Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pastusiak: Nie jesteśmy i nie będziemy oczkiem w głowie USA

Pastusiak: Nie jesteśmy i nie będziemy oczkiem w głowie USA

skomentuj
Wyświetlaj:
acomitam / 83.11.94.* / 2009-06-16 12:57
Stosunki z USA to interes i w takim kontekście należy je widzieć. Wszystko co jest korzystne dla nas, Polaków i Polski, w ramach współpracy z USA powinno być przedmiotem naszych zabiegów i ostrych targów. Zero sentymentów, tylko interes. Zresztą Amerykanie chyba dokładnie tak widzą współpracę z innymi krajami (poza Izraelem rzecz jasna), no może trochę ambicje buraków typu Bush odgrywają tu pewną rolę, ale raczej jest ona drugorzędna. W tym kontekście czy udział Polski w wojnie z Irakiem czy zaangażowanie w Afganistanie zostały właściwe zdyskontowane? Wątpię. Pewnie po części za sprawą nieudanych ministrów spraw zagranicznych kiepsko dbających o nasze interesy, jak chociażby Radek Sikorski. Facet za jakiś awansik w międzynarodowych strukturach władzy sprzedałby nas bez zmrużenia oka. A gdyby tak chcieli go do Bilderbergów... Za to byłby gotów sprzedać wszystko, nawet własna duszę. Tak mi się przynajmniej wydaje, ale może się mylę?
qoomaq / 83.21.73.* / 2009-06-16 02:05
Dodam jeszcze że sympatia amerykanów do polaków - takich jakich znają u siebie - jest rodzaju, z którego niekoniecznie powinniśmy być dumni. To rodzaj uznania dla niewykształconego a zadziornego przygłupa i kombinatora. Który jednak nie nadaje się do niczego więcej niż na armatnie mięso, i to takie które trzeba obuć, ubrać, uzbroić i przetransportować na miejsce konfliktu, bo samo jest gołe i wesołe.
sierota marycha / 2009-06-15 23:16 / Tysiącznik na forum
no....longin...a moze pogadamy o twojej kolorowej przeszlosci kotku.....
JX / 91.193.160.* / 2009-06-15 18:37
Do wypowiedzi: "Kraj nie może być częściowo bezpieczny, tak jak kobieta nie może być częściowo w ciąży, a jajko nie może być częściowo nieświeże", chciałoby się dodać: A profesor nie może być częściowo mądry.
Tymczasem prof. Pastusiak jako zięć Edwarda Ochaba jest doskonale zorientowany w polityce USA wobec nas. Pomijam już fakt oddania Polaków, sojuszników w walce z Niemcami, w łapy bolszewików (Teheran), ale bieżąca sytuacja wygląda wcale nie lepiej. Tak pisze o tym historyk, prof. Pogonowski:
"Polska skompromitowała się swoją polityczną naiwnością w oczach zachodniej Europy, tak przez bezkrytyczne przystąpienie do pacyfikacji Iraku i Afganistanu, jak i przez zgodę na budowę w Polsce wyrzutni rakiet amerykańskich typu „Tarcza”. Projekt wyrzutni w Polsce wyraźnie upada, albo jako blef, albo jako bezsensowne zagranie polityczne, na tle gwarantowanego obopólnego zniszczenia USA i Rosji, na wypadek wojny nuklearnej między tymi mocarstwami".
MN4 / 217.96.42.* / 2009-06-15 16:41
Nie będziemy oczkiem w głowie: Francji, Anglii, Nowej Zelandii, Czech, Ukrainy, Holandii ... Urugwaju, Paragwaju.

Kogo to obchodzi? Może Kwasniewskiego, bo liczył na apanaże.
Nova. / 212.160.172.* / 2009-06-15 14:40
"Czyli nie jest Pan też wyróżniany ze względu na swoje pochodzenie?"

Jakby był czarny, to pewnie by go wyróżniali.
skomentuj

Najnowsze wpisy