Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS chce żeby Polska prowadziła śledztwo

PiS chce żeby Polska prowadziła śledztwo

Money.pl / 2010-05-06 11:10
Komentarze do wiadomości: PiS chce żeby Polska prowadziła śledztwo.
Wyświetlaj:
zeneek / 89.76.8.* / 2010-05-09 21:53
Tusk i Komorowski ani myślą zająć się poważnie wyjaśnieniem katastrofy, oni się nie nadają do kierowania Polską
Elendir / 2010-05-06 21:09 / Łowca czarownic
Wyobraźcie sobie że Polska prowadzi śledztwo i wynik tego śledztwa obciąża Kaczyńskiego np. decyzją o lądowaniu. Wtedy to byłaby afera i oskarżenia o manipulacje polityczne rządu!
EUgorszy / 87.96.52.* / 2010-05-07 09:12
Putin wygląda i z całą pewnością jest człowiekiem inteligentnym
dlaczego wtakim razie robił by to tragiczne przedstawienie i nastawiał Polskie
społeczeństwo przeciwko własnemu krajowi?
Żyjemy 21-wieku i nikt teraz nie potrzebuje takiego cyrku by kogoś usunąć
są nowoczesne środki chemiczne które nie pozostawiają żadnych śladów
i prawdopodobnie właśnie tego by użyto.Nikogo w Polsce nie ździwił by nagły zgon
(np.na zawał serca )prezydenta ponieważ nie uchodził on za okaz zdrowia
W takim razie pozostaje pytanie komu by najbardziej zależało na wywołaniu zbiorowej
nienawiści do Rosji?
Myślę że najbardziej na tym incydencie korzystają kraje zachodnie
które to już nieraz udowodniły jak bardzo kochają słowian!
Warto by się też zastanowić jaką rolę w polityce Polskiej odgrywają media które to
w większości lub nawet wszystkie są własnością zachodnich korporacji!
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-05-07 09:42
wyobraź sobie że 50 ludzi którzy biorą czynny udział w polityce umiera na zawał serca w krótkim odstępie czasowym. Czy nie jest to podejrzane? My jesteśmy narodem który nie ma w sobie nienawiści do innych narodów. Nawet po zbrodni jakie dokonały na naszym narodzie Rosjanie i Niemcy nie podchodzimy do nich z nienawiścią. Natomiast żądanie wyjaśnienia bolących spraw związanych z mordem nic nie ma wspólnego z nienawiścią. Rząd Rosyjski zawsze układał się z zachodem a nas traktował jako swoją własność. Pokazuje to historia dawna jak i współczesna(rura po dnie Bałtyku). Niestety brak polityki na rzecz własnego kraju "naszego rządu" powoli spycha nasz kraj na margines.
Elendir / 2010-05-07 13:02 / Łowca czarownic
Zaraz napiszesz że to Putin ustalił listę połowy pasażerów tego samolotu a nie Kaczyński...
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-05-07 23:05

Zaraz napiszesz że to Putin ustalił listę połowy pasażerów tego samolotu a nie Kaczyński...

Z kąt Panie Elendir masz informację że to Putin ustalał listę połowy pasażerów?
Elendir / 2010-05-08 08:31 / Łowca czarownic
A skąd porównanie że nagle umarłoby 50 osób?
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-05-09 09:16
jak przeczytasz cały wontek ze zrozumieniem to będziesz wiedział.
Elendir / 2010-05-09 09:51 / Łowca czarownic
To już rozumiesz skąd się wzięła moja wypowiedź?

Zaraz napiszesz że to Putin ustalił listę połowy pasażerów tego samolotu a nie Kaczyński...
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-05-06 22:56
Wasalnym politykom strach nie pozwala nawet pomyśleć o tym by Polska przejeła śledztwo.

Wyobraźcie sobie że Polska prowadzi śledztwo i wynik tego śledztwa obciąża Kaczyńskiego np. decyzją
o lądowaniu. Wtedy to byłaby afera i oskarżenia o manipulacje polityczne rządu!

Wyobraźmy sobie że Polska prowadzi śledztwo i wynik z tego śledztwa obciąża Putina np. decyzją o podaniu fałszywych koordynat przez wieżę lotniczą. Więc Panie Elendir co by było wtedy ?
Elendir / 2010-05-07 07:16 / Łowca czarownic
I zbiegiem okoliczności pokładowy GPS się z nimi zgadza?
Nie wierzę w fałszywe koordynaty. Wieża kontrolna z własnej inicjatywy nie wpadłaby na taki pomysł - to byłby koniec kariery i sąd (zdaje się wojskowy w tym wypadku).
W przypadku wariantu rozkazu "z góry", jeżeli miałby to być zamach poprzez podanie fałszywych koordynat to wybacz ale brzmi to śmiesznie. Fałszywe koordynaty mogłyby stworzyć ryzyko, ale tak dalekie od pewności powodzenia "zamachu" że tylko imbecyl mógłby się na to zdecydować. Tak więc moim zdaniem i ta możliwość jest nierealna.

Podsumowywując, jak chcesz tworzyć teorie spiskowe to przynajmniej wymyśl takie, które trzymają się kupy...
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-05-07 08:13
Uważasz że Pokładowego GPS nie można zakłócić po przez silniejszy sygnał podający fałszywe dane? Wieża lotów zawsze może wykonać rozkaz a pan Putin jako dawny KGB-owiec jest poza sondami i prawem...

Teorie spiskowe tworzą się po przez niejasne działanie "naszego rządu"...
Ja nie wykluczam tego że mógł być to wypadek i również tego że ktoś w ten czy inny sposób do pomógł w tym londowaniu. Gdyż jest dużo nie wyjaśnionych pytań i wątpliwości.
Ty już wykluczyłeś jedną z wersji, bo wygodniej jest Ci winę zwalić na Św.p. Lecha Kaczyńskiego? Czy nie jest to celowe i świadome działanie z twojej strony?
Elendir / 2010-05-07 09:29 / Łowca czarownic

Uważasz że Pokładowego GPS nie można zakłócić po przez silniejszy sygnał podający fałszywe dane?

Zakłócić by nie potrafił ustalić położenia to owszem. Ale nie by podawał położenie specyficznie określone. Śledczy oczywiście mają w obowiązku sprawdzić wszystkie przesłanki ale ja nie jestem śledczym i uważam że nie ma co dywagować o rzeczach nieprawdopodobnych, które dodatkowo nie trzymają się kupy oraz są przesłanki im zaprzeczające.

Odnośnie presji to wiemy że miała ona miejsce. Zdaje się to był ten sam pilot który był świadkiem słynnego lotu do Gruzji i zrobienia "nielota" z pilota który odmówił Kaczyńskiemu. Pytanie tylko czy na rozmowie po tamtych wydarzeniach wywieranie presji się zakończyło, czy pilot usłyszał też przed lotem że ma wylądować bez względu na warunki, czy też usłyszał to tuż przed katastrofą.

Oczywiście kwestia presji nie wyklucza jednoczesnego występowania innej przyczyny.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-05-07 10:20

Zakłócić by nie potrafił ustalić położenia to owszem. Ale nie by podawał położenie
specyficznie określone.

Każdy silniejszy sygnał od pierwotnego który będzie nadawał dane w tym samym systemie jest odbierany przez ten odbiornik.
I to jest bardzo oczywiste.
Więc możliwość podania innych danych od pierwotnych z silniejszym sygnałem jest możliwy aczkolwiek technicznie nie jest łatwa do zrealizowania...


Oczywiście kwestia presji nie wyklucza jednoczesnego występowania innej przyczyny.


Więc na przykład jeśli wykluczymy presję na pilota to jakie inne Twoim zdaniem przyczyny powinniśmy wziąść pod uwagę?
Elendir / 2010-05-07 13:01 / Łowca czarownic
Wiesz wogóle jak działą GPS? Między teoretycznie możliwe, a wykonalne, i to w dodatku w taki sposób by było to niezauważalne dla reszty świata, jest duża różnica. Nawet jeżeli by zaangażować poważne środki finansowe do tego.

Jeżeli do tego by dodać że istnieje wiele innych możliwości dokonania zamachu i to znacznie pewniejszych, to należałoby odrzucić hipotezę o zamachu z wykorzystenim fałszowania koordynat.

Więc na przykład jeśli wykluczymy presję na pilota to jakie inne Twoim zdaniem przyczyny powinniśmy wziąść pod uwagę?

A po co miałbym na ten temat dywagować? Z reguły się wypowiadam jedynie co do kwestii, o których jestem przekonany.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-05-07 22:57

Między teoretycznie możliwe, a wykonalne, i to w
dodatku w taki sposób by było to niezauważalne dla reszty świata, jest duża
różnica. Nawet jeżeli by zaangażować poważne środki finansowe do tego.

Jest możliwe...
TO chyba powinno się to sprawdzić a nie wykluczać?


A po co miałbym na ten temat dywagować? Z reguły się wypowiadam jedynie co do
kwestii, o których jestem przekonany.

Więc nie jest to Twoja wyobraźnia lecz przekonanie co do tego że Św.p. Lech Kaczyński dał rozkaz do lądowania?
Elendir / 2010-05-08 08:13 / Łowca czarownic

Jest możliwe...

A w jaki sposób?

Więc nie jest to Twoja wyobraźnia lecz przekonanie co do tego że Św.p. Lech Kaczyński dał rozkaz do lądowania?

Przeczytaj może ze zrozumieniem moją wypowiedź na ten temat w tym wątku.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-05-09 09:10

A w jaki sposób?

meaconing...

Przeczytaj może ze zrozumieniem moją wypowiedź na ten temat w tym wątku.

Więc nie jesteś przekonany co do tego że Św.p. Lech Kaczyński w jakikolwiek sposób wpływał na pilotów?
Elendir / 2010-05-09 09:47 / Łowca czarownic
W filmach s-f czy też o Bondzie wiele rzeczy jest możliwe. Tyle że niekoniecznie w praktyce.

GPS to nie jest jeden satelita lecz system satelit które dodatkowo poruszają się względem obiektu naziemnego (ruch względny). Pojedyńczym sygnałem z ziemi, czy nawet zestawem tych sygnałów nie zreplikujesz z przesunięciem sygnału z satelity gdyż sam ruch obrotowy ziemi będzie wprowadzać istotną różnicę. Po prostu źródła sygnału nie będą w stanie się tak poruszać względem samolotu jak poruszają się satelity, a w konsekwencji sygnał z satelity będzie inny niż sygnał z nadajnika naziemnego.

Więc nie jesteś przekonany co do tego że Św.p. Lech Kaczyński w jakikolwiek sposób wpływał na pilotów?

No widzisz jak próbujesz manipulować znaczeniem wypowiedzi? A może nie widzisz różnicy znaczeniowej pomiędzy "wpływaniem w jakikolwiek sposób", a "wydaniem rozkazu lądowania"?
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-05-09 11:49

GPS to nie jest jeden satelita lecz system satelit które dodatkowo
poruszają się względem obiektu naziemnego (ruch względny).
Pojedyńczym sygnałem z ziemi, czy nawet zestawem tych sygnałów nie
zreplikujesz z przesunięciem sygnału z satelity gdyż sam ruch
obrotowy ziemi będzie wprowadzać istotną różnicę. Po prostu źródła
sygnału nie będą w stanie się tak poruszać względem samolotu jak
poruszają się satelity, a w konsekwencji sygnał z satelity będzie
inny niż sygnał z nadajnika naziemnego.


technika walki elektronicznej w sytemach gps opisana jest dobrze w książce z grudnia 2009
"Satellitennavigation" autorstwa: Hans Dodel, Dieter Häuptler


Więc nie jesteś przekonany co do tego że Św.p. Lech Kaczyński
wydał rozkaz pilotom?
Elendir / 2010-05-09 13:07 / Łowca czarownic

technika walki elektronicznej w sytemach gps opisana jest dobrze w książce z grudnia 2009 "Satellitennavigation" autorstwa: Hans Dodel, Dieter Häuptler

Jeśli nie zauważyłeś to odniosłem się właśnie do opisu z tej książki.

Więc nie jesteś przekonany co do tego że Św.p. Lech Kaczyński wydał rozkaz pilotom?

Jestem przekonany że wywierał presję. A czy bezpośrednio wydał rozkaz, czy zrobiła to jakaś inna osoba w jego imieniu, czy stało się to tuż przed tragedią, czy też wcześniej - to być może zostanie wykazane w ramach śledztwa. Ale w sumie ma to dla mnie drugorzędne znaczenie.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-05-09 14:01

Jeśli nie zauważyłeś to odniosłem się właśnie do opisu z tej
książki.


Nie zauważyłem i w ciąż nie widzę odniesienia do fragmentów z tej książki Panie Elendir


Jestem przekonany że wywierał presję. A czy bezpośrednio wydał
rozkaz, czy zrobiła to jakaś inna osoba w jego imieniu, czy stało
się to tuż przed tragedią, czy też wcześniej - to być może zostanie
wykazane w ramach śledztwa. Ale w sumie ma to dla mnie drugorzędne
znaczenie.


Na czym opierają się te twoje przekonania...
Na sugestiach z TV, prasy czy na rzetelnej wiedzy, którą posiadłeś w czasie prowadzenia śledztwa...?
Elendir / 2010-05-09 14:16 / Łowca czarownic

Nie zauważyłem i w ciąż nie widzę odniesienia do fragmentów z tej książki Panie Elendir

Bo trzeba się najpierw z nią zapoznać.

Na czym opierają się te twoje przekonania...

Całkiem dokładnie je opisałem we wcześniejszych wypowiedziach. Jeśli chcesz z którąś polemizować to zapraszam.
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-05-09 17:51

Bo trzeba się najpierw z nią zapoznać.

Zatem miłej lektury życzę.
BOLESŁAW1 / 78.88.201.* / 2010-05-06 20:21
SZKODA GADAĆ
łapiduch / 83.29.6.* / 2010-05-06 18:33
20 generałow, Prezydent, kilkudzisięciu PRAWYCH POLAKÓW zgładzonych - ta kadencja jak żadna jest trupami usłana, KTO NASTĘPNY PANIE TUSK, reszta NARODU ??
BBBking / 94.42.113.* / 2010-05-06 17:16
żenada i żal głupich Polaków, przecież PIS to banda kretynów!!!
werertert65 / 195.117.16.* / 2010-05-06 16:46

Prokurator generalny Andrzej Seremet oświadczył po spotkaniu w Moskwie ze swym odpowiednikiem, że ani Polska, ani Rosja nie są w stanie określić, kiedy przekazana będzie stronie polskiej całość materiałów ze śledztwa

Najlepiej śledztwo utajnić. Zresztą po co nam materiały, skoro Gazeta Wyborcza już osądziła, że winny jest pilot i prezydent. I to nam powinno wystarczyć. Proste wyjaśnienia, wsparte niekwestionowanym autorytetem kilku osób publicznych, jest najbardziej trafiające do przekonania. Wszystkie inne, to tylko teorie spiskowe, które mają na celu podważyć zaufanie do rządu i prawdziwej przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Pardon za przejęzyczenie. Polsko-Rosyjskiej, oczywiście.
wstrzasniety / 84.144.112.* / 2010-05-06 15:40
POmysłowy
boni_facy
PKB
jezeli to sa przedstawiciele PO
to ja wole do PISIOROW
oni prezentuja POziom
depersyjny.
PRYMITYWY przepraszam ale nie ma innego slowa.
Dajcie sobie spokuj panowie bo wstyd mi za polakow....
yuki / 77.65.44.* / 2010-05-06 21:57
Czyli kogo wolisz?
ywetrwyt67
ihte4
socjalizm rządzi ?
To gratuluję.
Debile są w każdej opcjii politycznej, najlepiej ignorować.
PiS rzeczywiście próbuje pojechać na trumnie, po zo te rezoluccje?
Czemu naczelny pieniacz Pospieszalski się ostatnio uaktywnił?
POmysłowy / 83.21.174.* / 2010-05-06 14:26
Proponuję sformować z resztek PiSu komisje śledczą i wysłac ją pozostałym Tupolewem do Smoleńska.
ywetrwyt67 / 195.117.16.* / 2010-05-06 16:26
To macie już w Platformie zespół od brudnej roboty? Brawo. Co za sprawność w rządzeniu.
kontynuacja / 77.254.171.* / 2010-05-06 16:35
to tylko współczesne wykorzystanie tzw. nieznanych sprawców. Nieznanych i nigdy nie osądzonych, stąd też krewkość i stanowczość w ich głosach, gdy się tylko na wynurzenia zdecydują, najcześniej po spożyciu sporej dawki alkoholu.
boni_facy / 94.75.74.* / 2010-05-06 14:24
PiSiuarowe kurduple. Macie nadzieję, że na trumnie byłego prezydenta wjedziecie do pałacu na Krakowskim Przedmieściu
no? / 77.254.171.* / 2010-05-06 16:32
i po co prowokujesz, czyżby po to, aby usłyszeć, że macie krew na rękach?
Króliczek / 82.143.151.* / 2010-05-06 13:22
POSŁUCHAJCIE:http://www.youtube.com/watch?v=lPvmox08gEA
Patriota49 / 83.21.78.* / 2010-05-06 14:01
Niech będą te kopie zapisów, ale przede wszystkim niech oddadzą same czarne skrzynki, bez jakiejkolwiek manipulacji w ich zapisach, co być może będzie można stwierdzić - gdy już będą w polskich rękach, ale tu, u nas, musi działać komisja ekspertów do tych czarnych skrzynek, niezależna od PO i samego rządu....Jeżeli eksperci będą zależni od PO i pana Donalda Tuska - to na bank, potwierdzą co do jednej setnej sekundy treść zapisów ustalonych przez przyjaciół moskali...
józef1 / 83.26.121.* / 2010-05-06 16:31
Panie patrioto uważa pan że jak będzie komisja złożona z PIS to wyświetlą całą prawdę, większość narodu nie wierzy w te pana bzdury ,będzie tylko wojowanie ja nie jestem sympatykiem PO ale uważam że pan premier w trudnych sytuacjach a i w ogóle zachowuje się wzorowo
niepojęte / 77.254.171.* / 2010-05-06 16:42
i takie przekonanie o panu premierze w sobie należy pielęgnować. Będzie o czym opowiadać wnukom. Teraz podobna deklaracja wzbudza jedynie współczucie dla niezwykłej ignorancji co do oceny faktów oraz charakterów ludzkich..
ihte4 / 94.254.163.* / 2010-05-06 13:09
Oto sekret ataku Platformy Obywatelskiej w internecie. Stoi za nim tajna instrukcja firmowana nazwiskiem szefa MSWiA Grzegorza Schetyny. Wynika z niej, że wicepremier polecił działaczom młodzieżówki wpisywać na internetowych forach pozytywne komentarze o Platformie.

Do instrukcji o tworzeniu przez Młodych Demokratów grup do spraw monitoringu internetu dotarli dziennikarze; podali się za młodych działaczy partii i zadzwonili do koordynującego akcję Dariusza Słodkowskiego. To zastępca sekretarza generalnego młodzieżówki Platformy. Szczegółowe informacje obiecał wysłać pocztą elektroniczną. I wysłał. “Młodzi Demokraci, sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna zwrócił się do nas z prośbą o utworzenie grupy ds. monitoringu sieci. Nie muszę chyba tłumaczyć jak wiele dla Stowarzyszenia znaczy prośba z tej strony” – czytamy w instrukcji.
jotka1 / 78.31.91.* / 2010-05-07 13:15
Są to podstawowe zasady marketingu, a zarzucanie tego sobie nawzajem to kolejna zasada propagandy politycznej...
preforma / 87.99.114.* / 2010-05-06 14:04
Nie będę dawał za to głowy ale PiS robi dokładnie to samo.
niesamowite / 77.254.171.* / 2010-05-06 16:37
morduje? i następnie przykrywa to propagandowo?
Gall# / 213.158.197.* / 2010-05-06 12:54
Oddanie w ręce Rosjan prowadzenie dochodzenie, oddanie sedowanie na nich zbierania dowodów i pełnej kontroli nad nimi jest zdradą - to jest HAŃBA, - JEDYNE CO ZOSTANIE PO Tusku, jego rządzie, jego stronnikach i partii.
Gall# / 213.158.197.* / 2010-05-06 11:39
SZCZĄTKI OFIAR KATASTROFY TU154M LEŻĄ W BŁOCIE
Premier Donald Tusk ponosi odpowiedzialność za dopuszczenie do
zbezczeszczenia zwłok obywateli polskich na miejscu katastrofy w
Smoleńsku. Do dziś szczątki ciał Ofiar, fragmenty ubrań i ich
rzeczy osobiste, drobniejsze części samolotu walają się w
błocie. Teren katastrofy nie jest zabezpieczony, przeszukują go
osoby postronne - przypadkowi zbieracze zabierają znalezione
przedmioty.
NASZ KRAJ ZOSTAŁ OKRYTY HAŃBĄ.
Wzywam wszystkich, którym leży na sercu honor Naszej Ojczyzny i
uszanowanie godności Ofiar katastrofy, do zmuszenia premiera
Donalda Tuska do dymisji i do postawienia go przed sądem.
Binarek / 2010-05-06 12:06 / Tysiącznik na forum
Człowieku drobne przedmioty po takich wypadkach rozrzucane są na powierzchni kilku kilometrów
Tak także było w katastrofie w lesie kabackim

Nie da się przekopać i przesiać kilku kilometrów ale da się łatwo zamienić to w oskarżenie w kampanii wyborczej
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-05-06 12:38
NASA dała radę zebrać Columbię z obszaru połowy Teksasu i Luizjany !!!!
a my z jednego lasu nie damy rady ?
janiszek72 / 2010-05-06 12:21 / Tysiącznik na forum
W lesie kabackim rozbił się samolot cywilny, a nie wojskowy. I to jest ta lekka i drobna różnica. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Binarek / 2010-05-06 12:28 / Tysiącznik na forum
Czy przynależność samolotu decyduje o zasięgu rozrzucenia szczątków?

Założę się że wiele osób może przejść z wykrywaczami i jeszcze nie wyszuka wszystkich szczątków na tym podmokłym terenie
janiszek72 / 2010-05-06 12:45 / Tysiącznik na forum
Chodzi o zabezpieczenie strefy ściśle związanej z katastrofą, nie chodzi mi o zabezpieczanie całego Smoleńska. Wiadomo, że wszystkiego nie da się odnaleźć, ale przynajmniej teren, na którym leżały duże części wraku samolotu powinny być zamkniętą strefą dla odwiedzających. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Binarek / 2010-05-06 12:53 / Tysiącznik na forum
Ale przecież teren był zamknięty przez dwa tygodnie.
Nie przesadzajmy.
Spójrz na zdjęcia z terenu - po ogołoceniu drzew i przeryciu wygląda jak bagno

Ile tygodni powinno się jeszcze pilnować tego terenu?
janiszek72 / 2010-05-06 13:22 / Tysiącznik na forum
Wystarczy do czasu zakończenia śledztwa. To przecież takie proste Binarku. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
eyyertr57 / 195.117.16.* / 2010-05-06 16:24
Przede wszystkim do czasu pozbierania wszystkich ludzkich szczątków. Pani minister Kopacz zapewniła z mównicy sejmowej, że "zebrano całą ziemię do głębokości 1 metra i przesiano gęstym sitem". Kłamała? Czy może ktoś jej tak powiedział, a nikt nawet tego nie sprawdził?
mądry POLAK przed szkodą / 195.117.68.* / 2010-05-06 11:36
tonący łapie się koła ratunkowego a nie ostrej brzytwy
Miko mmkjnhb / 130.60.28.* / 2010-05-06 11:33
Bo jak sie sluzby Tuska dobiora do sledztwa, to wyjda cuda.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy