Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Plaga bezrobocia. Bez Euro 2012 byłoby jeszcze gorzej

Plaga bezrobocia. Bez Euro 2012 byłoby jeszcze gorzej

Wyświetlaj:
lukaszduran / 2012-02-27 09:48 / Bywalec forum
DOSYĆ TEGO!!! TUSK, KACZYŃSKI, PAWLAK, PALIKOT, MILLER, ODEJDŹCIE, ODDAJCIE WŁADZĘ LUDZIOM, KTÓRYM NA PRAWDĘ ZALEŻEĆ BĘDZIE NA POLSCE I NA PRZYSZŁYCH POKOLENIACH!

PRZEZ OSTATNIE 20 LAT MIELIŚCIE JUŻ SWOJE 5 MINUT I JE ZMARNOWALIŚCIE!

VOX POPULI, VOX DEI! JEŚLI TO DLA WŁADZY NIC NIE ZNACZY TO WŁADZA DLA NAS TAKŻE!

LUDZIE, CZAS NA REWOLUCJĘ! ZRÓBMY TO CO ZROBIŁA ISLANDIA (o tym POlskie media nie poinformują)www.reformatorzy.org.pl/docs/pdf/Islandia-zaczyna-od-nowa.pdf

CZAS NA INICJATYWĘ SPOŁECZNĄ www.reformatorzy.org.pl.

CZAS NA REFORMATORSKIE SPOŁECZEŃSTWO!

JEŚLI NARÓD NIE OBALI TEGO BAGNA TO TO BAGNO WCIĄGNIE DO RESZTY CAŁY NARÓD. IDŹMY POD SEJM, PROTESTUJMY WSZYSCY, APELUJMY O PODJĘCIE POKOJOWYCH ROZMÓW BY OBECNI POLITYCY ZREZYGNOWALI. JEŚLI TO NIC NIE DA TO TRZEBA PODJĄĆ RADYKALNE KROKI M.IN. ZAPOWIEDZIEĆ BLOKADĘ EURO 2012.

ZROZUMCIE, ŻE TU CHODZI O WASZE ŻYCIE, O WASZE DZIECI I RODZINY O CAŁE POKOLENIA. TO WSZYSTKO JEST OD PONAD 20 LAT NISZCZONE! O TYM GDZIE MA WŁADZA NARÓD ŚWIADCZY KONSTYTUCJA (ART. 104 UST.1 I ART. 105)

POWOŁUJEMY RADĘ JEDNOŚCI NARODOWEJ A NASTĘPNIE RZĄD JEDNOŚCI NARODOWEJ.

SZCZEGÓŁY NA www.reformatorzy.org.pl

APLIKACJA DO RJN NA www.reformatorzy.org.pl/docs/Aplikacja-RJN.doc

MOJĄ APLIKACJĘ DO RJN WYŚLĘ KAŻDEMU, KTO SKONTAKTUJE SIE ZE MNĄ POPRZEZ E-MAIL ORAZ PODA SWOJE PRAWDZIWE DANE KONTAKTOWE (DWIE OSOBY JUŻ TAK ZROBIŁY)

NA PONIŻSZE ADRESY E-MAIL W/S INICJATYWY ODPISAŁO JUŻ KILKA OSÓB

ODNOŚNIE BEZROBOCIA TO MAM APEL DO LUDZI (SZCZEGÓLNIE MŁODYCH W WIEKU 18-25 LAT). POMÓŻCIE ODSUNĄĆ OBECNYCH POLITYKÓW OD KORYTA.ZRÓBMY REWOLUCJĘ CHYBA ŻE NADAL CHCECIE PRACOWAĆ W POLSCE NA UMOWACH ŚMIECIOWYCH LUB PRACOWAĆ NA NIEMCÓW, FRANCUZÓW ITP. STWORZYMY MIEJSCA PRACY Z UDZIAŁEM SKARBU PAŃSTWA W PROGRAMIE GOSPODARCZYM „KORPORACJE STUDENCKIE” (NAZWA JEST UMOWNA, DOBRZE PŁATNĄ PRACĘ DOSTANIE KAŻDY KTO BĘDZIE CHCIAŁ NIEZALEŻNIE CZY BĘDZIE PO STUDIACH CZY PO SZKOLE ZAWODOWEJ)

PROGRAM ZOSTANIE OPISANY NA BIERZĄCO POD ADRESEM WWW.KORPORACJESTUDENCKIE.PL

JEST TO MÓJ AUTORSKI PROGRAM

POZDRAWIAM
reformatorzy@gmail.com
lukasz.duran@gmail.com
vzdfbg / 109.74.97.* / 2012-02-28 14:19
rewolucja się sama zacznie. pierw w Grecji
blebla / 89.74.230.* / 2012-02-28 11:14
Fe! Śmierdzi komunizmem
lukaszduran / 2012-03-01 23:15 / Bywalec forum
A znasz takie coś jak SPH ze 100% udziałem Gminy/Powiatu/Skarbu Państwa? Bo ja znam ich działanie i to od środka. dla przykładu www.pgkim-laziska.pl - tutaj pracowałem przez 3 lata, m.in. przy projekcie unijnym.
wkurzony na maxa / 212.160.172.* / 2012-02-27 10:44
Bardzo ciekawa i godna poparcia inicjatywa, ale póki co, poobseruję jak się będzie dalej rozwijała...
lukaszduran / 2012-02-27 13:24 / Bywalec forum
jak bym ja miał tylko obserwować to bym nie zrobił tej całej inicjatywy. przyglądać się i dołączyć się dopiero w razie powodzenia inicjatywy każdy umie. zachęcam do włączenia się oraz do kontaktu e-mail. odpowiem na każde pytanie dotyczące inicjatywy oraz wysłucham pomysłów.
Armagedon01 / 2012-02-27 14:48 / Bywalec forum
Ale za to po Euro 2012 będzie jeszcze o wiele gorzej, niż miało by być źle bez euro 2012... bardziej na tym stracimy , jako obywatele niż zyskamy!!
watchdog ! / 94.42.189.* / 2012-02-27 09:28
przecież po 1540 dniach rządów geniusza, mamy kraj miodem i mlekiem płynący.
dysponował blisko 300 miliardami dotacji z UE, zrobił nowy dług na ponad 300 miliardów, około 30 miliardów ze sprzedazy firm, "rosnące PKB" itd
i z tego razem około 700 miliardów wygenerował ten GENIUSZ masowe bezrobocie w Polsce ! gdyby tak te 2,2 miliona Polaków wróciło do Polski to byłaby tragedia.
razem około 700 miliardów wygenerował ten GENIUSZ masowe bezrobocie w Polsce ! gdyby tak te 2,2 miliona Polaków wróciło do Polski to byłaby tragedia.

dlatego robi z Polski państwo policyjne ! nie ma wolnych mediów, internetu. Wszystko pod kontrolą.

wyborcom tuska gratulujemy inetligencji !
problem, że Kaczyński to też beztalencie / 195.117.255.* / 2012-02-27 09:38
problem, że Kaczyński to też beztalencie
;-))) / 192.193.116.* / 2012-02-27 10:34
Pokaż mi polityka w rządzie III RP, który nie jest beztalęciem. Natomiast Tusk jest wśrod nich mistrzem partactwa i nieróbstwa. Tyle co on spiep... przez te kilka lat to jeszcze nikomu sie nie udało.
Z dwojga złego wolę już Kaczyńskiego, by rządzil Polską. Chociaż za jego rządów nie lizaliśmy tyłka niemcom i rojanom
Pilsener / 2012-02-27 09:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Programista z doświadczeniem w dużym mieście: 2 tys. polskiego brutto - ja nie chodzę na rozmowy jeśli nie ma stawki lub nie podadzą jej przez telefon, bo szkoda czasu jechać często całe miasto by słuchać frazesów o tym, jaki to mam być happy bo mnie zaproszono na rozmowę. Czasem mam takie wrażenie, że firmom nie zależy na znalezieniu pracownika tylko chcą się poznęcać nad tymi, którzy szukają pracy.
debos / 79.191.177.* / 2012-02-27 10:44

Czasem mam takie wrażenie

Patrząc na problem ze swojego punktu widzenia ( nic to dziwnego ) trudno ci dostrzec, że przedsiębiorcy szukają ludzi którzy nie tylko byliby zatrudnieni ale nawet potrafią a przede wszystkim gotowi są coś dla firmy zrobić. A to można wyczytać z twarzy i tego co i jak delikwent mówi.
DushekD / 213.17.212.* / 2012-02-27 08:59
Kto rysuje te słupki na wykresie. 3300 to połowa 3600?!!!?
junior 1986 / 87.205.135.* / 2012-02-27 08:45
SPOKOJNIE CO TO ZA KŁAMSTWA ?? !! Jutro nasz kochany premier oznajmi, że bezroboecie jest bardzo niskie i będzie jeszcze niższe.

Kilka dni temu wysłuchałem audycji na radio ZET i starsza Pani stwierdziła, że wydłużenie wieku emerytalnego jest dobre bo co ona by robiła w domy będąc na emeryturze ?
Autor Autor / 212.160.219.* / 2012-02-27 08:44
z jednej strony tak, ale z drugiej w mojej mieścinie przyjechał eures wraz z niemcem. Z samej naszej gminy chciał zatrudnić 200osób.

Na wstępię dla osoby niewykwalifikowanej zaproponował 1100€ na miesiąc, praca czasami w sobotę za dopłatą.

Ludzie sobie poobliczali i z oburzeniem stwierdzili, że po odjęciu jedzenia, wynajmu zostanie im max 500€ x 4,15 = 2000zł. Większość stwierdziłą że nie "opłaca"!?!?! im się.

Czyli tam by

Zdobyli doświadczenie, może znajomośc języka
Mieszkali by na swoim, jedli by, zobaczyli trochę świata.

odłożyli by 2000zł na miesiąc

i to mówili osoby bezrobotne, siedzące na zasiłku czasami i wiecej niż rok!!! Nie którzy ci co przyszli nietrzeźwi, zostali wyproszeni.

Nie zrozumcie mnie źle, to co się dzieje w Polszy i co Herr Tusk robi to woła o pomstę do nieba, jednak to co ludzie czasami wyprawiają to szkoda nawet komentować.

I co, tamci zostaną na zasiłku, będą dorabiać sobie jumą, pracami dodatkowymi, i będą mieli z tego może mniej może więcej niż te 2000zł, ale po pierwsze będą kradli, nic się nie nauczą i skończą jako dziady gdzie pod mostem na starość.

Jak ja czytałem to w mojej gazecie lokalne, to byłem w szoku.

Ostatecznie zgodziło się około 20osób, a Niemiec chciał 200.
Pilsener / 2012-02-27 09:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
U mnie było podobnie, warszawiak chciał zatrudnić hydraulików (stawka wcale niezła) ale powiedzieli mu "nie robim, bo się u******". Polaczki wolą klepać biedę niż pracować dla Niemca czy warszawiaka. A komuna czy państwowe posady ich tak rozpuściły, że nie potrafią wziąć się do normalnej pracy - najlepszy przykład to spawacze z likwidowanych stoczni. Żeby coś pospawać trzeba było sprowadzać ich z Ukrainy bo stoczniowcy spawać nie będą - po co skoro ktoś im płacił za samo przychodzenie do pracy? Zresztą styl ich "pracy" widać jak na dłoni - przez 10 lat kadłub okręciku sklecili za 400 milionów. Myślisz, że tacy ludzie pójdą dla Niemca pracować?
dfbvtrebgb / 109.74.97.* / 2012-02-28 17:56
jesteś żałosny gościu. Znam wielu stoczniowców którzy płakali jak twój pryncypał rudy zamykał im stocznie. teraz siedzą na zachodzie i zarabiają jakieś tam pieniądze bo rudy chciał z nich zrobić florystów. Za taki tekst powinieneś dostać po ry.ju .
Autor Autor / 212.160.219.* / 2012-02-27 11:30
ale patrz ile mam minusów :D
Ceneo / 83.19.80.* / 2012-02-27 08:44
W tej sytuacji, rządzący niech dalej zajmują się wyłącznie sobą i tematami zastępczymi.
Euro - jeżeli jest nawet formą "opium dla mas", szybko straci swój powab i czar. W sensie sportowym - dla nas jak zawsze trzy mecze: otwarcia, o wszystko i pożegnania.
Najdalej jesienią zaczną się poważne problemy. Oby tylko o wszystkim nie rozstrzygnęła ulica. To najgorszy wariant, którego jednak w tym stanie spraw niestety nie sposób wykluczyć.
Normalnych ludzi naprawdę nie interesują funkcjonujące koterie polityczne, walki dworów, a to czy będą mieli z czego żyć, zapewnić wykształcenie dzieci, opłacić rachunki.
Szkoda, że polska partiokracja nie jest w stanie tego zrozumieć. Cóż z pokładu samolotu, za przyciemnianych szyb samochodów korzystających na ulicach z przywilejów, świat naprawdę wygląda inaczej.
Rządzącym ku przestrodze przypominam sytuację z przedrewolucyjnej Francji. Gdy żonie króla doniesiono, że lud nie ma chleba, kompletnie oderwana od rzeczywistości odpowiedziała pytaniem: "to dlaczego nie jedzą ciastek"?
Szerzej o polskich patologiach i polksije partiokracji na:

frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
praktyk rynku / 109.243.215.* / 2012-02-27 08:36
o no proszę, a my mamy za mało ludzi do pracy, mimo że rozmowy rekrutacyjne codziennie, a praca nastawiona przede wszystkim na ludzi "mlodych". Dlaczego ? bo trzeba założyć działalność i pracować ponad te śmieszne 8 godzin, to że może zarobić bez problemu 2, 3 , 4, 5 średnie pensje krajowe to nieważne, ważne że nie ma umowy o prace i o 16 wraca do domu. LENIE i minimaliści.
Corbel / 178.37.1.* / 2012-02-29 16:50
To nauczcie się zatrudniac ludzi "uczciwie". Ktoś założy własną działalność a później zbankrutuje i jeszcze długów sobie narobi bo pewnie nie będziecie płacili tak jak trzeba. Wiele osób tak pracowało i bardzo szybko zostali wikiwani przez firmy :-(
edw@ / 94.254.152.* / 2012-02-27 08:43
Może to Wy robicie błąd? Może lepiej niż płacić 15tys zł ludziom miesięcznie. Zapłacić 3tys, dać etat i wymagać pracy przez 8h? Z prostego rachunku matematycznego wynika, że zapłacicie mniej.
zby79 / 2012-02-27 09:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie wierzę, że firma taka dobra, że daje możliwość zarobienia 5 średnich krajowych i nikt nie chce pracować. Prawdopodobnie kluczowe jest tu słowo "może".
k3j / 81.210.123.* / 2012-02-27 08:32
Koszty pracy, koszty pracy. Z drugiej strony zaś przyczyny podwyższania kosztów pracy czyli trwonienie pieniędzy na dofinansowywanie kościoła katolickiego, na KRUS, na emerytury dla górników po 25 latach pracy, na wysokie emerytury dla wojskowych i policjantów po 25 latach pracy (nie są wysokie? a ile dostał agent Tomek?), na wysokie pensje dla tabunów urzedników nic nie robiących a także rozrzutność przy wszelkiego typu inwestycjach prowadzonych przez skarb państwa, itd. No ale co ja będę opowiadał. Pan Tusk i pan Rostowski wiedzą lepiej.
Wobec tak dużego bezrobocia przesuwanie wieku emerytalnego do 67 lat wygląda jak żart.
Pan Tusk zgrywa bohatera bo będzie twardy i przesunie wiek emerytalny. Śmiechu warte. Jeśli masz jaja panie Tusk to skończ z trwonieniem pieniędzy. Zacznij od zaprzestania finansowania kościoła (w 100%, z nauką religii w szkołach włącznie) przesuń górnikom minimalny czas pracy do emerytury z 25 do 35 lat, zlikwiduj KRUS.
edw@ / 94.254.152.* / 2012-02-27 08:36

na wysokie emerytury dla wojskowych i policjantów po 25 latach pracy

Jak na razie to po 15latch.
Coins / 109.173.143.* / 2012-02-27 08:25
A ile osób sie nie rejestruje ?? Artykuł bez sensu, nic nie da tworzenie dodatkowych urzedow pracy, jak jej nie ma. Panstwo ma tyle bzdurnych przepisow, ze niedlugo czasy komuny dogoni. Zakazy, nakazy, akcyzy, gdzie wolny handel. Jak ludzie mają zarabiać jak nic nie wolno, a fiskus tylko czeka i łapie jak ktos pare groszy zarobi. Jak euro sie skonczy skoncza sie rowniez prace budowlane wiec to co jest napisane to wrozenie. Wiemy juz ze kasy nie ma na nowe inwestycje, a zadluzone samorządy znow szukaja w naszych portfelach. Jak wiecie im mniej pieniedzy wydajemy tym mniej pomagamy firmom, ktore zatrudniają inwestuja itd, ale rzad i nasz minister finansow nie widzą innych dróg, co pokazuje niestety ich duża niewiedze o ekonomii...
ewgTRAETERY / 87.205.226.* / 2012-02-27 07:34
Cale szczescie, ze dotyka to glownie mlodych popaprancow co to "chowali babci dowod":)))
edw@ / 164.127.157.* / 2012-02-27 08:19
Spadek koniunktury w biznesie jest na tyle duży, że dotknie wszystkich, nie tylko elektorat matoła. Od 10 lat nie pamiętam choćby sytuacji aby deweloperzy zamrażali budowy, a w tej chwili się to dzieje nawet w W-wie, bo nie ma chętnych na zakup niewybudowanych mieszkań, a banki nie chcą dać kredytu na ukończenie inwestycji.
peter180 / 109.243.255.* / 2012-03-04 15:33
Chcieliscie Unii to macie ! Firmy padaja bo obcy kapital wchodzi ktory nie placi podatkow w Polsce
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy