Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PiS ignoruje przedsiębiorców?

PiS ignoruje przedsiębiorców?

Money.pl / 2007-10-10 07:44
Komentarze do wiadomości: PiS ignoruje przedsiębiorców?.
Wyświetlaj:
reniferek / 89.78.18.* / 2007-10-12 12:41
pisowcy zawsze ignorowali społeczeństwo, część elektoratu, która na nich głosowała miała wyprane przez czarną mafię mózgi i potrzebna była pisowcom tylko do tego, by wygrali wybory,potem była już zasada: "murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść", tak butnego i zadufanego w sobie narcyza jak kaczek jarek i drugi kurdupel lech to jeszcze nie było, a ich przydupasy jak edgar i zyszek z cymusiem i ludwiczkiem w parze uczyli się od swoich mistrzów i wyrosło toto na buraków
jwb / 83.24.139.* / 2007-10-12 06:52
Prawa wyborcze powinni mieć:

1. wyłącznie obywatele zameldowani w Polsce
2. posiadający wykształcenie min średnie
3. tylko pracujący
4. nie karani prawomocnymi wyrokami sądowymi z
kodeksu karnego
5. obywatele do 65 roku życia (później tylko z
zaświadczeniem o sprawności umysłowej
6. zakaz wyborów w niedzielę (aby nie było podejrzeń
o pranie mózgów podczas mszy)
7. Podatnicy za każdy 1000 zł podatku, jeden głos więcej.

Wtedy żadna PiS, SO, LPR nie przejdzie do sejmu.
W innych przypadkach jest to pozostawienie kraju w rękach NIEODPOWIEDZIALNEGO STADA BARANÓW!
byku / 81.219.10.* / 2007-10-12 23:02
Popieram. Radykalne, ale trafiłeś w sedno. Tylko jaka demokracja się na to zgodzi ;)
NN / 195.205.2.* / 2007-10-12 10:40
STADA BARANÓW Z BCC JUŻ STEROWALY PAŃSTWEM I DLATEGO LUDZIE WYJECHALI , PRACODAWCY NISZCZA RYNEK PRACY I PRACOWNIKÓW ,PRAWO PRACY NADAL NIE JEST RESPEKTOWANE PRZEZ WIELE FIRM !!!!!!
jwb / 83.24.173.* / 2007-10-12 19:36
W związku z tym czy masz jakieś rozwiązanie? Jezeli pracodawcy niszczą rynek pracy i pracowników, to kim zastąpić pracodawców?
Specjalista 1 / 83.20.143.* / 2007-10-13 12:06
Część chyba sądzi, że pracownicy dadzą pracę przedsiębiorcom (gdy ci bedą w potrzebie) - dobre.......
Prawo pracy daje chyba jednak za duzo uprawnień pracownikom; nawet kraje Europy, które intensywnie rozwijały się - nie dają tulu uprawnień. Dla mnie (zatrudniajacego) właśnie najwiekszym "utrudnieniem" przy podejmowaniu decyzji o kolejnych pracownikach - jest obowiązujące prawo pracy i Wysokie składki ZUS (ciężar młodych emerytów i "rencistów" z lat 90 tych. Całe szcęscie że pierwszy rząd zdecydował się na pierwsze kroki o obniżce części ZUS tzw. własnie składek rentowych. Aby tak dalej - i jeszcze trochę zmian w prawie pracy z wiekszymi uprawnieniami pracodawców.
gruba / 62.233.185.* / 2007-10-12 09:40
to u nas nie mialby kto głosować
jwb / 83.31.231.* / 2007-10-12 12:39
No niestety, masz rację. :-))
Specjalista 1 / 83.20.86.* / 2007-10-12 07:51
Jestem przedsiebiorcą, z normalnym wyzszym wykształceniem ekonomicznym (nie wykształcichem) ale z tego co jwb napisał - to własnie jest typowy wykształciuch. Normalny człowiek tym różni się od wykształciucha, że ten ostatni ma problemy z mysleniem
NN / 195.205.2.* / 2007-10-12 10:43
JAK ZDOBYLES WYKSZTALCENIE ZE CZUJESZ SIE NIEDOWARTOSCIOWANY ? JAK DBASZ O SWOICH PRACOWNIKÓW ,NIE ZNAJA KODEKSU PRACY I DLATEGO MASZ JESZCZE FIRME
len / 83.238.62.* / 2007-10-12 18:00
A Ty ile firm już rozłożyłeś,myślicielu?
jwb / 83.24.173.* / 2007-10-12 19:30
Co chciałeś powiedzieć ....moherze?
jwb / 83.24.173.* / 2007-10-12 07:57
Jakbyś był normalnym człowiekiem, to zastanowiłbyś się nad tym co przeczytałeś. Popraw berecik...biznesmienie od tygodnia.
Specjalista 1 / 83.20.86.* / 2007-10-12 08:21
narzekamy na poziom naszych wybieranych posłów, senatorów (nie ważne, czy to profesor czy inny, opcji czarne, czerwonej czy zielonej) - ale taki mamy przekrój społeczeństwa - nie należy daleko szukać -przykład "jwb"
Specjalista 1 / 83.20.86.* / 2007-10-12 08:09
Strzelasz w ciemno no i same pudła (nie napisałem, że jestem wielkim, czy małym prowadzącym interesy, długo czy krótko; . Potwierdza to moje, wczesniejsze wnioski, teraz dodam, ze kontrolowałem w przeszłości również wielkie prywatyzacje, zarządzałem wielką firmą notowaną na giełdzie londyńskiej. Berecik to chyba u Ciebie trochę przekrzywił sie? moze troszeczkę zasłonił tam.......
jwb / 83.31.231.* / 2007-10-12 12:35
Jakbyś był tą osobą, co tutaj chcesz sobą reprezentować, to nie miałbyś żadnego związku z berecikeim. :-)). A tak masz i to bardzo dużo. Poczytaj sobie jeszcze raz cały artykuł tylko tak ze zrozumieniem, wtedy zobaczysz co sądzą o tym zjawisku środowiska biznesowe, ale czy Ty masz szansę na uchwycenie tego, kiedy berecik Tobie przeszkadza? :-)) Nie masz najmniejszej szansy. Piszesz o tym co robiłeś. A ja się pytam, dlaczego dalej tego nie robisz? Firma notowana na giełdzie londynskiej!! Co się stało że dalej nie zarządzasz tą firmą? Poznali się na Tobie, tak? Wyłożyłeś firmę na łopatki, tak? Znowu berecik Tobie przeszkadza. Lepiej będzie jak zapiszesz się do PiS-u, tam takich potrzebują. Najlepszego.........:-)))
Specjalista 1 / 83.20.143.* / 2007-10-13 12:26
Niektórzy wola byc "najemnikiem" całe życie - część społeczeństwa chce "szufladkować" inych - czasem warto też spojrzeć na siebie - np dlaczego ciagle tylko narzekam. czy na prawde jestem do "niczego" (czytaj tylko do narzekania...)
jwb / 83.24.144.* / 2007-10-14 09:18
Gdzie w moim wpisie widzisz narzekanie, no gdzie? Upieprzyłes coś sobie w tym przyciasnym móżdżku i klepiesz jak opętany przez sektę rydzyka w klawiaturę. Najemnikiem to Ty jesteś moherku, na usługach PiS-u!
Już pisałem Tobie - przeczytaj jeszcze raz ten artykuł, tylko ze zrozumieniem, ale czy można tego oczelkiwać od Ciebie? Załóż berecik i dalej bij pokłony skecie rydzyka.
Tradycyjnym pozdrowieniem PiS-owski: Spieprzaj dziadu!
prażanin / 83.24.100.* / 2007-10-11 16:10
Pan poseł Chlebowski grzmi od czasu do czasu pod adresem PiS: "To, że mamy wzrost gospodarczy wynika z tego, że nic nie robicie...", Opierając się na moim doświadczeniu z Rzeczpospolitą Polską i Polską Rzeczpospolitą Ludową poprzez instytucje ZUS i Skarbówki, mogę przyklasnąć Panu Chlebowskiemu z jednoczesną prośbą : "Panie Chlebowski niech Pan nie zacznie pomagać!". Może "Wykształciuchem" nie jestem, ale coś z nigo trochę mam.
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2007-10-11 11:43
Cóż może wiedzieć o przedsiebiorstwie, Dżentelmen nie posiadający konta ani prawa jazdy. Ktoś kto prawdopodobnie nigdy nie miał obowiązku zapłaty wynagrodzeń, ZUS, podatku CIT i VAT, odsetek i rat kredytów. Ktos komu w sztutowym okresie zamówień połowa załogi nie rozchorowała się na grypę. Ktoś kto nieustanie naciskany jest przez konkurencję. Ktos kto ponosi realną o nie "polityczną" odpowiedzialność!!!
BCC akurat nie jest organizacja która wydaje mi się szczególnie ciekawą ale to niech ów Dźentelmen wskaże inną.
Niestety nie znam żadnych przykładów z prowadzenia działalności gospodarczej członków rządu, może w tym jest problem. WIelu pracowało teoretycznie na uczelniach i nawet ma tytuły ale czy profesor budownictwa prosto położy kafelki! :-)
emlia / 80.48.151.* / 2007-10-11 11:32
Czytam wasze wypowiedzi i nie wierze w to co wypisujecie ludzie, czy wam się w głowach porzewracało nie potraficie ocenić sytuacji, nie wyciągacie wnisków z lekcji historii np. Kazania sejmowe Skargi to samo dzieje się dziś na waszych oczach, a gdzyby nasz Naród chcieli rządów totalitarnych to po co wygraliśmy tą wojnę.
Zastanówcie się i sami zdecydujcie o swojej przyszłości bo nikt tego za was nie zrobi.
Przysłowie mówi : IM GŁUPSZE SPOŁECZEŃSTWO TYM ŁATWIEJ SIĘ NIM RZĄDZI.
mowa / 83.238.62.* / 2007-10-12 18:06
I dlatego eksporujemy nasz najcenniejszy towar tj ludzi aby Polską rządziło się taniej.Mądrzejszy zawsze ustępuje jak mawia moja babcia , a głupi (nie)myślą , że tak musi być...
Nie / 83.238.62.* / 2007-10-12 18:11
Rządzenie jest takie (łatwe) jakiej jakości usługi oferuje państwo.No i mamy obraz służby zdrowia,szkolnictwa,ZUS,U$ rozpacz .A za to ile jeszcze można obiecać gruszek na wierzbie??????
Emeryt i tyle / 83.238.62.* / 2007-10-12 18:11
Rządzenie jest takie (łatwe) jakiej jakości usługi oferuje państwo.No i mamy obraz służby zdrowia,szkolnictwa,ZUS,U$ rozpacz .A za to ile jeszcze można obiecać gruszek na wierzbie??????
Specjalista 1 / 83.20.86.* / 2007-10-12 08:29
Zgadzam sie - społeczeństwo ogólnie nie jest najwyższych "lotów". Nie jest istotne tutaj w kazdym przypadku,czy któś ma tytuły, czy nie. Człowiek albo jest myslacy albo nie (nie jest tutaj wyznacznikiem - w żadnym wypadku tutaj wyzsze wykształcenie). Jeżeli ktoś jest "tępy" to nawet nie zmieni tego ilość przepisanych książek (czytaj "pseudo - profesorzy).
Niezależny / 217.153.253.* / 2007-10-11 22:14
PiS już wprowadził totalitaryzm i służące ku temu instytucje. Ostatni wiersz wypowiedzi "emilii" trafia w sedno istoty sprawy /Przysłowie/. Czyli jak mówi Jarosław K. "Oczywista oczywistość! ."
taki tam / 213.238.99.* / 2007-10-12 07:10
Totalitarne rządy to były wtedy, kiedy zmuszano społeczeństwo
do zaciskania pasa, nie pytając go o zdanie i oczywiście
ustalając kominowe płace dla siebie, utrudniając jak tylko
się da podejmowanie działalności gospodarczej przez
zwykłego obywatela, który żeby się rejestrować w Urzędzie pracy, musiał wstawać o piątej i jeszcze tam był poniżany maksymalnie. Koszty rozpoczęcia działalności były horrendalnie wysokie a czas bezsensownie długi. Tylko "kolesiom" z elyty było łatwo i teraz im żal tamtych czasów, bo to właśnie dzięki PiS nastąpiło uproszczenie procedur zakładania przez zwykłego Kowalskiego działalności.
Jeśli na tym polega totalitaryzm, to pełną wolność znajdziecie na Białorusi i w Rosji, bo tam jest miejsce na takie oligarchie do jakich wam tęskno. Konkurencji tylko możecie nie sprostać.
jwb / 83.24.173.* / 2007-10-12 17:21
Jesteś cienki "bolek". Nie masz żadnej wiedzy na temat który opisujesz. Skąd wziąłeś to, że kiedyś były duże koszty otwarcia działaności gospodarczej? No skąd?! Albo to poniżanie - skąd to wiesz? Masz zielono w główce kolego. Lepiej zamknij tem kaczy dziób i pędź po zasiłek do pośredniaka. :-))
gruba / 62.233.185.* / 2007-10-12 09:39
człopwieku Pis rzadzi od 2 lat a działalnosci mozna bylo szybciej załtwic wczesniej.Widze ze jestes zaslepiony na PiS i .zadne madre argumenty Cię nie przekonaja dltaego tego nie czynię.
Specjalista 1 / 83.20.86.* / 2007-10-12 09:27
Słusznie, zakładam rocznie dla klientów "ileś" tam działalnopści (poza koncesjami, Spółkami w KRS-słaba organizacja pracy referendarzy - tam niewiele się zmienia, chociaz obserwuje kontrole z MS, które coś tam dyscyplinują) idzie to sprawnie a opowiadanie o jednym okienku jest dobre, ale wymaga zmian prawno-informatycznych).
zaobserwowałem w przeszłości u części wypowiadających (nie ważne,profesorowie, dziennikarze, politycy), że było totalnie źle za Olszewskiego, trochę za AWS, zupełnie źle za PiS. Ja jestem "z boku" - mogę obserwować i wyciągać wnioski - komu było i jest "źle"
bizneswomen / 62.141.194.* / 2007-10-11 11:18
Teraz juz nie wiem na kogo glosowac?????
gruba / 62.233.185.* / 2007-10-12 09:40
na pewni nie na obecnie rzadzących
Specjalista 1 / 83.20.86.* / 2007-10-12 08:34
Też najchetniej zgłosowałbym na idealną partię (ok. 100% zaufania), ale takiej nie ma. Te które są - mieszczą sie w przedziale mojego zaufania na pozimie +25% do -50%.
Nie oznacza to jednak azebym pozostawał bierny (zrównam sie wtedy z osobami z wyrokami o pozbawieniu praw publicznych........
NowyTorMysli / 85.89.183.* / 2007-10-11 09:42
I nie tylko tych bo w zacietrzewieniu i szale zachowań oraz stosunku do lekarzy z którymi nie negocjował widać jak na dłoni, że ma wszystkich za niedorozwiniętych i nie ma szans na to aby ktokolwiek miał załatwione coś co nie zaakceptuje kler i osobiści doradcy z grona O. Rydzyka.
KTO TEGO CHCE NIECH SIE ZGADZA I NA NICH GLOSUJE NA PEWNO NIE ZROBI TEGO ROZSADNY POLAK !!!
gruba / 62.233.185.* / 2007-10-12 09:44
brtawo,trafiłes w setno
Specjalista 1 / 83.20.86.* / 2007-10-12 09:16
To mi przypomina okres panowania waslskich PZPR-owców (obecnie czytaj postepowi -nawet obecnie w Europie cały ten ruch z 1968r.(głownie Francja) -jest w totalnej krytyce).
człowiek myślący winien przeanalizować jak najwiecej "za" i "przeciw".
Publiczna ochrna zdrowia nie zdaje egzaminu w krajach europejskich. słuchając politów różnych opcji mówiących o polepszeniu "doli" ochrony zdrowia siega zawsze do naszych pienedzy - ludzie (zwykli i niezwykli) muszą zrozumieć, że podwyzszenie składki na szpitale (czytaj zdrowotnej) do proponowanych 14% spowoduje, że ktoś kto ma wynagrodzenie brutto np 4000(do "reki" ok 2.400)
- otrzyma nie 2.400 a 2.200 PLN. Oczywiście, ci z mniejszymi wynagrodzeniami proporcjonalnie mniej, z wyższymi proporcjonalnie otrzymaja mniej.
to tak a propos trudnego tematu. Trudno mio tym pisać bo druga moja "połowa" to "lobby ordynatorsko-profesorskie"
Co wy sadzicie o takich podwyżkach z naszych pieniędzy.
Niestety (tzw. budzetówka -składki zdrowotnena szpitale to jednak podatek, mimo ,że "idzie przelotowo przez ZUS do NFZ i potem do szpitali. Dlaczego musża zarzadzać niektorymi szpitalami nieudacznicy? Część szpitali jest w stanie płacić z tych samych pieniędzy kontrakty po 16.000PLN? Inni zadłużająć szpitale po 2.000PLN brutto?................
Specjalista 1 / 83.20.86.* / 2007-10-12 08:55
Obserwuję co dzieje sie w ochronie zdrowia trochę z boku
(ale od 18 lat w miarę z bliska). To co zauważyłem, to korpracja lekarska w tym okresie przeprowadzała strajki w dwóch okresach: w okresie AWS i PIS (6 lat rządów na 18 lat). nigdy nie "ruszyli" się w okresie SLD iSDRP, czytaj dawni poprańcy. Nigdy nie nalezałem do żadnej partii (rownież nie donsiłem), więc mogę byc w miarę obiektywny. Czy coś z tą Naczelną Izbą Lekarską jest coś nie tak? sam nie wiem..........
Kero niezwerbowany / 83.238.144.* / 2007-10-10 13:11
Dlaczego ktokolwiek dziwi się temu, że głąby w temacie byznes czy gospodarka wolą unikać dyskusji na temat jakiego nie rozumieją?
wielbłąd / 79.187.37.* / 2007-10-11 09:15
ten madrala nawet nie wie , bo po co, że konstrukcje akcyzy do ceny paliwa stworzył i wprowadził Balcerowicz. O innych sprawach nie warto wspominać. A tych znawców gospodarki z KLD , Tusk, Janusz Lewandowski, Borowski (ten co sprywatyzował Bank Śląski) i inni z UW , KLD i PZPR tym dziekujemy, poznaliśmy ! wystarczy
spokojnie / 83.13.84.* / 2007-10-11 08:00
Słusznie, taki np. Balcerowicz kompletnie się nie zna na gospodarce kapitalistycznej; on się kształcił jako znawca ekonomii politycznej socjalizmu i tak mu zostało.
Stada baranów ekonomicznych rodem z komitetów PZPR ogłaszją się ekspertami od gospodarki. I żałosne i smutne.
marl / 2007-10-11 11:22
czy poza tą krytyką skondinąd śłuszną, coś zaproponujjesz?
werba veritas / 79.187.37.* / 2007-10-10 12:36
tytuł prowokacyjny ale doskonale zadziałał i pokazał efekty zaledwie 2 lat rządów PiS-u pod ciągłym ostrzałem tvn, polsatu, pomyj wyborczych, i reszt nagonki.
Może by tak ci klakerzy libero komuny opislai 2 letnie czasy rządów Belki ? bez strajków, bez nagonki medialnej , takie tam lelum po lelum. Co wtedy uzyskaliscie biznesy poza wprowadzeniem podatku od giełdy.
A tym co wykpiwaja Walke piS-u z KORUPCJA i szukają jej organizatorów w więzieniach przypominam że według Barometru Percepcepcji Korupcji TI za 2006 rok grupami które wciagają Polskę na najwyższe lokaty jest po lekarzach, Władza Sądownicza. Stoi jak byk !
A jaki był opór jej przed lustracją !
Ale i to pokonamy.
raqq / 85.222.34.* / 2007-10-10 15:30
Nie będzie korupcji, złodziejstwa, pijaństwa ani rozrób.... nic nie będzie.
Hasła haryzmatycznego choć niedoszłego przywódcy narodu powracają z nową siłą :)
narrao / 86.63.146.* / 2007-10-10 15:28
Głosowałem na PIS w poprzednich wyborach z nadzieją na PO PIS. Nie można mnie posądzić o wrogi stosunek do PIS i doceniam to co zrobiono w kierunku zwalczania korupcji i regulacji prawnych, ale prawdą jest, że PIS traktuje mikroprzedsiębiorców ( jednoosobowych firm ) jak burżujów, którym nie trzeba pomagać, bo i tak sobie poradzą.
Walka z korupcją jest niezbedna, ale to zbyt mało.
Nie wspomnę już o składkach ZUS i rozpieszczaniu płatników KRUS, którym wszystkie partie się podlizują
Specjalista 1 / 83.20.86.* / 2007-10-12 08:48
Też jestem przedsiebircą, pierwszy raz teraz po 17 latach został obnizony ZUS (do 1998 było to 48,8% narzutu na płace - od lipca 2007 i od stycznia 2008 spadnie to pierwszy raz do ok. 41%, w sumie licząc do dawnego netto)
Mi ta władza nie przeszkadza, ba nawet pozwalniała dyrektorów izb skarbowych, byłych sekretarzy PZPR-u, kórzy przez 18 lat byli nienaruszalni, ponieważ broniła UD, KLD,SDRP, UW, teraz w obronie "specjalistów" staje PO.
Ale to ideologia.
Martwi mnie to jednak, że żaden rząd dotad nie zmienił przepsów dla "wielkich" sprzedajacych akcje swoich dużych firm i "uciekajacych" do krajów gdzie nie ma podatku tzw.kapitałowego,zgłaszanego na PIT-38.
Wprowadzenie przepisów, dla tych "uciekających" przed podatkiem wprowadzonycm przez SLD - umozliwiających stworzenie nowych miejsc pracy w Polsce - mogłoby troche wpłynąć na poprawę polskiego rynku pracy.
Wielcy i tak sobie poradża - nie muszą w Polsce - warto by pomysleć nad tym.
marl / 2007-10-11 11:28
czy docenisz też tolerowanie niekonstytucyjnego potraktowania lokatorów dawnego kwaterunku działaniami pozorującymi regulację ich stanu prawnego(też na zasadzie że sobie dadzą radę-jesli przeżyją), czy też po prostu nic o tym nie wiesz i dltego Ci się w czymś polityka chwilowo PiS podoba ?
taki tam / 213.238.99.* / 2007-10-12 07:14
SLD dbając o lokatorów odmawiała im prawa własności i było pięknie. Prawda?
Niestety nieprawda, bo nie od dobro lokatorów tu chodzi, ale poziom umysłu niektórych ludzi nie przewyższa poziomu
przedszkolaka i tak też postrzega innych, myśląc, że w tym kraju dorośli ludzie nie dadzą sobie sami rady, chyba że są z SLD, wtedy mają ponoć prawo wyciągać łapę po cudze.
Ale całej reszcie won od swojego?
Jooo35 / 213.158.196.* / 2007-10-10 13:21
"Ale i to pokonamy"

Znamienne słowa często używane przez władzę PZPR.
Jak widać, dobrze się wpisują w "porządek" budowany przez PiS.
A co do władzy sądowniczej - cóż to, czyżby Ziobro się nie sprawdził? Tylko bez obrony, że nie zdążył - skoro PiS w 2006 roku "zdążyło zbudować" autostradę Konin-Łódź?!

Taka demagogiczna obrona jest żałosna. PiS po prostu po raz kolejny pokazuje, że NIE MA najmniejszego pojęcia o gospodarce, i nie ma NIC do zaoferowania. Poza rozliczaniem dinozaurów, za to że wymarły.
Specjalista 1 / 83.20.86.* / 2007-10-12 09:39
Wg obecnego prawodawstwa proces budowy autostrad od wykupu gruntu to srednio ok. 7lat. Obojetnie jaka partia rządzi - to co opowiada to nijak ma się do budowanych autostrad. Czarni, czerwoni, niebiescy którzy rządzą i opowiadaja o budowaniu - opierają się na podstawach poprzedników - z reguły nie rządzą dłużej niz 4lata. Kolejna demagogia tym razem Tusk - w ostatnich 2 latach zginęło na drogach Państwa PiS 11.000-14.000 ludzi. Tylko, ze zdecydowana większość zgineła na drogach wojewódzkich, i pomniejszych (w 14 wojwództwach rządzi PO). O niczym to jednak nieświadczy jednak ale zdecydowanie dyskredytuje Tuska...
07rafaello / 79.187.37.* / 2007-10-10 11:12
K O R U P C J A
to o czym 'elita" zapomina mówić,
Skuteczna walka z korupcją ! i
Sądy Gospodarcze
Likwidacja podatku spadkowego
Reklama w koszty

już nie chce mi sie wyliczać.........To jest żałosne gadanie
Wieka Brytania jest na 5 miejscu w rankingach Percepcji Korupcji Polska na 61, o czym tu gadać, o dorównaniu gospodarki bez likwidacji korupcji. Dania i Finlandia dwaj liderzy, kraje praktycznie bez korupcji. Polska najgorsza w UE.
franek kimono / 79.187.37.* / 2007-10-10 13:09
na H E L U nie udało sie !
KAP / 2007-10-10 11:56 / Tysiącznik na forum
jak w Bialorusi, Lukaszenko tez likwiduje KORUPCJE. ciekawe ze sioe nie rozwijaja:)
maa / 2007-10-10 11:37 / Tysiącznik na forum
To dlatego, że Polacy zawsze lubili dawać. Mają to we krwi. Zwłaszcza ci z Priwislin'skiego Kraju (zabór rosyjski).

Szkoda że PiS ma walkę z korupcją w dupie. Tylko o niej dużo mówi i używa do tumanienia ciemnego ludu oraz do eliminacji przeciwników politycznych...
Może dlatego że rdzeń PiSu - PC zbudowane zostało na korupcji?
kolska / 79.187.37.* / 2007-10-10 12:24
człowieku idź juz do Goździkowej nie przeciągaj , jestes w ostatnim stadium demencji.
Nie powtarzaj głupot za pomyjami wyborczymi !
płotka123 / 2007-10-10 11:32
Im mniejszy kraj, tym niższa korupcja, złodziejstwo, niedotrzymywanie umów, itp. Po prostu wszyscy zainteresowani się znają, bądź mają świadomość że się mogą poznać.
man13 / 2007-10-10 11:49 / Tysiącznik na forum
UK 57 mln mieszkancow.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-10 09:53
PiS jest partią SOCJALISTYCZNĄ. Wreszcie to powinno stać się wiedzą powszechną, bo ciągle się ją usprawiedliwia jako populistyczną, niekompetentna, moherową itp itd. To wszystko prawda, ale przede wszystkim to SOCJALIŚCI, tyle że narodowi (czyli krzyżyk zamiast sierpa i młota).
Specjalista 1 / 83.20.86.* / 2007-10-12 10:14
faktem jest że PiS nie ma specjalistów od gospodarki, ale z mjego punktu widzenia najważniejsze jest, zeby rządzacy nie przeszkadzali przedsiębiorcom - i to im trochę udaje się
a nawet jako jedyni obniżyli ZUS (wysoki ZUS to "garb" od roku 1989, kiedy to "wypuszczano" masę "inwalidów" i młodych emertów (trochę jest"przegieciem" emeryt 34lata i 10 miesięcy wojskowy.... Rozumiem, gdyby brał udział w afganistanie, Iranie lub policjant walczył z narażeniem życia).
Ale cieżary z przeszłości ktoś musi utrzymywać (ci płacący ZUS, w tym ja przedsiębiorc i ja pracownik - nie lubię jak któś szczyci się osiagnięciami z przeszłości a zostawia takie ciężar innym. Ci inni czesto nie wiedzą czym to jest spowodowane i z "zacietrzewieniem" bronią UD,PO,LiD....
Czekam na nastepne obniżki kosztów pracy.
Z jakim zapałem wypowiadał się w ostatnich miesiacach Borowski, ażeby odebrać pracownikom ostatnią (z lipca obniżkę ZUS i tym samym trochę wyższe wynagrodzenia pracownikom od lipca 2007)
~Ech / 194.9.223.* / 2007-10-10 11:45
Raczej bliżej im do komunistów. Partia przewodnią siłą narodu opierająca się na inwigilacji i SB (służbie bezpieczeństwa) i innych politycznych policjach.
płotka123 / 2007-10-10 11:34
ależ o tym wszyscy wiemy, niepotrzebnie krzyczysz. Lepsze to niż kosmopolityzm czy internacjonalizm
śledź / 157.25.157.* / 2007-10-10 12:06
co tu jest lepsze? pis jest wyłącznie gorszy.
Cspostrzegawczy / 2007-10-10 09:51 / Tysiącznik na forum
I to praktycznie:
- odmrożenie progów podatkowych
- obniżenie składki rentowej
- średni wzrost majątku obywateli o ponad 100% przez ostatnie 2 lata.
- także z ulgi na dzieci najwięcej skorzystają wielodzietne rodziny o sporym dochodzie.
el commendante / 79.187.37.* / 2007-10-10 11:05
dodaj jeszcze zniesienie opłat spadkowych, a przede wszystkim, o czym wszyscy tu geniusze tych korporacji biznesowych milczą , PiS walczy z korupcja jako pierwsza partia w Polsce. Walczy skutecznie, musiał do tej walki stworzyć nowe narzędzie z nowymi ludżmi nie umoczonymi w III RP, CBA.
Korupcja niszczy inicjatywy społeczne, wolnoiść gospodarczą, równość gospodarczą,
Dlaczego młodzi Polacy tak dobrze sie czują w Wieklkiej Brytani, bo ona jest na 5 miejscu w międzynarodowych rankinjgach TI Barometr Korupcji, Polska na 61 miejscu. Jesteśmy najgorsi w UE wyprzedzamy Rumunię i Bułgarie ale one co dopiero wstapiły.
Korupcja panowie biznesmeni to jest najwyższy podatek jaki płaci polski biznes !
Inwestorzy zagraniczni musieli sie opłacać od burmistrza do ministra.
Przeczytajcie raporty, że jest juz poprawa ale wychodzimy z czarnej dziury, z republiki bananwej.
A sady gospodarcze to co ? Nic się nie zmieniło uważacie ?

Przestańcie gdakac zacznijcie wreszcie lepeij płacić pracownikom, możecie to robic juz od dawna !
raqq / 85.222.34.* / 2007-10-10 12:35
Zapomniales o jednym. Z ulgi na dzieci nie skorzystaja osoby prowadzace dzialalnosc i rozliczajace sie ryczaltem albo placacy podatek 19%. Takich w Polsce jest najwiecej dlatego uwazam ze PiS jednak nie wspiera prywatnych drobnych firm. I zadam ci jeszcze jedno pytanie. Czy uwazasz ze niski poziom korupcji w Wielkiej Brytanii jest spowodowany dzialalnoscia ichniego odpowiednika CBA czy moze raczej mniej korupcjiogennym prawem? Swoja droga jestem ciekaw kiedy PiS stworzy organ do kontrolowania CBA?
taki tam / 213.238.99.* / 2007-10-12 07:19
Dobrze napisałeś - takich w Polsce najwięcej.
Trzeba było bowiem PiS, żeby uprościł zasady zakładania działalności indywidualnej, cena nie była absurdalnie wysoka, a czas horrendalnie długi. "Największy specjalista od ekonomii" umiał tylko innym zaciskać pasa, utrudniając jak tylko się da zakładanie działalności indywidualnej.
To była zbrodnia na narodzie.
Dobrze się za to miała oligarchia i tamtych czasów jej żal.
~Ech / 194.9.223.* / 2007-10-10 11:49
Walczy niby z korupcją ? Ale chyba tą, z której nie mają profitów. Bo raczej sami tworzą jej więcej. Zresztą i tak największe "afery" są autorstwa PISu.
marek 19.53 / 83.24.38.* / 2007-10-10 10:27
No i taki drobiazg zwykle pomijany - możliwość jednorazowego odpisu inwestycji i VAT dla małych firm.
marl / 2007-10-11 11:34
dodajmy że kolejny klocek na bieżąco postawili :
http://biznes.interia.pl/firma/news/podatkowa-pulapka-2008-r,991858
maa / 2007-10-10 11:51 / Tysiącznik na forum
Takich firemek, jakie mają zwykle pisiorki?
KAP / 2007-10-10 10:00 / Tysiącznik na forum
zwlaszcza:

- średni wzrost majątku obywateli o ponad 100% przez ostatnie 2 lata.

jest zasluga PiSu ...
śledź / 157.25.157.* / 2007-10-10 12:19
- przypisywanie ulgi na dzieci pis jest śmieszne,
- odmrożenie progów to tylko oddanie tego co się należało - żadne bohaterstwo.
Jedyne co zrobili to zmniejszenie składki rentowej.
Ale obniżki podatków i likwidacji podatku Belki, co zapowiadali przed wyborami jakoś nie widać.
Pis ma klasę średnią w d.... Tak samo jak wszystkie inne grupy społeczne. Wszystko co robi to są jedynie posunięcia obliczone na zdobycie poparcia na wyborach, aby mieć więcej władzy. To takie mydlenie oczu i cyniczne kupowanie głosów.
Przykład. Pis twierdzi, że popiera przedsiębiorców, a szczególnie małe firmy. Od dwóch lat tylko tak gada a pakietu Kluski i jednego okienka nie ma. Jednocześnie na spotkaniu ze zwiazkowcami z Solidarności Kaczyński mówi, że samozatrudnienie należy ograniczyć do niezbędnego minimum. Radzę wszystkim prowadzącym działalność gospodarczą dobrze uważać na kogą będą głosowali.
Cspostrzegawczy / 2007-10-10 10:10 / Tysiącznik na forum
Proszę przeaalizować swoją sytuacje, policzyć i zobaczyć ile zyskała Pani/Pana rodzina podczas ostatnich 2 lat.
Na pewno wyjdzie conajmniej 100% - i to dlatego poziom szczęśliwości Polaków jest najwyzszy w historii.
- jesli chcesz zmienić rządzących ryzykujesz , że sytuacja sie odwróci.
KAP / 2007-10-10 11:37 / Tysiącznik na forum
przy obecnych szyciej to strace.
wyborca / 83.12.60.* / 2007-10-10 10:18
w ramach solidarności społecznej proszę podzielić się ze mną wzrostem swojego majątku o 100% bo mój niestety nie wzrósł.
Cspostrzegawczy / 2007-10-10 10:23 / Tysiącznik na forum
to nie masz mieszkania ?
nie posiadasz akcji, ani funduszy ?
nie masz własnej firmy ?
No cóż niektórzy przespali doby czas, chyba postraszeni krakaniem Tuska i straszeniem kryzysem, zapewnie zaiwestowali w USD.
Agit / 80.238.110.* / 2007-10-10 15:23
Dzięki twojej wypowiedzi zrozumiałem wreszcie skąd się wzięło to 100%. Otóż odpowiedź jest prosta.

O ile wzrosły ceny mieszkań i gruntów? Około 100%...
Czyli majątek wszystkich posiadaczy mieszkań,domów itp. wzrósł o 100%. Sprytne bo prawdziwe, ale niech wszyscy którzy wierzą że to dobrze zastanowią się jeszcze raz.
KAP / 2007-10-10 11:53 / Tysiącznik na forum
no wlasnie, jesli nie mam to musze pracowac na to znacznie dluzej , bo mieszkania sa o 150% drozsze niz przed 2ma laty, kiedy PiS mnie straszyl w komisjach ze wszystko jest do d.. i nie ma prspektyw w tym przezartym swolocza kraju:)
Cspostrzegawczy / 2007-10-10 12:13 / Tysiącznik na forum
jeśli nawet wartość nieruchomości wzrosła 2 krotnie to nie znaczy, że 2 razy dłużej będziesz na nią zarabiał.
Pensje średnio wzrosły ok 20% i praktycznie całe te 20% możesz odłożyć.
Wzrost zamożności pokazują też zwiekszone oszczedności.
zalun / 82.69.6.* / 2007-10-11 13:16
dodaj do tego wzrost cen na co pójdzie te 20%
El Presidente / 212.244.73.* / 2007-10-10 11:06
W natłoku peanów nt polityki progospodarczej PiSu zapominasz, że jest spora część osób, która ciężkim wysiłkiem dorobiła się tego o czym wspominasz przed objęciem władzy przez PiS. Zapewne nazwiesz ich układem albo złodziejami. Moja krótka rada: "Przestań pieprzyć!"
Cspostrzegawczy / 2007-10-10 11:26 / Tysiącznik na forum
o to chodzi, że warość majątku, którego dorobiła się ciężką pracą przed władzą PISu wzosła 2 krotnie w czasie rzadów PISu już praktycznie bez żadnego wysiłku. Nie chodzi mi tylko o nowy majątek, ale o ten co był wcześniej - jego wycena wzrosła dwukrotnie.
NIE ma tu żadnego złodziejstwa czy układów, tak działa RYNEK.
anakha / 2007-10-10 11:38 / Bywalec forum
Na swiecie od Chin przez Indie do Europy ( uwzgledniajac Polske ) trwa bum gospodarczy ...
Moze PiS kreuje rozwoj gospodarczy na swiecie ... ?
taki tam / 213.238.99.* / 2007-10-12 07:27
Ważne jest przede wszystkim to, że PiS twierdził, że wzrost gospodarczy w Polsce może osiągnąć cztery procent i te założenia nawet znacznie przekroczył.
Gdy Miller był u władzy, wzrost w Polsce gdzieś tam pętał się
koło jednego procenta i nic nie zapowiadało polepszenia,
mimo że Czesi mieli już wtedy pięcioprocentowy wzrost,
a Estonia nawet dziesięć.

Jeśli zatem nawet w tamtych warunkach PO i SLD wyśmiewali Kaczyńskich i twierdzili, że wzrost gospodarczy w Polsce nie będzie wyższy, to znaczy właśnie, że PO i SLD wykazały totalną ignorancję ekonomiczną, ponieważ:

a) nie miały zielonego pojęcia co się na świecie w sprawach ekonomii dzieje i nie potrafiły przewidywać
tendencji gospodarczej we własnym kraju.

b) Nie wierzyły zupełnie w skuteczność własnej polityki gospodarczej.

Widać jak na dłoni, że opozycja PiS to sami demagodzy, którzy nie mają nic do zaoferowania oprócz krytyki,
a już największą winą PiS wg nich jest to, że PiS dokonał
tego, co im się nawet nie śniło.
No to po co nam takie rządy ludzi, którzy nie wiedzą nawet na jakim świecie żyją, tylko żłoba im żal?
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-10-10 12:11
a to ciekawe, że jest boom, bo ostanio podali w telewizji, że wzrost w eurolandzie wyniósł coś koł 0,2%
Cspostrzegawczy / 2007-10-10 11:44 / Tysiącznik na forum
PIS wykorzystuje trend swiatowy, przed PISem wzrost dochodził do 3% teraz 6%, a może pamiętasz jak Marcinkiewicz był wyśmiewany gdy przewidywał , że wzrost przekroczy 5%, jak Tusk krakał o USD po 6 zł - ci co uwierzyli to kupili USD i wyszli tak jak PO.
El Presidente / 212.244.73.* / 2007-10-10 11:35
Dobrze, że o nim wspomniałeś RYNEK, a nie PiS. Tyle, że rozdęty popyt w budownictwie nie jest zajwiskiem normalnym. Faktycznie możnaby stwierdzić, że brak podaży jest sztucznie przez PiS podtrzymywany brakiem odpowiednich uregulowań prawnych - nadal brak podłoża legislacyjnego do realizacji planu 3 mln mieszkań!
KAP / 2007-10-10 11:42 / Tysiącznik na forum
PiS przeja wladze, totalnie skrytykowal tych którzy nad wyprowadzeniem nas z komunistycznego grajdolka gospodarczego do UE i NATO pracowali a potem powiedzial ze owoce ich pracy sa ich zasluga i skrytykowal za wszelkie wpadki. Jesli ktos chce miec takich szefów to podziwiam wybór.
Cspostrzegawczy / 2007-10-10 11:41 / Tysiącznik na forum
jesli chcesz zmienić rządzących ryzykujesz , że
sytuacja sie odwróci
marl / 2007-10-11 11:41
każde ryzyko ma swój koszt, to co proponujesz jest ryzykiem spekulacyjnym - tzn niektórzy pzreżyją i będą mieli wrażenie(tak jak Ty) że jest dobrze.
Ja wolę mniejsze i tańsze ryzyko klarownosci i przewidywalności braku oszołomstwa.
El Presidente / 212.244.73.* / 2007-10-10 11:51
Odwieczne prawo wyborcy... i związane z tym ryzyko, że wybrana demokratycznie władza ignoruje po wyborach swój elektorat - ale to polityka krótkowzroczna. Na dzisiaj nie ma długoterminowej opcji politycznej w Polsce. :((
maa / 2007-10-10 11:50 / Tysiącznik na forum
Ci rządzący nie zostaną zmnienieni. Oni poniosą odpowiedzialność.
Poza tym , pisowski "inteligencie": gospodarka reaguje z opóźnieniem 3-4 lat. Czyli za dolce far niente PiSu będzie płącić następny rząd, tak jak PiS zbiera owoce pracy poprzednich rządów.
Cspostrzegawczy / 2007-10-10 11:54 / Tysiącznik na forum
gdy po przejęciu władzy przez PIS i gwałtownym zwroście gospodarki mówiono ( propagandowo w kręgach opozycji), że gospodarka reaguje po 1 roku góra 2 latach, teraz to wzrosło juz do 4 lat - coś wydaje mi sie , że "prawda w oczy kole".
Karol 123 / 88.156.160.* / 2007-10-11 10:37
Cspostrzegawczy .. Ty jesteś jak sam premier. budujesz teze i w nią wierzysz. Poczytaj to co napisałeś, przeczytaj dwa razy, zastanów sie super obiektywnie i wyciągnij wnioski. Dojdziesz do jednego .. gospodarka rządzi sie własnymi prawami i żaden rząd ten czy inny jej nie zaszkodzi. To chyba proste - rząd zarządza krajem,administruje a gospodarka to w wiekszosci jest w prywatnych rękach. Jak to sobie wyobrażasz ? .... np. ja mam swoja wlasną firme i o moim dochodzie lub stracie decyduje rząd ??????? Poczytaj ustawę "o swobodzie działalności gospodarczej". !!! Ponadto nie piszesz obiektywnie .. jesteś zagorzałym zwolennikiem PiS ( moze nawet jej członkiem). Ja jestem bezpartyjny i w zasadzie bez jakichkolwiek sympatii politycznych. Oceniam obiektywnie i PiS to najwieksza zakała jaka nasz dotknęłą po 1989 r. Wstyd mi przynoszą. To minie razi ponieważ jak większość społeczeństwa czuje sie europejczykiem i podróżuje po Europie. Wyśmiewją nas !!! Rzady karłów i ludzi z fobiami. !!
Cspostrzegawczy / 2007-10-11 11:35 / Tysiącznik na forum
Nie ocenisz obiektywnie, jesteś ulepiony na wzór propagandy opozycji - np. gdyby wzrost gospodarczy spadał to byłaby wina rządu, a tak to wmawia sie tezę "żaden rząd ten czy inny gospodarce nie zaszkodzi".
Sam nawet nie widzisz jak cytujesz opozycjne tezy, które zalęgły się w twojej świadomości, a nie są prawdziwe.
Największą zakałą były rządy SLD i uwłaszczanie się na majątku państwowym, stosowanie państwa do prywatnych interesów.
A to co piszesz o wyśmiewaniu ma przyczynę w niewybrednej propagandzie opozycji, powielanej przez zagranicę, która w ten sposów usiłuje zdobyć władzę , gdyż trzeba coś wymyślić , gdy kraj rozwija się jak nigdy dotąd.
"Rzay karłow i ludzi z fobiami" to skrajny pogląd, a ty myślisz, że to jest ocena obiektwna ?
Kaczyński mimo swojej trudnej komunikacji jest największym politykiem bierzącego okresu i to przyznaje większość nawet w opozycji.
maa / 2007-10-10 11:59 / Tysiącznik na forum
Durniu,
gospodarka reaguje z opóźnieniem! Nawet Mincowi nie od razu udało sie zlikwidować prywatną własność, trochę czasu mu to zbożne dzieło zajęło. Za wasze lenistwo i głupotę będzie płacić następny rząd, ciemniaku.
KAP / 2007-10-10 09:34 / Tysiącznik na forum
PiS wie, ze przedsiebiorcy :
1) sa w mniejszosci
2) sa niezalezni
3) nie sa jego elektoratem
4) jak bedzie 'powszechna szczesliwosc' to sami przyjda do Wladzy (a bedzie ta wladza wtedy mogla juz bardzo wiele...)

stad szkoda marnowac czasu na swolocz..
maa / 2007-10-10 09:36 / Tysiącznik na forum
Dodałbym jeszcze, że PiS nie potrzebuje pieniędzy od przedsiębiorców. Bierze ich tyle, ile chce z naszych podatków.
Cspostrzegawczy / 2007-10-10 09:57 / Tysiącznik na forum
PIS jako pierwszy obniża podatki
maa / 2007-10-10 11:30 / Tysiącznik na forum
Nie, PiS jedynie rozdaje kiełbasę wyborczą. Te obniżki za dwa lata nie będą istnieć. PiS ma gospodarkę w gdzieś, zresztą nie ma o niej pojęcia.
PiS zresztą będzie łupić nas pośrednio np.: system obsługi fotoradarów temu ma służyć. To będą miliony mandatów, skutecznie dostarczanych.

PiS jeszcze nie zaczął płacić za swoją polityke gospodarczą. To nastąpi za mniej więcej rok, na razie to jeszcze jest gospodarka Belki.

Jeśli rząd w okresie prosperity (nie mającej z PiSem nic wspólnego) nie redukuje deficytu i dalej beztrosko zadłuża Polskę ("kotwica", którą "inteligenci" pisowscy głądko łykają) , to znaczy że wktórce będziemy za to płacić.
Cspostrzegawczy / 2007-10-10 11:50 / Tysiącznik na forum
ty chyba żyjesz w innym świecie, zdejmij klapki i rozejrzyj się wkoło
KAP / 2007-10-10 10:00 / Tysiącznik na forum
np wprowadzil 19% CIT.
Cspostrzegawczy / 2007-10-10 10:19 / Tysiącznik na forum
chodziło mi o dzień wolności podatkowej, który gwałtownie przesunął się bliżej początku roku.
maa / 2007-10-10 11:55 / Tysiącznik na forum
Co za "inteligent" pisowski!
Pewnie zarabia z 1000 zł netto - dlatego mu się przesunął...
KAP / 2007-10-10 11:44 / Tysiącznik na forum
i gwaltownie sie przesunal w druga strone jesli dostales podwyzke na skutek skoku plac przez ostatni rok.
Cspostrzegawczy / 2007-10-10 12:01 / Tysiącznik na forum
toś się wykazał, od kiedy kiedy zmniejszony wpływ do budżetu zrekompensyje podatek z tego wpływu ?
BZDURY piszesz.
maa / 2007-10-10 09:41 / Tysiącznik na forum
I jeszcze jedno.
Niektóre wypowiedzi Jarosława K. przypominają wypowiedzi Chiaveza. Może teraz po lekarzach przyjdzie pora na przedsiębiorców?
Może Jarosław K. namaści niedługo nowego Hilarego Minca i "odzyska" przedsiębiorstwa sprywatyzowane "w oczywisty sposób z rażącym naruszeniem prawa"?
Sabre / 2007-10-10 08:28 / Tysiącznik na forum
PiS po prostu szkoda czasu na przedsiębiorców. Poza tym, taka debata np. w BBC, co uroczo pokazuje poseł Suski, mogłaby byc odczytana przez elektorat PiS jako "zdrada ideałów". A zasady przecież obowiązują.
Przysłość PiS leży nie w przedsiębiorcach, ale w ludziach z zupełnie przeciwnego bieguna.
guci0 / 2007-10-10 08:25 / Bywalec forum
Kampania trwa,
pozdrawiam autorow ponizszych postow :)

Paweł
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy