Forum Forum prawnePracy

Pisanie ksiazek+ inwestowanie na gpw a ubezpieczenie zdrowotne

Pisanie ksiazek+ inwestowanie na gpw a ubezpieczenie zdrowotne

mariuszkeson / 89.77.185.* / 2012-05-24 17:50
Witam, jako student zaoczny z zawieszona dzialalnoscia gospodarcza, posiadam troche pieniedzy ulokowanych w akcjach na gpw, do tego 'na dniach' wydawnictwo zaczyna drukowac moja ksiazke, spodziewam sie w zwiazku z powyzszym niewielkiego zysku. Nie place ZUS, nie przysluguje mi wiec, mam rozumiec, ubezpieczenie zdrowotne? Dzialalnosc zamierzam zamknac, bo nie przyslugiwalby mi juz po wznowieniu nizszy zus. Jak w takiej sytuacji korzystac z publicznej sluzby zdrowia? Czy przysluguje mi w tej sytuacji status bezrobotnego?
Wyświetlaj:
d333fff / 79.191.103.* / 2021-01-13 13:28
a czy ktoś wie jak najlepiej wydać książkę? Miał ktoś styczność z www.witanet.net?
wiwan / 2012-05-24 19:47
Status bezrobotnego byłby możliwy już teraz po zawieszeniu DG, ale wyklucza go druk owej książki- bo przecież odbywa się (napisanie jej)to na zasadzie umowy o dzieło najprawdopodobniej, ewentualnie zlecenia. I jest już ona (umowa) podpisana.

Natomiast- jeśli dodatkowo jesteś w wieku niższym niż 26 lat- do ub. zdrowotnego możesz być zgłoszony przez ubezpieczonego zdrowotnie rodzica (czyni to u swego płatnika, albo sam jeśli prowadzi DG). Jeśli rodzica takowego brak- na Twój wniosek czyni to uczelnia.

Bez względu na wiek- może też ubezpieczona małżonka.

Jest też opcja ub. dobrowolnego na podstawie umowy z NFZ, ale drogie- składka nie mniej niż 329,77 zł/mc obecnie (kwiecień-czerwiec).

Rejestracja w PUP dopiero po uzyskaniu dochodu z książki.

Najnowsze wpisy