Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Paweł Szałamacha ministrem finansów. Właśnie zdradził, czym zajmie się w pierwszej kolejności

Paweł Szałamacha ministrem finansów. Właśnie zdradził, czym zajmie się w pierwszej kolejności

Wyświetlaj:
borubar / 148.81.137.* / 2015-11-10 09:57
"Instytut Ekonomiczny NBP szacuje wpływ naszego programu prorodzinnego na minus 15,5 mld zł rocznie, natomiast technicznie niemożliwe jest wejście propozycji już od 1 stycznia, tak więc kwota w 2016 będzie niższa. Po stronie dochodowej pojawią się wpływy z podatków sektorowych (bankowy i od supermarketów) szacowane przez IE NBP na 10,3 mld zł. Przy nieznacznym zwiększeniu wpływów z dywidend o 0,75 mld, zwiększeniu deficytu o 1-1,5 mld zł i zmniejszeniu zakresu wyłudzeń zwrotu VAT przez tzw. karuzele Vatowskie, budżet na 2016 będzie realizował naszą sztandarową zapowiedź, jak i zachowa stabilność makroekonomiczną." - a potem będzie: "gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka... to byłaby rzecz wielka". na tym wywróci się rząd PiS, więc niech wprowadzają, przyspieszone wybory a.d. 2017 już można ogłaszać, tym bardziej, że UE wstrzyma finansowanie za niechęć do przyjęcia imigrantów
rodzic jedynaka / 77.252.251.* / 2015-11-10 09:53
mam jedno dziecko zarabiam 1800 zł netto mąż zarabia 6000 z ł netto płacimy podatki co do złotówki bo pracujemy na etacie legalnie dlaczego moje dziecko nie dostanie 500 zł? dlaczego jest dla Pisu gorsze, więcej dzieci mieć nie możemy bardzo chcieliśmy ale się nie udało. dlaczego znowu jesteśmy w jakiś sposób pominięci. Przecież rodzina z dwójką dzieci przy takich samych dochodach dostanie po 500 zł na dziecko płacą takie same podatki a koszty dla państwa wygenerują większe już teraz generują większe darmowa edukacja dla dwójki służba zdrowia publiczna dla dwójki odpis od podatku dla dwójki. a czy w przyszłości ich dwoje dzieci będzie pracować i generować wyższe podatki niż nasze jedno wcale nie jest przesądzone. Pytam dlaczego moje dziecko jest gorsze?
ALINEK74 / 89.231.0.* / 2015-11-10 10:21
BARDZO PROSZĘ KONTAKT NA FB 500 ZŁ NA DZIECKO. ŁĄCZMY SIĘ. POZDRAWIAM MARIA.
TS11 / 83.27.149.* / 2015-11-10 10:09
Państwa dziecko w żadnej mierze nie jest gorsz, jednak posłużę się dość uproszczoną logiką.ZUS żeruje na osobach pracujących ,które to utrzymują obecnych emerytów,wiedząc że system ten jest wielce niewydolny należało by przyjąć iż jedna osoba pracująca będzie utrzymywać jedną osobę na emeryturze.Ja mam 4 dzieci, więc idąc tym tropem dwoje moich dzieci będzie utrzymywało dwoje "obcych"emerytów (koszty wychowania i opieki ponoszę ja)
do TS11 / 77.252.251.* / 2015-11-10 10:38
a co będzie jeśli moje jedno zarobi więcej niż twoja 4 razem wzięta i będzie w stanie utrzymać 4 emerytów a twoja 4 tylko jednego? to co mówisz to są tylko hipotezy. że twoje jedno utrzyma jednego emeryta. może być też tak że twoja 4 nigdy nie pójdzie do pracy tylko będzie utrzymywać się z zasiłków, a mimo to dziś pis daje wam 500 zł a mojemu dziecku nie i mnie się takie rozwiązanie nie podoba. mam prawo być nie zadowolona. Uważam że albo dla każdego 500 zł albo próg dochodowy również dla każdego i to jest sprawiedliwy podział. Co to za wyrzucanie rodziców z jednym dzieckiem poza margines. Tym bardziej że takich rodzin jest bardzo dużo.
sporkey / 109.231.63.* / 2015-11-10 12:32
ale koszty wychowania to nie są hipotetyczne wydatki tylko rzeczywiste...
emeryt98 / 83.28.37.* / 2015-11-10 12:31
45 lat przepracowałem i składki płaciłem nie od 50 zł jak dzisiaj płacą i żaden d...k nie musi mnie utrzymywać, niech zus odda mi moje pieniądze, a ja się sam utrzymam
ppp304 / 46.113.127.* / 2015-11-10 10:02
@rodzic jedynaka - dlatego bo jedno dziecko to nadal ujemny przyrost naturalny, dwójka dzieci to zerowy przyrost i dopiero trójka i więcej to dodatni przyrost naturalny.
ja38 / 212.106.6.* / 2015-11-10 14:24

jedno dziecko to nadal ujemny przyrost naturalny, dwójka dzieci to zerowy przyrost i dopiero trójka i więcej to dodatni przyrost naturalny

Tylko, że nie "przyrost naturalny" stanowi o ekonomii i dobrobycie - PATRZ BANGLADESZ, INDIE i inne. W dobie industrialnych społeczeństw - potrzeba nie speców od łopat - ale wykształconych i inteligentnych specjalistów, a tacy rzadziej wywodzą się z rodzin wielodzietnych, bądących często klientelą opieki społecznej. Na takich płacimy jako społeczeństwo całe życie. JAKOŚĆ NIE PRZEKŁADA SIĘ NA ILOŚĆ. no chyba, że chcemy mieć swoich Chińczyków, tyrających za michę ryżu.
XXXXX1975 / 178.36.118.* / 2015-11-10 10:49
TYLKO ZE NIEKTÓRZY Z PRZYCZYN ZDOWOTNYCH NIE MOGA MIEC WIECEJ
mastitis / 88.156.191.* / 2015-11-10 09:52
Skandal i kpina! Zwiększyć deficyt i opodatkować banki, żeby wspierać patologię. Bogaty Polak to nie taki, któremu państwo daje, a któremu nie zabiera.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Miron980 / 83.13.158.* / 2015-11-10 09:52
Dobra dobra już nie plujmy, faktycznie obiecywał jak w cytacie niżej:
"...Kolejną z reform, jakie zamierza wprowadzić Andrzej Duda, jest dopłata w wysokości 500 zł na każde dziecko z najbiedniejszej rodziny, a 500 zł na drugie i kolejne dla pozostałych. Również ta propozycja była mocno krytykowana w mediach. Okazuje się bowiem, że - według Pracodawców RP - może to kosztować aż 120 mld złotych.
Quela / 78.9.110.* / 2015-11-10 09:52
Jak ktoś o zdroworozsądkowym podejściu do życia ma mieć więcej dzieci skoro one bardzo dużo kosztują a pracy na rynku brak , bądź jest ona ciężka , mało płatna i co należy podkreślić wciąż niepewna! Powstało b dużo agencji pracy tymczasowej, zatrudniają na pewien czas a co dalej?Jak na przestrzeni 10 lat ludzi zrobili w konia. Ludzie otrzymali dobrze płatną pracę ,wzięli KREDYT hipoteczny a potem firmy jakby się zmówiły ,bez powodu zwolnili niemal wszystkich z pracy !!!! Obecnie przyjmują na umowy śmieciowe za najniższą krajową i dla wysportowanych zwinnych omnibusów a nie dla ludzi po 40-50 -ce i z kredytem wyższym niż samo wynagrodzenie.Taka osoba nawet nie nadąża , szybko się męczy co tez jest powodem do zwolnienia. I tak przejdzie kilka firm a potem siedzi w domu i kombinuje jak przeżyć. O spłacie kredytu juz mowy nie ma.Młoda rodzina z dziećmi tez potrzebuje dachu nad głową i kiedy dostanie dobrze płatna prace , stała i pewną to myśli o kredycie no i koło się zamyka. Uważam że jedno dziecko ciężko jest wychować w takich czasach a co dopiero więcej. Ważne by każdy mądry był przed czasem....
Matka326 / 89.228.250.* / 2015-11-10 09:51
Niech sobie wsadzą te 500 zł. Nie zmienia to faktu że hasło wyborcze oszukało wielu... Rodziny jakie znam mają głównie po 1 dziecku więc się nie załapią na dodatkowe pieniądze. Polityka prorodzinna w naszym kraju to mit. Nie chcemy dodatkowych pieniędzy ale pomocy typu: miejsca w Państwowych przedszkolach dla wszystkich a nie dla wybranych, obniżenie vat na ubrania dziecięce i żywność.. itp
brix0 / 87.205.51.* / 2015-11-10 09:47
Co za chamstwo w tym kraju ! 500 zł na drugie i kolejne dziecko,co za sprawiedliwość jedni dostaną krocie narobia dzieci i pracowac nie muszą,a taka kobieta samotnie wychowujaca dziecko,opłacic musi mieszkanie,zarabia najnizszą krajową i ona się nie wlicza do dodatku bo nie spełnia kryterium,nie jest biedna ,nic jej się nie należy,OBUDŹCIE się w końcu,albo sprawiedliwość zachowajcie,jak dajecie to wszystkim tym co mają jedno dziecko też bo nie sztuka machnąc sobie kolejne aby dostac 500 zł a później dziecko ma cierpieć,gdzie dobro dzieci ? kolejni dopchali się do stołka bez rozumu bo ich nie dotyczy ciężka sytuacja !!! Nie ładnie !!!
saqryuu / 95.40.7.* / 2015-11-10 09:45
Osobiście wolałbym, żeby rząd dał możliwość łatwiejszego powrotu do pracy. Wolę sama zarobić 1500 niż dostać 500. Żłobki i przedszkola dostępne za darmo dla wszystkich dzieci, otwarte dłużej niż do 17 aby rodzice nie musieli kombinować jak pracować żeby zdążyć odebrać dziecko.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
serwer / 79.187.159.* / 2015-11-10 09:48
Napiszę Ci coś co Cię zaskoczy - w miejscowości Sierpc - moje przedszkole otwarte jest do godziny 15-stej ...
Andrej 77 / 66.249.81.* / 2015-11-10 09:44
Nowe podatki zwiększające dochód państwa zostaną przerzucone na społeczeństwo, 1% od obrotu supermarketów trafi do naszego koszyka, zamiast zapłacić 300zł za kosz zakupów zapłacimy 303zł. Nikt z nas tego jednorazowo nie odczuje ale w skali roku średnia polska rodzina zostawi w supermarkecie ok. 200zł więcej. Podatek bankowy też trafi z naszych kieszeni, wystarczy że banki ponownie wrócą do płatnych przelewów i płatnego prowadzenia kont. Nie wiem jak Wy ale ja robiąc co miesiąc opłaty robię ponad 10 przelewów, wystarczy wprowadzić 1zł za przelew i 10zł za prowadzenie konta plus coś dorzucić za użytkowanie karty i w skali roku mam 300zł dodatkowych opłat. W Polsce jest rocznie ponad 2 miliardy przelewów, plus opłaty za konta karty których też są miliony plus inne opłaty, prowizję itp. Tak więc 5 miliardów rzekomego wpływu z banków trafi z naszych porfeli
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mi-29 / 95.108.111.* / 2015-11-10 09:43
Niema strachu,w razie problemów jest 150 mld na kontach OFE.Trybunał dał już pozwolenie.
xsd / 81.190.7.* / 2015-11-10 09:41
no no a za pare lat nie bedzie kto tu mial pracowac bo wszyscy spier****
to nie ma byc smiszne to jest prawdziwe.
sdsad / 95.108.74.* / 2015-11-10 09:38
uu to patologia zaciera łapki , będą lęgnąć bękartów .
Andrej 77 / 66.249.81.* / 2015-11-10 09:37
Nowe podatki zwiększające dochód państwa zostaną przerzucone na społeczeństwo, 1% od obrotu supermarketów trafi do naszego koszyka, zamiast zapłacić 300zł za kosz zakupów zapłacimy 303zł. Nikt z nas tego jednorazowo nie odczuje ale w skali roku średnia polska rodzina zostawi w supermarkecie ok. 200zł więcej. Podatek bankowy też trafi z naszych kieszeni, wystarczy że banki ponownie wrócą do płatnych przelewów i płatnego prowadzenia kont. Nie wiem jak Wy ale ja robiąc co miesiąc opłaty robię ponad 10 przelewów, wystarczy wprowadzić 1zł za przelew i 10zł za prowadzenie konta plus coś dorzucić za użytkowanie karty i w skali roku mam 300zł dodatkowych opłat. W Polsce jest rocznie ponad 2 miliardy przelewów, plus opłaty za konta karty których też są miliony plus inne opłaty, prowizję itp. Tak więc 5 miliardów rzekomego wpływu z banków trafi z naszych porfeli
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
krzysztof_68 / 185.29.14.* / 2015-11-10 09:48

wystarczy że banki ponownie wrócą do płatnych przelewów i płatnego prowadzenia kont.

Większość klientów banków i tak płaci za prowadzenie konta i przelewy, więc nie rozumiem co ma się zmienić, chyba tylko to że niektóre banki będą musiały odejść w "niebyt" jak zaczną podnosić opłaty, to takie prawo rynku.
do krzysztof 68 / 77.252.251.* / 2015-11-10 10:47
chyba ci co maja konto w PKO bo pozostali klienci banków nie płaca za przelewy utrzymanie konta czy za użytkowanie kary a jeśli już płaca to dostają np zwrot za zakupy kartą. ja np. mam takie konto w alior Banku nie płacę złotówki za prowadzenie konta przelewy itp. płace 5 zł za kartę ale przy zakupach w sklepie np. Piotr i Paweł 1% o wydanej kwoty do mnie wraca. więc wystarczy ze wydam 50 zł i mam wszystko za free
Breivik / 66.249.81.* / 2015-11-10 09:43
Dokładnie o 10 miliardów założonych nowych podatków o taką też kwotę zubożeje Polskie społeczeństwo.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
JA77 / 83.3.173.* / 2015-11-10 09:37
TO MOŻE ZA TE 500 ZŁ. SAM PAN PREZES J.K. ZNAJDZIE CHĘTNĄ I ZROBI SOBIE DZIECI .
POWINIEN PŁACIĆ JANOSIKOWE ZE JEST KAWALER.
ada912 / 37.128.60.* / 2015-11-10 09:34
Uzaleznić 500 od tego aby choc jeden rodzic pracowal legalnie. Inaczej patola, rodzice bedą wylegiwac sie w łóżku płodzić dzieci i zyć na ich koszt, a tak nie powinno być.Rrdzice musza pracowac!
sfgy / 95.40.7.* / 2015-11-10 09:50
Oczywiście. Tylko niech rząd ułatwi matkom powrót do pracy. Znam wiele które by wróciły tylko nie mają jak. w małych miastach nie ma żłobków, przedszkola są ale co z tego. Ja żeby dojechać do pracy na8 Muszę wyjechać o 6. Które przedszkole przyjmie o tej godzinie dziecko?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy