PKC

MacPhisto / 2010-07-10 15:31
Złożyłem zlecenie na kupno 1000 akcji Tauron po PKC. przy stanie kilku tysięcy akcji po 5,12. Historia transakcji pokazuje mi zakup 1000 akcji o wartości zlecenia 5 1200PLN. Historia zleceń pokazuje wartość zlecenia 5 662,00 PLN. Dlaczego taka różnica i która kwota została potrącona z mojego konta?
Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-07-11 01:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
MacPhisto witaj !
Widzę że nikt Ci nie odpowiedział, wiadomo czas wakacyjny .
Postaram się w kilku słowach wytłumaczyć o co tu biega.
Jak składasz zlecenie PKC to system nie wie po jakiej się ono zrealizuje i wymaga od zleceniodawcy aby miał odpowiedni procent więcej pieniędzy jakby wynikło z bieżącego kursu i ten kapitał ci tymczasowo zamrozi aż do zrealizacji twojego zlecenia. Po realizacji całego zlecenia nadmiar kapitału wraca do twojej dyspozycji.
Z twojego opisu powyżej wynikało by, że się właśnie stało.Mam nadzieję że to jest jasne.
Ja jestem ostrożny ze zleceniami PKC. W dobie komputeryzacji mam obawy czy jakiś program szpiegowski nie przechwytuje zleceń idących na GPW i to mi podłoży co on będzie chciał, jak się jeszcze tak nie dzieje to wcześniej czy później to nastąpi.Może trochę przesadzam.
Pozdrawiam
MacPhisto / 2010-07-13 13:44
Dziękuję za odpowiedz, chyba faktycznie tak było że była to kwota tymczasowo zarezerwowana.
Pozdrawiam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy