Forum Forum emerytalneZUS

Pismo z ZUS-u

Pismo z ZUS-u

seriesone / 2013-11-26 10:38
Witam mam takie pytanie , byłem ostatnio na komisji lekarskiej ZUS w ciągu 2 tygodni miało przyjść orzeczenie a zamiast tego przyszło pismo że moje akta sprawy zostały przekazane do Departamentu Orzecznictwa Lekarskiego w trybie zwierzchniego nadzoru nad wykonaniem orzecznictwa lekarskiego , chciał bym się dowiedzieć co to oznacza z góry dziękuje za Odpowiedzi
Wyświetlaj:
zfrustrwany / 109.207.102.* / 2016-02-04 10:41
dodam tylko ze ostatni raz byłem na komisji zusowskiej 94 i pierwszy raz otrzymałem rente na 5-ć lat , a przez 18lat jezdziłem srednio co 8-9 mcy na komisje. Z tego co widac ZUS tylko czeka jak ta hiena na mozliwosc odbierania rent t.j zapis odgórny a co ma wspólnego zuz i sad cywilny w sprawie pauliańskiej celem werfikacji mojej renty , to zdajesie juz tyko wie ......!!!!
wiwan / 2016-02-04 15:17
ZUS-owi jako instytucji na żadnym odbieraniu rent nie zależy, bo jest zarządcą FUS, a nie jego właścicielem. Oczywiście, że coraz bardziej zwraca się uwagę na zasadność świadczeń, na to by nie były bezterminowe.

Wątek nie dotyczy postępowań w sprawach stricte cywilnych i oceny sędziów. Jeśli jest Pan świadczeniobiorcą, a jakiś sąd w Polsce skieruje do Zakładu wniosek o pomoc prawną- tu zapytanie o okoliczności prawa do świadczenia- to musi takiej odpowiedzi udzielić i nie ma prawa oceniać zasadności takiego wniosku sądu.
sfrustrowany / 109.207.102.* / 2016-02-04 10:32
T.j kłamstwo urzędowe i prawie zawsze skutkuje negatywnie ja mam 55l na recie z przerwami na całkowotą niezdolnosc do pracy 21 lat , dzisiaj jade własnie na takie badanie do Krakowa , tylko dlatego ze sprzeciwiłem sie sędziemu w sadzie cywilnym , a ten wystapił do ZUS CHrzanów o zasadnosc pobierania przezemnie renty.!,i co to ma wspolnego z losowym wyborem kontroli , albo ze orzeczk za duzo wydaje pozytywow rentowych , mysle ze chodzi tutaj o cos innego - szukanie oszczednosci kosztem upodlenia i zubozenia obywateli...!!, Dodam tylko że za te 21 lat byłem 30 razy na roznych komisjach Zusowskich , dzisiaj bede 31 raz , a Zuz jeszcze wiecej to boli..!!
wiwan / 2013-11-26 11:48
Nie wiem, ale podejrzewam, że prawdopodobnie orzeczenie zostało przez lekarza wydane, ale sprawa została :
- losowo wybrana do kontroli przez ten departament, lub
- są jakieś zastrzeżenia wobec tego konkretnego orzecznika, stąd kontrole jego orzeczeń, lub
- w Pana oddziale ZUS wydaje się podejrzanie dużo pozytywnych decyzji rentowych, co wyszło w centrali ZUS w statystkach- stąd kontrola celowa -orzecznictwa/decyzji.

Na 98% powód nie leży po Pana stronie, tj. nie ma zastrzeżeń np. co do autentyczności/ prawdziwości przedstawionej własnej dokumentacji medycznej.

I dlatego, by nie dopuścić do sytuacji, że kontrola da efekt podważający orzeczenie, a w międzyczasie renta jest przyznana- taka informacja dla Pana + to, że ZUS musi przestrzegać terminów z ustawy i KPA.

Najnowsze wpisy