Forum Forum dla firmKadry

Pięćdziesięciolatkowie do roboty!

Pięćdziesięciolatkowie do roboty!

Money.pl / 2008-04-02 14:47
Komentarze do wiadomości: Pięćdziesięciolatkowie do roboty!.
Wyświetlaj:
oszukana przez swój kraj / 83.27.30.* / 2011-02-21 11:41
to daj mi pracę mądralo.Mam 55 lat i od 1,5roku jestem bezrobotna.Niedługo zdechnę z głodu,bo nic mi się nie przysługuje wg tzw:prawa, w tym zasranym kraju,przepracowałam 32 lata i wychowałam 4 dzieci
Zbig Kurzawa / 83.144.112.* / 2008-04-17 16:15
Skończyłem ekonomie i prawo, znam biegle dwa języki, biegły komputer, ale urząd pracy nie ma dla mnie ofert zgodnych z kwalifikacjami. W wieku 63 lat nie pójde do byle jakiej pracy za 1200 zł brutto. Jak narazie lepszych nie mialem.
genek z poniekądu pod lasem / 77.253.132.* / 2008-04-13 21:56
Dobrze gada i tyle. Takie ulgi to od czasu rządów SLD pierwszy niuans dotyczący bezrobocia. PiS kompletnie olał tą sprawę
fred / 2008-04-09 11:38 / Bywalec forum
Pozwolić odliczyć pracownikowi realne koszty uzyskania dochodu, np. dojazdu .
Teraz niepodejmuje pracy bo w okolicy jej nie ma lub proponują mu 700. Dalej proponują mu 2500, ale koszt uzyskania tego 2500 wynosi 1100. PAT ...
Gdyby mógł odliczyć te 1100 ... to może miejscowy biznesmenik zaproponowałby więcej...
Byłby to historyczny krok - na miarę rent rolniczych.
katrol / 212.2.109.* / 2008-04-07 23:44
Będą pracować za darmo ? A tak na marginesie to czemu Zomowcy milicjanci będący na emeryturze zajmują stanowiska pracy młodym?O co tutaj chodzi?
MAM / 83.4.94.* / 2008-04-06 18:42
BONI NIECH NIE PATRZY NA WIEK A NW TO ILE KTO PRACOWAŁ ILE MA LAT PRACY , JAK BYŁ PRACOWITY I WCZEŚNIE ZACZĄŁ PRACOWAĆ TO MU SIĘ NALEŻY WCZEŚNIEJSZY ODPOCZYNEK A NIE JAK TERAZ NAGRADZAJĄ EMERYTURAMI TYCH CO MAJĄ 20 LUB 25 LAT ONI PRZYNAJMNIEJ O 10 LUB 15 LAT MNIEJ ODPROWADZALI SKŁADEKI A TERAZ SĄ NA EMERYTURACH I DORABIAJĄ NA CZARNO I DALEJ NIE PŁACĄ SKŁADEK POTRAEBNA JEST ZMIANA W SYSTEMIE ŻEBY PODNIEŚC OBOWIĄZKOWO LATA PRACY UPRAWNIAJĄCE DO EMERYTURY NA 35 I 40 I DOPIERO PO TAKIM OKRESIE EMERYTURA I TU BYŁYBY OSZCZĘDNOSCI.
JAJ / 83.4.94.* / 2008-04-06 18:40
BONI NIECH NIE PATRZY NA WIEK A NW TO ILE KTO PRACOWAŁ ILE MA LAT PRACY , JAK BYŁ PRACOWITY I WCZEŚNIE ZACZĄŁ PRACOWAĆ TO MU SIĘ NALEŻY WCZEŚNIEJSZY ODPOCZYNEK A NIE JAK TERAZ NAGRADZAJĄ EMERYTURAMI TYCH CO MAJĄ 20 LUB 25 LAT ONI PRZYNAJMNIEJ O 10 LUB 15 LAT MNIEJ ODPROWADZALI SKŁADEKI A TERAZ SĄ NA EMERYTURACH I DORABIAJĄ NA CZARNO I DALEJ NIE PŁACĄ SKŁADEK POTRAEBNA JEST ZMIANA W SYSTEMIE ŻEBY PODNIEŚC OBOWIĄZKOWO LATA PRACY UPRAWNIAJĄCE DO EMERYTURY NA 35 I 40 I DOPIERO PO TAKIM OKRESIE EMERYTURA I TU BYŁYBY OSZCZĘDNOSCI.
inżynierzPRL / 89.77.61.* / 2008-04-03 17:27
pięćdziesięciolatkowie to ludzie ktorzy się cenią, z dyplomami porządnych uczelni (bo innych nie bylo w PRL), to ludzie którzy przepracowali kilka - kilkanaście lat na kierowniczych stanowiskach. A pan pewnie chcialbyś by zapomnieli i o wyksztalceniu, życiorysach i o dawnych wynagrodzeniach - i zapieprz.....li u jakiegoś nuworysza - cienkiego przywaciarza, może jeszcze w charakterze cieciów.
babek / 87.207.189.* / 2008-04-03 17:15
chętnie! dwa fakultety, dwa języki!, "komputerolubna"... mówią, ze inteligentna. miałam swoją działalność ale niestety zdrowie już nie to. siadł mi kręgosłup ..no i zaczęło się. po prostu sił brak, zeby się znów przebranżowic. brak też sił, zeby w pracy tolerować chamstwo, wulgaryzmy, niewolnicze traktowanie... no i niestety tępych przełózonych lub chamskich właścicieli
macmroz / 83.2.71.* / 2008-04-07 11:53
W dłuższej perspektywie czasu każdy pracodawca będzie miał takich pracowników na jakich zasługuje. Podjęcie pracy nie przeszkadza w zwolnieniu się z niej w przypadkach o jakich Pani pisze.
:-P / 87.207.189.* / 2008-04-03 17:03
"códnie" - będzie zwalnianie "przed-emerytów" aby tylko zatrudnić jakiegoś 50-latka i dostać trochę ulg!! cycuś! mucha nie siada! super pomysły
nie / 79.186.85.* / 2008-04-03 21:35
Nie mów bzdur, bo jeżeli chcą zatrudniać emerytów to po co wprowadzili ograniczenie zarobkowania. Emeryturę każdy emeryt wypracował sobie sam, to po co nie można zarobić więcej jak 2000 zł. miesięcznie? (a jeżeli przebaniaczyli gdzieś w rządzie jego składki to już inna rzecz) i teraz chcą znów przekręcić tych ludzi którzy ciężko na to przcowali.
:-P / 87.207.189.* / 2008-04-04 14:44
bzdury to ty opowiadasz. 50-latek to nie emeryt! mówimy o 50-latkach a nie o emerytach, którzy teraz pewnie na skrzydłach pobiegliby na emerytury, zeby się tylko uwaolnic od tego co się dzieje na rynku pracy.
axa55 / 83.17.186.* / 2008-04-07 08:00
nie mogę tego czytać!! komentarze i całkowity brak wiedzy,lizneli troche wiadomości i juz piszą!! 50 latki to kobiety które mogły przejsc na wcześniejsze emerytury!! i o te własnie chodzi osoby.Jak zawieszą świadczenia i wrocą do pracy zakład zyska na składce,zwolnieniu L4.Ale aby pracodawcy mieli takiego pracownika napewno zwolnią te kobiety 50-letnie które nie wybierały sie na wczesniejsze emerytury, bo nie bedzie juz pracodawce obowiazywał okres ochronny dla niej 4 lata przed emeryturą.I to jest cały pomysł Boniego!!
;-P / 87.206.99.* / 2008-04-12 12:52
i właśnie o takim pomyśle Boniego piszę! a 50-latki to nie tylko kobiety na wczesniejszych emeryturach - to wszyscy 50 latkowie, którzy z różnych względów nie mają pracy!
Kumaty / 212.191.1.* / 2008-04-03 14:31
Panie Boni a gdzie Pan był w latach 90-tych kiedy szukalem pracy mając 44 lata ? Pytano sie mnie czy mam 35 lat a jak nie to na drzewo ! W tym okresie bylem śmieciem /inż. bud z uprawnieniami !/ A teraz przebudzenie ? Mimo że jestem starszy o 16 lat mam teraz propozycje pracy i to dużo. Moje doświadczenie i wiedza w tamtym okresie sie nie liczyla a przecież wtedy bylm również Boni !!!
Magikold / 2008-04-03 09:03
Jak czytam te posty to rzygać mi się chce, same komuchy, socjały weźcie się do roboty, a nie użalajcie się nad sobą po uczciwym przepracowaniu 30 lat.
A państwo powinno dodać ludziom kradzione pieniądze w imię równości społecznej, niech sami decydują co z nimi zrobią na starość.
W USA "państwowa" emerytura od rocznika 1965 będzie wypłacana po osiągnięciu 67 lat, a tak to won na zasiłek rentowy, żadna emerytura tylko zasiłek.
Chcecie więcej na emryturę to trzeba zlikwidować bandycki podatek VAT i wszystkie akcyzy przy nich podatek dochodowy to jak p********** komara wtedy dowiecie się ile rzeczywiście kosztuje prąd, benzyna, gaz i samochody
Pora aby państwo przestało okradać ludzi z ich pieniędzy w imię "dobra społecznego"
mariner / 83.24.121.* / 2008-04-05 00:58
nie mydlij oczu magik-stary-ja bylem marynarzem-za czasow boniego polecialo nas na bruk tysiace i nie jestem socjalkomuchowaty wiec licz sie ze slowami bo to wlasnie ci przy wladzy libertynskimi pomyslami rozpieprzyli ten kraj a boni to juz wogole jako tw sie zblamazyl...
Magikold / 2008-04-05 08:35
Polecałeś na bruk bo byłeś nie potrzebny i tyle. Właśnie takie komuchowate myślenie w tobie siedzi. To, że stracili ludzie prace to wina 50 lat rządów komuchów, którzy realia gospodarcze postawili na głowie. Przed upadkiem komuny w Polsce produkcja węgla była ponad dwa razy większa niż dziś to samo z wieprzowiną i gdzie to wszystko się podziało. Do tego wszystkiego potrzebna była tania siła robocza i między innymi ty nią byłeś, a to, że mamy najmłodszą średnią wieku emerytów w europie, mało, na świecie, nie mówiąc o rencistach, to, to jest przykład socjalizmu, który podobno zdechł. Wszystkich tych wcześniejszych emerytów i tzn. "pomostowych" ktoś musi dziś utrzymywać więc zadaj sobie pytanie kto ich utrzymuje i z jakich podatków.
juhc / 84.38.16.* / 2008-04-07 12:14
Rozumiem, że to sekretarze partii zwalniali robotników po dojściu Solidarności do władzy a nie ich koledzy styropianowcy koleś walnij się w ten głupi łeb, lecz się póki nie jest za późno.
Magikold / 2008-04-07 12:38
Sam się walnij w swój głupi łeb, bo to powrót do normalności w ekonomi gospodarczej powodował zwolnienia ludzi z pracy a nie sekretarze lub syropianowcy wystarczy, że popatrzysz jak wygląda dziś rynek pracy, w większości jest to rynek pracownika, a nie pracodawcy.
No ale tacy zawsze będą się nad sobą użalać i szukać winnych u innych, a nie w sobie.
Wiele było patologii w gospodarce ale dziś rynek pracy nawet dla +50 latków jest otwarty dla tych, którzy chcą pracować.
Moncia / 83.145.160.* / 2008-05-10 21:17
A teraz nie ma politologii!?!
Joika / 83.175.191.* / 2008-04-03 08:11
Najpierw oferty pracy a potem wybór a potem praca.
Nie ma ofert jest bezrobocie.
"Wszystko to G... warte"
Elendir / 2008-04-03 08:44 / Łowca czarownic
Jak ktoś traci energię na narzekanie zamiast na szukanie pracy to może i tak. Czyżbyś nie potrafiła znaleźć pracy?
Frank N. Stein / 85.128.68.* / 2008-04-03 09:02
A wpadłeś na pomysł geniuszu, że ile by nie szukać to w niektórych miejscach w Polsce nie ma ofert pracy dla niektórych ludzi?
Elendir / 2008-04-03 09:19 / Łowca czarownic
Co to znaczy dla niektórych ludzi? Tych nie mających żadnych kwalifikacji i nie chcących zdobyć jakiś przydatnych? Co to znaczy w niektórych miejscach? Że pod domem nie ma miejsca pracy i trzeba gdzieś dojeżdżać? Starsze osoby to bym mógł jeszcze zrozumieć, ale młode?

Taki już jest ten świat niedobry, że jak się nie ma bogatych rodziców to trzeba ruszyć swoje 4 litery i zabrać się za coś pożytecznego. I bynajmniej Polska nie jest tutaj wyjątkiem. A jak ktoś narzeka, to proponuję zapoznać się z sytuacją na prowincji Chin czy też nawet Rosji. Działa bardzo obrazotwórczo.
jazz55 / 83.17.186.* / 2008-04-03 07:59
Jestem za taką mozliwoscią zatrudnienia 50-latka bo przeciez nie kazda osoba chce siedziec w domu.Ale dlaczego likwidowac okres ochronny 4 lata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Popadamy w kolejne bagno czy tego nie widzi Boni i jego świta?Zacznie się zwalnianie wyszukując powody,aby zwolnic miejsce młodszemu, lub emerytowi za którym idą ulgi podatkowe,aby zmusic tego przed emeryturą(4 lata) do gorszych warunków i bezwarunkowego posłuszeństwa.
Elendir / 2008-04-03 08:50 / Łowca czarownic
Co zrobi pracodawca mający pracownika który może mu nie być aż tak bardzo potrzebny a za chwilę wchodzi w okres ochronny? Zwolni go tuż przed na wszelki wypadek by pozbyć się czteroletniego problemu. A tak pracownik mógłby pracować nawet do emerytury gdyby nie pojawił się ten nagły bodziec do zwolnienia wywołany wiązaniem rąk przedsiębiorców, w szczególności tych małych, przez państwo.
Bernard+ / 79.187.8.* / 2008-04-03 09:24
I tu Elendir ma rację. W polskim prawie pracy jest za dużo głupich ochron, które akurat pogarszają sytuację "chronionego" pracownika na rynku pracy. Zawsze przywileje dawane jednej grupie są reapizowane kosztem innej grupy pracowników. Tak jak za emerytury 40 letnich górników płacimy wszyscy pracujący wysokimi składkami na ZUS i podatkami a większość z tych niby górników, bo wielu to elektrycy, ślusarze, maszyniści elektrowozów, mechanicy pomp, automatycy i telemonterzy pracuje teraz mając 3 tys. emerytury na niby 1/8 etatu w firmach około górniczych faktycznie na cały etat i to z nadgodzinami bo ich wynagrodzenie nie jest oskładkowane ani opodatkowane gdyż ani im ani ich pracodawcom ubezpieczenie większe niż od 1/8 minimalnej płacy nie jest potrzebne. Czy ktoś kontroluje to zjawisko? i wie ile na tym tracimy? bo zajęte przez nich miejsca pracy są ukryte dla statystyk ale realnie niedostępne dla młodych bezrobotnych, którzy nie mogą sobie pozwolić na pracę na takich warunkach bez pełnego ubezpieczenia a poza tym nie mają takiego doświadczenia zawodowego jak ci emeryci, którzy sobie swoje przywileje wystrajkowali chociaż ich zakłady górnicze w których pracowali głownie strajkując i manifestując pod sejmem do dziś winne są ZUS ponad 38 miliardów zł nie zapłaconych składek emerytalnych i rentowych.
antyubek / 87.205.32.* / 2008-04-03 00:01
Jak wytłumaczyć dziecku, że sprzedawanie ubekom Polaków to hańba i nie popłaca, skoro ujawniony majątek kapusia wynosi 4 miliony i do tego jeszcze w zanadrzu niekiepska posadka ? By żyło się lepiej ?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy