Forum Forum inwestycyjneFundusze

Pareto (Open Finance)

Pareto (Open Finance)

Michal_O / 2009-05-29 09:35
Witam,

Czy ktoś z Was kupił / zna produkt o nazwie "Pareto" sprzedawany przez Open Finance ?

Produkt oparty na: BNP Paribas New Frontier 8 EuropeExcess Return Index.

Wyświetlaj:
kobar / 85.222.11.* / 2011-08-15 13:54
Ja podpisałem umowę kredytu w open i wciśnięto mi pareto. Zwiększono kredyt o 22500 zł za dwóch kredytobiorców z miesięczną wpłatą 620 zł. "Doradca" powiedział, że po półtora roku mogę spłacić kredyt korzystając z lokaty. Nie dostałem OWU, a o pareto i koszcie z nim związanym dowiedziałem się w momencie podpisania kredytu. Zapłaciłem 4 raty i wystąpiłem do Getina o rozwiązanie pareto i zwrot pieniędzy. Odpisali, żebym zwrócił się do TU Europa bo bank nic nie możeą zrobić i że likwidacja w ciągu trzech lat wiąże się z kosztem 100% wpłaconych pieniędzy. Napisałem do TU o rozwiązanie w trybie reklamacji pareto. Dostałem odpowiedź, że podpisałem i koniec.
Wcześniej byłem na rozmowie z dyr. oddziału opena i powiedziałem o kicie jaki wcisnął mi pseudo doradca i usłyszałem, że pracownik opena twierdzi coś innego i jest to słowo moje przeciw jemu.

kobar
kobar@alpha.pl
kinga44 / 46.204.58.* / 2011-08-10 20:05
ja z mężem kupiłam coś podobnego do pareto tzn.produkt Lucro -ubezp.Allianz. Nie mam nic do Allianz, ale do doradcy z open finance z Lubina tak- wogóle nie poinformował nas o opłatach likwidacyjnych, zachowuje się jak cwany lis, myślę, że to jest ogólnie stosowana praktyka w open, czytając Wasze wpisy sama jestem nabita w butlę.. prawie gazową, tu tylko jakiś duży wstrząs potrzebny albo masowy , sądowy atak żeby inni naiwni się nie pakowali tak jak my w nieprzespane noce!
normal / 79.188.71.* / 2011-12-06 11:27
Witam
Tez zostałem oszukany przez doradce open finance w lublinie . Prosze o kontakt . Moze mamy wspolne przemyslenia i podejrzenia co do całej sprawy.
Pozdrawiam
blad zycia / 89.72.252.* / 2012-01-20 16:46
najgorsze jest to ze niema 100% ochrony kapitalu tak jak to twierdzili w Open Finance, dzwonilam do Alianza i ta ochrona kapitalu (czyli wplat pomniejszonych o oplaty to kit!!!)tak wiec moge stracic 60tys drobnostka, bo na gieldzie roznie bywa ale w tych produktach strukturyzowanych szarak prawie nic niezarabia, ostrzegam niezrobcie takiego bledu jak ja
wojtusnik / 2012-02-10 20:16
można stracić można zyskać zależy jak ktoś zarządza
edsrfgg / 86.63.148.* / 2011-10-01 10:04
W Lublinie oszukują strasznie w open finance - jak by mówili prawdę to nikt by tego nie wziął - trzeba rozmowę nagrywać i tyle.
jacco29 / 83.30.170.* / 2011-08-05 00:40
mnie również oszukali jestem za pozwem jack.krupa@interia.pl
fankahammurabiego / 95.160.203.* / 2011-07-25 11:39
Open Finance i EUROPA SA.- Najgorsze doświadczenie mojego życia .
No cóż miałam pecha, bo przez namowę doradcy finansowego z Open Finance zostałam wrobiona w LIBRA II i jak to przechwyciłam z Internetu w oparciu o wpis pewnego byłego doradcy finansowego w chwili obecnej już należę w ich gwarze, czyli doradców finansowych do stada Łosi lub Baranów, co były doradca finansowy akurat w tedy w chwili swej słabości szczyptą szczerości ujawnił. Od tamtej chwili, kiedy podpisałam z nimi ten wysoce szkodliwy dla mnie pakt do LIBRAII to według ich gwary należę już zatem do rykowiska Baranów i Łosi, które regularnie co miesięcznie zostają poddawane przez nich bolesnemu strzyżeniu z moich pieniędzy . Zatem ja Łoś, a raczej Łosiowa nieszczęsna ,poprzez LIBRA II wgryzając się w temat postrzegam, co następuje aby tym co ten rarytas posiadają oczy otworzyć a innych ostrzec aby nie zostali podstępnie nań złapani. EUROPA.S.A ? Czyli jak rośnie ich KAPITAŁ ?Nie trzeba być analitykiem żeby zauważyć jak są przedstawiane wykresy do LIBRA II które stosuje EUROPA i jak chytrze się przy tym asekuruje. Proszę Państwa ktokolwiek został unieszczęśliwiony przez doradców finansowych na LIBRA II to już wie jak bardzo duży swój kapitał utracił. Tym, którzy jeszcze się nie połapali polecam wędrówkę na ich stronę adres http://www.tueuropa.pl/index.php Wykres Libra II zwróćcie Państwo to ważne wystartowała 07.10 2010 z wartością jednostki aż 200,00 złotych! Kto tę cenę kursu jednostki ustalił i im zaakceptował ?Prześledźcie ...mocne i wieloletnie fundusze takowej ceny nie mają a co dopiero na stracie? Tę astralną cenę utrzymywali do 03.11 1010. Jak to możliwe, aby taki nowicjusz LIBRA II na giełdzie zrobiła tak iście maratoński skok ? Stabilne mocne Firmy na giełdach w chwili obecnej takiego kursu nie osiągają , a już notowania wchodzących na rynek finansowy nie notują tak wysokich wartości. Ciekawa jestem, na jakiej to podstawie i kto tę wartość LIBRA II ustalił wycenił i zaakceptował ? Czy to nie jest zastanawiające i godne polecenia zbadania odpowiedniej kontroli? Jak to możliwe, że tak nagle od dnia 04.11.2010 jednostka LIBRA II bardzo straciła na wartości i z 200,00 złotych, które utrzymywała do 03.11.2010 nagle spadła aż do 138,82 złotych! Czy to nie jest zastanawiające? Teraz proszę porównać z wykresem na paraboli w tym dniu według EUROPA.S.A kurs był najwyższy ! To nasuwa do myślenia dlaczego nagle LIBRA II zaczęła sukcesywnie zaliczać ślizgawkę w dół ?Podczas kiedy z moich wpłaconych do EUROPA kwot policzyli mi koszt jednostki kurs po 200,00 złotych w tym dniu porównując z ich tabelą kursu jednostek winni policzyć mi 50% mniej ! Świetne zarabianie na stratach ?Teraz posiadacze LIBRA II i innych rarytasów na które Was złowiono zalecam wam przydatne zadanie domowe porównajcie sobie z tabelami jak Wam policzono cenę zakupu jednostek w Europa i założę się,że.......z wrażenia wywalicie oczy! Porównajcie sobie stan waszych rachunków wpłat i waszych strat! Aby nie było wątpliwości polecam zapoznać się, z poniższym tekstem od EUROPA S.A co zostało zapisane i jak cwanie się EUROPA asekuruje. Poniżej cytat ze strony EUROPA S.A
.................................................................................................................
Teoretyczna stopa zwrotu z inwestycji - wartość o charakterze poglądowym, nie odzwierciedla bieżącej stopy zwrotu z inwestycji; przedstawia procentową zmianę wartości indeksu na dzień obserwacji w stosunku do wartości indeksu w dniu obserwacji początkowej.
Wartości oraz wyliczenia są przedstawiane zgodnie z najlepszą wiedzą Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA na podstawie danych z serwisu BLOOMBERG.
................................................................................................................................
Zadaję teraz pytanie nie doradców finansowych szczególnie tych z Open Finance czy Getin często nieuczciwych wobec swoich klientów, o czym aż dudni na stronach w Internecie i (skala poszkodowanych rośnie zbieramy się w grupę aby wytoczyć im proces sądowy ) bo i przez takiego doradcę finansowego z Open Finance właśnie zostałam skrzywdzona, lecz uczciwego Fachowca od Finansów, co to ma jeszcze sumienie wobec nas Łosi i tych których jeszcze można ochronić, aby nie zostali dołączeni do stada . Pytam, z jakiej to racji i na jakiej podstawie EUROPA S.A ustala sobie wartości wyliczenia jednostek, bo z realiów wynika, że tylko na zasadzie domniemania bo jak sami piszą udzielanych informacji serwisu BLOOMBERG.Te odzwierciedlania są podawane niby z ich najlepszą wiedzą i mają mieć wpływ na wartość, która z tego wynika nie jest wartością kontrolowaną i ustalają ją sobie sami. To ja się teraz pytam czy to jest Państwo w Państwie ? Wartość jednostki na giełdzie musi mieć pokrycie i odzwierciedlać rzeczywisty jej stan a nie wyskakiwać na giełdę jak Filip z konopi i od razu wartość pi razy oko .Mnie nie interesuje tu cytat z EUROPA S.A,,
adzia19 / 91.206.97.* / 2011-07-20 21:39
Wyjątkowe oszustwo. Własciwie wyłudzenie. Stworzyli UFK zaś jego notowania sami określają (wymyślają), bo przecież nie ma to związku z zadnym obiektywnym parametrem ekonomicznym! Czy ktoś podjął już konkretne działania w sprawie pozwu zbiorowego?
adzia19@onet.eu
Paulinbz / 83.30.228.* / 2011-07-18 10:31
bardzo proszę o kontakt w sprawie pozwu paulinbz@wp.pl
Gość stella / 95.160.203.* / 2011-07-16 13:25
Demokracja !Nie usuwajcie stron obserwujemy i robimy zdjęcia !
To, że usuwacie wpisy ludzi pokrzywdzonych o was bardzo źle świadczy.Robimy zdjęcia stron, aby odpowiednią to całemu Społeczeństwu ukazać.
Stella
stella-241@wp.pl
kinga44 / 46.205.54.* / 2011-09-12 19:11
może wszyscy z różnych regionów oszukani w identyczny sposób spotkalibyśmy się w programie np.p Jaworowicz, to trzeba wyjawić ja mam zachowane smsy z open, mogę odtworzyć rozmowę gdzie nic mi nie powiedział o opłatach likwidacyjnych.w dodatku oszukał mnie na % z lokaty negocjator
anka1790 / 31.61.128.* / 2011-07-12 14:28
ja kupiłam ten produkt i bardzo żałuje. open finance to oszuści. najgorsze że to była kasa dzieci i chciałam to potraktować jak oszczędzanie dla nich na przyszłość i co aż się płakać chce ale co moge tylko sobie teraz pluć w brodę.
Ale przestrzegam innych omijajcie open finance dużym łukiem.
Anka11111 / 77.65.47.* / 2011-07-01 20:49
Uważajcie na produkt pareto i jemu podobne oferowane przez OF lub GetinBank To zwykłe oszustwo i złodziejstwo. Doradcy przekonują jak do wsokooprocentowanej lokaty. Obecnie mamy połowę wpłaconych środków ale tylko na papierze bo nie można tego wypłacić Opłaty likwidacyjne to 100%. Wszyscy oszukani łączmy się do walki.
paretopareto / 83.238.13.* / 2011-07-06 13:31
wystarczy czytać ogólne warunki a nie wyzywać od oszustów - myślenie nie boli
k9l99c9e9k / 85.222.52.* / 2011-09-06 13:41
dokładnie ludzie gdzie wy macie oczy piszecie bzdury i ubliżacie OF sam posiadam pareto od 5 lat i wierzę w ten produkt a opłaty sa po to bo gdyby ich nie było to byście już dawno wydali tą kasę pareto to nie rach oszczędzający a nawet jeśli by był to tez by wam coś nie pasowało/ aaa ciekawe czy osoby które kupowały nowego mercedesa w latach 60 (gdzie nic sie nie zmienia bo wyjeżdżając z salonu jest - 20% wartości mniej ) a ile taka fura jest teraz warta ????

Wszyscy oszukani łączmy się ---> ciekawe jak głupio wam będzie kiedy zobaczycie końcowy wynik .....
Barbra1982 / 80.55.1.* / 2011-11-03 11:41
UUUUUUUUUUU wcale mnie nie będzie głupio. Odzyskam kaskę - obraz Wyczółkowskiego za to kupię nawet najtańszego a za 15 lat moje dzieci sobie za niego kupią to co sobie tylko praktycznie wymyślą - dwa domy z ogrodami i dobre samochody na 1000%%%%,
A. pros dobrej fury, jeżeli jest dobra to przechodzi po latach w stan vintage i też jest warta więcej niż to super PARETO. Zresztą samochodem jeżdżę i mam z niego pożytek każdego dnia na PARETO nawet patrzeć nie mogę bo efektu nie widzę, płacić więc przestałam składki.
dadgsgdgs / 86.63.148.* / 2011-10-01 10:10
A co końcowy wynik będze zblizny do ZERA raczej jak tak dalej pójdzie - ale lepiej mieć starego mercedesa w garażu niż PARETO w papierach.
Barbra1982 / 80.55.1.* / 2011-08-17 13:51
Wiesz co jak się dostaje Kredyt Hipoteczny w dwa dni - to człowiek nie myśli, że PARETO to chłam - bo gotów w takiej chwili nawet z diabłem zatańczyć a oni pożal się Boże doradcy wykorzystują taką sytuację. To na tym polega. Dostałam Kredyt Hipoteczny i tylko on się liczył - była to chwila gdzie mogłabym podpisać praktycznie po za wyrokami na dzieci, męża i sprzedażą domu WSZYSTKO !. Nie zapominajmy, że poleca nam to nasz doradca, który tak pięknie poradził sobie z naszym kredytem więc nie może działać na niekorzyść swoich zleceniodawców - on przecież winien dbać o ich interesy.
I oni to wykorzystują. Weźmy też pod uwagę, że Certyfikat PARETO przychodzi tak trochę dużo później i to na im widnieje jakaś wyjątkowo mała kwota gwarantowana !
zbyszek 1234 / 82.40.171.* / 2011-06-26 14:36
witam. sluchajcie ja wszedlem w pareto rok temu i mam pytanie jak bym chacial wyjsc z tego pareto po roku to jak to wyglada.trace moje pieniadze??? czy tylko te odstetki ? prosze o odpowiedz
niktosia / 83.20.212.* / 2011-07-30 20:38
Witaj! Doradca z pewnością Ci o tym powiedzial jakie są konsekwencje wcześniejszego wyjścia. Trzeba słuchać . Oczywiście,że stracisz wszystko chcąc wyjśc w 1- szym roku jesli założyłeś Pareto rok temu.
msj2000 / 178.73.49.* / 2011-06-28 18:05
W pierwszych trzech latach tracisz absolutnie wszystko.
msj2000 / 178.73.49.* / 2011-06-18 13:56
TU Europa wcale się nie kryje z "zyskami" w pareto i innych produktach. Polecam ostatni wykres z wartością naszych udziałów.
http://www.tueuropa.pl/index.php?p=m&kod=PAR2_NF3&wew=0&idg=ki,23,965
Wystarczy nałożyć ten wykres na cokolwiek (wig, kurs ropy, żywności) wszędzie hossa, a w TU Europa kilku letnia bessa.
mati80 / 88.135.174.* / 2011-06-09 00:06
jestem za pozwem imielinskim@o2.pl
Pozew.zbiorowy.pareto / 83.16.87.* / 2011-06-02 22:25
Wszystkich zainteresowanych walką o odzyskanie swoich pieniędzy z Pareto proszę o kontakt:

pozew.zbiorowy.pareto@gmail.com
xyz zxcvbn / 86.63.148.* / 2011-07-14 00:21
Może napisać ktoś czy taki pozew pomoże czy ktoś złożył - "sprzedawca" z open finance bo tak to można nazwać mówił mi przez fon ze perato 2 przyniosło zyski i jak kogoś w to wkręcę to przez miesiąc nie będe płacił składki. Ale jak przyszedł papier to było mniej niż wpłacałem więdz gdzie tu zysk - oszukują do końca. Przy podpisywaniu umowy takze oszustwa - gwarantowali duze zyski że kasa 22500 pracuje od początku ( tylko jak to pracuje od poczatku to gzie to jest??). Przecież to wyłudzanie i okłamywanie - człowiek idzie do znanej firmy myśli że pracują tam poważni ludzie a to zarty - nastawieni na kasę od klienta. Podejrzewam że po 6 latach się wycofam i pewnie ze stratą, ale teraz zanim coś podpisuje to czytam dwa razy.
wrednawydra / 46.204.102.* / 2011-06-21 11:56
Jestem jak najbardziej za pozwem zbiorowym
czatman1 / 77.237.18.* / 2011-05-13 18:49
A tak na marginesie to darujcie sobie ten Open Finance. Mnie chcieli ubrać w kilkuletnią inwestycję ze zwrotem ...uwaga !!! 3% rocznie.Żenada.
tuhajbej111 / 2011-05-12 23:48
Jestem za pozwem zbiorowym tak jak każdy oszukany i wrobiony w produkt pareto.Chciałbym się dowiedzieć jak by to miało
wyglądać gdy się zbierze odpowiednia grupa osób do złożenia takiego pozwu...
pozdrawiam!!!
proszę o kontakt adam.ro@op.pl
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy