Pełzająca hossa

Money.pl / 2006-10-20 17:32
Komentarze do wiadomości: Pełzająca hossa.
Wyświetlaj:
samuraj jack nielogo / 83.23.19.* / 2006-10-22 11:05
masz rację nawołując do obserwacji forum...
myślę tylko, że to jeszcze musi urosnąć, nabrzmieć
i nowi muszą się dać złakomić na reklamy Arki zrównoważonej i im podobnych
trochę czasu to wymaga
a forum - to niezły wskaźnik
doktórka / 83.20.34.* / 2006-10-22 14:34
samuraj,ja uważam że do końca roku nic się nie zmieni dalej na plus.A dlaczego,ponieważ Arka i nie tylko będą chciały się wykazać jakąś tam dodatnią roczną stopą zwrotu,a i premie świąteczne by się przydały.Po Nowym Roku to wszystko możliwe.Ale mogę się mylić.
warren buffet / 2006-10-22 14:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
arka akcji to nie jest swiety mikołaj. w maju premii nie chcieli ? ot tak, reklamy ustały - bo to przeciez drogie ?
warren buffet / 2006-10-22 11:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
przeanalizowałem niedawno posty kazdego w maju.... a w szczegolnosci swoje....

zrob to kiedys ;-) pozdrawiam w tą słoneczną niedziele jakże piekną
samuraj jack nielogo / 83.23.19.* / 2006-10-22 12:05
do tego zmierzam;
niektórzy odeszli po maju; teraz coraz więcej i więcej pojawia się nowych; jeszcze trochę powinno przybyć..., zanim...
mikus / 2006-10-22 10:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzień dobry wszystkim, czy u Was jest tak dalej pięknie? Aż chce się wyjść w tak pogodny i słoneczny dzień. ASzykujcie się do jutrzejszych zmagań na giełdzie, nabierajcie sił i powodzenia.
jkl / 2006-10-22 00:49 / Bywalec forum
Jest tam jeszcze ktoś ? 00,49h
pawlus / 2006-10-22 00:55 / "Uznany Gracz Giełdowy"
no
pawlus / 2006-10-22 00:39 / "Uznany Gracz Giełdowy"
czy ktos wie jaka byla redukcja na dom development?
jarek.k4 / 2006-10-22 19:22
Na forum wyszperałem że 97 % - ale to nic pewnego przekonamy się jutro - a przydział mieł być w piątek he he Pekao :))) ludzie potrzymają kredyty jeszcze parę dni dłużej i bank trochę więcej zarobi, a to niezła kaska...
risky-rainmaker / 2006-10-22 00:15 / Ostatni Optymista
Do Brydzi w odpowiedzi na komentarz poniżej...

Nie zamierzam się z Tobą spierać....ale takich co mówią, że ktoś tam kradnie mam na codzień...coś tam cwaniakuje....że to oszust.....i doskonale się im przyglądam....i wiem o nich często tyle samo co oni o sobie.....w większości przypadków ich głos podobny do Twojego jest przejawem zazdrości, nieporadności.....Owszem zdarzają się wały.....ale w większości przypadków.....nie ma podstaw do takich twierdzeń.....

Widzę, że masz problem w rozumieniu słowa pisanego - fakt ładnie nie pisze....ale ja pisałem o panu K. a nie Karinie....bo to zmienia postać rzeczy....Pan Piskorski.....miał problemy z udowodnieniem kwoty na zakup ziemi...było podejrzenie nieujawnoionych źródeł przychodu, wykorzystania wiedzy....i układów....dlatego wyleciał....oj dużo mógłbym mówić....ale widzę, że nie masz pojęcia na temat kuchni politycznej....czasem poświęcić kogoś trzeba....
mari / 2006-10-22 12:06 / Achi
risky jeżeli jesteś właścicielem firmy i masz takie podejście jak wyżej napisałeś to Ci szczerze gratuluję i życzę wytrwania w swej postawie.Pieniądze to nie wszystko.
Jeżeli jednak jesteś tylko kierownikiem ,dyrektorem lub prezesem (wierz mi że niema to znaczenia jaką funkcję pełnisz) to uważaj bo w pewnym momencie może się okazać że ci zazdrośni są nadzwyczaj zaradni i risky przeżyje szok (jakiego ja kiedyś doznałem) i runie Ci cały twój system wartości .Stanie się to najprawdopodobniej w momencie w którym przestaniesz być potrzebny aby dbać o czyjś interes.Nie będę dalej rozwijał tematu bo to forum nie na ten temat.
pozdrawiam ipowodzenia
risky-rainmaker / 2006-10-22 12:58 / Ostatni Optymista
Ja też nie mogę specjanie nic powiedzieć o sobie...bo nie jestem właścicielem firmy, jak również jej pracownikie....ale wiem o firmach i o tego typu relacjach dużo - i nieskromnie powiem, że jestem nieliczną z osób którą taką wiedze mają....ale cholera też wam tego nie mogę powiedzić....czym właściwie się zajmuje...(forum by się skurczyło hehehe) Oczywiście, że pieniądze to nie wszystko i ja mógłbym o tym sporo powiedzieć...a mój system wartości jest wporządku...Uwarzam jednak, że trzeba wykorzystać szanse....bo jeśli jej nie wykorzystasz....to wykorzystają Ciebie....w tym całym świecie trzeba zachować jednaku umiar....Jestem ciekawy ile osób zachowałoby się choćby na tym forum "etycznie " i nie wykorzystało by informacji gdybym powiedział np Hyperion jutro odleci o 30 %......pewnie znalazłby się ktoś jeden, i drugi któremu akurat siadł dostęp do internetu..Wiem jedno ludzie są zawistni...i jeśli ktoś odnosi sukces....zawsze będzie złodziejem.....(wśród nich znajdzie się i owszem sporo zlodzieji) - tak tłumaczą swoją nieporaddość. A dla tych co nie mają zbyt dużo odwagi, pomysłu....podążajcie za dużymi....za tłumem - NIE BĄDŹ CIE PAZERNI
desperado / 2006-10-22 20:47 / Bywalec forum
Panie Prezesie, pisze się Uważam a nie "Uwarzam" - to tak w ramach szkolenia kadry kierowniczej :P
warren buffet / 2006-10-22 13:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja o tym ciagle pisze. kasa to nie wszystko. to tylko papier.
risky-rainmaker / 2006-10-22 13:37 / Ostatni Optymista
Złoto to jest to....;))
cathcart / 2006-10-22 16:25 / Tysiącznik na forum
mleczko kiedys taki rysunek "popełnił"...ojciec tlumaczy synowi...

"pamietaj synu....pieniadze w zyciu to nie wszystko...i dlatego nalezy jescze posiadac nieruchomosci, bizuterie i dziela sztuki..."

:)
jacas / 83.19.147.* / 2006-10-22 16:33
rzeczy materialne nie są tak cenne
jak zdolność umiejętnego i szybkiego mnożenia ich
bo 1 może mieć kupe kasy lecz nie wiedzieć jak nią obracać i wszystko stracić
a 2 mieć grosze i dzięki swym zdolnościom dorobić się fortuny
desperado / 2006-10-21 23:34 / Bywalec forum
Wracajac do dyskusji temat forum to moim zdaniem to, że przychodza tu nowi ludzie i chce im sie mniej lub bardziej trafnie wypowiadac, jest podstawa istnienia tego forum. Ja najczesciej skupiam sie na komentarzach Brydzi, A2, warrena, slawa, lojki i jeszcze innych stałych bywalcow (vel uznanych graczy gieldowych) ale inne tez chetnie czytam. Mysle, ze pisanie to lepsza postawa niz moja. Ja codziennie Was czytam i bardzo rzadko cos komentuje - a szkoda, bo w tym tygodniu wyprzedzalem rynek jak nigdy :). Jesli chodzi o wypowiedzi to wydaje mi sie, ze dobrze, ze ludzie mowia o swoich obawach o strachu i o euforii - to oddaje w pewnym sensie nastroje rynku.
Oj chyba rozkrecilem sie z tym komentarzem za bardzo :P.
Pzdr 4all
lojka / 2006-10-21 23:14 / Tysiącznik na forum
uciekam spać

Życzę dobrej nocki
witexaaa / 2006-10-21 23:18 / Bywalec forum
no i snów o wzrostach :):):):)
warren buffet / 2006-10-21 23:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja tez. Pa Pa
witexaaa / 2006-10-21 23:00 / Bywalec forum
mój aktualnu portfelik
Lubawka pda cała fura
Alchemia świezo kupiona
Elektrim nabytek po 5,40 ( uśmiecham sie z sympatią )
Boryszew
Orlen ( nie będzie żle jak możejki ruszą )
hutmen (od 60 choć trochę już wygoniłem)
milenium ( jeszcze sprzed dywidendy kupione ale już plusik)

myślę nad dokupieniem biotka i ganta
warren buffet / 2006-10-21 22:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja wam tylko powiem jedno. dlugo i dawno bylem administratorem sieci ponad 100 osobowej... oczywiscie mielismy wlasne forum. czasem ład, czasem burdel.... wielu sie burmuszyło... ot takie prywatne osiedlowe forum...

kiedys ktos napisal: nie zapanujesz nad forum: to przeciez tłum, to przeciez ludzie, ono przeciez zyje swoim tokiem. nie moderuj go za mocno....

doswiadczenie podpowiada mi, ze nie da sie walczyc z trendem, tlumem. nowi bedą sie pojawiac, forum ewoluuje..... mozesz powiedziec: warrenie pedale, co ty tu robisz, a ja i tak dalej bede pisał... to sie tyczy kazdego...


nie zmieniaj swiata obywatelu. jesli jestes doswiadczony i uznany: OBSERWUJ. nie staraj sie ZMIENIAC.

OBSERWUJ - wyciagaj wnioski.

powtarzam:

OBSERWUJ - NIE ZMIENIAJ I NIE NEGUJ


tyle. za duzo pisze. za bardzo chce uleczyc swiat. dalej jeszcze nie moge dojsc dlaczego funduszami sie nie spekuluje. moze za 2 lata......... tak samo jak do czego słuzy sex ?

za duzo pisze. swiata nie zmienie.
Karto / 2006-10-21 23:17 / Bywalec forum
trzeba troche czasu i checi obserwacji takze siebie, zeby wyzbyc sie pragnienia zmieniania otoczenia wedlug wlasnego punktu widzenia, tzn. jak facet juz nie probuje innym czegos udowadniac to juz jest niezle:)
czarny / 2006-10-21 22:55 / Bywalec forum
tu sa nowi i beda jeszcze nowsi, ale jest na tym forum kilka osob, ktore zapracowaly sobie na wielki autorytet i nowi forumowicze bardzo szybko to widza. i to wlasnie ci z autorytetem nadaja charakter temu forum. zauwaz czemu tu jest malo chamstwa - bo nikt kto ma tu posluch nie podejmuje takiego klimatu. i to dobrze. wy moderujecie forum dajac przyklad i bedac konsekwentnym.
lojka / 2006-10-21 22:50 / Tysiącznik na forum
pewnie nie zmienisz ale próbować możesz
warren buffet / 2006-10-21 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie probuje nawet... kiedys - jak dojrzeje, bede pisal rzadziej jak A2, jak orzel i cala elita... narazie jestem p********* niedojrzałym....ale nie od razu berlin zbudowali...

forum to swoista At.....magia internetu...
lojka / 2006-10-21 22:56 / Tysiącznik na forum
a wiesz dlaczego kiedyś będziesz pisał rzadziej? - bo będziesz miał mniej czasu na to. wiesz o co chodzi?
warren buffet / 2006-10-21 23:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wiem ;-)
lojka / 2006-10-21 23:03 / Tysiącznik na forum
no to dobrze
warren buffet / 2006-10-21 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
*** to p o s t o j e b c a
Lhoist nie logo / 194.187.181.* / 2006-10-21 22:40
Przeglądam sobie niektóre z Waszych komentarzy i mam wrażenie, że pewni "Uznani" gracze starają się odciąć od nowych. Tak mi się wydaje. Szanujmy siebie nawzajem. Nie wprowadzajmy tu rasizmu. Nie nazywajmy ludzi głupcami, nie śmiejmy się z tych, którzy o coś pytają (najczęściej o swoje nietrafione inwestycje). Nie podoba mi się nazywanie ludzi tłumem, każdy próbuje zarobić. Niektórzy nie mieli tyle szczęścia by zacząć inwestować 10 lat temu, co uznani gracze. Niektórzy, tak jak ja zainteresowali się giełdą dopiero parę miesięcy temu i nie dlatego, ze wszędzie trąbili: hossa na całego, tylko dlatego że dopiero wtedy mialem powiedzmy czym grać, choć dla niektórych to jest tyle co na miesięczne wydatki. Nie traktujmy giełdy jako rzeczy zarezerwowanej jedynie dla wybranych, doświadczonych graczy. Kazdy z Was kiedyś zaczynal i każdy z Was kiedyś wtopił. Jesli się pojawią gorące głowy na forum, to albo nie odpowiadajcie im, albo po prostu coś wytlumaczcie, ale nie wyśmiewajcie od leszczy. Cenię wiedzę niektórych osób, ale też nie znalazłem osoby, która by nie napisała czegoś głupiego czy naiwnego - jesteśmy tylko ludzmi.
Nie jest to uwaga do nikogo osobiście tylko zlepek moich przemysleń po lekturze forum przez tych kilka ostatnich miesięcy. Pozdrawiam.

Sorry za te wynurzenia, ale co tam - wolno mi :-))
Big Lebowski / 2006-10-22 09:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Prawdziwi uznani gracze biora aktywny udzial w dogrywkach...
bolo / 2006-10-21 23:10 / Bywalec forum
Zgadzam się z Tobą.

Jest dużo nowych ludzi inwestujących (grających) na giełdzie, a co za tym idzie także wypowiadających się na tym forum.

Ilość notowanych spółek powiększa się, a pzrzez to potrzebny jest większy kapitał niezbędny do zakupienia wszystkich walorów. Jeśli będziemy liczyć na to że ta sama liczba grających jest w stanie obracać tymi walorami to jest to wielki błąd. Mozna zawsze liczyć na zagranicę, ale po co. Myśle że niezbędny i jakże potrzebny jest nowy narybek ( sam nim jestem), także szanujmy nowych graczy, a także mnie :).
Pozdrawiam
warren buffet / 2006-10-21 22:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
orle, sławie, hajdi, brydziu, strokusiu, siepanie i wszyscyyyyyyyyyyyyyyyy inni.

popatrzcie na forum. zadna AT nie oddam wam tego !!!!!! !!!!

popatrzcie na forum i to was powinno pokierowac w dobre strony. wy AT-owcy w dodatku.... 101% murowany sukces....

ja postanowiłem konwertowac FA..... do wtorku max........... poinformuje o tym...

jeszcze raz powtarzam.... forum At...pomyślcie ;-)

( lotosku rosnij )
doktórka / 83.20.41.* / 2006-10-21 22:36
A ja zaryzykuję i zostawiam do świąt.
czarny / 2006-10-21 22:22 / Bywalec forum
ja sie przejechalem w maju na lubawie, chyba nie sam jeden. teraz juz nie chce miec zbitego duspka przed swietami. zostawie w akcjach nie wiecej jak 25 % kasy i z lose stopem w pogotowiu. autentycznie mam cisnienie.......
Katon / 2006-10-22 11:29 / "Walczący z wiatrakami"
Ja nie wiem czy nie wywalic lubawy, masakra jak jestem w plecy z tym papierem.... ciagle mam zla technike...
lojka / 2006-10-21 22:17 / Tysiącznik na forum
ja z tych "wszystkich innych" - patrzę, patrzę
warren buffet / 2006-10-21 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
patrz patrz ;-) gielda to psychologia...
lojka / 2006-10-21 22:37 / Tysiącznik na forum
dlatego patrzę i czytam. wiem co w trawie piszczy i czego tłum oczekuje i chce. a giełda opatra jest na psychologii jak diabli
pozdrawiam
warren buffet / 2006-10-21 22:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mlody i glupi jestem...nadal.
slaw / 2006-10-21 22:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Kolego siepanie siedze i rozmyślam nad naszymi wspólnymi papierkami. I wychodzi mi że obydwie są przed szalenie waznymi momentami. Przejecie które zapowiadano w sierpniu już powinno sie finalizować ale jakoś o tym cicho. Mam nadzieje że wynik kotłow za 3 kwartal bedzie dobry bo i baza do porównań jest śmieszna iec skok zysku powinien w moim przekonaniu wynieść kilkaset%. Natomiast TIN chyba w końcu rozpocząl drogę we właściwym kierunku i będzie to czyni wsposób nie nazbyt szybki bo będzie to powodowało moja nerwowość.
Co do uwag odnośnie forum - macie racje ale wiele osób nowych tutaj przybywa może djcie im troszkę czasu na złapanie klimatu tego miejsca. Myśle że sa to rozsądni ludzie - a nie mam powodu sądzić inaczej i zaczna pisać według przyjętego tutaj schematu. Teraz pojawia sie sporo nowych osób na gieldzie i oni pewnie tez szukaja pomocy w pierwszych krokach na rynku kapitałowym - wiec pisząc tutaj mamy też do spełnienia azna role i to troszke w swoim interesie bo czym lespi inwestorzy tym lepszy rynek. uważam że powinniśmy pisac tak jak do teraz. Ja nie mam Waszych numerów telefonów ani gg z kilkoma wyjątkami (samuraj, gollum, warren) wiec kontakt tylko moge mieć przez forum i szalenie sobie go cenię.
lojka / 2006-10-21 22:13 / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór!

Nawet nie wiesz jak my sobie cenimy...
czarny / 2006-10-21 22:13 / Bywalec forum
chyba dobrze to ujales, kazdy kiedys zaczynal...........a na poczatku lekko nie ma
pozdr
warren buffet / 2006-10-21 22:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
potwierdzam. trzymajmy sie razem
Karto / 2006-10-21 20:11 / Bywalec forum
calkiem fajny artykul o gieldzie ukazal sie w dzisiejszym dzienniku: "Gielda pelna nadzieji"
pozwole sobie zacytowac jeden fragment:

"Z raportow firmy Analizy Online wynika, ze co miesiac wplacamy (Polacy) do funduszy inwestycyjnych ok. 1,5 mld zl. We wrzesniu bylo to 1,4 mld zl. To jeden z motorow wzrostow na gieldzie. Mimo ze ceny akcji , szczegolnie malych i srednich spolek, sa wysrubowane, to na gieldzie mamy obecnie wlaczony "aparat ssaco-tlaczacy" czyli fundusze inwestycyjne, ktore caly czas kieruja tam pieniadze.(...) Jednak wygladany przez analitykow koniec hossy na GPW tak naprawde w duzej mierze zalezy od sytuacji na gieldach zagranicznych."
miniu / 2006-10-21 22:04 / Uznany Gracz Giełdowy - V miejsce w Konkursie giełdowym
Według najnowszych badań OBOP trzech na dziesięciu Polaków jest zadowolonych z życia i sytuacji w kraju, pozostałe siedem jest w Anglii :)
skazany na sukces / 2006-10-21 21:51 / Tysiącznik na forum
tak, tylko to nie jest perpetum mobile...
brydzia / 2006-10-21 20:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
pan Pokrywka z bośia , powiedział że przez najbliższy rok bessy nie będzie , najwyżej korekta do 20% , chyba że sytuacja w USA byłaby nieciekawa to wszystko zmienia i może być bessa
Longterm / 2006-10-21 20:38 / Mostek Zwyciężymy!
to jest najlepsze w giełdzie- nikt nie wie co się stanie, jakie byloby to nudne jakby kazdy wiedzial
orzeł / 2006-10-21 19:31 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
mając kontakt z kilkoma starcami tego forum powiem szczerze jak zawsze - powoli to forum przybiera postać nie do końca przyjazną moim wyobrażeniom :( ale tak to jest że pewne rzeczy zaczynają nowe życie niezależnie od chciejstwa mego czy kogokolwiek innego
powodzenia
siepan_wlasciwy / 2006-10-21 21:38 / Uznany Gracz Giełdowy
zgadzam sie. dołączyłem do tego forum chyba w lutym lub marcu i mimo ze od wielu lat rynek giełdowy nie był mi obcy ze wszech miar czynnie w nim uczestniczyłem to byłem zafascynowany poziomem codziennych konwersacji, rozwazań oraz organizacji ludzi tu zgromadzonych. Teraz to forum osiagneło poziom chaosu. codzienne forum staje sie zlepkiem euforii, podniecenia, błagań, prosb, jeków, narzekań i wszelkich tego typu zachowań - zadam retoryczne pytanie - czyzby jednak pieniadze az tak psuły ludzi ? niemalze zero merytorycznej wymiany zdań. Emocje, zyczeniowe wyroki, proroctwo. wciaz korzystam z forum ale nie dostrzegam juz takiego potencjału jaki jeszcze kilka miechów temu tutaj tkwił. wielka szkoda bo w krótkim czasie poczułem sie jak wsrod swoich, ale równie szybko forum straciło na swojej wartosci.
warren buffet / 2006-10-21 21:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
siepanie ................. a czy to czegos nie oznaka ?
siepan_wlasciwy / 2006-10-21 21:47 / Uznany Gracz Giełdowy
oznaka tego ze ludziska zaczynaja sie gotowac we wlasnej chciwosci. Ktoregos dnia obserwuje sobie forum i co drugi post to " Lotosik kocham Cie" Lotosik up, up, up...." Uuuuu moj lotosiiiiikkkkk" no kurcze chyba nie o to chodziło w tym wszystkim
warren buffet / 2006-10-21 22:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jeszcze raz:

czy to nie oznaka czegos ?
brydzia / 2006-10-21 19:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Orle , a co Ci przeszkadza , przecież można przedyskutować , dawno coś nie pisałeś a jako stary bywalec mógłbyś nam dać jakąś reprymendę
pozdrawiam
warren buffet / 2006-10-21 19:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
orle, moze jak za dawnych czasow, podasz bajtlik ?
Katon / 2006-10-22 11:37 / "Walczący z wiatrakami"
A ja dolaczylem do waszego grona niedawno i uwazam, ze jest jedno z lepszych w polsce. Mysle, ze starzy forumowicze nie powinni sie zmieniac tylko dalej prowadzic to forum jak do tej pory nie zwazajac, ze czasy sie zmieniaja, bo niektore wartosci nigdy, a zawsze znajda sie kontynuatorzy waszej drogi:) tej slusznej. Wiec dalej dawajcie nam przyklad:)
chris / 2006-10-21 19:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam i pozdrawiam
Mój portfel na dziś - udziałowo:
Getin
Mci
Lubawa
Pep
Bioton
Fon ... liczyłem że wybije w góre i nic
Msz
Ostatecznie rozstałem się z flaczkami z Dudy i z Mostami z Płocka ... czy słusznie ... zobaczymy ... chciałem dokupić biotonu ale uciekł 10% ... może dokupię Msz
Rozglądam się ;)
Krzych / 2006-10-21 19:35 / Płoteczka na forum
błąd z flaczkami ja sie do nich przymierzam czekam na dobry moment.Jest wysoko ale taniej chyba nie będzie, ostatnia sesja to 14,5mln to nie bagatela.Może ktoś na ten temat się wypowie.Jak się z rosją ułoży , nowe zakupy ukraina , nowa emisja pp.Ciekawe inwestycje.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy