Forum Spółki giełdowe KGHM Polska Miedź SA

Pawlak krytykuje kształt projektu podatku od wydobycia miedzi

Pawlak krytykuje kształt projektu podatku od wydobycia miedzi

Wyświetlaj:
kreciik / 95.41.15.* / 2011-12-30 01:44
górnik.niech spruboja zawalic nasz region a nas pozbawic godziwego zycia dla pozadku spraw i zeby nikomu sie nie zdawalo ze tak pieknie mamy dodam ze co roku w jednej tylko kopalni np rudna ginie okolo 4 osób nie wspomniec o rannych front? afgan? to kopalnia i wielu zdeterminowanych twardych ludzi ktorzy gdy przyjdzie taka potrzeba stana w obronie swojego panie premier z gumy do zucia moze chcecie zanizyc wartosc kghmu zeby taniej akcje skupic? i dlatego takie kocopoly puszczacie w eter walne 17 stycznia w tej sprawie BRAWO PAWLAK JESTES OK
Ariel / 46.148.168.* / 2011-12-29 23:24
Ktoś musi powstrzymać Tuska.Nie zażyna sie kury zniszącej złote jaja.
Jacek W. / 46.238.202.* / 2011-12-29 20:15
Po prostu chaos, brak przemyslenia, beznadziejna wrecz prezentacja pomyslu w sejmie skutkujaca zalamaniem kursu KGHM.

Ale to charakterystyczne dla dzialan .......
Nastepny przyklad balaganu, chaosu, braku sprawnego dzialania - to lista lekow refundowanych
przedstawiona pozno i natychmiast radykalnie zmieniona.
Czy ktos panuje w ogole nad sytuacja ??

JKW
MKMK / 109.173.137.* / 2011-12-29 23:16
Zawsze ktoś zarabia na spadkach;) W zasadzie, to zarabia się TYLKO na spadkach... ja tam marzę o kolejnej 2-3 letniej bessie, nie tylko na tej spółce.

"Bałagan, chaos, brak sprawnego działania" - czy rzeczywiście myśli Pan, że są to działania nieprzemyślane? WSZĘDZIE chodzi o pieniądze i jeśli się nie mylę, to farmacja jest II-gim, po zbrojeniowym, najbardziej dochodowym (i kosztowym) przemysłem.
przechodzien / 83.27.117.* / 2011-12-29 16:36
Pan Pawlak byl juz przeciw:opcjom walutowym,podadkowi Belki,podwyzce akcyzy na paliwa,nawet chcial okresowo obnizac te akcyze itd.,a teraz podatek od kopalin.To w jakim on jest rzadzie?Jest czlonkiem rzadu przeciw rzadowi?
Pawlak do Remizy wesela organizować / 83.5.107.* / 2011-12-29 16:21
PODATEK OD KOPALIN TO NAJBARDZIEJ SPRAWIEDLIWY PODATEK W HISTORII. CAŁE SPOŁECZEŃSTWO NA TYM ZYSKUJE, GDYŻ KOPALINY TO DOBRO OGÓLNOPAŃSTWOWE. JEDNOCZEŚNIE OGRANICZA WPŁYW SPEKULACYJNEGO KAPITAŁU KTÓRY NABYWA AKCJE TYLKO WYSOKO-DYWIDENDOWYCH SPÓŁEK. PAWLAK TEN WIEŚNIAK BEZ MARGINALNEJ WIEDZY EKONOMICZNEJ ZNOWU UPRAWIA POPULIZM. KTO TEGO GOŚCIA ZROBIŁ MINISTREM ?? ... NIECH SOBIE LEPIEJ KOLEŚ POJEŹDZI WOZEM STRAŻACKIM ALBO CO BARDZIEJ WSKAZANE WRÓCI DO WYPASANIA OWIEC Z RESZTĄ PSLu; NIE KOMPROMITUJCIE SIĘ WIEŚNIAKI BO NIEŚWIADOMIE DZIAŁACIE NA SZKODĘ PAŃSTWA I SPOŁECZEŃSTWA !! TO NASZE PODATKI UZUPEŁNIĄ LUKĘ Z OGRANICZONEGO PODATKU OD KOPALIN.
kri / 95.49.179.* / 2011-12-29 23:10

JEDNOCZEŚNIE OGRANICZA WPŁYW SPEKULACYJNEGO KAPITAŁU KTÓRY NABYWA AKCJE TYLKO WYSOKO-DYWIDENDOWYCH SPÓŁEK.

Zwracam uwagę, że to SP sprzedając ~70% akcji KGHM pozbył się także dywidendy, a środki przeznaczył na pokrycie luki budżetowej. SP nie znalazł lub nie szukał Inwestora branżowego. Dlatego pozostałą część trzymają polscy inwestorzy w tym emeryci dla których dywidenda miała stanowić dodatkowy filar zwłaszcza jeśli średnia emerytura to 1300. KGHM jest spółką atrakcyjną dla krótkoterminowych spekulatów z dużym kapitałem finansowym z giełdy londyńskiej - ich Tusk nie oszukał - tylko swoich.
MKMK / 109.173.137.* / 2011-12-29 22:59
Witaj. Nie mogłem przejść obojętnie obok Twojej opini. Piszesz, że jest to podatek sprawiedliwy. A ja mam pytanie.. co taki podatek wnosi i gdzie tu sprawiedliwość? Piszesz, że "całe społeczeństwo na tym zyskuje", moje pytanie brzmi, czy emeryci też? no po prostu Nobla dla Ciebie. Jeżeli myślisz, że kapitał (co to jest wg. Ciebie spekulacyjny kapitał) napływa tylko dla tego, że KGHM wypłaca sowitą dywidendę to się mylisz, i to grubo. KGHM ma coś, czego nie mają inne spółki, a mianowicie ROE, ROA, marżę zysku i niskie zadłużenie, wszystkie wskaźniki ponadprzeciętne a dywidenda jest konsekwencją tego. Dla TEGO właśnie Państwo chce tego podatku, bo to jest kura znosząca złote jajka, ewenement na skalę Polski. I coś Ty się tak tego Pawlaka uczepił? Facet mówi to, co większość myśli. Podatek ok, ale nie podatek który "urywa" kurze złote jaja, no ludzie.

Eh

Pilsener / 2011-12-29 15:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czemu nie zrobić jak w normalnym kraju?
1. Złoża katalogujemy.
2. Określamy kwoty wydobycia, by je chronić.
3. Na ich eksploatację ogłaszamy przetarg na prostej zasadzie - kto da więcej.

Uwłaszczaniu się polityków i związkowców na bogactwach naturalnych całego narodu nie ma końca. A zwykli ludzie nie dość, że nic z tych surowców nie mają to jeszcze muszą płacić drogo za ogrzewanie i prąd, dopłacać do różnych pracowniczych przywilejów tudzież eksportu. Dlaczego najwięcej węgla wywieziono za granicę właśnie wtedy, gdy był najtańszy? W normalnych krajach za takie coś idzie się przed sąd a u nas politycy bili brawo, bo ocalili miejsca "pracy" kolesi w górnictwie.
producent wideł / 188.33.179.* / 2011-12-29 14:31
tylko korwin mikke
Tommy07 / 195.182.52.* / 2011-12-29 14:22
Wypowiedzi W.Pawlaka w ostatnim czasie zaczynają mi się coraz bardziej podobać. Jeden w tym rządzie ma łeb na karku i jaja.
MKMK / 178.37.178.* / 2011-12-29 14:15
Najmniej niekorzystny próg to pierwszy, lecz nieosiągalny. Obecnie przy kursie 7531 USD za tonę i kursie 3,45 za dolara, cena w przeliczeniu na PLN wynosi 25982 zł/tona, więc obowiązuje II-gi próg podatkowy, ten niekorzystny. Natomiast III-eci próg to praktycznie zabójstwo. Mam propozycję dla polityków. Może PANOWIE wprowadzicie sami sobie taki podatek, co? Proponuję do 6 tyś zarobków 19%, między 6 a 13 tyś 36%. Powyżej 13tyś. proponuję 60%, co wy na to?!?!
jogibubu / 46.205.116.* / 2011-12-29 14:28
ta" elyta"opanowała zabieranie wszystkim tylko nie sobie do perfekcji nie slyszalem nic o oszczednosciach na"elycie"
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy