Forum Forum inwestycyjneFundusze

Pareto (Open Finance)

Pareto (Open Finance)

Michal_O / 2009-05-29 09:35
Witam,

Czy ktoś z Was kupił / zna produkt o nazwie "Pareto" sprzedawany przez Open Finance ?

Produkt oparty na: BNP Paribas New Frontier 8 EuropeExcess Return Index.

Wyświetlaj:
KK30 / 83.12.71.* / 2011-03-08 15:48
nie dajcie się naciągać na takie lichwy :)
olaolaola / 78.9.72.* / 2011-03-07 15:42
No ja właśnie dziś dostałam pismo w sprawie Pareto II. Wyliczyłam że przez te 6 mies. wpłaciłam 5492 zł a stan rachunku jest na 2751!!! Nie mam słów własnie próbuję wyjaśnić tą sytuację gdzie jest reszta pieniędzy które wpłaciałam!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy któs wyjaśniał może coś i wie dlaczego tak jest??
opiekuninwestora_pl / 2011-03-03 12:24 / -
Dokładna analiza dostępna tutaj.

http://opiekuninwestora.blox.pl/2011/03/Jak-to-ugryzc-Pareto-Lucra-Libro-Stabilny-Wzrost.html
zonk11 / 87.204.111.* / 2011-03-02 18:58
nie bądź frajerem... :)
jeleń / 77.255.194.* / 2011-03-04 14:47
Pierwsza wpłata 40500 do tego 12rat po 1116. Aktualna wartośc rachunku 26600, koszty likwidacji rachunku = 100% wartości rachunku. Pozostało gówno.
olapareto / 78.31.156.* / 2011-04-04 13:06
Jestem za pozwem zbiorowym! czekam na info, moze jakas stronka internetowa z wpisami pokrzywdzonych??
Damain_ŚL_22 / 77.254.4.* / 2011-02-27 12:13
Pareto tojest jedna wielka sciema. Dostałem teraz list i wartośc rachunku po 6 m-cach wynosi 2798,94zł. Wkurzyłem sie jak niewiem co, bo powinienem miec cos 5100zł po tym okresie( to jest kwota juz pomniejszona o opłaty administracyjne) smiech na sali. Wole Skandie, tam nie ma przynajmniej niespodzianek, i wiadomo ile wynosi opłata administracyjna i cały czas ma się dostęp online do rachunku.
KK30 / 213.241.30.* / 2011-02-20 19:08
nie daj sie nabijać w butelkę srzedawcom z open fajansa!!!

polecam bestfunds.pl
CB / 77.222.255.* / 2011-02-09 00:11
Pareto II – New Frontier VI
Wlazłem w to strukturalne cudo i szczesliwie wyskoczylem na trzeci dzien. Teraz patrzę czasem na dołowanie jednostki uczestnictwa i współczuję biedakom, którzy przez 15 lat będą finansować cwaniaków. Po 15 latach dostaną 80% wsadzonej kasy. Każdy z nas topi pieniądze w ZUS i OFE, ale to przymusowe. Tutaj niestety jest dobrowolne a powinno być zabronione prawnie.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2011-02-10 10:51
Nie. Nie powinno byc zabronione prawnie. Człowiek dorosły ma jest za siebie odpowiedzialny i ponosi konsekwencje swojego wyboru - podpisuje w końcu jakąś umowę z takim funduszem i co najwyżej fundusz odpowiadac może z niewywiazania się z umowy, ale nie z samego faktu prowadzenia takiej działalności. To co widzimy jest wynikiem działalności naszego socjalistycznego państwa opiekuńczego, które wtrąca się w każdy aspekt życia człowieka i coś tam reguluje, w wyniku czego człowiek podpisując umowę mysli że umowa MUSI być korzystna dla niego ponieważ skoro państwo opiekuje się nim więc na pewno tak uregulował działalność takiego funduszu że ten nie może go oszukać,a nawet jak oszuka to opiekuńcze państwo zapewni mu byt na starość, więc w sumie to nie musi tak bardzo pilnować co podpisuje. Wpływ państwa opiekuńczego powoduje że człowiek staje się nieodpowiedzialny. I dotyczy to każdego aspektu życia. Ostatnio była głośna sprawa gwałconej 12-latki, dziennikarz pytał sąsiadów dlaczego nie reagowali - a oni mówili, "jak to, przecież tą rodzinę kontrolowali kurator, opieka społeczna, , sąd, policja to dlaczego my mamy reagować ?". Brak reakcji to wpływ państwa opiekuńczego. Rozwiązaniem jest tylko i wyłącznie odejście od modelu państwa opiekuńczego, i to się stanie prędzej czy później bo jak wykazał któryś z ekonomistów austriackiej szkoły socjalizm w sposób pokojowy nigdy nie stoi w miejscu ani nigdy się nie zmniejsza - zawsze dąży do powiększania się. Zmniejszają go tylko rewolucje. (tak jak w Polsce w '89 z państwa mocno socjalistycznego staliśmy się dużo mniej socjalistyczni prawie wolni gospodarczo (ustawa Wilczka z 1988 roku chyba najbardziej liberalna w Europie) ale od tej rewolucji socjalizm stale się w Polsce powiększa. Życie wygrają tylko ci którzy nie wierza w państwo opiekuńcze i zachowują sie tak jakby go nie było.
CB / 77.222.255.* / 2011-02-23 21:46
Jest w tym wiele prawdy.
~zawiedziony / 83.27.228.* / 2011-01-14 19:45
Ogólnie poświęciłem trochę czasu żeby przebrnąć przez ten cały stek obelg pod adresem struktur. Natomiast wniosek nasuwa mi się jeden: świadomość i wiedza Polaków o inwestowaniu jest na tragicznym poziomie. Liczycie na Zus, OFE? Ludzie nie ważne gdzie odkładacie, czy to Skandia, AXA, Libra czy Paretto. Najważniejsze żeby naród nauczyć odkładać pieniądze, a nie zaciągać kolejne kredyty gotówkowe na nowy LCD 42. Zróbcie sobie prywatne bilansy wpływów i wydatków. Gro z Was dojdzie do wniosku, że jest w stanie odkładać więcej niż robi to obecnie, o ile w ogóle to robi. Opłaty likwidacyjne w tych programach są po to żeby nie korciło jednego z drugim żeby je już po 12 miesiącach przepić, albo "kupić auto za 9000". Jak chcesz kupić auto to nie inwestuj w długim terminie. Inwestycje długoterminowo wiążą się z ryzykiem, a rozwiązań bez opłat nie ma i nie znajdziecie takich. Sam przystąpiłem do Skandii Złotego Wieku - 15 latka. Przez ostatni rok zarobiłem 28%, choć doradca na początku symulacji przyjął tylko 8%. Wracając do Paretto, czy Libry żal mi Was sądzących, że ktoś pożyczy 80% kapitału i przez 15 lub 10 lat nie pobierze od tego żadnej opłaty, a kwestia odkładania przez taki okres też jest ciekawa. Jeśli nie stać Cie na 400 czy 500 to załóż sobie 200-300. Zakładanie wyjścia po 6 latach to nie długoterminowa inwestycja, tylko krótkoterminowa. Ludzie którzy zabezpieczają w ten sposób hipoteczny kredyt postępują całkiem rozsądnie. Po tych 15 latach mają przynajmniej część kapitału na wcześniejszą spłatę. Wg mnie lepsze to niż puszczanie kuponów co dwa dni i liczenie na wygraną w totka...hehe...ludzie nei patrzcie na opłaty. Zastanówcie się jaki jest cel przystąpienia do takich rozwiązań i nie firma która to oferuje, ale WASZ!!
aaanalityk / 83.2.43.* / 2011-07-08 09:47
Bardzo dobre nastawienie, ja już 2 lata mam program Pareto i nie żałuję a te 136 zł,które płacę nie obciąża moje budżetu. wolę płacić na Pareto, które może przynieść zysk i odzyskać kapitał niż wierzyć w ZUS, który nic nam nie gwarantuje. Poza tym teraz ludzie mówią, że potrzebują kasę wiadomo, żeby zarobić należy inwestować na długie terminy a nie krótkie lokaty, które tylko są przekładaniem oszczędności a nie oszczędzaniem. Każdy z nas powinien mieć produkt długoterminowy (nie mówię, że całość środków). A ludzie, którzy tu komentują i chcą się wycofać są niepoważni i nieświadomi swojej przyszłośći i ślepo wierzą w ZUS, który ma coraz większe milionowe zadłużenie...
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2011-01-18 14:59
Kolejny socjalista który chce naród czegoś uczyć. Uff i tak odetchnąłem z ulgą że jeszcze nie pod przymusem. Struktury to totalne dno, tam po drugiej stronie siedzą bardzo mądrzy ludzie którzy wymyślają niesamowite sposoby aby wyciągać od ludzi kasę, żerując na ludzkim strachu przed starością. Wierzysz w struktury to sobie tam odkładaj, ja ci nie zabieram do tego prawa. Rób sobie co chcesz ze swoimi pieniedzmi, ale od moich sie odczep, mnie nie bedziesz uczył jak odkładac na przyszłość. Ty możesz sobie nie widzieć ryzyka które ponosisz siedząc w strukturach, ale ja może widzę i nie chcę go ponosić i póki co mam prawo o tym mówić. Ba nawet zgadzam się co do twojego zdania "Ludzie nie ważne gdzie odkładacie, czy to Skandia, AXA, Libra czy Paretto ..." dodam tylko zakończenie tego zdania ... ponieważ jest to jedno wielkie bagno i emerytury z tego nie bedzie".
Ale powiem jeszcze że nie podoba mi sie że dzielisz ludzi na 2 grupy: korzystających ze struktur (czyli mądrych) i nie korzystających czyli głupich co to tylko jak się im zostawi pieniadze to przepiją albo na totolotka przepuszczą. Cuchnie socjalizmem na kilometr - to socajaliści mówią że trzeba człowieka opodatkować czyli zabrac mu jak najwięcej (w Polsce podatki to ok 50% dochodów) i wydać na tego obywatela - odłozyc za niego na emeryturę, kupic mu opieke zdrowotna w NFZ, kupic mu szkołe dla jego dzieci bo jakby mu te pieniadze zostawić to przepije albo przepuści, albo coś gorszego. Czyli traktują człowieka jak dziecko, albo gorzej jak idiotę albo pijaka.
Na jakiej podstawie przyjąłes że Polacy nie korzystają ze struktur bo sa głupi. A może nie korzystaja bo są mądrzy ? To ci nie przyszło do głowy ?
~zawiedziony / 83.27.216.* / 2011-01-22 10:09
Dziecko drogie...nie nazywaj mnie socjalistą bo do tego mi daleko. Na ogół struktury dają szansę na wyższy zysk niż dziwne lokaty, które potrafią wg ostatnich rankingów przynosić nawet realne straty i to w "solidnych" bankach . Nikt nie powiedział że należy odkładać na starość tylko w strukturach, podstawą jest dywersyfikacja. Ty bawisz się funduszami, nie każdy ma możliwość i wiedzę na ten temat, więc dlaczego odbierasz im możliwość osiągania lepszych stóp zwrotu nazywając struktury bagnem? najlepsze ze struktur potrafiły zarobić 90%, ale co ty tam wiesz pewnie Twoje fundusze zarobiły 200% i to bez żadnego ryzyka inwestycji. To z czego będzie emerytura tego nie wiesz ani Ty ani ja, natomiast myśląc o tym wcześniej i próbując się zabezpieczyć przed wskaźnikiem zastąpienia rzędu 46% można podjąć wiele kroków, aby wygrać z systemem. Nie mam na celu uczyć wszystkich oszczędzać, bo wiem że to nie możliwe. Życzyłbym sobie żeby każdy miał możliwość zamiast oddawać Państwu podatki odkładać jest na przyszłość, ale kto wtedy utrzymywałby naszych darmozjadów?
Uderz w stół a nożyce się odezwą, to że ludzie przejadają lwią część swoich dochodów nie myśląc o przyszłości to ogólnie znana prawidłowość, a wyjątek jedynie potwierdza regułę.
Jeżeli uważasz że nie będzie emerytury z odłożonych i inwestowanych przez siebie środków to z czego będzie z ZUSu, II filaru? Marzyciel, ale życzę Ci tego żebyś ją miał, ja mam sporo lat do emerytury i podliczając nawet opłaty i inne rzeczy myślę, że przez 42 lata zdołam odłożyć i zarobić na strukturach więcej niż ma mi zamiar dać Państwo.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2011-01-24 17:08
Nie będziesz miał sensownej emerytury ze struktur III filaru. (a dokładnie dostaniesz z powrotem mniej niż suma odłożonych samych tylko wszystkich składek, o jakimkolwiek zysku nie ma mowy). Struktury w rodzaju Libra, Pareto czy jakiekolwiek inne to gnój po prostu. Są tak skonstruowane że nie zarobisz i koniec, średnio należy założyć że aby nie tracić w strukturach trzeba by mieć ok 10% zysku rocznie, co w długim terminie jest praktycznie nie do zrobienia, i to żeby nie tracić - a gdzie zysk ?. Zreszta w zeszłym roku zakończył sie chyba pierwszy z takich 10-letnich programów pioniera, ze stratą dla klientów.
Tak samo nie będziesz miał emerytury z ZUS a dokładnie poniewaz obecny polski socjalistyczny system emerytalny upada i stanie się to w następujący sposób: najpierw zostanie zlikwidowana waloryzacja składek o inflację a następnie ponieważ całe polskie finanse będą upadać z powodu rosnącego zadłużenia wystapi bardzo wysoka inflacja, i ty rzeczywiście dostaniesz te emeryture w takiej wysokości którą obiecuje ZUS w corocznych listach do nas wszystkich, tylko że o ile dzisiaj za to kupiłbyś np. 1000 chlebów to kiedy ją otrzymasz kupisz za to np. 50 chlebów.
Jeśli chodzi o II filar czyli OFE to jest to z powodu wtrącania się w nie rządu jest to bagno. To gdzie inwestują zależy od rządu, dzisiaj bankrutujące państwo chce zabierać OFE 2/3 składki do ZUS-u za kilka lat zabierze resztę, aż w końcu całkiem je zlikwiduje.
Podsumowując polski system emerytalny który okrada dzisiaj wszystkich pracujących cieżko i uczciwie nic im nie da w zamian. Ktokolwiek mnie osobiście prosi o poradę to radzę wyłącznie ładowac kase w nieruchomości (ale nie w tej chwili gdy na rynku utrzymuje sie bańka ale za rok ceny porządnie spadną), i nie robić tego za kredyty, ładowac w swoje, a szczególnie w swoich dzieci wykształcenie i nauke jezyków obcych, a jeśli coś jeszcze zostaje to niech siedzi aktywnie na giełdzie/funduszach ale takich z których zawsze w dowolnym momencie może wyjść do gotówki - żadne fundusze pienieżne/obligacyjne itp. Szczególnie polecam dokształcić się w dziedzinie austriackiej szkoły ekonomii co powinno byc obowiązkowe w szkołach już od gimnazjum.
Kolejna rzecz - jesteś socjalistą, ponieważ martwisz się o darmozjadów - i to wystarczy że roztaczasz smród socjalizmu.
~zawiedziony / 95.51.217.* / 2011-01-28 17:10
Nikt nie pisze o tym, że system Państwowy jest ok, bo nie jest. Nie nazywaj mnie socjalistą dlatego, że patrzę realnie na rzeczywistość. Nikt nie da Ci możliwości "nieodkładania" w filarach, a inwestycji samemu sobie, co byłoby najbardziej pożądane. W d... mam darmozjadów i to co ich dotyczy. Nasze pobożne życzenia o to żeby Państwo nas nie okradało są i pozostaną tylko życzeniami. Pytanie tylko co sami z tym zrobimy? Jeżeli uważasz że samemu można spokojnie inwestować bez jakiegokolwiek doświadczenia i uzyskiwać wyższe stopy zwrotu, to pokazuje jaki z Ciebie naiwniak. Jeżeli znasz się na funduszach i innych instrumentach to plus dla Ciebie, gorzej z ludźmi którzy tego nie potrafią, a chcą zarabiać co im proponujesz lokatę? zastanów się...
tańczący_z_fundami / 83.28.134.* / 2011-01-28 21:27
Mam w pracy podobnego kolege jak ty, nazywam takich "syndrom niewolnika". Używa takich samych zwrotów: "tak już musi być" , "nic się nie da zrobić", i co wybory to głosuje na to co mu TVN i wyborcza podsunie mimo że się z sytuacją nie zgadza. Ja tam nie patrze na sondaże i głosuję na Korwina -Mikke a ty ? co musi sie stać żebyś zaczał coś robić a nie tylko przyklaskiwac władzy która codziennie cie okrada na grube pieniadze ? puste półki w sklepach ? pusty portfel ?
Druga rzecz: nie muszę inwestować na giełdzie żeby odkładac na emeryturę. Nie wiem czemu tylko ta opcję bierzesz pod uwagę. Moge kupowac mieszkania i potem żyć na starość z ich wynajmu, moge odkładaćdo banku na marne 4% - nie wiem czemu lekceważysz ta formę liczby nie kłamią i wyraznie widac że odkładanie do banku na procent składany daje większa emeryturę niż ZUS a nawet z dowolnej struktury III filara. albo moge liczyc na dzieci wkładać w ich wykształcenie i nauke języków. Sam sie lepiej zastanów niewolniku.
~Zarobiony na strukturach / 83.27.206.* / 2011-01-30 22:22
to zabawne bo głosowałem na tego samego kandydata. Możesz kupować mieszkania jasne...hehe ciekawe tylko ile ich kupisz w życiu jeśli pracujesz za 2-2,5 netto (jeśli masz więcej, to super ale rozmowa dotyczy form inwestycji dla wszystkich, a nie wybranych). Procent składany fajnie szczególnie odkładanie na lokatkę w banku...powodzenia życzę, a z dziećmi to obyś się nie przeliczył, dziś inwestujesz jutro mogą się od ciebie odwrócić, kiedyś za małolata było powiedzenie "umiesz liczyć, licz na siebie twoje szczęście innych..."dokończ sobie...
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2011-01-31 11:11
miałem 20 lat jak kończyłem technikum, 5 lat ciężko harowałem i odłożylem na małe 2-pokojowe i to bez kredytu jednocześnie studiując zaocznie po pracy. A jeszcze rząd mi z tego zabierał podatki. Więc można. Nie szalałem jak ty przeżerając kase, nie imprezowałem. Od ust sobie odejmowałem i mozna. Rozumiem że ty chciałbyś siedziec na tyłku przed telewizorem i mieć z tego 2500, a potem liczysz na dobrą emeryturę. Twój wybór możesz w to wierzyć, kiedyś pod kościołem może ci rzucę coś do wyciągnietej ręki.
Teraz cię zaskoczę, podliczmy. Z pensji 2000 PLN netto, kwota na fundusz emerytalny obecnie wynosi ok. 488 PLN. Czyli państwo zabiera takiemu pracownikowi ok 6000 rocznie. Odkładając to na procent składany na 4% do banku po 40 latach pracy mamy ok 600 000. W Warszawie kupisz za to lekko dwa 2-pokojowe mieszkania (teraz jak jest bańka na rynku) które wynajmiesz za ok 1500 PLN każde - razem ok 3000. (fakt jeszcze odejdą koszty utrzymania) Drugie tyle ma twoja żona i można żyć. I to przy pensji 2000 a jakbys zarabiał więcej ? Średnia krajowa jest dużo wyższa. W mniejszych miastach wynajmiesz taniej ale i kupisz taniej czyli więcej mieszkań.To jest tylko przykład tego jak dyma nas państwowy system emerytalny. Zresztą równie dobrze mógłbyś nawet sobie wypłacać te pieniądze przez 20 lat to miesięcznie masz 2500. Od 65 roku życia 20 lat to 85 lat i tak więcej niz średnia życia w Polsce.
Co do dzieci. Samo posiadanie dzieci nie wystarcza. Trzeba je jeszcze dobrze wykształcić. Ale to też nie wystarcza. Trzeba je jeszcze dobrze wychować. Jesli je dobrze wychowasz w miłości i szacunku nie będziesz musiał swoje dzieci o nic prosić, same z własnej woli bedą ci pomagać. I likwidując państwowy system emerytalny za jednym zamachem rozwiązujesz tyle problemów np. nie będzie maltretowania dzieci w patologicznych domach. Dzisiaj gdy państwo każdemu obiecuje emeryturę z pracy CUDZYCH dzieci to pojawiają się patologie gdzie zdarzają się tacy co o własne dzieci nie dbają - bo po co skoro z ich pracy finansowane będą emerytury dla obcych ludzi ? Mniej dzieci by trafiało do domów dziecka, a jak by trafiły od razu będzie wielu chętnych do adopcji np. tych co nie mogą miec własnych w sposób naturalny.
asdfghjk / 46.112.81.* / 2011-02-01 09:25
W 5 lat mieszkanie to można było kupić ale jakieś 6-7 lat temu teraz w 5 lat aby kupić mieszkanie 2 pokojowe -w gorszym mieście- trzeba byłoby odkładać 3400 zł miesięcznie z wypłaty - to nie jest średnia zarobków w kraju - a trzeba z czegoś jeszcze żyć.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2011-02-01 10:37
Oczywiście że tak jest jak mówisz, a za 6-7 lat znowu wrócą do tego poziomu, takie juz sa cykle koniunkturalne. Dzisiaj mamy okolice szczytowe bańki na rynku nieruchomości i już pisałem o tym że nikomu nie polecam teraz inwestowac w mieszkania. Jeśli ktoś ma na sprzedaż to już ostatnia chwila na to. Za rok kończy sie rządowy program "Rodzina na swoim", a z powodu gigantycznych kłopotów budżetowych zakładam że żaden nowy program się nie pojawi (jeśli nawet to będzie mocno okrojony) i ceny zaczną spadać. Dane NBP pokazują jasno że koszt wybudowania 1m kw mieszkania wynosi ok połowy ceny czyli druga połowa to czysty zysk dewelopera, co oznacza że potencjał spadkowy jest ogromny lekko licząc ze 30 - 40 % . A może być nawet więcej. Oczywiście nie od razu to nastąpi. Rynek mieszkaniowy nie reaguje szybko, ludzie potrafią czekac na kupca i pół roku zanim zejdą z ceny.
Poza tym już powiedziałem zależy kto co chce osiągnąć i jak. Ja z etatowej pracy biegłem na dodatkowe fuchy zapieprzałem równo, czesto prace nocne, w weekendy studia. Bywało że z nocnej roboty na uczelnię potem do roboty, i oczy na zapałki, no fakt człowiek młody był to dał radę, ale nie kupiłem sobie telefonu komórkowego, nie kupiłem sobie nowych butów, żadnego nowego ciucha, nie podszedłem na pizze, żarcie tylko z Biedronki, z internetu zrezygnowałem, ale po 5-ciu latach kupiłem sobie mieszkanie i zostało jeszcze na zabawę z fundami, a niektórzy koledzy w tym czasie obijali się, imprezowali, dzisiaj dzwonią do mnie po prośbie czy bym im roboty nie załatwił, płaczą umoczeni w kredytach i pożyczkach no ale takie sa konsekwencje swojego wyboru. To jest akurat normalne że ten co zapieprza to ma, a ten co się obija - nie ma, niestety w Polsce im więcej człowiek zapieprza tym więcej mu państwo kasy zabiera na utrzymanie leni i to jest demotywujące i się ludziom nie chce i lenistwo się powiększa zamiast zmniejszać widzę to po starych kolegach. Co do tej uwagi o oszczędzaniu to już powiedziałem że nie trzeba by nawet robić tego z pensji tylko z tej części którą państwo zabiera nam pod przymusem zanim dostaniemy wypłatę do ręki.
max1224 / 2011-02-01 11:36 / Tysiącznik na forum
naczytałeś się Kiyosaki ?
Delikates / 2011-02-01 14:06
Nie czytałem. Nie trzeba specjalnych książek żeby wiedziec to co mówię. Trochę tylko otarłem się o Kondratiewa.
tedchom / 2011-01-31 11:50 / Tysiącznik na forum
tancerz muszę przyznać, że chyba pierwszy raz się z tobą zgadzam oby tak dalej;)
max1224 / 2011-01-14 22:30 / Tysiącznik na forum
ciekawy i rozsądny głos
xymyk / 2011-01-13 01:11
Też zostałem wrobiony w te produkt, który miał być moim zabezpieczeniem na starość, a wyjdzie na to jeszcze dopłacę do tego interesu. Na koniec wrzesnia 2010, po ponad roku od zapisania wartość rachunku jest mniejsza aż o 30% w stosunku do wpłaconych pieniędzy, mimo że w tym czasie indeks spadł tylko o około 1%. Czy są jakieś możliwości prawne na szybkie wyjście z Pareto bez utraty całości wpłaconej kwoty? Może zebrać jakąś grupę i wytoczyć pozew zbiorowy? W mBanku tak zrobili i jeszcze przed rozprawą bank poszedł im na rękę.
sdasdsadsa / 84.10.157.* / 2011-02-20 16:12
mnie również proszę powiadomić mmakosa(malpa)tlen.pl
xac / 77.254.40.* / 2011-02-02 19:43
Z przyjemnością dołączę do zbiorowego pozwu, proszę o kontakt :marek@arciszewski.pl
888 / 79.188.86.* / 2011-01-28 11:37
ja jestem za pozwem jesli zbiorą się ludzie proszę do mnie pisać ewecha19@wp.pl. Ja mam pareto II w Getin banku
privy / 2010-12-19 10:29 / Tysiącznik na forum
Nie dotykajcie tego nawet kijem. Struktury oparte o instrumenty pochodne to samobójstwo. Dostaniecie to co wpłacicie ale po 15 latach. Od tego trzeba jeszcze odjąć inflację i kurs walutowy. Na moje oko realnie będziecie w plecy jakieś 15-25%. Mamią ludzi, że w każdych warunkach zarabiają pokazując X lat wstecz, a prawda jest taka, że to tylko symulacja. Realnie ten indeks można ocenić od 2008 roku i mimo tego, że rynki były wówczas w trendzie wyniki są co najmniej żenujące. Rok 2010 i -30% na liczniku. Tak teoria rozmija się z praktyką. Wystarczy, że jakiemuś brokerowi ''omsknie się paluszek'' (słynny zjazd sprzed kilku miesięcy) i cała inwestycja bierze w łeb. Takich omsknięć będzie coraz więcej i tego typu rozwiązania sobie z nimi nie poradzą. W najlepszym i jedynym wypadku dostaniecie na koniec to co napisałem wyżej. Sfinansujecie tylko ich zabawę.
piotr21 / 79.162.162.* / 2011-03-10 20:18
dolaczam sie do tego pzwu tez zostalem w to wrobiony obiecywano zyski a tu lipa
xyz xyz / 46.112.5.* / 2010-11-01 11:19
W umowie Perato jest napisane że co roku wyślą list i poinformują o tym co dzieje się z pieniędzmi czy ktoś dostał coć takiego ??????
marzku / 83.238.15.* / 2011-03-04 10:51
ja dostalam 03.03.2011
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-10-20 10:38
Nadal oferują ten oszukańczy produkt, no cóż wklejam więc co na jego temat kiedys napisałem aby uchronic ludzi przed nabijaniem w butelkę:
Przeczytałem opis produktu w necie, ja p...dolę ! Naprawde ludzie sie na to nabierają ?
haha zobaczycie zyski tak jak zeszłoroczny śnieg. Produkt jest nieźle zakamuflowany
(zresztą jak większość produktów strukturyzowanych), aby tylko ukryć przed frajerem który
dał pieniądze co się naprawdę dzieje z jego pieniędzmi. Najbardziej mi sie podoba
stwierdzenie (cytat z opisu produktu
http://www.structus.pl/analizy/pierwsza-struktura-z-regularna-skladka):
"to 15-letni produkt inwestycyjny, w którym inwestor na początku uiszcza 20 proc.
składki, a pozostała część jest niejako kredytowana i spłacana w miesięcznych ratach."
HAHA frajer myśli że te dodatkowe 80% to dobry wujek Paribas mu dał za darmo,a tu kredyt
- pytanie NA ILE OPROCENTOWANY ? Fajne jest też to że mimo iż frajer wpłacił 20% kwoty to
nie dośc że dostaje na te pozostałe 80% kredyt oprocentowany, to jeszcze opłata roczna
jest pobierana od pełnych 100% - czyli nie dośc że frajer płaci za kredyt który dostał,
to jeszcze od tej kwoty płaci prowizję , PODWÓJNA RĄBANKA w majestacie prawa!
Ludzie nie dajcie się nabijać w butelkę !!!
Aha i jeszcze te 80% co jest kredytowane może być w euro a nie w złotówkach więc
rąbanka może się okazać potrójna, bo jeszcze dojdzie spread haha ALE JAZDA !
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - siatka.]
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-11-02 12:10
UWAGA: próba wprowadzenia cenzury prawdopodobnie przez sprzedawców tych produktów !!! Ktoś zgłosił mój komentarz do usunięcia - użytkownik "siatka". Co ciekawe nikogo tu nie obraziłem, a poniżej ktoś do mojej osoby zwraca się "Głupi polaczku" i tego jakoś już nie zgłosił.
Tak więc widac już wyraxnie co jest grane i kto oszukuje.
luk17 / 79.187.190.* / 2010-10-29 18:22
Głupi polaczku!!!!!
To rozwiązania od kilku lat jest również proponowane za granicą. Klienci osiągają naprawdę dobre zyski. A jak zapewne wiesz kultura oszczędzania i inwestowania istnieje tam od co najmniej 50 lat. U nas może od 10 lat. tak naprawdę nie istnieje wcale ponieważ około 80% kapitału Polacy trzymają na lokata. Bardzo dobre rozwiązanie - oprocentowanie 5% - podatek Belki = 4,05%. Biorąc pod uwagę rzeczywistą inflację 3,5% (przecież RTV, AGD i samochodów nie kupujesz co miesiąc) TO wynik jest prosty 0,55%. Bardzo wyrafinowane rozwiązanie! :) Oczywiście nie można inwestować wszystkich swoich oszczędności. Należy je rozsądnie podzielić (fundusze, akcje, nieruchomości), ale u nas poziomie wiedzy ekonomicznej jest żaden. Ty jesteś tego najlepszym przykładem. Dodatkowo to rozwiązanie pozwala uzbierać jakieś środki na emeryturę, a ile oszczędzają Polacy na emeryturę 90% nic, więc życzę powodzenia na emeryturze.
poznaniak / 79.173.14.* / 2011-01-14 22:54
Jakbym słyszał doradcę finansowego. Czy wszystkich Was wysyłają na to samo szkolenie i każą potem wszystkim klientom mówić to samo? Że podatek belki, że inflacja. Wszyscy to wiemy! Ale jak się zapytać Was konkretnie, np. o wykres indeksu (nie jakiegoś innego co to miał dobre wyniki), co to znaczy powiązanie w wynikami indeksu (rozumiem, że jak traci to jest 100% powiązanie, a jak zyskuje to tylko 50% :) ), o ryzyko związane z wahaniem kursu EUR/PLN, o "opłaty administracyjne", o druk umowy do poczytania na spokojnie to...orientujecie się że klient niewygodny, nie da łatwo zarobić więc jak najdalej od niego....Także nie ma łatwych pieniędzy, 2.5-krotny zysk po 10-ciu latach w ogólnodostępnej lokacie...to tylko kalkulacje.
Chciałym poczytać o zadowolonym z oferty OpenF ale nic nie znajduję...Więć zamiast Libra II (brzmi ciekawie, ale nie na tyle aby się wiązać na 10lat) wybiorę chyba PKO TFI (nudnie), ale tam są warunki jasne.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2011-01-25 09:40
Zapomnij także o Libra - bibra , to syf podobny do pareto tylko dla bogatszych jeleni.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-11-02 11:54

Głupi polaczku!!!!!


No cóż kultury to ty z domu nie wyniosłeś, a zachowania uczyłeś sie chyba od Palikota i Niesiołowskiego.


To rozwiązania od kilku lat jest również proponowane za granicą.


Głupszego argumentu chyba nie słyszałem. To za komuny było wszystko co zagraniczne to lepsze. Jak za granica zaczną robić kupe na ulicy to tez to będziesz wprowadzał w Polsce ?


około 80% kapitału Polacy trzymają na lokata


I bardzo dobrze, powinni do tego jeszcze trzymać w polskim banku, ponieważ bankructwo zagranicznego banku w Polsce jest kwastią juz niedługiego czasu. Jeszcze będziesz dziękował babci za jej konserwatyzm w finansach może na chleb ci pożyczy.


Dodatkowo to rozwiązanie pozwala uzbierać jakieś środki na emeryturę, a ile
oszczędzają Polacy na emeryturę 90% nic, więc życzę powodzenia na emeryturze


Jak to rozwiązanie pozwoli uzbierać komuś na emeryturę to ja jestem Chińczyk. A co do tego że Polacy nie oszczędzają na emeryturę to ja sie nie dziwię, przecież państwo im obiecuje że emeryturę będą mieli za darmo z pracy następnych pokoleń. A ile tych następnych pokoleń będzie to widać wyraźnie po spadku dzietności. A zresztą skąd Polacy mają brać pieniądze na swoją przyszłą emeryturę skoro państwo ich ograbia z pieniędzy podatkami, składkami na fundusze emerytalne, vat-em, akcyzami itd.
dumniy / 2010-11-04 23:30
Kurna muszę coś napisać.
Kiedyś dyskutowałem z tobą na temat funduszy pod pseudo DAM
Ale teraz w pełni się zgadzam. Kurcze niezła odpowiedz, Nic dodać nic ująć.
kurde przez 30 lat pracując i odkładając te 600 zł miesięcznie tego co idzie na ZUS składając to na głupiej lokacie 7% w skali roku która nie powinna być opodatkowana z racji tego ze to emerytura. To naprawdę poważna suma. Plus
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-11-05 14:43
aa, pamietam coś pamietam, cóż widze że zdroworozsądkowe podejście zwycięża. pozdro
max1224 / 2010-10-29 18:48 / Tysiącznik na forum
no to błysnąłeś 0,55% gratuluję
goddy / 213.134.185.* / 2010-10-21 00:53
jedyna prowizja jaka placisz, to 1,2x% dla maklerów, podatku od zysku nie ma, bo sie go omija przez jednoczesne ubezpieczenie na zycie.
Jak nie jestes w temacie, to sie nie wypowiadaj "bo przeczytales w necie"
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-10-21 13:07
Bredzisz, skoro twierdzisz że żadnych ukrytych opłat tam nie ma. Lepiej przestań sprzedawać to pareto i weż się do prawdziwej roboty.
michall9999 / 80.239.242.* / 2010-10-12 22:50
wykupielm ten produkt nie caly rok temy, czy ktos sie moze orientuje jak mozna sprawdzic wzrost lub spadek naszych srodkow? czy jesli mozliwosc on-line
Marika Kor / 79.190.227.* / 2010-10-12 18:16
produkt , super , gwarancja kapitału 100% , w funduszach za dużo straciłam ,
marecki12 / 213.238.64.* / 2010-09-30 13:25
mi zaproponowali podobne rozwiązanie też wpłacam 20 000 a zainwestowane jest 100 000 tylko nazyw się Libra co sądzicie o tym ?
lalun3223 / 83.24.77.* / 2010-12-18 22:46
produkt Libra to takie samo gówno jak Pareto, z tym że kwota trochę większa a więc dla bogatszych jeleni. w ogóle to ja nie wiem co oni się tak uparli na te 80% do 20% i się tego tak sztywno trzymają bo jakiś jeden buc to wymyślił. Zero elastyczności haha.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy