłaty są?????dlaczego nie mówią o tym doradcy???
Piotr Szymański / 159.205.236.* / 2014-04-10 05:06
Panie Karolu,

zawierając umowę na produkt strukturyzowany otrzymał Pan od naszej firmy gwarancję zwrotu 100% zainwestowanego kapitału po zakończeniu okresu, na jaki została zawarta umowa. Co do wartości rachunku, o który Pan pytał - będzie ona rosła wraz ze zbliżaniem się do końca okresu, o którym wspomniałem powyżej. W trakcie może ona nie odwzorowywać realnej wartości wpłaconych środków, ale proszę się tym nie martwić ta wartość ma w tej chwili znaczenie jedynie przy wcześniejszym zakończeniu przez Państwa produktu.

Proszę sprecyzować o jakie opłatach Pan pyta.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
ludwik_cierpka / 2014-03-04 12:09
Panie Szymański,

i po co to ciągłe "bla, bla, bla..." i "odwracanie kota ogonem". Przecież ja nic nie pisałem o gwarancji zwrotu 100% kapitału tylko o oszustwie!!!! waszego doradcy finansowego i wydaje mi się że ktokolwiek wykształcony na poziomie szkoły średniej był to w stanie zrozumiec co chciałem przekazac.
A jeżeli to było dla Pana zbyt trudne to proszę przeczytac mój poprzedni wpis jeszcze raz lub lepiej wielokrotnie. Myślę jednak że najprawdopodobniej Pan dobrze wie o czym pisałem i niestety nadal "pali Pan głupa" i nie odpowiada na temat chyba że od samego początku założyliście że na pewno!!! Pareto nic nie zarobi a wy po 15-tu latach w najgorszym wypadku oddacie tylko wpłaconą kwotę z oczywistą wysoką stratą klienta.

Widząc wasze praktyki, nabieram coraz większej pewności że od samego początku!!! założeniem było że większośc klientów widząc jak robicie ich "w konia" zrezygnuje w trakcie tych 15lat tracąc na waszą korzyśc ogromną częśc (jak widac z zamieszczonych tutaj wpisów nawet 90%) wpłaconych środków i o takie wcześniejsze rezygnacje najprawdopodobniej chodziło wam od samego początku bo to dla was największy zysk.

Mam nadzieję że inni, którym byc może będzie chciało się zapoznac z naszą korespondencją będą omijali wasze placówki z daleka żeby zachowac swoje pieniądze/oszczędności.

Ponawiam również swoje zaproszenie dla potencjalnych chętnych do pozwu zbiorowego.

Pozdrowienia
Piotr Szymański / 83.24.125.* / 2014-03-10 11:45
Szanowny Panie Ludwiku,

mogę jedynie raz jeszcze powtórzyć, że wszystkie produkty strukturyzowane zawierane są na pewien okres, z uwagi na zależność pomiędzy upływającym czasem, a możliwościami inwestycyjnymi.

Po upływie powyższego okresu otrzymuje Pan od naszej firmy gwarancję zwrotu 100% zainwestowanego w Pana imieniu kapitału.

Jeśli w trakcie trwania umowy zmienił Pan swoją pierwotną wolę jej zawarcia, może Pan - podobnie jak każdą umowę z każdą firmą - rozwiązać umowę za uiszczeniem opłaty likwidacyjnej lub dokonać jej cesji na osobę trzecią. To są prawnie dopuszczalne metody rozwiązania Pana sytuacji.

A zarazem, niestety, wszystko, co mogę dla Pana zrobić w ramach moich kompetencji. W innych kwestiach mogę jedynie poprosić Pana o kontakt z działem obsługi klienta.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Bożena102 / 195.225.120.* / 2014-07-21 10:49
Panie Szymański
Również należę do osób oszukanych przez Open Finance. Firma reklamowała się jako doradcy finansowi, a są i byli zwykłymi pośrednikami działającymi na rzecz jednego podmiotu - pana Czarneckiego. Dałam się wpuścić w maliny kilka lat temu. Podczas spotkania wyjaśniałam, że chodzi mi o jakieś długofalowe oszczędzanie, a nie ufam giełdzie. Zachęcono mnie do Pareto II, twierdząc, że to idealna inwestycja, że trzeba się pospieszyć, bo właśnie niedługo kończy się ta możliwość. Sam też się na to zdecydował. (Chyba był to warunek utrzymywania się w tej pracy) Pan mówił o gwarantowanym odzysku kapitału, obiecywał bardzo dobry zysk, choć twierdził, że przez pierwsze 3-4 lata nie opłaca się pieniędzy wyciągać, ale później nie ma problemu. Żadnej tabeli opłat mi nie dał. Po roku zorientowałam się, jacy z Państwa są oszuści. Niestety, w międzyczasie jeszcze dałam się namówić na jakieś "produkty", też oczywiście ze stratą, ale na szczęście mniejszą. To całe Pareto kosztuje mnie mnóstwo nerwów i zdrowia, a poszłam do Was jak prawdziwy klient, któremu ktoś, kto twierdzi, że się zna na finansach, coś doradzi. Dziś wiem, że oszustwo jest wpisane w Waszą misję. I to oszustwo na ogromną skalę. Amber Gold przy Was to amatorzy.
Pozdrawiam z grzeczności, ale bez szacunku.
Bożena B.
jerzy3000 / 83.31.230.* / 2014-03-18 19:49
ludzie macie do czynienia z doswiadczonymi oszustami
Amber Gold przy nich to pikus maly
w561 / 188.33.61.* / 2014-02-07 09:35
ZŁODZIEJE-JEDNYM SŁOWEM
oszukany przez OF / 46.151.136.* / 2013-02-15 16:58
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
ja151 / 194.177.30.* / 2013-02-15 18:45
Dokładnie zajdź do nich tylko słuchaj ze zrozumieniem może w końcu zrozumiesz, że musisz wykazać minimalne zainteresowanie by na tym zarobić.
sternchen0 / 95.50.216.* / 2013-01-14 11:12
Witam,

mam do odsprzedania produkt o nazwie Pareto II.Inwestycja warta 9 tys zł.Produkt posiadam od 3 lat.Umowa zawarta jest na 15 lat.
Zainteresowane osoby prosze o kontakt na e-mail:sternchen0@onet.pl
alibab / 79.191.216.* / 2013-07-30 17:56
mogę ci sprzadać taki sam niestety na dzień dzisiejszy po 3 latach i składki w kwocie 8964 zł Towarzystwo Europa zaoferowało mi tylko 886zł tj 10% wpłaconej kwoty reszte prawdopodobnie to opłaty za utzymanie konta i inne . Rozbój w biały dzień. Ludzie nie dajcie sie nabrać na takie numery. Juz wiele osob tak nabrali.
janek175 / 213.77.38.* / 2013-08-10 13:01
10% to i tak dużo w ovb po 3 latavh dają ci może 2 % więc jesteś w dobrej sytuacji:)
alibab / 79.191.216.* / 2013-07-30 17:55
mogę ci sprzadać taki sam niestety na dzień dzisiejszy po 3 latach i składki w kwocie 8964 zł Towarzystwo Europa zaoferowało mi tylko 886zł tj 10% wpłaconej kwoty reszte prawdopodobnie to opłaty za utzymanie konta i inne . Rozbój w biały dzień. Ludzie nie dajcie sie nabrać na takie numery. Juz wiele osob tak nabrali.
rhdksnd / 108.181.29.* / 2013-01-15 23:44
czlowieku,czlowieku, te pareto to mozesz wyrzucic do smietnika.same straty przynosi i teraz jeszcze ludzie pozywaja getinbank za ten syf ktory im opchali.nikt ci tego nie kupi,chyba tylko debil hehe
Piotr Szymański / 178.56.235.* / 2013-07-06 11:52
Obecnie Pareto nie przynosi ani strat, ani zysków. O jednym, jak i o drugim można będzie mówić dopiero za ok. 12 lat, gdy dobiegnie końca przedmiotowa oferta. Taka jest ogólna specyfika produktów inwestycyjnych.


Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
2LHO / 178.36.137.* / 2014-02-27 14:02
Ciekawe, bo jak kupowalem w 2009 pareto to jednostka uczestnictwa byla wyceniona na 200zl a dzis ok 38zl, wiec nie wciskaj ludziom kitu. Ja juz przygotowuje Wam spotkanie w sadzie, do zobaczenia.
Piotr Szymański / 159.205.215.* / 2014-03-11 23:17
Szanowny Panie,

nasza firma daje Panu gwarancję zwrotu 100% zainwestowanego kapitału, więc utrzymując produkt strukturyzowany do końca okresu umownego może mieć Pan pewność, że nie straci inwestowanych środków.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Marcin344 / 5.60.25.* / 2014-04-08 09:17
Jeżeli dobrze rozumiem, to nawet jeśli po 15 latach zostanie oddane 100% zainwestowanej kwoty, to uczestnik Parto II i tak jest stratny, bo on nie zainwestował tylko "kwoty zainwestowanej" - "deklarowanej" ale również opłaty administracyjne itd itp.. więc dla uczestnika kwota zainwstowana, to całkowity wydatek kosztów na ten dziwny produkt.. Tak jak to ładnie widnieje na stronie TU Europa, że jeśli inewstujemy 45.000 PLN to faktycznie wpłacamy 57.960 PLN, czyli jeśli po 15 latach dostaniemy z powrotem 45.000 PLN, to uczestnik jest w plecy 12.960 PLN... czyż nie.. ???

http://www.tueuropa.pl/pl/dla-ciebie/porady-eksperta/pareto-twoj-kapital-na-przyszlosc

Więc oszustwo na dzień dobry, całość jest kwotą zainwestowaną przez uczestnika, a nie kwota 45.000 zgrabnie ubrana w słowa "kwoty zainwestowanej".. Oszustwo... Twój kapitał na przyszłość to strata Twoich pieniędzy...

Jeśli się mylę, proszę mnie Panie Piotrze wyprowadzić z błędu.
jerzy3000 / 83.31.230.* / 2014-03-18 19:52
po 15-tu latach oddacie 100 % kapitalu - to jest przekret stulecia - 15 lat obracac cudza kasa i na koniec laskawie oddac [a gdzie inflacja ???]
daniel122321 / 109.241.117.* / 2014-03-18 11:02
Drogi Panie,

Wasza firma przede wszystkim wprowadza klientów w błąd, przedstawiając nowemu klientowi symulacje zachowania indeksu z przeszłości jako historię tego indeksu.
Zwrot 100 zainwestowanego i co komu po 100% po 15 latach działania inflacji???
Wasza firma daje gwarancję, a myślałem, że tueuropa prowadzi ten projekt, oops zapomniałem, że wszyscy macie tego samego właściciela...
Piotr Szymański / 159.205.240.* / 2014-03-20 00:03
Szanowny Panie Danielu,

celem produktów strukturyzowanych jest ofiarowanie Klientom możliwie najbezpieczniejszej inwestycji kapitału.

Gwarancja, której Pan nie docenia, a którą nasza firma zapewnia Klientom, nie jest zatem celem produktu strukturyzowanego - tym celem jest bowiem zysk z inwestycji.

Gwarancja jest swoistym spadochronem i daje Klientowi pewność, że nawet jeśli zainwestowane środki nie przyniosą oczekiwanego zysku, otrzyma on od nas zwrot 100% zainwestowanego kapitału.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
jerzy3000 / 195.187.99.* / 2014-03-20 11:24
jestes o.......
Ten wasz "fundusz" to bezczelne okradanie ludzi. Nie jest to fundusz inwestycyjne a ubezpieczeniowy. Kradziez polega na tym ze ludzie sie "ubezpieczaja" na nie wiadomo co, wplacaja przez 15 lat duza kase a po tych 15-tu latach "odzyskuja" wielkosc calej wplaty pomniejszonej o 20%. To jest biznes - tak ludzi rznac. Przy lokanie 5% po 15-tu latach jest zysk 150 %. [inflacja to druga sprawa]
U was jest strata 20% + inflacja, czyli jakies 50% w plecy
na marginesie tzreba byc idiota by wplacac pieniadze na cos co nie przynosi zadnego zysku a same straty.
Bezczelnosc tych wypowiedzi po prostu poraza. trzeba byc wyjatkowym ...........
Zwrot kapitalu po 15-tu latach !!!!!!!!!!!!- nie piszesz do idiotow.
Piotr Szymański / 159.205.240.* / 2014-03-21 00:37
Szanowny Panie Jerzy,

nie można porównywać produktu strukturyzowanego oferowanego przez naszą firmę do lokaty, gdyż ma on z nią jedynie jedną wspólną cechę - gwarancję ochrony zainwestowanego kapitału. Lokata nie daje jednak możliwości zysku z inwestycji. Z oceną tych zysków proszę o wstrzemięźliwość. Będzie można ją wydawać bliżej końca okresu umownego.

Ponadto lokata wiąże się z przekazaniem bankowi przeważnie bardzo dużej sumy pieniędzy. Produkt strukturyzowany nie, dzięki czemu dostępny jest także dla ludzi nie posiadających oszczędności.


Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
krzysztof23091969 / 83.30.120.* / 2014-03-11 20:43
Witam,
Chętnie przystąpię do pozwu zbiorowego. Bardzo proszę o kontakt na adres krzysztofha@poczta.onet.pl.

Pozdrawiam,
Krzysztof
brunecik / 89.76.55.* / 2013-07-08 21:48
Jaki obecnie produkt jest następcą Pareto? Mógłby Pan napisać parę słów na jego temat?
Piotr Szymański / 178.56.212.* / 2013-07-11 09:41
Następcą Pareto była Libra. Obydwa te produkty charakteryzowały się gwarancją 100% zwrotu wpłaconego przez Klienta kapitału po okresie, na który została podpisana umowa (15 lat). Obecnie te produkty nie są już sprzedawane, ale ich następcy również posiadają gwarancję zwrotu wniesionego kapitału.

Jeśli jest Pan zainteresowany zakupem produktu oszczędnościowego odsyłam do jednego z naszych oddziałów. Adres najbliższego znajdzie Pan na naszej stronie www - http://www.open.pl/mapa/index.php.


Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
Paretowiec / 77.46.22.* / 2013-07-18 14:11
Kłamstwo! Gwarancja dotyczy tylko kwoty zainwestowanej. Jak np wpłaci się przez 15 lat 25740 to otrzyma się tylko 22500. Nie kłamać przynajmniej tutaj!
Piotr Szymański / 178.36.3.* / 2013-08-31 21:52
Mogę powtórzyć tylko to, co napisałem powyżej. Klient otrzymuje gwarancję zwrotu 100% wniesionego wkładu.


Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
jerzy3000 / 83.31.230.* / 2014-03-18 19:54
wyjatkowy zes oszust - nie odpowiadasz na pytania
Mparetom / 178.42.133.* / 2014-03-01 19:10
Który paragraf regulaminu mówi o 100 % wniesionego wkładu? regulamin mówi tylko o składce zainwestowanej. To prawie 20 % różnicy.
Świetne rachunki doradcy finansowego ???
Wg mnie kapitał to składka pierwsza + wpłaty miesięczne. Czy pan myśli inaczej?klent
brunecik / 89.76.55.* / 2013-07-13 17:36
Dzięki za informacje!
Piotr Szymański / 178.36.3.* / 2013-08-31 21:53
Cieszę się, że mogłem pomóc. W razie dalszych pytań, bądź wątpliwości jestem do Pana dyspozycji.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
w561 / 31.175.178.* / 2014-02-08 12:06
gdy poszedłem do GETIN BANKU po 5 latach okazało sie ze zamiast 13000 tysiecy jest tylko 1000 zl.czyste oszustwo jak jest to mozliwe ./TYLKO wPOLSCE UWAGA... złodzieje w getin banku MUSIMY ZEWZEC SZYKI DO /SĄDU/
kate5555 / 83.1.130.* / 2013-01-10 14:49
Nie dajcie się wrobić w piękne słówka.Pareto będzie mnie straszyć bardzo długo! Za poradą FACHOWCÓW -pseudo, ulokowałam oszczędności na studia dziecka i regularnie wpłacałam przez 3 lata składki. Sami dali mi do zrozumienia że to idzie w straty, ale prawie nic się nie dało uratować. Z wpłaconych 18 tysięcy po 3 latach miałam odzyskać 3450 zł, dostałam zwrot 2500 zł. Złodzieje! Jako samotna matka jestem w niezłych tarapatach, ale kogo to obchodzi.
Alex597 / 217.17.33.* / 2013-09-08 02:34
W momencie podejmowania decyzji przystąpienia do Pareto II nie poinformowano mnie ro wynagrodzeniu dla agenta doradcy, ktory dzieki temu ze sprzedał mi Pareto II miał z etgo tytułu korzysci. Doradca finansowy dbał tylko o swoj zysk i zysk wlasciciela Firmy Open Finace, wlasciciela Banku Getin Nobel Bank. Tak skonstruowana "maszyna" pozbawiania ludzi pieniądzy trwa dalej.
Nazywanie się i mówienie : "będę Pani osobistym doradcą finansowym", "zadbam o Pani zysk i dobre ulokowanie oszczędności" jest oszustwem.
Piotr Szymański / 178.56.212.* / 2013-07-11 09:54
Przykro mi to mówić, ale znalazła się Pani w tych tarapatach na własną prośbę. Produkt PARETO gwarantuje zwrot 100% wniesionego przez Klienta wkładu ale TYLKO po zakończeniu okresu, na który została przewidziana inwestycja, czyli 15 lat.

Pani zrezygnowała już po trzech latach, uniemożliwiając Open Finance wywiązanie się z zobowiązania zwrotu kapitału.

Nie rozumiem też, jakie to oszczędności ulokowała Pani w Pareto, skoro jest to produkt wymagający małych wpłat gotówkowych w okresach miesięcznych. To nie jest zatem przekazanie wielkiej gotówki, która ma procentować.

Pisze Pani o utracie 18 tysięcy po trzech latach produktu - czyli wpłacała Pani po 500 złotych, co miesiąc. Wystarczyło zatem wytrwać w postanowieniu, do którego się Pani umownie zobowiązała, czyli wpłacać powyższą kwotę przez kolejne 84 miesiące, a po 15 latach otrzymałaby Pani, co najmniej 60000 złotych na studia dla syna. Co najmniej, ponieważ byłaby to jedynie kwota gwarantowanego przez Open Finance zwrotu wniesionych przez Panią składek.

Na produkt Pareto Klient nie może stracić wniesionego wkładu!

Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
jozef124 / 87.204.40.* / 2014-09-02 13:10
Panie Szymański,
proszę mi odpowiedzieć.
Jeżeli ktoś dotrzyma umowy i będzie wpłacał przez 15 lat składki to na koniec umowy otrzyma tylko swój początkowy wkład ,tylko to objęte jest 100-tu procentową gwarancją????
Piotr Szymański / 87.206.104.* / 2014-09-03 23:32
Szanowny Panie Józefie,

zobowiązanie naszej firmy gwarantuje naszemu Klientowi zwrot 100% zainwestowanego kapitału.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
argo35 / 82.139.23.* / 2014-01-20 17:10
Piszesz głupoty dostaniesz po 15 latach ale tylko 80%, 20 procent to opłaty i prowizja za zarządzanie . Więc jesteście oszustami . Też się dałem nabrać takiemu palantowi
Piotr Szymański / 83.31.181.* / 2014-09-09 12:30
Szanowny Agro,

produkt strukturyzowany nie jest wolny od opłat, lecz Klient otrzymuje od nas zwrot 100% kwoty zainwestowanego kapitału.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
TraderM / 87.205.31.* / 2012-09-09 10:14
Ludzie na prawdę pomyślcie troszkę zamiast wylewać swoje żale.

Produkty oszczędnościowe na wiele lat są dla Waszego dobra. Emerytur zapewne nie będzie, albo będą głodowe, kto odłoży coś będzie miał.

Im wcześniej zaczyna się odkładać i inwestować tym więcej będzie się miał.

Procent składany to nasza największa broń. Jeśli inwestuje się kwotę na np 5% rocznie - i odsetek się odkłada to cały czas co roku te 5% jest liczone od większej kwoty. Odkładając 10 000 na 30lat - z procentem składanym mamy 43000, bez procentu składanego 25000. Po kolejnych 10latach (a zaczynają w wieku 20kilku lat do emerytury zostaje około 40) robi się już 70000 do 30000.

Produkty Getinu oszczędnościowe oferują dodatkowo dźwignię (czyli wpłaca się 1/5 - resztę się dopłaca w przeciągu tych 10 czy 15lat) a całość kwoty pracuje od początku.
To kolejny ogromny plus.

Ja zawodowo na własny rachunek zajmuję się inwestycjami na giełdzie, kontraktach terminowych i forexie. Można powiedzieć, że jakąś tam wiedzę na ten temat mam.

Po obejrzeniu produktów Getinu od razu zdecydowałem się na założenie zarówno sobie jak i 2-letniej córce.

Już nie będę liczył na ile korzystne jest lewarowanie początkowej kwoty i to, że później wystarczy dopłacać - ale inwestując te 10k zł i reinwestując cały czas tą kwotę ona przechodząc na emeryturę w wieku 63lat będzie miała 200k zł - czyli 2000% - licząc zarobki po 5%.

Reasumując - takie produkty są wieloletnie, a lokaty z których sobie Państwo wypłacacie zyski tak na prawdę przynoszą Wam straty.
maler / 83.30.62.* / 2013-07-23 10:04
Jeśli jesteś takim inwestorem jak piszesz to nigdy byś nie wszedł w taką inwestycję jak Pareto, która zapewni Ci zwrot kapitału po 15 latach.A gdzie zysk? Policz też wartość tej kwoty wpłaconej po 15 latach uwzględ niając inflację.Może Ci wystarczy na dobry obiad.
Piotr Szymański / 178.36.3.* / 2013-08-31 21:58
Produkty strukturyzowane oferowane przez naszych doradców, jak najbardziej, umożliwiają uzyskanie przez Klienta zysku z inwestycji.


Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
musen / 178.43.210.* / 2012-10-19 12:02
drogi TraderM pisząc ten tekst jesteś kompletnym dyletentem w dziedzinie produktów strukturyzowanych . Polecam ci książkę instrumenty finanasowe i ich zastosowanie J Kudła. Jeżeli w ten sposób spekulujesz na giełdzie, a tym bardziej na walutach gdzie dźiwgnia finansowa wynosi x100 to marnie widzę twoje wyniki.
musen / 178.43.210.* / 2012-10-19 12:14
natomiast do tych co kupili te produkty finansowe. Każda działalność nawet wbicie gwoździa w ścianę wymaga odpowiedniego przygotowania i przemyślenia dokonywanej czynności. Niestety wy jak dzieci słuchacie o mirażach wielkich zysków co powoduje w was uczucie chciwości i kupujecie takie produkty. Czy ktokolwiek z was który to kupił wie co to jest produkt strukturyzowany. Jak jest skonstruowany, jakie są ryzyka, jakie warunki musi spełniać, jakie ma cechy. Więc jeżeli nie jesteście tego świadomi to nie należy inwestować swoich pieniędzy.
ewaromanowska / 212.182.124.* / 2013-01-06 14:04
po dwoch latach mialam7 tysiecy zlikwidowalam to konto iz moich pieniedzy zostalo tylko 4oozl ciekawe jak oni to obliczaja a gdzie procenty chyba zle inwestuja to drugi amber gold oszusci
Piotr Szymański / 178.56.212.* / 2013-07-11 10:04
Gdyby Pani nie zlikwidowała "konta" po dwóch latach, to po 15 latach (to jest okres, na który zobowiązała się Pani utrzymać produkt) otrzymałaby Pani zwrot wniesionych składek w wysokości 36000 zł oraz (być może, ale tego ani Open Finance, ani nikt inny zapewnić nie może) zyski z inwestycji.

Co do kwestii uzyskania małej części uzbieranej kwoty prze Panią przy wcześniejszym rozwiązaniu umowy - jeśli podpisuje się umowę na 15 lat, a rozwiązuje ją po ledwie 2 latach, to naturalne jest, że wiążą się z tym jakieś koszty. Nie jest to specyfika umów Open Finance, ale ogólnie przyjętych na rynku rozwiązań - opłata likwidacyjna to konsekwencja nie wywiązania się przez Klienta z zobowiązania utrzymania produktu przez okres 15 lat. Żadna kara, lecz właśnie zwykła konsekwencja. Czy umowę telekomunikacyjną może Pani bez konsekwencji rozwiązać w każdej chwili? A tę na internet? No właśnie.


Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
mox / 95.48.245.* / 2012-10-10 09:44
przez takich jak ty ludzie stracili pieniądze które mieli na lokatach. cwaniaku
makowiec2 / 62.182.211.* / 2012-09-30 20:04
eeee kazda lokata ponad inflacje to realny zysk...
kolejna oszukana / 77.255.95.* / 2012-09-14 18:25
Przypuszczam,że jest Pan pracownikiem tejże instytucji,a cały tekst to czysta kryptoreklama.Dla wykonania planu obiecuje się wszystko,bez najmniejszego problemu skłamie się, byle wcisnąć produkt.Praca tejże instytucji jest według mnie wysoce nieetyczna.Przestrzegam wszystkich przed Getinbankiem i działaniem jej pracowników.Ja straciłam ,po wielu latach ,wpłacając systematycznie prawdopodobnie będzie można kupić kilo gruszek.Sprawdźcie ile macie obecnie zebranych pieniędzy po 2 latach.Ja włożyłam mnóstwo trudu by móc wreszcie sprawdzić ile mam.
nabity w getin / 79.184.2.* / 2013-12-30 18:35
Jest dokładnie jak pisze ta Pani . Pracownicy wstają na baczność kiedy podchodzi klient ale potraktują cię jak śmiecia kiedy będziesz wycofywał środki . Są do tego trenowani. Strona internetowa getin działa jakby stale była zainfekowana wirusami , nigdy nie działa w weekend . Omijać z daleka ten bank .
Piotr Szymański / 178.56.212.* / 2013-07-11 10:14
Pozwolę sobie zacytować fragment, do którego chciałbym się odnieść: "Ja straciłam ,po wielu latach ,wpłacając systematycznie prawdopodobnie będzie można kupić kilo gruszek.Sprawdźcie ile macie obecnie zebranych pieniędzy po 2 latach.Ja włożyłam mnóstwo trudu by móc wreszcie sprawdzić ile mam."

Zacznę najpierw od tego prostszego do wyjaśnienia nieporozumienia. Sprawdzić stan swojego konta w jakimkolwiek planie inwestycyjnym Open Finance może każdy, w każdej chwili, z każdego miejsca na świecie. Wystarczy Internet, gdyż wszelkie informacje są dostępne po zalogowaniu się na naszej stronie www. Ponadto każdy Klient posiadający produkt inwestycyjny każdego roku otrzymuje list rocznicowy - wymaga tego od nas ustawa. W przedmiotowym liście wskazana jest wpłacona do danej chwili kwota oraz kwota, którą w danej chwili Klient może uzyskać w sytuacji, gdyby z jakiś względów nie był w stanie utrzymać produktu do końca okresu, na który został otwarty.

I teraz druga kwestia - straty kapitału. Chciałbym przy tym podkreślić, że kwota wskazana w liście rocznicowym jest kwotą, którą Klient uzyska w momencie wcześniejszego rozwiązania umowy, a nie pod koniec produktu. Ma to kolosalne znaczenie, ponieważ tylko utrzymując produkt przez okres, na który została przez Klienta podpisana umowa (15 lat) Open Finance daje gwarancje zwrotu 100% wniesionego przez Klienta kapitału.

Reasumując - jeśli utrzyma się produkt przez 15 lat na produkcie Pareto (ale i innych produktach Open Finance) nie straci się ani złotówki z wniesionego wkładu!


Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
gbmjghnvd scfd / 89.74.166.* / 2014-03-19 22:46
od blisko czterech opłacam "składki" Pareto i nie dostałam jeszcze żadnego pisma rocznicowego, przedstawiciel of sprawdzał mi stan mojego kąta twierdząc, że on może się zalogować a ja nie :) niepokojące ?? .. tyle dobrego, że mam kogoś w banku kto wie o czym mówi :)
gbmjghnvd scfd / 89.74.166.* / 2014-03-19 22:45
od blisko czterech opłacam "składki" Pareto i nie dostałam jeszcze żadnego pisma rocznicowego, przedstawiciel of sprawdzał mi stan mojego kąta twierdząc, że on może się zalogować a ja nie :) niepokojące ?? .. tyle dobrego, że mam kogoś w banku kto wie o czym mówi :)
Jerzy Dara / 195.82.177.* / 2012-08-28 11:38
Pareto II to jedno wielkie oszustwo dla ludzi starszych chcacych powiekszyc swoje skromne oszczednosci na starosc .Paninka z okienka w Getinbanku roztacza wspaniala wizje zarobku lecz nie poinformuje jakie sa koszty likwidacji 80% przy wczesniejszej rezygoacji.W moim przypadku a oplacalem przez 24 m-ce pierwsza wplat 4500 +2976 czyli 7476zl przy rezygnacji otrzymam 610 zl.Ku przestrodze innych jest to produkt ubezpieczyciela a nie ubezpieczonego.
Piotr Szymański / 178.56.212.* / 2013-07-11 10:18
Open Finance nie jest ubezpieczycielem.

Doradca ma obowiązek poinformowania Klienta o kosztach likwidacji produktu, które Klient poniesie przy wcześniejszej rezygnacji. Proszę mi tylko wyjaśnić jedną kwestię - podpisuje Pan umowę na 15 lat, otrzymuje Pan gwarancję zwrotu 100% wniesionego kapitału + ewentualnych zysków z inwestycji (ale właśnie po 15 latach), dlaczego Pan rezygnuje?


Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
maler / 83.22.198.* / 2013-07-24 15:18
To proszę mi odpowiedzieć ile miałbym pieniędzy ,gdybym identyczną kwotę wpłacal na byle jaką lokatę,gdzie oprócz kapitału otrzymuję odsetki.
jerzy3000 / 83.31.230.* / 2014-03-18 19:57
to oszust jest i na pytanie nie odpowie

gdybys to wplacal na lokate to bys mial drugie tyle - a tak bedziesz mial 20% wplaconej kwoty
Piotr Szymański / 178.36.3.* / 2013-08-31 22:04
Charakterystyka produktu strukturyzowanego jest nieco inna, niż lokaty. Tutaj Klient dokonuje comiesięcznych wpłat pieniędzy. Co do zysków z lokaty - bierze Pan pod uwagę inflację?

Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
aqq2012 / 2012-08-25 18:44
Witam
Ja również ostatnio byłam na spotkaniu z doradcą Open i teraz namawiał mnie na produkt o nazwie Dziesięciokrotka - dodatkowo proponował mi promocyjne oprocentowanie lokaty przy tym produkcie ok 15 % na 3 miesiące. Miałam się skusić na to ale po przeczytaniu Państwa opinii o poprzednim produkcie ten obecny wydaje mi się łudząco podobny.Proszę o informację czy przy Pareto oferowali tez Państwu promocyjne oprocentowanie lokat?
makowiec2 / 62.182.211.* / 2012-09-30 19:57
tak proponowali. jesli masz pieniadze , to zrobisz co chesz, jak wejdziesz w ten produkt to trzeba systematycznie placic, i nie wiadomo jaki bedzie zysk i czy w ogole bedzie. najbezpieczniej inwestuje sie w lokaty bankowe. jesli chcesz sie dowiedziec ile zarobie to zapraszam w 2027roku napewno napisze
mot / 89.68.135.* / 2012-09-23 10:31
Ja niestety 2 lata temu dałam się namówić w OF na Pareto II, również dostałam ekstra lokatę na 6 mies., która po podpisaniu przeze mnie umowy miała 23%.
WIELKIE OSZUSTWO, tera się martwię jak z tego wybrnąć
newman704 / 91.150.221.* / 2012-09-09 10:55
A ja mam od 3 lat Pareto II i spokojnie zaczekam jeszcze 12 na wypłatę :) Zainwestowałem i nadal inwestuję część posiadanych środków (po gruntownej analizie ryzyka) - świadomie dywersyfikując inwestycje. Dlaczego nie?
mox / 95.48.245.* / 2012-10-10 09:49
pewnie nie dali Ci tabeli i regulaminu jak innym. Inwestuj dalej
Igła / 37.8.195.* / 2013-06-23 17:30
Ignorant lub pracownik G... wartego banku.
makowiec2 / 62.182.211.* / 2012-09-30 19:52
a dlatego , ze napewno ciebie i mnie oszukali, a jak nie , to juz napewno narny zysk bedzie, a raczej nie bedzie zysku w ogole, - ludzie to debile.... jak mozna podpisac cos i narzekac? - inwestuje sie w czasie obecnym(kryzys) jak jeszczez 13lat nabywac bedziemy jednostki za bezcen to bedziemy bogaci. tak czy siak dowiemy sie na koniec okresu skladkowego ile stracilismy,zyskalismy wiec nie narzekac tylko placicludziska
tedi185 / 77.254.35.* / 2013-04-05 21:07
W Najgorszym wypadku dostaniecie po zakończeniu okresu składek KWOTĘ GWARANTOWANĄ. Płacę już 4 rok po 248zł ms / zostały mi jeszcze 11 lat. W najgorszym wypadku będę w plecy około 9 tys zł / gdybym teraz zerwał to stratny bym był około 19 tys zł więc niestety jest to tak zrobione że trzeba płacić do końca i mieć mniejszą stratę niż stracić prawie wszystko...
Piotr Szymański / 178.56.212.* / 2013-07-11 10:21
Jeśli doczeka Pan do końca nie będzie Pan nic stratny! Nie ma mowy o żadnych 9 tysiącach.


Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
troll_73 / 46.77.124.* / 2013-12-16 18:10
Przy zalozeniu ze zysk bedzie rowny inflacji . Mialem taki produkt ale na szczescie nie dalem sie "uwiazac" na 15 lat tylko 2 lata . Odzyskalem kapital w calosci ale zysk byl marny . Po uwzglednieniu inflacji to stracilem . Gdy bym wplacil wszystko na najlepiej oprocentoana lokate w tym ze banku zyskal bym o blisko 100% wiecej odsetek niz dal ten produkt . Coz nauka na przyszlosc .
Tym ktorzy maja umowy na dlugie lata radze zacisnac zeby i placic . Lepiej stracic troche kapitalu . Po uwzglednieniu inflacji za te nascie lat inaczej byc nie moze . Najgorsze rozwiazanie to wyjscie na poczatku inwestycji . Strata nawet ponad 80% wplaconego kapltalu .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
eks-stała klientka G-banku / 83.3.22.* / 2013-07-18 15:42
"Jeśli doczeka Pan do końca nie będzie Pan nic stratny!" - niestety, mam wątpliwości..
ja również dałam się wkręcić w Pareto II, pierwsza składka 6750 + jakaś opłata, łącznie ponad 6900, następnie składki miesięczne po 186 zł. Licząc "na okrągło" łącznie na Pareto wpłacę 6900 + 33 480 (186 zł x 12 m-cy x 15 lat) = 40 380. Kwota gwarantowana to pierwsza składka x 5, czyli 33 750. Różnica: ponad 6,5 tys. Czyli żeby przynajmniej odzyskać to, co wpłacę, fundusz musiałby zarobić ponad 6,5 tys., a patrząc na notowania (od początku dołujące) marne szanse na jakikolwiek zysk...
Czy prawidłowo rozumuję, panie Doradco?
sari / 91.226.68.* / 2014-06-01 00:00
wpłaciłam 5000zł lokaty na 3 m-ce = dostałam 16% =800zł
a na pareto wpłaciłam 15750 jednorazowo + 434zł skaładki x 180 m-cy =78120+15750=93870zł

Konsultant obiecywał % złozone za kazdy rok co miało dać 258% po 15 latach 250000zł
Niezłe szopki na (-) 60% i ani nie drgnie pareto na zysk
sari / 91.226.68.* / 2014-06-01 00:06
odkup to 5000zł po 3 latach mam pismo
Piotr Szymański / 178.36.3.* / 2013-08-31 22:07
Mogę jedynie powtórzyć to, co napisałem wcześniej - Klient otrzymuje gwarancję zwrotu 100% wpłaconego wkładu.


Pozdrawiam, Piotr Szymański
________________________

Online Ekspert Open Finance
andrzej731 / 95.172.68.* / 2013-04-24 10:34
Mam taki sam zestaw.Dopytujesz czasem Open Finance jaki jest status i czy rośnie czy maleje? Z tego co rozumiem to i tak chyba nie ma to sensu bo trzeba czekac i zobaczyc co z tego bedzie
Piotr Szymański / 178.56.212.* / 2013-07-11 10:26
Sens w dopytywaniu o zyski/straty w trakcie trwania produktu jest tylko taki, że Klient jest świadomy wahań inwestycji, które jednak w perspektywie długiego okresu inwestycji mogą nie mieć najmniejszego znaczenia.


Pozdrawiam, Piotr Szymański
_______________________

Online Ekspert Open Finance
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy