Forum Forum podatkoweInne

PIT od pracy za granicą zapłacić jednak trzeba

PIT od pracy za granicą zapłacić jednak trzeba

Wyświetlaj:
car / 213.199.196.* / 2006-04-26 09:25
Odbierałem wczoraj jak codzień gazetke. Podjechała młoda dziewczyna z wózkiem. Nachyliłem sie podobnie jak kilka innych osób aby zerknąć na niemowle. Wszyscy w zachwyt, az wreszcie ktos rzucił - niech rosnie zdrowo, ktos w koncu musi pracowac na te nasze eneryturki! Matka wpadła w szał ! Dlaczego tak źle mu pan zyczy ?? JA MAM NADZIEJE, ZE JAK TYLKO WYROSNIE..NATYCHMIAST WYJEDZIE Z POLSKI !!! I co ?? NIC !! Mamy czego chcielismy!! dokonujmy nadal takich wyborów jak dotychczas...a obudzimy sie z reka w nocniku szybciej, niż do tej pory sadzilismy !!!
tom / 87.74.104.* / 2006-04-26 01:39
a kto mi odpowie jak tam placa eurodeputowani??
Cienki Bolek / 80.54.176.* / 2006-04-25 22:08
Ludzie spokojnie!!!! Po co ta panika?? Ja od kilku lat pracuję za granicą, wcześniej w USA teraz gdy euro w cenie pracuję we Francji. Mam 30 lat i w Polsce przepracowałem raptem 4 miesiące(za grosze). Buduje w Polsce dom, teraz gram na giełdzie a w sierpniu mam nagrana fuchę wI rlandii. Jakoś to się kręci. Najważniejsze to to, że skarbówka nigdy u mnie nie byłai chyba nie bedzie. Ta "afera" z podwójnym opodatkowaniem to takie wypociny dziennikarzy którym się zresztą nie dziwię bo też chcą żyć i o czymś pisać muszą. Trzeba być kompletnym debilem aby przyjść do US i powiedzieć:"Pani! Ja mam podatek z Anglii do zapłacenia". Ludzie wyluzujcie, nie ma sprway, jest tylko rozdmuchana przez pismaków plotka, niby jak skarbówka ma się dowiedzieć?? Pomyślcie trochę! Mam takiego znajomego który ciągle jeździ za granicę, nie źle mu się wiedzie. No i jakiś zadrosny sąsiad doniósł na niego do skarbowego. Była u nie go kontrol no i na pytanie skąd ma pieniądze on rzekł:"byłem na żebrach w Somalii bo tu już rynek nasycony"! Wierze mu bo nieraz niezłe jaj zrobił. Także ludziska luzik, nikt wam kasy nie uszczupli(no chyba, że trafi na kompletnego idiotę) lepiej pomyślcie jak by tu jaką dziewkę wychędożyć, dobrze zjeść i po naprawdę ciężkich saksach porządnie wypocząć. Powodzenia!!!
slomo / 88.156.72.* / 2007-03-21 12:09
biedny i przyziemny materialisto...
pafcio / 85.89.175.* / 2006-04-27 17:18
Brawo! Ja tez tak wszystkim mowilem, swiete, co ja plote, Swiete Slowa! Nikt sie nie bedzie przyczepial, zreszta ma sie ta rezydencje podatkowa po 6-ciu miesiacach pobytu w WB. I co? Do Inland Revenue nasz US sie bedzie zwracal? Bzdura.
SLon / 213.17.245.* / 2006-04-27 15:53
Trochę racji masz, tylko... co będzie, jak sie skarbówka skontaktuje z ichnim fiskusem?
hadzer / 82.47.117.* / 2007-01-22 21:34
tylko co zrobisz jak w switle prawa zabioro ci ten ukochany dom na poczet podatku?
manio / 80.192.29.* / 2006-04-25 21:30
Umowa "o unikaniu podwójnego opodatkowania" jest z lat 70tych. W tych, że latach były zupełnie inne dysproporcje między walutami w Polsce i UK. Teraz sporo się pozmieniało. Umowa nie bierze wogóle pod uwagę kosztów życia na wyspach (wynajem kawalerki + council tax + opłaty = około 600 funtów). Nie bierze pod uwagę też tego iż człowiek zarabiający 7000 funtów rocznie, wcale a wcale nie jest bogaczem na ziemii obiecanej (musi się sporo natrudzić aby cokolwiek odłożyć. I teraz jeżeli taka osoba ma zapłacić w Polsce różnicę w podatkach (polski- angielski (podatek w UK dostosowany progami do kosztów życia)) to wiadome jest, że raczej nie wróci do kraju. I to jest polityka Polski? Czy panowie z rządu kiedykolwiek opracowali ustawę wybiegającą w przód choć o 2 lata? ... do czego zmierzam ... wyjadą ludkowie z kraju, nie wrócą, to kto będzie dbał o przyszłość kraju, o emeryturki, o wzrost gospodarczy (ludzie z kapitałem (nie skradzionym przez Urząd Skarbowy) są szansą na nowe miejsca pracy)???
Jeżeli to nie jest ważne to przepraszam, co jest ważne?
To pytanie jest dla obecnego rządu, bo to oni mogą coś zrobić... łapać się kół ratunkowych zamiast nauczyć się pływać... DZIEŃ ŚWIRA! Skandal
kryysti / 82.56.26.* / 2006-04-25 21:06
od 2 lat jestem we wloszech i zarabiam na umowe zlecenie okresowe. mam od tego placic w polsce? mam nadzieje ze nie .jesli tak to dlaczego wszyscy pracujacy za granica nie zrobia strajku jak studenci we francji. Jest nas duzo. Bydlaki.jak to powiedzialem moim znajomym wlochom powiedzieli ze to kraj idiotow
k21 / 83.18.74.* / 2006-04-25 19:22
Niestety polityka tego państwa zależy od kompleksów kilku kurdupli ( wszyscy wokół kaczorów są jacyś mali ), którzy nic nie mają i szczytem cnoty każdego Polaka powinno być nic nie mieć.
Mistrz / 83.18.96.* / 2006-04-26 10:09
Racja! pora gnać krótkonogich!
Nie ufam ludziom ,ktorzy sami sie niedorobili a chcą dbać o mój dobrobyt!
KRSKRS / 213.134.160.* / 2006-04-25 18:59
a czy jak wyjezdzam na platna praktyke studencka do finlandii lub niemiec i tam zaplace podatek, majac caly czas status studenta w polsce, czy po powrocie bede musial zaplacic podatek raz jeszcze w polsce?? Wie ktos moze??
marilyn_ok / 84.113.147.* / 2006-05-11 22:34
Nie placisz podatku w Niemczech jak to jest praktyka studencka. a w Polsce- nie wiem.
SLon / 213.17.245.* / 2006-04-27 15:55
No jasne! Co się głupio pytasz?
olewator / 85.219.140.* / 2006-04-25 18:51
mam trójkę dzieci 20, 19, 17 i już nie używają słowa- patryiotyzm, ojczyzna. Skutecznie wybijam im to z głowy.
Dając im oto takie przykłady i się tego nie wstydzę bo w państwie złodziejskim wstydu nie mają nawet ustawodawcy.
eRRiiNN / 217.153.180.* / 2006-04-25 17:23
Jak to nie ma ważnego interesu społecznego ?? Pracując za granicą za najniższą stawkę i płacąc tam podatek, muszę zapłacić jeszcze raz podatek w kraju - w najwyższej stawce podatkowej ?? NIGDY!!!!!
Zarabiam mniej niż murzyn. Żeby coś zaoszczędzić haruję jak wół 60 godzin na tydzień, żrę najtańsze żarcie z przeceny, mieszkam gorzej niż pies , sześciu w pokoju na podłodze, śmierdzę na odległość, bo nie ma czasu na pranie. Do domu dzwonie raz na tydzien. Gdybym żył jak normalny Irish to by mi nie starczyło do wypłaty. Czy wtedy Nasz Kraj wysłałby mi zasiłek za granicę ( np mieszkaniowy) ??
Cynizm, bandytyzm, złodziejstwo i s************.
s. / 83.14.133.* / 2006-05-13 01:24
witam! bardzo to ostre slowa ale zgadzam sie z nimi w 100%!!! Ja bardzo podobnie mam w UK pracuje 5 nocy w tygodniu po 12godzin i nieoddam ani grosza urzedowi skarbowemu za to ze chce miec troche lepiej i nie jezdzic starym maluchem!
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-25 20:44
Trzeba bylo sie zapoznac z prawem podatkowym przed wyjazdem i wybrac taki kraj ktory ma korzystne umowy podatkowe. Nieznajomosc prawa nie jest zadnym usprawiedliwieniem.
Poza tym pretensja zle skierowana.
Krzyczcie na Millera a nie Marcinkiewicza.
To Miller was oszukal.
anarchista / 88.108.162.* / 2006-05-04 19:56
co ty za bdury piszesz politykierow karierowiczow w polsce pod dostatkiem a najlepiej zgonic wszystko na ludzi ktorych juz w rzadzie nie ma obudzcie sie ten kraj podarza w stecz para blizniakow i lepper na czele niedlugo bedzie wymog do noszenia bialo czerwonych krawatow ogladania telewizji trwam , sluchania radia maryja i czytania gazety niedziela bo innych mediow juz nie bedzie WSTYD
antypi / 193.24.198.* / 2006-04-27 16:48
To nie Miller!!!! Proszę dowiedzieć się dokładniej!!!
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-27 18:02
Co mam sie dowiedziec?
Ze nie Miller podpisal nasze wejscie do UE?
PoPiSowiec / 81.134.29.* / 2006-05-01 17:41
Owszem Miller podpisal nasze wejscie do unii a nawet jego slugusy z MF wydali rozporzadzenie likwidujace mozliwosc odliczania diet za caly rok pobytu na obczyznie co zmusza teraz faktycznie Polakow w UK do doplacenia tego zlodziejskiego podatku ale PiS nic nie zrobil zeby ten problem rozwiazac. Chyba ze za zrobienie czegos potraktujemy przesuniecie przez Marka Jurka posiedzenia Sejmu na ktorym mogla byc uchwalona nowela do ordynacji podatkowej umozliwiajaca MF zaniechanie poboru tego haraczu. Inna sprawa ze juz dotychczasowy przepis daje taka mozliwosc ale poprostu nie chce on tego zrobic bo rzekomo nie istnieje wazny inters spoleczny ktory by za tym przemawial. Co do Marka Jurka to chyba najglosniej z calego PiSu krzyczal ze trzeba jak najszybciej ten problem rozwiazac... no i rozwiazal!! Kabotyn jeden...
4qtygwN@neostrada.pl / 83.21.12.* / 2006-04-25 18:37
Bardzo dobrze napisane,może nawet zbyt łagodnie.Tych z FISKUSA trzeba by wysłać do Chin a szybko powydychali by jak dinozaury.Nie ma na nich kary w naszym kraju.
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-25 20:46
To znaczy chcialbys zeby fiskus zachowal sie jak z Kluska?
Czyli zlamal prawo.
rysiek spod Magury / 86.111.164.* / 2006-05-01 13:38
A co do Kluski, ciemniaku, to sprawdx dokładnie o co chodziło i jak się skończyło. Zarąbali złota kurę i teraz zapłacą za to olbrzymie odszkodowanie, oczywiście z waszych (nie moich, sorki, mnie już tam nie ma) podatków! Oczywiście urzędas który to nakręcił dostał premię za wykrycie rzekomych "nadużyć" której nie musi zwracać mimo z eokazało się ż eto państwo złamało prawo, zniszczyło firmę i tysiące miejsc pracy jednocześnie.
Fakt że ktoś korzysta z regulacji prawnych (stworzonych przez ten sam "aparat urzędniczo -biurokratyczny") pozwalających zmniejszyć złodziejskie w tym kraju podatki i jakoś rywalizowac z zachodnimi firmami które podatków w ogóle nie muszą płacić nie jest przestepstwem karno-skarbowym.Kluska z Optimusem i ta druga firma z Wrocławia (Adax bodajże) są ofiarami bezmyślnej pazerności zbójeckiego aparatu fiskalnego, szukającego ofiar bez względu na zdrowy rozsądek. w tej chwili nikt w aparacie skarbowymnie mysli o regulacjach pozwalających na rozwój tego kraju. Jedyne na czym się koncentrują to wampirze skłonności: dopaść każdego kto nie jest w stanie spier...ć przed nimi, przyssać się do gardła i wyssać wszystkie soki, niech zdycha! Nieważne co jutro, do nastepnych wyborów jeszcze trochę jelonków nam zostało! Jeszcze się pokula parę lat!
ja w każdym razie utrzymuję teraz dwa domy, w Pl i UK, 5 osób ze mną włącznie, ponosze ogromne kosztyżycia tu w UK i tracę kontakt z rodziną. Mam nadzieję że skutkiem mojego wyjazdu (a nie miałem wyjścia chcąc utrzymac trójke dzieci) nie będzie jej całkowity rozpad. to państwo nie dło i nie da mi nic w zamian za to ż e od 16 roku życia płaciłem podatki i zasilałem swa krwawicą chory ZUS! NIe oddam mu ani pensa, ani grosza poza (koszmarne) podatki VAT które doliczane sa do kazdej złotówki wydanej w kraju n ażycie mojej rodziny. I mam nadzieję że to też się niedługo skończy, i będziemy tu razem, bo tam jak widze ni ema po co wracać! Moje dzieci nawet to widzą. A panowie na Wiejskiej maą klapki na oczach>
Zapraszamy ich tutaj, do UK, na Pana Premiera, Zytę i Barszcza już odkładamy jajeczka, żeby się mogły zepsuć do czasu ich wizyty, każdy zabierze gwizdek, żeby mogli usłyszec co o nich myślimy. Na ich miejscu zostałbym w domu! Ale nie liczę na ich zdrowy rozsądek nawet w tej sprawie, lice natomiast na możliwość rozładowania frustracji z powodu zawiedzionych nadziei na unormowanie sprawy podwójnego opodatkowania. A także frustracji z powodu rozłaki z rodziną. To też wina panów z Wiejsiej, wnormalnym kraju nie musiałbym wyjeżdżać. Dziwnym trafem wiekszość emigrantów z krajów nowej uni to Polacy, wcale nie tylko dlatego że stanowimy najliczniejszy naród. Po prostu mamy mniej nadziei na normalne życie u siebie.
Greg903 / 80.239.242.* / 2012-09-19 20:43
Szacunek...dla autora tekstu,za prawde i tylko prawde.Znam temat,przerabiałem go już kiedyś(facet ściagaj rodzinę do siebie,nie czekaj bo nie ma na co.....
Pozdrawiam autora oraz wszytkich podobnie myślacych.
Greg903 / 80.239.242.* / 2012-09-19 20:43
Szacunek...dla autora tekstu,za prawde i tylko prawde.Znam temat,przerabiałem go już kiedyś(facet ściagaj rodzinę do siebie,nie czekaj bo nie ma na co.....
Pozdrawiam autora oraz wszytkich podobnie myślacych.
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-26 11:39
To znaczy prawo mozna lamac pod warunkiem ze na korzysc podatnika?
obserwator / 81.134.29.* / 2006-05-01 17:09
A ograniczenie (cichaczem !) od stycznia 2004 r. mozliwosci odliczania diet do 30 w skali roku ( na 4 miesiace przed oficjalna akcesja do Unii ) i wpakowanie przez to wiekszosci nieswiadomych gastarbaiterow w 3 prog podatkowy to nie jest lamanie prawa?! Oczywiscie w Polasce MF moze zrobic wszystko co mu sie podoba nawet wprowadzajac jawny wyzysk swoich obywateli ale tak sie sklada ze po wstapieniu do Unii musi sie liczyc rowniez z prawodastwem unijnym a to najwyrazniej panom z MFumknelo. Wystarczy tylko sie odwolac do zapisow Traktatu Rzymskiego o rownym traktiwaniu obywateli pracujacych w kraju z obywatelami pracujacymi za granica (Polak w kraju moze odliczac od podstawy opodatkowania skladki na ubezpieczenie spoleczne ale juz ten sam Polak w Anglii tego robic nie moze). A niby jakie merytoryczne przeslanki przemawialy za tym ze do konca 2003 r MF uznawalo iz Polak w UK musi ponoscic koszty utrzymania przez caly rok a od stycznia 2004 r. juz mogl przez 11 miesiacy wyzyc nie ponoszac zadnych kosztow!! Przeciez to jest jawna kpina z prawa! To rozporzadzenie jest niezgodne nie tylko z prawodastwem unijnym ale z Polska Konstytujcja. Jezeli polski fiskus w oblakanym pedzie za "kasa" bedzie wyludzal na tej podstwaie pieniadze od polskich obywateli to beknie za to zdrowo w Strasburgu. Juz teraz 7 sedziow Sadu Najwyzszego orzeklo ze ofiara blednych decyzji urzednikow skarbowych moze rzadac nie tylko zwrotu kasy wraz z odsetkami ale rowniez odszkodowania i to nie tylko za straty ale rowniez spodziewane korzysci!
Problem tego rzadu polega na tym ze zamiast ZARABIAC potrafi tylko ZAGRABIAC pieniadze.... i to czesto w bardzo sztubacki niechlujny legislacyknie sposob! Juz student pierwszego roku ekonomii wie ze tak naprawde najbardziej pewny i efektywny sposob zasilania budzetu daja podatki posrednie jak VAT a nie PIT. Jesli przestraszeni Polacy beda masowo przedluzac swoj pobyt za granica a nawet sciagac tam swoje rodziny to polski fiskus nie tylko nie zarobi na lupiezczym PICie ale nawet na sprawiedliwym VACie...ze o utracie doskonale wykwalifikowanej sliy roboczej nie wspomne. Juz teraz coraz czesciej agencje zatrudnienia zaczynaja poszykiwac polskich specjalistow za granica. Przeciez to jest paranoja!! W kraju o najwyzszej stopie bezrobocia w Europie brakuje ludzi do pracy !! Ale czy nasz rzad potrafia a przede wszystkim chce myslec perspektywicznie ...? - pytanie retoryczne
marcin1010 / 172.210.50.* / 2006-04-25 15:52
mam pytanie jesli pracuje zagranica i jestem wymeldowany z Polski.Rozliczam sie w pitow we francji tzn wszyscie podatki place tutaj co w Polsce tez mam sie z nim rozliczac??czekam na odpowiedz na maila marcin1010@go2.pl
SLon / 213.17.245.* / 2006-04-27 16:00
Jeżeli masz polskie obywatelswo, choć nie masz miejsca zamieszkania - to tak. Nie ma żadnej ochrony. Jeżeli już tu nie wrócisz i zdobędziesz obywatelstwo Francji - to "finansowi" nie dogonią cię. Nawet bezpaństwowiec ma obowiązek płacić podatki w kraju, w którym ma prawo pobytu i w kraju, w którym zarabia.
A tak na marginesie - czy taki fiskalizm to nie jest doskonała polityka pro-rodzinna? I pro-narodowa?
urlopowicz / 83.7.146.* / 2008-08-03 19:12
jak można zaglądać do czyjegoś konta w banku-to skandal, czy takie jest prawo?jakaś urzędniczka z finansów będzie liczyć moje zacharowane pieniądze,to nie może być prawdą, przecież ich nie ukradłem tylko zapracowałem, by kupić mieszkanie, kształcić dzieci-no nie ,przyjechałem na urlop i chyba zabiorę rodzine ze sobą bo w MOJEJ KOCHANEJ OJCZYŻNIE biedny się nie liczy-zabiorą mu wszystko co ma, nawet może nie jeść-JEST MI BARDZO PRZYKRO-JESTEM PATRIOTĄ!
MDK / 194.7.114.* / 2006-04-25 15:32
Zlodzieje.
I najgorsze ze graja na zazdrosc tych ktorzy zostali w Polsce. To ma byc Solidarne Panstwo ? To ma byc Spawiedliwosc ? No ale kto dla nich glosowal ? Niech sie wstydzi teraz .
justa / 86.134.104.* / 2006-05-21 13:57
jesli przebywacie tak jak ja w Anglii.
To znalazłam rozwiazanie tej sprawy i nie musze sie rozliczac z ani jednego dnia pracy w Anglii.
Wystarczy wystapic do Revenue o wystawienie certyfikatu rezydenta podatkowego i jesli pracujesie legalnie i płacicie w Anglii podatek.
Certyfikat i NIP3 złozyc osobiscie w US i sprawa zakonczona.
Certyfikat jest wydawany od dnia przyjazdu do Anglii/.
docotr / 83.27.107.* / 2006-04-25 16:47
i tak to jest jak sie dwa kurduple dorwa do wladzy. mali sa zawsze zakompleksieni i potem takie gowno wychodzi. a poza tym otaczaja sie banda krasnoludkow umyslowych ktorzy nie potrafia patrzec dwa kroki do przodu! chca z nas drugi podatek sciagac? - przeciez nic nie dostana bo ludze do kraju predzej nie wroca niz haracz kurduplom zaplaca. a tak to by przywiezli do kraju funty czy dolary i zasilili polska gospodarke. to jest interes publiczy? to jest kretynizm publiczny! nich zyja krasnale i ich wielkie mozczki!!!
mtkol / 83.27.107.* / 2006-04-25 17:33
Czemu nie napisales tego samego, ale w sposob kulturalny? Bylbys o wiele wiarygodniejszy. A tak nikt nawet w Twoj nick nie uwierzy. . DOCTOR i taki ordynarny???
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-25 17:00
Teraz wam przeszkadza ze wladza przestrzega prawa.
Pewnie nie pamietasz, ale ta umowa podatkowa miedzy Polska a Anglia jest starsza niz aktualny rzad.
Pretensje do Milera.
Zalatwil wam prace w europie tylko nie powiedzial ze trzeba bedzie podatki placic i w Polsce.
Bo takie jest prawo.
Pewnie bedzie zmienione ale zgodnie z prawem to dopiero od przyszlego roku.
Chcieliscie to macie panstwo prawa.
obserwator / 212.2.2.* / 2006-05-06 00:18
Czemu sie tak pastwisz nad tym Millerem? Fektycznie to ta szumowina zgotowala Polakom ten los bo jak na typowego komucha przystalo w dupie ma zasady i normy przyzwoitosci ale zapytaj sie czemu Marcinkiewizc i spolka nic nie zrobili zeby to zmienic? Czemu w nie mniej cyniczny sposob grali na zwloke, pozorujac dzialania w sejmie a jak przyszlo co do czego przesuwajac posiedzenie sejmu z 15 kwietnia na 25 aby nie mozna bylo wprowdzic zmian do ordynacji podatkowej ktore dawalyby juz w jednoznaczny sposob MF mozliwosc zaniechania poboru tego zlodziejskieg podatku. Przeciez ta czarna banda w niczym ne ustepuje czerwonej. Jest nawet gorsza bo po tamtych mozna sie bylo tego spodziewac a ci szermowal haslami uczcwosci i sprawedliwosci spolecznej. Takiego popisu kabotynizmu politycznego chyba zadna ekipa do tej pory nie dala?
~scorpion / 195.38.12.* / 2006-04-25 16:41
Chciałem tylko dodać, że na nich głosowałem i nie wstydzę się tego jak również nie zazdroszczę tym co wyjechali. Wychodząc jednak naprzeciw Twoim żalom i krzywdom i muszę powiedzieć (wreszcie znajduje potwierdzenie to co przeczuwałem), że najbardziej dostali po kościach po wejściu do Wspólnoty (nawet Ci którzy byli temu przeciwni) a to dopiero początek. Dlaczego?. Może tego nie zauważają, ale zauważą. Wieżą GUS-owi, który mówi że inflacjja w Polsce wynosi ok. 2% w skali roku. Nie wiem jak jest liczona ta inflacja: cena chleba, marchewki, cukru, piernika itd..., czy również cena nieruchomości które drastycznie wzrosły (cena mieszkań w Warszawie od 50% do 100%). Więc co, cena mieszkania nie jest istotnym składnikiem kosztów życia tylko marchewka i pietruszka? Może ktoś mi wyjaśni tę filozofie GUS-u. A co się tyczy twojego Twojej solidarności to gdzie jest solidarność tych co wyjechała z Polski? Zostawili tutaj rodziców, emerytów na których świadczenia muszą pracować ci co tutaj zostali, żywić ich rodziców, babki, dziadków, płacić zasiłki ich krewnym itd, sąsiadka mojej matki ma ponad 2000 emerytury, ale żadno z jej 7 dzieci nie zarabia na tę emeryturę bo pracuja za granicą. Jeszcze oprócz tego trzeba finansować ubezpieczenia dla tych którzy pracują za granicą nielegalnie a są ubezpieczeni w Polsce (np KRUS), są ich tyysiące, a ewentualne leczenie ich za granicą troczę kosztuje. Również rodacy w kraju muszą pokrywać koszty wykształcenia przyszłych lekarzy, inżynierów itp. którzy wyjadą "za chlebem". Trochę to kosztuje,co nie? A tak na marginesie to należałoby się zastanowić dlaczego w Polsce wartość przeciętnej emerytury a tym bardziej renty to 130% przeciętnego uposażenia brutto pracującego. Takie apanaże biorą prominenci dawnego systemu w większości, a rząd zamiast leczyć gangrenę idzie po najmniejszej linii oporu i dokłada podatki tam gdzie się da. I z tym się zgodzę, ale nie z tym że jesteś szczególnie pokrzywdzony w tym całym bajzlu.
mruwa / 213.17.199.* / 2007-03-25 14:01
A do tego przyznaj sie ze słuchasz radaia maryja i chodzisz w mwecheroeym berecie - muhahaha. Pozdrawiam wszystkich, którzy siedza za granicą.
Ewka / 195.117.2.* / 2006-08-03 23:30
To niemozliwe! Jak ta kobieta rodziła i wychowywała siódemke dzieci, to nie miała na pewno czasu pracować. I niby kiedy i skad zdobyła taka emeryturę? Nie znam żadnej pani z aparatu PRL. która urodziłaby tyle dzieci. To musiała być jakaś niezamożna rodzina. Skąd 2000 zł emerytury???
MacMUrphy / 84.40.135.* / 2006-05-01 14:08
Słuchaj "Scorpion" .

Podałeś przykład:
"sąsiadka mojej matki ma ponad 2000 emerytury, ale żadno z jej 7 dzieci nie zarabia na tę emeryturę bo pracują za granicą"

I właśnie o to chodzi, żeby dzieci Twojej sąsiadki nie pracowały za granicą, tylko w Polsce. A wyjazdy polskiej młodzieży za granicę są nieuniknione w sytuacji, gdy na przykład ze składek ZUS i podatków WSZYSTKICH OBYWATELI będą fundowane przyśpieszone emerytury dla górników, leśników, nauczycieli, tancerek i tancerzy baletowych i tsetek tysięcy innych.

Podkreślam jeszcze raz: ZE SKŁADEK ZUS I PODATKÓW W S Z Y S T K I C H O B Y W A T E L I.
Bo jeśli środki na przyśpieszoną emeryturę zostaną zgromadzona z wynagrodzeń beneficjentów i ich wpłat ich pracodawców - to nich sobie idą na emerytury nawet w wieku 35 lat.
promyk / 149.156.124.* / 2006-04-26 00:09
Po pierwsze Ci ktorzy maja emerytury nawet wysokie na to zapracowali przez wiele lat! Powinna byc wprowadzona diametralna reforma emerytalna i ZUS powinny w całości zastąpić twory prywatne na wzór funduszy emerytalnych ktore świetnie zarządzają pieniędzmi. Po drugie PiS powinien zrealizować swój program tanie państwo i tu szukac kasy a nie w ściąganiu coraz to nowych haraczy z obywatela.
Robert / 210.50.17.* / 2006-05-30 23:19
A jak pracuje w Australii to tez musze placic? Moze tu za wielka woda nie maja macek?
~scorpion / 195.38.12.* / 2006-04-26 15:37
Mam konkretnen pytanie, czy były sędzia PRL, który skazywał ludzi na śmierć (m.in. pilota Skalskiego) i który pobiera 9 300 zł emerytury zapracował na nią, a byli oficerowie i funkcjonariusz UB też na nią zapracowali?. Wnieśli niemały wkład w budowę ładu społecznego to chcesz ich uchonorować?. Jeżeli nie można przeprowadzić lustracji to powinny zostać wprowadzone wg. mnie dwa systemy finansowe, żeby można było wybrać na czyją emeryturę łożyć, jeżeli moralna ocena faktów ludzi zawodzi.
himenka / 86.131.238.* / 2006-04-25 17:59
tylko est jeden problem gdzie ja w polsce mam zarabiac na emerytury moich rodzicow.niby jestem po studiach a nawet nie moge dostac stazu za zasrane pare groszy od ktorych oczywisie tez placi sie podatek.jestem w irlandii polnocnej i myje zasrane dupy irlandczykow co nie bylo moim ambicjonalnym planem na zycie.wiekszosc pieniedzy wysylam do polski i tak o to solidaryzuje sie z ludzmi w polsce bo przynajmnie mam pewnosc ze zaspokoja one potrzebymoich bliskich bo placac podatek nie mam zadnej pewnosci,no moze jedna ze zostanie za te pieniadze utworzony jakis nowy stoleczek i korytko dla kolejnego ministerka ktory nawet nie zna 1 jezyka obcego.kolejny dowod na soldarnosc to fakt ze wyjezdzajac z kraju nie jestem zarejestrowana jako bezrobotna nie korzystam z zadnych "dobr" tego zasranego systemu nie lecze sie w polsce nie chodze po polskich chodnikach nie oddycham polskim powietrzem ktore tez niedlugo opodatkuja pewnie ,a wracajac na urlop do polski jeszcze zostawiam ta moje ciezko zarobione pieniadze.wedlug ciebie co to jest ?solidarnosc to szersz pojecie niz myslisz.a tobie radze zalozyc mocherowy berecik i na kolanach do oj. RYDZKA po porade jak to robi nasza terazniejsza wladza ktora sam wybrales.kiedys mowiono polska to kraj wielkich mozliwosci teraz mozna powiedziec polska to kraj wielkich absurdow.
pawelo00 / 83.28.224.* / 2006-04-25 15:22
czym sie bac ? tak US niesprawdzi tych dochodow ,dopoki sami sie nie zglosimy , poniewaz Anglia nic niepzresyla do polski , polski zmalej bo nie moge napisac z duzej hehehhh. .....
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-25 15:28
A co sie stanie jak Anglia przesle (ma na to 5 lat) a pan pawel (tez z malej bo z duzej mu sie nie nalezy) bedzie musial zaplacic?
axel / 83.11.19.* / 2006-04-25 15:53
Pan Paweł może mieć w nosie polske z małej litery bo ta Polska z dużej litery za bardzo chciała Go wydoić. Już wiekszośc z moich znajomych zerwała wszelkie kontakty z krajem i na stałe pozostaja w Anglii. Chociaz pojechali tam najwyżej na pare lat. Nie rozumiem pazerności naszego fiskusa. skoro każe płacić podwójny podatek za pracę w Angli. Taka polityka podatkkowa powodujemy to że rodacy rezygnuja z powrotu do Polski . Czy to jest celem fiskusa ?
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-25 16:12
Zapomniales ze ta umowa jest pomiedzy Polska i Anglia a nie miedzy Polska a Polska. Dlaczego nie masz pretensji do Anglii ze ma taka umowe z Polska.
Poza tym trzeba bylo znalezc lepiej platna prace w tej Anglii aby starczylo na nalezne podatki.
anarchista / 88.108.162.* / 2006-05-04 20:10
mam pytanie do ciebie MarkuP czy ty kiedykolwiek byles za granica i zaczynales od zera bo probowales w polsce i sie nie dalo a gdy zaczales sie dorabiac pewnych rzeczy to polska sobie wtedy o tobie przypomina ale gdy klepales biede w polsce to nie pamietala. moje pytanie to czy ty jestes tak cholernie bogaty (a moze tatus jest bogaty) czy taki mlody (co tlumaczyloby twoja glupote) czy po prostu glupi? nie znam cie ale wywnioskowalem to z twoich komentarzy jesli sie myle to przepraszam ja osobiscie nie oddam ani grosza do podatkowego bo nawet gdybym chcial to poprostu nie mam i namawiam wszystkich do tego samego jest nas wielu a niema napewno tyle miejsc w polskich wiezieniach pozdrawiam
dar / 88.107.174.* / 2006-04-30 11:32
myslac w ten sposub nie ma w tobie za grosz poczucia s prawiedliwosci , malo tego kierusz sie zawiscia i zazroscia jak typowy polaczek , jakbys przez chwile pomyslal ile trudu zadali sobie ci ludzie zeby wyjechac znalesc prace nauczyc sie nowego jezyka utrzymac ja ,ci ludzie nie raz spali po parkach pod golym niebem ,dlaczego, -bo polska zgotowala im taka przyszlosc .karygodne
himenka / 86.131.238.* / 2006-04-25 17:34
czlowieku wiekszosc polakow jest zadwolona po przjezdzie do anglii ze ma luz psychiczny ze nie martwia sie ze nie starczy im na chleb .wiekszosc z niech cieszy sie jak ma najnizsza place a czesto robia za pieniadze ponizej normy i nie narzekaja bo udaje im sie spokojnie wyzyz bez nadmiernego oszczedzania.ludzie nie przyjezdzaja tu zeby zbic nie wiadomo jakie fortuny,chca jedynie zyc na pewnym poziomie a nie wegetowac jak to ma miejsce w polsce .jak takis madry to powiedz czemu z podatku sa zwolnieni dyplomaci i ich rodziny pracuja przeciez zagranica i to nie za male pieniadze?to jest w porzadku a panstwo wyciaga pieniadze jak zwykle od najbiedniejszych.moj chlopak jest w irlandii polnocnej 2 lata mialby do zaplacenia podatek za 2005 rok w wysokosci jego oszczednosci na 2 kontach w polsce takze 2 lata ciezko pracowal za darmo. to jest sprawiedliwos i prawo w polsce .moge jedynie pogratulowc elektoratowi panow kaczynskich .jednym zdaniem mozna okreslic terazniejszy rzad PSY OGRODNIKA SAME NIE ZJEDZA NIKOMU NIE DADZA. tylko ze ode mnie ani pensa chocby mnie scigali po calym swiecie .ludzie nie dajcie sie tym zlodzieja
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-25 20:39
Widze ze kultury w szkole ani w domu nie nauczyli.
Pani reakcja na to co sie dzieje jest zadziwiajaca.
Miller Pania oszukal a bije Pani Marcinkiewicza.
Logiki w szkole tez nie nauczyli.
yellow / 217.17.33.* / 2006-04-27 19:00
Ty,adwokatem marcinka jesteś czy co,a może należysz do układu,a może pier...ty rydzyk cię nasłał?Nie broń marcinka,a on nie wiedział na jakich zasadach jesteśmy w unii?Jak nie wiedział,to trzeba go wysłać do chodorkowskiego to sobie przypomni!
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-27 23:58
Ty naprawde jestes zoltodzob
dar / 88.107.174.* / 2006-04-30 13:49
lepij byc zoltodziobem niz pajacem na posylki
dies / 83.141.105.* / 2006-04-25 23:50
Marcinkiewicz i cała włądza nie lepsza.... zauważ że artykuł ich sie dotyczy....
himenka / 86.131.238.* / 2006-04-25 22:17
do marka p .Ty mowisz o kulturze takimi stwerdzeniami obrazasz tysiace polakow ktorzy ciezko pracuja zeby takim darmozjadom jak ty bylo lepiej w tym dziwnym kraju rzadzonym przez ludzi twojego pokroju. a moze masz na nazwisko marcinkiewicz?to cos panu powiem jest pan podnozkiem dwoch karlow ktorzy wladza lecza swoje kompleksy.a gdzie pan byl gdy miller oszukiwal ludzi jakos o panu malo bylo slychac wlasciwie nic.a jesli chodzi o kulture to wlasnie polska szkola tak uczy polskiej kultury ze rzadza nami takie kreatury ja TY.POZROW PAN OJCA RYDZYKA I JEGO SEKTE MOHEROWYCH BERETOW
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-25 22:56
Czy tym slowotokiem chce pani udowodnic swiatu ze brak pani wychowania i kultury?
harpi / 85.219.162.* / 2006-04-30 10:14
Błogosławieni cisi, albowiem oni miłosierdzia dostąpią, albo jak uczyli w szkole, kto ciszej idzie dalej zajdzie. Prosze Pana, robmy swoje, kazdy jak potrafi, ale tak zeby nikt przez nas nie płakał. Zapraszam do pracy w Szwajcarii, pożądny kraj, w kantonach sami pilnują zgodności ściągania podatków z naszym krajem, trzeba tylko znać przynajmniej dwa języki i na pewno nie jest to angielski, tak mało popularny wśród naszych elit politycznych. Zresztą nasze elity nie tylko znajomością języków nie potrafią się wykazać, ale też podstawowymi zasadami logiki na poziomie szkoły podstawowej. Ludzie zdolniejsi od naszych elit i ich dzieci z pewnością docenią ich starania o nasz kochany kraj ojczysty i pozostawią je samym sobie, bo po co im przeszkadzać, jeśli są tak bardzo zajęci utrudnianiem życia. Wniosek: nasze elity to dinozaury europy, pozostawione samym sobie wyginą bezpowrotnie. Może , jak Pan sugeruje warto o nie zadbać, tworząc na wzór Spielberga "Polski Park Jurajski". Tylko że u Spielberga to się wcale tak dobrze nie kończy.....
hammster / 62.6.139.* / 2006-04-26 01:01
chlopie Lepper i ta druga z k******** to wzor kultury ? pasuje Ci taka wladza w ojczyznie a hama na forum zniesc nie mozesz.??
Co tu kultura ma do rzeczy, tu chodzi o zycie posiadanie rodziny itd. moi koledzy za ostatni rok beda winni fiskusowi po ponad 10 tysiecy funtow bo oficjalnie zarabiaja 40 tys funtow rocznie - sa lekarzami .
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-26 11:48
Czlowieku, pomysl logicznie.
Umowa z Anglia jest z lat 70tych.
Miller zalatwil Polakom prace w Europie (w tym w Angli) i wposcil ich w maliny nie zmieniajac tej umowy.
Pani, zle wychowana, himenka pomstuje na prawo z 2005 roku i wiesza psy na obecnym rzadzie.
Obecny rzad nie mial prawa zmieniac nic w prawie podatkowym za rok 2005.
Wiec do kogo te pretensje.
Rydzyk ani Kaczynscy nie maja z tym nic wspolnego.
Jesli sie Anglicy zgodza to umowa zostanie zmieniona i na rok 2006 bedzie juz inna.
I z kultura ma to wiele wspolnego bo braki w wyksztalceniu zastepowane sa chamstwem.
dies / 83.141.105.* / 2006-04-26 17:23
logicznie....
* jak widac z artykulu.... jest możliwość jej zmiany... ale z takich czy innych przyczyn jest ona niewykorzystana ..
* to nie Miller zalatwil nam prace,tylko fakt ze wszedlismy do Uni sie ku temu przyczynil...
* Kaczynski i Rydzyk niestety, nie robiac nic logicznego... co by przyczynilo do tego by zatrzymac wysoko wykwalifikowana kadre polska kadre w kraju. A jak wynika z tego artykułu http://tinyurl.com/o4hzj jest to obecnie chyba jeden z niewielu naszych atutów.
*oby tak dalej..... ja ja tam w Irlandii moge posiedziec...
pusty24 / 82.22.202.* / 2006-04-27 23:47
racja ja tez siedze i szybko nie wroce ogladac TV Trwam czy czy sluchac zdebilalych kurdupli,jeszcze rydzolowi haracz na nowe opony do maybacha placic
Zara / 159.134.129.* / 2006-04-26 00:35
Raczej to że brakuje ci piątej klepki.
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-26 11:49
Nie bede komentowal wypowiedzi kogos kto nie ma zadnej klepki.
pafcio / 85.89.175.* / 2006-04-27 17:32
Niezmiernie sie ciesze, iz udokumentowal nam Pan, Panie P. swoj brak rozumowania logicznego niniejszym komentarzem o nie komentowaniu. Brawo!
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-27 18:05
Gdzie pan widzi komentarz w mojej wypowiedzi?
pafcio / 85.89.175.* / 2006-04-27 21:14
Demagogia Panie P. Pocoz mam Panu udowadniac rzecz oczywista? Mam rozwinac swoja mysl, gdyz jest ona zbyt trudna? Jest latwa w udowodnieniu, a ja nie potrzebuje udowadniac swoich racji.
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-27 23:59
Trzeba miec racje zeby bylo co udowadniac
sprzatacz26 / 148.122.35.* / 2006-04-25 18:28
Wstydze sie tego co sie dzieje w Polsce. Nie ma na nic recepty, ja takze skonczylem studia Pracowalem w Polsce za 1246 zloty mialem auto i telefon ipo jakims czasie zrozumialem ze ja nigdy za te pieniadze nie wystartuje.Mieszkanie.itd.Pojechalem do Anglii z dziewczyna sprzatanie usugiwanie ciezka praca by wystartowac w Polsce i co musimy placic podatek jeszcze raz!Nigdy nie wystartuje a co najlepsze to glosno rzadzacy krzycza ze za ich kadencji spadlo bezrobocie! Absurd!Teraz plywam na statku w Danii i znowu sprzatam obserwoje mlodych ludzi ktorzy wykorzystuja zycie mlodosc. A my narod abitny wyksztalcony dumny jezdzimy po swiecie i sprzatamy albo miszkamy u rodzicow puki nie pomra. Chcialbym mieszkac zyc w Polsce ale brzydzi mnie system i marnowanie kilku miesiecy na udowodnienie komus ze byl komunista WSTYDZIE SIE !! PROSTAKI POSLOWIE NIE WYKSZTALCONE PROSTAKI.PAMIETACIE NIE RYDZYK! A Bog Was Osadzi! wyksztalcony sprzatacz Tomek
wygnaniec za chlebem / 83.29.66.* / 2006-04-26 17:10
A ja mam pytanie?jak 2rożne metody opodatkowania , odnoszą sie do Konstytucjii ,gdzie wyraznie pisze ,ze wszyscy POLACY sa równi wobec prawa ,moze pani minister tu cos wyjasni ,bo przeciez na 1 miejscu dla Polaka jest prawo konstucyjne , a nie umowy miedzynarodowe.
xxx / 212.219.142.* / 2006-04-28 13:54
Otoz to! Polakow podstawionych pod sciana z powodu metody proporcjinalnego zaliczenia (Art.27, ust. 9 i 9A) zachecam do skladania tzw. skargi konstytucyjnej do Trybunalu Konstytucyjnego. Kazdy obywatel ma takie prawo!
Dam / 212.109.138.* / 2006-04-29 19:06
Widząc tą litanię małych i jeszcze mniejszych
zrzędzeń, narzekań, lamentów i obelg pod adresem
MOJEJ OJCZYZNY POLSKI,
żal mi Was wyrodnych obelgodawców stokrotny,
albowiem Ci, co własną Matkę od bez mała k... wyzywają
bardzo łatwo mogą zostac uznani za (bez mała)
sk...synów !!!
Popolemizowałbym, a może nawet zgodziłbym się
z niektórymi wypowiedziami
w uznaniu dla ich poziomu merytorycznego
ale wybaczcie - w toku ogólnej jałowości dyskusji
wolę lepiej spożytkować czas.
Dominacja ludzi skrajnie małych duchem
za to chyba wielkich ciałem,
łaknącym jedynie konsumpcji dóbr pierwszego rzędu
może i nawet boli, acz jest faktem
a z faktami trudno dyskutować.
Okrywam ten fakt przeto litościwie zasłoną milczenia
i idę wywiesić Flage Narodową.
Miałem to zrobić jutro, ale zrobię dziś
Przy najmniej jedną konstruktywną inspirację
we mnie wzbudziła ta ..."dyskusja".
Żegnam dominujący nurt ozięble.
Mam nadzieję, że chociaż Matka nawet wyrodnym synom
będzie potrafić wybaczyć,
bo doprawdy nie wiem czy mnie na to byłoby stać.
elarm / 217.17.32.* / 2006-05-01 04:36
Flagę wywieszamy 1-go czy też 3-go maja Sir ?
Coś się panu popieprzyło - to dzieci nasze tak mówią i wyjeżdżają, chyba nie bez powodu.
Byc może nie osiągnął pan jeszcze tego wieku co ja, ale i tak zostanie pan sam na starośc. Zaradności i wytrwania w poglądach życzę.
To co pan pisze jest obelgą dla młodych, rozczarowanych ludzi i na niewiele pana stac jak sądzę, ponieważ nie rozumie pan, że komentarze nie dotyczą Ojczyzny, ale jej chorych zarządców, których zapewne sam pan wybierał.
Matka
Dam / 212.109.138.* / 2006-05-01 22:47
Szanowna Pani Matko!
Nie nosze tytułu szlacheckiego monarchii brytyjskiej
Innego zresztą też nie.

Flagę Narodową wywieszam raz na wszystkie 3 święta
1-szego, 2-iego i 3-iego Maja

Od 2 lat z dumą 1-szego Maja wywieszam dodatkowo
flagę Zjednoczonej Europy
mniej więcej w wielkości połowy Narodowej
To raczej przypadek, ale właściwie oddaje proporcje.

Oczywiscie znam powody wyjazdu wielu młodych ludzi.
Jest trochę rzeczy, które i mnie się
nie podobają w Mojej i Naszej Ojczyżnie
- a jedno z czołowych miejsc zajmuje
m.in. mało twórcze narzekactwo,
brak ambicji i/lub zdolności sprostania
nawet niezbyt trudnym wyzwaniom,
nieumiejętnosć spojrzenia na sprawy
poza pryzmatem własnego brzucha!
Ale nie jest to ŻADNE usprawiedliwienie dla opluwania JEJ.
Nie potepiam ludzi, którzy emigrują.
Byc może sam wyjadę na jakiś czas - nie po raz pierwszy - kto wie.

Potępiam tych co blużnią.
I podtrzymuje to co napisałem poprzednio.
Ostre słowa? Trudno! Czasami trzeba rzeczy nazwać po imieniu

Pozdrawiam

PS. Chodzę głosować, na kazde wybory i referenda
od kiedy uzyskałem czynne prawo wyborcze.
W tym sensie wybieram władze róznego szczebla, jako wyborca.
Mediator / 86.128.225.* / 2006-08-13 14:00
Witam wszystkich serdecznie. jestem w Anglii od kilkunastu miesiecy. Za 2005 zlozylem w Polsce zeznanie i doplacilem (niewiele, bo pracowalem od pazdziernika). Za 2006 moglbym rozliczyc sie juz tylko w Anglii - spelniam wszystkie przeslanki faktyczne, moge uzyskac certyfikat rezydenta podatkowego i rezydenta (bo to nie to samo). Wystarczy, ze zlozylbym NIP-3. jest tylko jeden problem. W przyszlym roku prawdopodobnie wezme slub i tym samym "bede posiadal" zone w Polsce. Niedawno rozmawialem z pania z jednego z USow. Byla naprawde mila i starala sie przekazac mi jak njwiecej informacji. Ale jednoczesnie potwierdzila, ze nawet jesli bede mial twarde dokumenty potwierdzajace, ze nie musze rozliczac sie za 2006 w Polsce, to jesli w 2007 wezme slub (albo nawet 2008), to bedzie to (cytuje): "powazny kontrargument przeciwko twierdzeniu, ze Pan przeniosl rzeczywiscie osrodek interesow zyciowych do Anglii" i dodala, ze w takim wypadku musialbym jednak zaplacic ZALEGLY podatek w Polsce z odsetkami. Nawet nie chce mi sie komentowac logicznej lysiny takiej interpretacji - powiem tylko, ze jest to dla mnie przyklad interpretacji skrajnie restrykcyjnej. Niby mozna i tak. W kazdym razie tak wlasnie polski fiskus bedzie tego typu sytuacje interpretowal. Nie mam zadnych pretensji do pani urzedniczki. Ona tego nie wymyslila. Zdecydowalem sie zaplacic za 2006 rok w Polsce i miec przyslowiowy swiety spokoj. Moj wybor i nie placze - zaplace ponad 2 tysiace funtow czyli tyle ile obiektywnie jestem w stanie oszczedzic za caly rok 2006 :). Na pewno nie bede odkladal wlasnego slubu z tego powodu. Tak mniej wiecej wyglada moj przypadek. Dodatm, ze wyjazd mojej przyszlej zony do Anglii moze byc niemozliwy ze wzgledu na tzw. przyczyny obiektywne. Teraz mam jednak serdeczna prosbe do tych, ktorzy posiadaja profesjonalna wiedze o podatkach. Pani z US powiedziala, ze zwrot podatku za 2005 (to jest zaplaconego za trzy przepracowane przeze mnie miesiace) otrzymany przeze mnie w lutym 2006, to koniecznosc zlozenia korekty do zeznania za 2005. Rozumiem, ze ta korekta musialbym caly ten zwrot oddac US. Jednak doradca podatkowy, z ktoym mialem okazje miec kontakt powiedzial mi, ze ten zwrot powinienem potraktowac jako przychod za 2006 bo w tym wlasnie roku pieniadze zostaly w mysl definicji z przepisow podatkowych "postawione do mojej dyspozycji". Czy mozecie podpowiedziec mi, ktora z tych wersji jest poprawna - czy moge potraktowac ten zwrot (ponad 300 funtow) jako czesc przychodu w 2006 roku i uwzglednic go w zeznaniu za 2006, czy jednak musze zlozyc te korekte za 2005? Bede Wam bardzo wdzieczny za pomoc, bo nie znam sie na tyle na podatkach, by samodzielnie ocenic te sytuacje.

Konczac - moja opinia o postepowaniu Polski z Polakami za granica nie odbiega od wielu przez Was wyrazonych. Umowa podpisana (oby zostala ratyfikowana) ale 2006 rok bedzie kosztowal wielu z nas mase pieniedzy, a wielu w przyszlosci potencjalnie mase klopotow i pieniedzy. Anglicy, z ktorymi rozmawiam na ten temat nie moga sie nadziwic, jak Polska moze tak postepowac z wlasnymi obywatelami. Ja im nie potrafie wytlumaczyc. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i z gory dziekuje za Wasza pomoc.
Mediator / 86.128.225.* / 2006-08-13 23:27
Prosze Moderatora o usuniecie mojego poprzedniego postu. Zadalem w nim pytanie i opisalem stan faktyczny. Doszedlem jednak do wniosku, ze problem zasluguje na odrebny watek i zalozylem go na tym samym forum - sprawa moze interesowac wiele tysiecy Polakow pracujacych w Anglii. Na wypadek, gdyby moj post nie zostal jednak przez Moderatora usuniety - prosze na niego nie odpowiadac, tylko przejsc do osobnego watku poswieconego zwrotowi podatku w Anglii w kontekscie obowiazku podatkowego w Polsce. Przepraszam za zamieszanie i pozdrawiam. Mediator
Angela / 202.7.166.* / 2007-07-05 08:04
Słuchajcie my piszemy o zarobkach w Angli i rozliczaniu się z fiskusem w Polsce,
Może mi ktoś powie jak jest jeśli się siedzi w Australii, w Polsce wciąż mam zameldowanie, mam obywatelstwo Australijskie i Polskie, czy też się mam rozliczać z fiskusem w Polsce, dodam tylko że podatek w Australii jest 2 krotnie wyższy niż w Polsce, pozdrawiam wszystkich, i dzięki za pomoc :))
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy