Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum finansoweKonta

pelnomocnik po smierci wlasciciela rachunku

pelnomocnik po smierci wlasciciela rachunku

skomentuj
Gabibw / 2008-05-27 09:30
jesli pelnomocnik wybierze pieniadze z rachunku wlasciciela juz po smierci wlasciciela o czym bank nie bedzie powiadomiony czy beda jakies konsekwencje takiego postepowania
Wyświetlaj:
mauatt / 2008-06-09 11:07
Pełnomocnictwo wygasa w momencie śmierci właściciela rachunku, jeśli wypłata nastąpi po śmierci właściciela rachunku (o czym bank prędzej, czy później się dowie) to trzeba będzie oddać to co się wzięło, wyjątek stanowią środki przeznaczone na pokrycie kosztów pogrzebu.
Stawik / 83.22.158.* / 2008-06-13 23:58
... teoretycznie masz rację. Jednak, skąd bank ma się dowiedzieć o śmierci. Przeciętny Kowalski pośmierci przestaje dostawać wypłatę i to w sumie tyle co zmienia sie ja jego rachunku bankowym. Nikt z banku nie sprawdza przecież co dzien rano nekkrologów. Moja rada, spokojnie wypłać wszstkie pieniądze (dla świętego spokoju w ratach), a najlepiej zrób przelew. Później jako pełnomocnik zamknij rachunek i zapomnij o sprawie.
mauatt / 2008-06-17 09:30
1. Pełnomocnik nie może zamknąć rachunku.
2. Można nie zamykać rachunku i wybrać wszystkie środki, ale jeśli będzie prowadzone postępowanie spadkowe, to do banku dotrze informacja o dacie śmierci właściciela rachunku, transakcje dokonane po tej dacie widnieją w historii rachunku, a nie trudno będzie ustalić kto wypłacał środki z rachunku.
3. Ktokolwiek z rodziny chcąc zamknąć rachunek będzie musiał przedstawić akt zgonu i data śmierci będzie znana również w tym przypadku.
4. Można nie zamykać rachunku, korzystać z tych środków które są na rachunku, a nawet dokonywać na ten rachunek wpłat i spokojnie sobie żyć latami, nikomu nic nie mówiąc, że właściciel rachunku nie żyje.
1231ww / 94.42.59.* / 2009-01-27 20:59
bzdura
pełnomocnikmoże zamknąć rachunek.
pełnomocniknie może tylko dawac dalszych pełnomocnictw
najlepiej to jawnić i załozyć sprawe w myś prawa od ytylt
skomentuj

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: