Forum Polityka, aktualnościPolityka

Pielęgniarki opuściły Kancelarię Premiera

Pielęgniarki opuściły Kancelarię Premiera

Money.pl / 2007-06-26 17:43
Komentarze do wiadomości: Pielęgniarki opuściły Kancelarię Premiera.
Wyświetlaj:
ojoj / 84.234.10.* / 2007-06-26 18:59
O kurczę! I co teraz???
JKM / 87.204.178.* / 2007-06-26 18:59
Apel do PT Lekarzy


Drodzy Państwo!

Będę pisał krótko. Przed reformą 1989 roku przekonywałem ludzi, że gdy państwo przestanie kontrolować ceny żywności i jakość potraw w knajpach, to nikt z głodu nie umrze. I nikt nie umarł. Przekonywanie teraz, że po zlikwidowaniu Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej oraz jego licznych agend nikt nie umrze jest więc poniżej poziomu, na jakim do Państwa piszę.

Dość pisania o oczywistościach. Pora na działanie!

Przestańcie sobie Państwo zawracać głowy rozwiązywaniem "problemu służby zdrowia". Istnieje moment, w którym zaprzestaje się reanimacji. Koniec! Osinowy kołek, by ten potwór nigdy już nie został przywrócony do życia - i weźcie się Państwo za leczenie pacjentów.

Żadnych strajków! To tylko strata czasu i narażanie pacjentów na kłopoty.

Po prostu z dniem 1 lipca złóżcie Państwo wszyscy wymówienia z pracy. Tego nikt Państwu nie może zabronić - i nie może Was o nic oskarżyć.

Po tym Władza nie będzie już miała wyboru. Natychmiast zostanie przeprowadzona prywatyzacja. Budynki przychodni i szpitali, aparatura, itd. powinny zostać sprzedane z licytacji (całość forsy, minus 15% dla pracowników, na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych!). Nowi właściciele będą Wam wynajmować dotychczasowe gabinety - o ile będziecie Państwo chcieli z nich akurat korzystać. I po problemie. Weterynaria została sprywatyzowana w ciągu dwóch miesięcy - i całkiem nieźle działa do dziś.

Władza musi zrobić tylko kilka drobnych rzeczy:

1) Oddać każdemu te 186 zł miesięcznie pobierane na ubezpieczenie medyczne (by ludzie mieli z czego Państwu płacić...)

2) Rozwiązać Ministerstwo Zdrowia (pozostawiając przy MSWiA trzyosobową komórkę Naczelnego Epidemiologa Kraju), Narodowy Fundusz Zdrowia i wszystkie podobne pasożytnicze instytucje (wiecie Państwo, jak jest z rakiem: gdy się zostawi jedna komórkę, to po paru miesiącach odrasta w całości...)

3) Wsadzić (to piękne zadanie dla CBA, które powinno odczepić się od lekarzy i zająć problemem prawdziwej korupcji!) in gremio do kryminału Departament Polityki Lekowej obecnego MSWiA - czyli ludzi odpowiedzialnych za to, że leki w Polsce są średnio sześć razy droższe, niż mogłyby być, gdyby rządził wolny rynek, a nie gang cwaniaków.

4) Nie zajmować się ubezpieczeniem obywateli; bardzo wiele firm już dziś zapewnia leczenie kliniczne, w tym i zagraniczne, za składkę mniejszą, niż 186 złotych. To też należy zostawić rynkowi. Kto chce, niech się ubezpieczy.

I to wszystko. Po wakacjach jeszcze jedna dziedzina życia zostanie przywrócona normalności.

Nie wahajcie się! Nie bójcie się złożyć wymówienia. Popatrzcie: lekarze weterynarii z głodu nie poumierali!

JŚw.Jan Paweł II powiedział:

"NIE LĘKAJCIE SIĘ!"

Więc zdecydujcie się wreszcie i, tak jak sugeruje p.dr Krzysztof Bukiel, poskładajcie te wymówienia. Niech po 90 latach Piekło wreszcie pochłonie ten socjalistyczny wynalazek: "służbę zdrowia".

Janusz Korwin-Mikke
K. Kowalski / 212.76.37.* / 2007-06-27 06:50
Ma Pan absolutną rację. Tylko że partia rządząca nie zrezygnuje tak łatwo z tych 186 zł i Ministerstwa Zdrowia. Trzeba by kolegów z pracy powyrzucać i pozbyć się sporej gotówki. Ale faktycznie, gdyby solidarnie wszyscy lekarze złożyli wymówienia byłoby to najlepsze rozwiązanie.
Floyd / 2007-06-26 22:17 / Tysiącznik na forum
Jeżeli JKM porównuje weterynarie z leczeniem ludzi to moje gratulacje. Być może dla tego pana między psem czy kotem a człowiekiem nie ma specjalnej różnicy.
Leczenie zwierzęcia nie przekracza raczej nigdy jego wartości bo gdyby tak było to właściciel zwierzęcia decyduje się wówczas na jego uśpienie, podobnie jest z reperacją samochodu którego remont też nie przekracza ułamka jego wartości. Ciekawe na ile wycenia p. JKM wartość człowieka.
Leczenie w prywatnych klinkach jest tańsze?
Dobry żart. Kliniki te mają na ogół umowy z NFZ i wówczas to NFZ pokrywa leczenie z czego pacjent często nie zdaje sobie sprawy.
Prywatne gabinety dentystyczne dają sobie radę i świat się nie wali?
Ano, nie wali ale to tylko ząbki bez których da się żyć jeśli się nie ma 1500 zł na leczenie jednego ząbka.
Dobrowolne ubezpieczenia? No pewnie, widać, że p. JKM jest zwolennikiem naturalnej selekcji gatunku ludzkiego.
Być może zgodnie z tą selekcją dało by się wyhodować dwumetrowych, błękitnookich blondynów ale z inteligencją już nie jest tak prosto.
Okazuje się, że geniusze rodzą się także wśród biedaków, a matołki bywają także wśród bogaczy i dziedziczenie nie ma tu nic do rzeczy. Wiele rodów królewskich wymarło bo dziedziczyło, ale ....... nieuleczalne choroby.
Gdyby teorie pana JKM były prawdziwe to przez te parę tysięcy lat znalazły by swoje odzwierciedlenie i realizacje w rzeczywistości. Świat zmierza jednak raczej w przeciwnym kierunku, a geniusz pana JKM nie jest zbytnio doceniany i to nie tylko u nas.
kpiarz / 83.7.154.* / 2007-06-26 19:35
Można to przyjąć ale z małymi poprawkami ogólnie jestem za podobną koncepcją. Pozdrawiam
antylewus / 84.234.10.* / 2007-06-26 19:09
Czy godzi się robić taki eksperyment na żywym organizmie, gdzie dochody na poszczególny organizm wynoszą 1000 zł i mniej? Czy to by wyszło w Polsce totalnej bezkarności , skorumpowanych urzedów państwowych i wszechwładnej postkomuny tej czerwonej i tej różowej? Śmiem wątpić tak jak wątpię w budowę kapitalizmu bez Berezy Kartuskiej.
mogiła / 83.23.171.* / 2007-06-26 18:57
dobrze,że opuściły,szkoda ich zdrowia ,nie ma rozmowy z tym zakłamanym człowiekiem.On jest chory z nienawiści
i przetrzyma wszystko.Jeszcze dwa lata i popędzimy dziada.
mogiła / 83.23.171.* / 2007-06-26 18:56
dobrze,że opuściły,szkoda ich zdrowia ,nie ma rozmowy z tym zakłamanym człowiekiem.On jest chory z nienawiści
i przetrzyma wszystko.Jeszcze dwa lata i popędzimy dziada.
spojko / 83.23.171.* / 2007-06-26 18:55
dobrze,że opuściły,szkoda ich zdrowia ,nie ma rozmowy z tym zakłamanym człowiekiem.On jest chory z nienawiści
i przetrzyma wszystko.Jeszcze dwa lata i popędzimy dziada.
spojko / 83.23.171.* / 2007-06-26 18:55
dobrze,że opuściły,szkoda ich zdrowia ,nie ma rozmowy z tym zakłamanym człowiekiem.On jest chory z nienawiści
i przetrzyma wszystko.Jeszcze dwa lata i popędzimy dziada.
kpiarz / 83.7.154.* / 2007-06-26 18:27
No w końcu dały Jarkowi spokój, tydzień molestowania wystarczy, żeby 4 kobiety na jednego zahukanego kurdupla napierały? Nie przystoi to w Państwie Prawa i Sprawiedliwości
rutyna / 83.24.211.* / 2007-06-26 19:39
a ile to komentarzy, w intencji owych pielęgniarek, impotenci umysłowi stworzyli.
kpiarz / 195.205.100.* / 2007-06-27 11:08
Ciebie to nawet na taką impotencję niestać - niestety:) Klapki na oczach i wio do przodu łysa kobyło:)
zyczliwa pacjentka / 83.26.225.* / 2007-06-26 17:43
Bylam dwa razy na operacjach w szpitalach w Australii, raz w Melbourne (!990) i dwa razy w Cairns(1994 & 1995). Po operacji pielegniarki co chwila byly przy mnie. Przemywano mnie co godzine. Ale bylo ich malo, dwie moze trzy na caly oddzial.

W Polsce, kiedy bylam w szpitalu w 1999r i w 2004 pielegniarek bylo pelno. Siedzialy stale w pokoju pielegniarek. Zjawialy sie o godz 21.30 , zeby zmierzyc temperature i ewentualnie przetrzec plecy, "zeby nie bylo odlezyn". Ale kiedy zadzwonilam niespodziewanie, po przyjsciu pielegniarki uslyszalam "No, o co znowu chodzi?" Musi pani zaczekac, pozniej przyjede, bo teraz jestem bardzo zajeta". I poszla wypic kawe w dyzurce.

Nie trzeba zwiekszac podatkow na pielegniarki. Trzeba zmniejszyc tylko ich stan do takiego , jak jest w Australii, USA i GB czyli Wielkiej Brytanii. Jesli zwolni sie 3/4 pielegniarek, to te pozostale za prace dostana 4 razy tyle, co obecnie. Ale za prace! a nie za siedzenie w dyzurce i popijanie kawki. A pozostale latwo znajda zatrudnienie za granica.
lorunia / 87.96.103.* / 2007-06-27 11:50
W każdej branży po reformie zwiększa się wydajność pracy nawet o 100% . Tak było w przemyśle i w przetwórstwie .....Pielęgniarki też będą musiały bardziej przykładać się do pracy . Jest to dobre dla pacjentów , wreszcie będzie porządna opieka . Tylko ,że jest mały problem ! bo chcą one podwyżek a niekoniecznie zwiększenia , powiedzmy częstotliwości kontaktu z pacjentem . Pracownik w zakładzie ma tylko przerwę śniadaniową póżniej to tylko praca ! Czajnik u pielęgniarek jest stale gorący . Może wreszcie ten relikt socjalizmu , całej służby zdrowia pęknie , a pielęgniarki zobaczą wreszcie czym jest solidna praca Moje zdanie wcześniej było przeciw strajkowi ! , ale teraz widzę że przy rozsądnym posunięciu mogą zyskać wszyscy . pacjenci .Panie zyskają też wyższe pensje , ale będzie mniej kawki , telewizorka, drzemki itd

Najnowsze wpisy