Forum Forum inwestycyjneFundusze

Pioneer - straciłem 7 tys. :(:(((

Pioneer - straciłem 7 tys. :(:(((

darolos / 149.156.124.* / 2008-01-15 19:48
zainwestowałem 25 tysciecy pół roku temu w ten fundusz-dokładnie w zrównoważony i w polski!!!

teraz jestem 7 tys na minusie i nie wiem co dalej roic-wybrac te pieniadze czy czekac az rpzyjdzie hossa??

pomózcie
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-01-16 08:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Źle zrobiłeś. Dlaczego nie sprawdzacie, w co inwestujecie? Sprzedawać jak najszybciej, kupić coś lepszego. Podziel kasę pomiędzy kilka funduszy - skąd pomysł, żeby inwestować w fundusze typu Pioneer zrównoważony czy Millenium, które są na ostatnich miejscach, jeśli chodzi o wyniki?
weisse / 2008-01-15 20:43
Ja oczywiści jestem za trzymaniem kapitału na funduszach. Nie wiem w jakie fundusze inwestujesz, ja aktualnie inwestuje w Unionie. Dokonałem ok 3 m-ce temu konwersji i muszę przyznać, ze to bardzo mi pomogło. Osobiście polecałbym Tobie na dzień dzisiejszy właśnie albo konwersję bądź dywersyfikację.
Pozdrawiam
10MM / 83.22.137.* / 2008-01-15 20:23
Konwertuj czym prędzej, jeśli nie chcesz stracić drugie tyle.
inwestorka1512 / 2008-01-15 20:06
Witaj. Ja zainwestowłam w czerwcu 18 000zł i jestem ok 7000 do tylu.... postanowiłam czekać gdyż na razie jest to strata papierowa. Fundusze są instrumentem długoterminowym i jestem pewna że w dluższej perspektywie dobrze zarobią.
Pozdrawiam Monika
Pilsener / 2008-01-16 08:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Oczywiście że zarobią, zwłaszcza, jeśli to fundusze typu Millenium zrównoważony, który w ostatnich 5-ciu latach zajął miejsce 13-te na 13 istniejących ówcześnie funduszy - czyli nie da się ukryć, że ostatnie.

Inwestując w fundusze źle zarządzane i te pobierające wysoką prowizję psujecie rynek i piłujecie sobie gałąź - polskie fundusze są jednymi z najdroższych i najgorzej zarządzanych na świecie - między innymi przez nasze wspaniałe Millenium itp. Nie da się ukryć, że oni żerują na Waszej niefrasobliwości.
życzliwy / 80.48.133.* / 2008-01-15 20:54
Powodzenia Moniko.
Wszystkie giełdy w dół, fundusze z czegoś muszą zarabiać na swoje utrzymanie( a to na pewno nie śmieszne 1-4 % ) , nikt nie jest w stanie dowiedzieć się w co inwestują w danym momencie, nikt nie ma nad nimi kontroli, nie dają pewności zwrotu z inwestycji.
Recesja w USA,panika w Polsce, zagrożenie na rynku chińskim( a to bomba atomowa dla giełd).
Jeżeli 18000 odzyskasz z tych inwestycji w najbliższych 3 latach to będę zaskoczony natomiast jeśli w pewnym momencie zostanie Ci w portfelu 5-6 tyś - pomyśl czy było warto- Ty straciłaś , a fundusze nic nie ryzykowały .
Powodzenia Marek
inwestorka1512 / 2008-01-15 21:00
Weź uwagę że nie jest to cały mój kapitał.... Pieniądze nie będą mi potrzebne przez najbliższe 5 lat a nie mam zamiaru sprzedawać ze stratą ok. 50%. Uważam że na sprzedaż jest już za póżno. Wcześniej czy później odrobię straty.... Pamiętaj że ostatni będą pierwszymi
Monika
inwestorka1512 / 2008-01-15 21:01
Dodam jeszcze że jest to fundusz małych i średnich spółek..... niestety
miki3d / 2008-01-16 21:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak tylko wytrwasz - zarobisz. Jak masz dobrze zdywersyfikowany portfel, to nawet zarobisz więcej. Jeśli Twój portfel odpowieda Twojemu profilowi inwestycyjnemu, to będziesz zadowolona z wyników.
wojtek1966 / 217.144.207.* / 2008-01-15 20:31
Ne jestem doradcą inwestycyjnym , nie zarabiam na życie sprzedając fundusze. Inwestuję od 15 lat . Przeżyłem bańkę nternetową , atak na Irak , 11 września i co tam jeszcze było po drodze . Zapewniam , że mam zamiar przeżyć i ten kryzys . Inwestuję co tydzień niewielkie kwoty w różne fundusze , obligacje , surowce , kontrakty , lokaty strukturyzowane itd. I śpię spokojnie i nie panikuję. I może ........zupełnie nie mam racji bo powinienem
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy