Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS chce odwołania Sekuły za Drzewieckiego

PiS chce odwołania Sekuły za Drzewieckiego

Money.pl / 2010-01-22 13:49
Komentarze do wiadomości: PiS chce odwołania Sekuły za Drzewieckiego.
Wyświetlaj:
jt / 78.8.60.* / 2010-01-22 22:23
GAZETA.PL
Wasserman: - Uważam za rzecz niedopuszczalną, żeby członkowie komisji dowiadywali się od dziennikarzy o tym, że wpływa pismo od bardzo ważnego świadka, który prosi o przesunięcie przesłuchania ze względu na chorobę. Jest rzeczą niedopuszczalną, żebyśmy prowadzili debatę w kuluarach, a nie przy stole komisyjnym. To rzecz skandaliczna!

Sekuła: - Z mojej strony nie było przecieku do prasy. Nikogo nie poinformowałem wcześniej, że ten wniosek wpłynął.

Kempa: - Od kogo pan otrzymał to pismo i kiedy pan je otrzymał?

Sekuła: - Jeżeli komisja wezwie mnie na świadka, to wtedy będę odpowiadał na pani pytania. Wpłynęło to pismo na moje ręce i dostarczyłem je do sekretariatu komisji.

Kempa nie dawała za wygraną: - Od kogo otrzymał pan to pismo, czy pan się ze świadkiem widział, czy dzisiaj? Gdzie pan to pismo dostał, w Pędzącym króliku? [kawiarnia w której wg. szefa CBA miało dojść do przecieku w sprawie afery hazardowej - red.]. Czy to nie jest tak, że ktoś panu na przykład nakazuje, by świadek był wyspany, upudrowany, a komisja zmęczona, u skraju wytrzymałości fizycznej, bez dostępu do materiałów, bez rozmowy z prokuratorem o planie śledztwa. Panie przewodniczący, dość już tego!

Sekuła: - Nie byłem w Pędzącym króliku. Postępuję zgodnie z regulaminem Sejmu i ustawą o komisji śledczej. Procedury zostały dotrzymane, po oświadczeniu biura legislacyjnego podejmuję decyzję i uwzględniam wniosek świadka Mirosława Drzewieckiego o zmianę terminu przesłuchania.

Arłukowicz: - Każde pismo powinno być sygnowane pieczęcią przyjęcia, kiedy wpłynęło. Na piśmie, które otrzymaliśmy nie ma żadnego śladu przyjęcia przez komisję śledczą. Chciałbym dowiedzieć się, kiedy to pismo wpłynęło.

Kempa: - Nie odpowiedział pan, kto przyniósł pismo, bo skoro podjął się pan roli listonosza, to mamy prawo wiedzieć. A po drugie, czy było dołączone zaświadczenie lekarskie?
Sekuła: - Uważam, ze pani pytanie jest niestosowne, nie będę na nie odpowiadał. Zaświadczenie lekarskie jest wystarczającym usprawiedliwieniem nieobecności na przesłuchaniu. Natomiast każdy świadek ma prawo złożyć wniosek o zmianę terminu przesłuchania. Jeśli warunkowałbym złożenie tego wniosku zaświadczeniem lekarskim, przekroczyłbym rażąco prawa świadka.

- Wniosek otrzymałem od sekretarza klubu PO Sebastiana Karpiniuka, jakieś 15 minut przed dostarczeniem do sekretariatu - przyznał w końcu Sekuła.
Następnie znów zaatakowała Kempa. - Niech pan zamknie ten regulamin. Niech pan się weźmie do poważnej roboty.

Sekuła: - Może dla pani regulamin Sejmu to gadżet. Odbieram pani głos!

Po 10 minutowej przerwie Arłukowicz złożył wniosek o poszerzone posiedzenie prezydium komisji hazardowej. Po wznowieniu obrad Mirosław Sekuła ogłosił, że w jej trakcie przyjęto nowy kalendarz przesłuchań przed komisją.

- W środę posiedzenie komisji się nie odbędzie. W czwartek 28 stycznia przesłuchany zostanie były minister sportu Mirosław Drzewiecki, w piątek 29 ministrowie Szejnfeld i Szałamacha, a środa 3 lutego to przesłuchanie marszałka Ludwika Dorna i byłego przewodniczącego klubu PO Grzegorza Schetyny. Sekuła dodał, że taki kalendarz przyjęli członkowie jednogłośnie.

Były minister sportu przesyłając zwolnienie lekarskie
Dlaczego Money.pl podaje nieprawdę w swoim artykule?.Czy to tylko przeoczenie?.
reakcjonista. / 188.33.49.* / 2010-01-22 21:24
Kilka tez z przesłuchania Chlebowskiego. Oceńcie sobie sami:

Spotkanie z Sobiesiakiem na cmentarzu - pojechał na grób siostry kórej śmierć bardzo przeżywa do tej pory, aby sie pomodlić, prosił komisję o uszanowanie jego uczuć, przypadkowo spotkał tam Sobiesiaka. Tematu rozmowy nie pamięta.

Słowa "od roku sam blokuję sprawę dopłat" - to było tylko takie gadanie, nigdy nie podajmował żadnych działań w sprawie dopłat i brał udziału w tworzeniu ustawy. Ne odniósł się do zeznań Kapicy, który twierdził, że było inaczej.

Nie rozmawiał o dopłatach ze Schetyną i Drzewieckim - jest to sprzeczne z informacją jaką podał w wywiadzie dla "Gazety" z października 2009, twierdził, że tego wywiadu nie autoryzował

Widział, że pan Kosek finansował jego kampanie wyborczą do parlamentu, ale nie pamięta o jaką kwotę chodziło (kilkanaście tys. złotych). Przyznał, że spędzał kilkakrotnie czas w SPA pana Sobiesiaka, ale wizyty te miały charakter czysto prywatny.

Zarzucił Kamiskiemu, że kwotę strat jaką miałby ponieść budżet państwa z tytułu rezygnacji ze zwiększenia dopłat wziął z sufitu (ok. 600mln zł) - kiedy Wasserman wskazał, że taka właśnie kwota występuje w oficjalnym dokumencie rządowym (raport min.finansów) stwierdził, że ten dokument nie jest dla niego wiarygodny.

Rozmowy na temat dopłat z panami Sobiesiakiem i Koskiem uważa za swój obowiązek wynikający z powinności poselskich, przekonywał, że miał obowiązek dbać o interesy biznesmenów. Przyznał jednak, że prowadził je w sposób niejawny.

„Na 90 procent, Rysiu, że załatwimy” te słowa Chlebowskiego miały nie dotyczyć dopłat, lecz pomocy w sprawie koncesji dla kasyna Sobiesiaka, zarzucił Kamińskiemu manipulację chociaż ten ostatni tak właśnie mówił podczas swoich zeznanń dwa dni temu.

Na mnie najbardziej zrobiła wrażenie pobożność Chlebowskiego :)
Elendir / 2010-01-22 22:51 / Łowca czarownic

„Na 90 procent, Rysiu, że załatwimy” te słowa Chlebowskiego miały nie dotyczyć dopłat, lecz pomocy w sprawie koncesji dla kasyna Sobiesiaka, zarzucił Kamińskiemu manipulację chociaż ten ostatni tak właśnie mówił podczas swoich zeznanń dwa dni temu.

A w jakim kontekście została ta wypowiedź pierwotnie przedstawiona opini publicznej? To że później Kamiński powiedział że jednak dotyczyła ona czegoś innego, po tym jak już wielokrotnie obiegła wszystkie media, wręcz wbiła się ludziom w pamięć gdyż była bardzo często cytowana, to już dla Ciebie nie jest manipulacja? A co, jeśli można spytać?
reakcjonista. / 188.33.49.* / 2010-01-22 23:25

A co, jeśli można spytać?

Interpretacja mediów, a nie manipulacja Kamińskiego.
Elendir / 2010-01-23 08:11 / Łowca czarownic
Jak widać niektórzy PiSowiacy potrafią iść w zaparte nazywając czarne białym, a białe nazywając czarnym.

Wszyscy w ten sposób zrozumieli materiał przygotowany przez Kamińskiego. Kamiński miał świadomość że materiał który przygotował będzie w ten sposób zrozumiany i z premedytacją tak go przygotował. To właśnie jest manipulacja.
kolega Rychu / 83.31.242.* / 2010-01-22 20:55
Miro, trzymaj sie. Pomożemy
szept / 83.11.71.* / 2010-01-22 19:21
Pan Sekuła to uczciwy i szanujący ludzi człowiek do tego kompetentny i przestrzegajacy prawa. blokuje zapędy pis-u wymagając od nich elementarnego przestrzegania zasad.
dlatego będą za wszelką cenę próbowali się go pozbyć .
Ich celem jest kontynuacja wojenki kamińskiego a nie prawda.
Wydz.PropagandyKC_PZPR / 77.255.45.* / 2010-01-23 13:59
Cytat z Trybuny Ludu.
Minister Kiszczak to uczciwy i szanujący ludzi człowiek do tego kompetentny i przestrzegający prawa.
Blokuje zapędy pełzającej kontrrewolucji wymagając od nich elementarnego przestrzegania zasad demokratycznego państwa, dlatego będą za wszelką cenę próbowali się go oszkalować i pozbawić możliwości działania dla bezpieczeństwa narodu. .
Celem wichrzycieli, nazwanych przez samych siebie tzw. opozycją, jest kontynuacja wojny ze społeczeństwem i demokratycznym państwem.
chang / 77.254.71.* / 2010-01-22 21:00
ni przepadam za pis ale ty czlowieku jestes chory. powodzenia w znalezieniu dobrego psychiatry
wolta11 / 87.206.240.* / 2010-01-22 20:11
szeptem do mnie mow mow szeptem eeeeeeeeeeeee albo nie misiek a przepustka do kiedy a moze ty zwialeś co?? ale obciach!!!!!
niewidzisz? / 200.96.49.* / 2010-01-22 20:04
jaka prawda? jaja sobie robisz?, wałka ukręcasz? Posocznica Obywatelska gdzieś w twojej okolicy wytrysnęła przypadkiem? Chłopie obmyj się, bo to spływa ci po twarzy.,
Oszołom / 89.229.76.* / 2010-01-22 20:01
http://markd.pl/?p=18
jt / 78.8.227.* / 2010-01-22 18:54

Poseł ocenił też, że skandalem jest, iż śledczy nie mają jeszcze materiałów, w tym pełnych stenogramów z podsłuchów.

Żałosne.Jak ta komisja ma działać.Na czym opierać swoje pytania?.Wyraźnie widać jakie zadanie ma przewodniczący Sekuła,opóźniać i wreszcie powiedzieć że żadnej afery nie było,a wszystko uknuli politycy PiS-u i Kamiński z CBA.Urban mógłby się od PeOwców uczyć ściemy.
szept / 83.11.71.* / 2010-01-22 19:48
wszystkie materiały dotyczace prac nad ustawą hazardową już mają .
brakuje im bilingów i tekstów prywatnych rozmów , niezwiazanych z procesem legislacyjnym .
ale niestety interesuje ich tylko przejęcie władzy dlatego zafundowali na ten cyrk.
Jesli kamiński nie wykrył korupcji przez 2lata i nie miał podstaw do zatrzymania drze.chleb..i innych . to podejrzewam że , za nieparlamentarne słówka
sobiesiaka nie będzie można ich ukarać .
Oszołom / 89.229.76.* / 2010-01-22 20:02
http://markd.pl/?p=18
Gall# / 213.158.197.* / 2010-01-22 18:24

nie wykluczył, że na początku przyszłego tygodnia złoży do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Sekułę przestępstwa polegające na utrudnianiu prac komisji

ależ - to jest niezbędne MINIMUM
Dość tego. To co wyprawia Platforma Obywatelska tuszując aferę hazardową jest niegodziwe - to jest demoralizujące i szkodliwe społecznie; oni psują nasze państwo i ośmieszają nasz kraj .
TY - TUSK! POLSKA TO NIE BANTUSTAN !!!
szept / 83.11.71.* / 2010-01-22 19:07
pis nie jest zainteresowany ustawą ani pracą rządu . jedyne czego chca to igrzyska
jak za Nerona .scenogramy i rozmowy zmontowane przez kaminskiego to się liczy !!!
pan sekuła gdyby chciał dorównać pani kempie poprosił by o scenogramy i bilingi z jej rozmów w czasie posiedzeń komisji hazardowej . na dodatek powinien ją zapytać o czym rozmawiała 21.01 skrupulatnie zasłaniając sobie usta (w pełnej konspiracji)
Oszołom / 89.229.76.* / 2010-01-22 20:02
http://markd.pl/?p=18
xxx... / 212.91.17.* / 2010-01-22 17:51
Lobuzy , jkrętacze i .łgarze oto standarty TUSKA>Urban na rzecznika rzadu i będze wszystko jasne.Ciekawy jestem co na to mędrzec Wałęsa.
wdzięczny wyborca / 83.27.86.* / 2010-01-22 17:51
i bardzo "Proszę nie zadawać podchwytliwych pytań świadkowi"
SMS-elektorat / 83.7.185.* / 2010-01-22 16:39
Platfusy nie dopuszczą do rozbicia POdziemia finansowego i hazardu, bo plaforma poszłaby na dno. Jedynym ratunkiem dla Tuska byłoby pójść Owsiaka śladem i wysłać małolaty z puszkami na żebry
Elendir / 2010-01-22 16:26 / Łowca czarownic

Posłanka PiS interpretowała przesunięcie przesłuchania Drzewieckiego jako sygnał, że premier Donald Tusk chce być przesłuchany wcześniej niż były minister sportu, by przedstawić swoją wersję spotkania z 19 sierpnia 2009 roku, w którym oprócz szefa rządu brał udział właśnie Drzewiecki i Schetyna. Czy to nie jest tak, że pierwszą wersję ma podać Tusk, a reszta ma się stosować? To jest niedopuszczalne - zaznaczyła.

Czy aby wcześniej nie był przesłuchiwany Kamiński ogłaszając obowiązującą wersję dla PiS? Czy przez przypadek Chlebowski nie został już przesłuchany?
78877887 / 195.117.255.* / 2010-01-22 15:50
Sekuła listonoszem komisji hazardowej ha ha ha POpapraniec ;o))
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2010-01-22 15:40
Widocznie konusy kazała aportować.
Oszołom / 89.229.76.* / 2010-01-22 20:04
http://markd.pl/?p=18
pan władek / 89.231.102.* / 2010-01-22 19:05
misiu puszysty to jak nazwiesz dzieciaczku zachowanie karpiniuka, drzewieckiego i sekuły. W słowniku ludzi wykształconych brakuje słów przyzwoitych aby nazwać takie zachowanie, twoje nawazelinowany anusiku też
JanuszPOlikot / 2010-01-22 14:31 / Tysiącznik na forum
Sekuła bardzo nieudolnie tuszuje sprawę afery hazardowej PO
Naprawdę żenada za co my płacimy podatki.!!!!!!!!!!!!!!!
roti / 193.111.166.* / 2010-01-22 14:23
widocznie czasu zabrakło albo nie był tak pojętnym uczniem jak chlebowski i nie wszystko zapamiętał - co i jak ma mówić oraz jak się zachowywać - "szanowny panie ministrze...szanowny panie pośle....szanowna pani...."
szept / 83.11.71.* / 2010-01-22 19:34
proszę mi powiedzieć do kogo pan dzwonił 21.08.2008r i o czym pan rozmawiał ,oraz
dlaczego wszyscy pis-owcy nawet w czasie komisji zasłaniaja sobie usta ręką w czasie rozmów telefonicznych. Problem polega na tym że nie mogli by zrobić afery tego formatu zarzucając nieetyczne teksty rozmów telefonicznych 2008/2009.
Jeśli doszło do korupcji to należało ich o nią oskarżyć. premier nie mógł zrobić nic więcej niż ich zdymisjonować.
Oszołom / 89.229.76.* / 2010-01-22 20:05
http://markd.pl/?p=18
ob. / 84.10.45.* / 2010-01-22 14:14
To jest afera PO nie PISu !!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy