Forum Forum finansoweKarty

Płacenie kartą w internecie -jak to właściwie jest?

Płacenie kartą w internecie -jak to właściwie jest?

krz / 80.53.143.* / 2008-06-17 21:51
Powiedzmy, że chcę za coś zapłacić kartą kredytową przez internet. Z tego co widziałem, wygląda to tak, że proszą mnie o numer karty, nazwisko posiadacza, być może także numer weryfikacyjny CVV. Wszystko fajnie, ale... przecież po otrzymaniu tych danych sprzedawca może już w dowolny sposób obciążać moją kartę - ma wszystkie dane potrzebne, żeby sobie załatwiać zakupy internetowe płacąc moją kartą...

Czy faktycznie tak jest, czy coś przeoczyłem?? Bardzo proszę o wyjaśnienie, bo frapuje mnie to dość mocno, a zupełnie zielony jestem w temacie...
Wyświetlaj:
Sprzedawca nie ma możliwości zweryfikowania danych klienta, ponieważ wszystkie wpisane informacje konieczne do dokonania płatności kartą są zaszyfrowane.
krz / 80.53.143.* / 2008-06-18 21:13
Znaczy, że chociaż wpisuję te dane na stronie internetowej [swoją drogą, dziwne, że wszystkie te liczby przy wpisywaniu na stronie normalnie widać, a nie są "zagwiazdkowane", jak to zwykle przy wpisywaniu hasła] , to do sprzedawcy one nie dochodzą? Ale przecież z drugiej strony, sprzedawca musi mieć pewność, że nie podałem mu lipnego numeru kartu, a więc musi go jakoś sprawdzić. Ciekaw jestem jak to jest rozwiązane...

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: