Forum Forum dla firmKsięgowość

PIT 0, złożone oświadczenie, ale brak pieniędzy przy wyplacie

PIT 0, złożone oświadczenie, ale brak pieniędzy przy wyplacie

skomentuj
Kasia659 / 94.254.176.* / 2019-09-04 15:22
Dzień dobry, jeśli podpisałam oświadczenie o zwolnieniu z podatku przy umowie zlecenie, a nie zostało one wypłacone przy wypłacie, to czy pomimo podpisania oświadczenie dostanę zwrot przy rocznym rozliczeniu?
Specjalista wFirma.pl / 83.17.186.* / 2019-09-17 14:37
Dzień dobry,
co do zasady pracodawca powinien uwzględnić złożone oświadczenie przez pracownika o chęci skorzystania z ulgi od PIT dla młodych najpóźniej od miesiąca następującego po złożeniu oświadczenia. W przypadku gdy pracodawca tego nie zrobi, Urząd Skarbowy zwróci nadwyżkę wpłaconych zaliczek na poczet podatku dochodowego, w rozliczeniu rocznym. Tak więc nie będzie Pani stratna.
Więcej na temat ulgi można znaleźć np. w artykule: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kiedy-stosowac-zwolnienie-z-pit-dla-mlodych

Sytuacja prezentuje się inaczej gdy na umowie, czy to o pracę czy zlecenie, została ustalona wysokość wynagrodzenia w kwocie netto. W takim przypadku Pracownik nie zyskuje na uldze PIT dla młodych - ponieważ kwota netto ustalona w umowie jest niezmienna. Taka sytuacja będzie korzyścią tylko dla przedsiębiorcy, który nie będzie musiał odprowadzać zaliczek na podatek dochodowy pracownika.
skomentuj

Najnowsze wpisy