Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaskoń: Kto zbiera łupy z tych wojen?

Płaskoń: Kto zbiera łupy z tych wojen?

Money.pl / 2008-08-15 11:57
Komentarze do wiadomości: Płaskoń: Kto zbiera łupy z tych wojen?.
Wyświetlaj:
andowc / 83.30.84.* / 2008-08-17 17:29
Głupie pytanie.
Wojna to "tragedia", a nie "komedia".
llonger / 84.13.100.* / 2008-08-17 07:40
Bardzo dobry artykul.
Bardzo prosty a zarazem logiczny sposob myslenia.
Kto prostych rzeczy nie rozumie, nigdy ich nie zrozumie.
absurd / 83.143.213.* / 2008-08-17 21:08
może winno być .. " kto prostych rzeczy nie rozumie, niczego nie rozumie"

sorry że sie wtryniam, bez urazy
llonger / 84.13.100.* / 2008-08-17 21:38
Heh, spoko.
To zalezy kto co mial zamiar wyrazic.
Twoje tez jest niczego sobie ;)
I nie rozwodzmy sie na tym.
Pozdr
prawiezaratustra / 2008-08-17 14:47 / _
Czy trzecie zdanie nie kłóci się z dwoma poprzednimi?
llonger / 84.13.100.* / 2008-08-17 15:50
Dwa pierwsze zdania dotycza artykulu.
Trzecie nie.
prawiezaratustra / 2008-08-17 20:50 / _
Czy w takim razie, znaczy ono dosłownie to co znaczy? Gdyby tak było - dzieci byłyby pozbawione awansu do świata dorosłych. A przecież i my - dorośli - uczymy się do ostatnich chwil życia.
Zawiodłem się, bo to zdanie ma formę zbliżoną do klasycznych myśli, które nie wymagają dowodu. Coś w rodzaju: "nic nie dzieje się bez winy", "większość jest głupsza", albo: "kto mieczem wojuje..." itd. Nasza Noblistka dołożyła do tego swoje: "nic dwa razy się nie zdarza", czyli można ten zasób poszerzać.
Jeśli jednak tak nie jest, to może to być formą zwykłej obrazy. Wiem lepiej a inni są głupsi?
llonger / 84.13.100.* / 2008-08-17 20:58
Starczy filozofowania.
Za duzo tego w naszym kraju.
Pozdr.
bleblebleble / 83.31.10.* / 2008-08-16 22:28
Dla mnie ten artykuł to kolejny dowód na pana Płaskonia płaskie myślenie. Inaczej powiem: "pieprzenie kotka za pomocą młotka".
caray / 2008-08-16 19:07 / Bywalec forum
kaczynski powiedzial to co mysli wiekszosc i co mowia ludzie w rozmowach ze znajomymi.. tyle ze kaczynski jest teoretycznie dyplomata wiec wiedze powinien zachowac dla siebie a na zewnatrz pokazac troche inna twarz...
Wapniak / 83.28.113.* / 2008-08-16 13:24
Konia z rzędem temu co zgadnie... Zawsze zbiera.
Handel wyrokami 1 / 83.26.27.* / 2008-08-16 09:35
Polska zbierze tragiczne żniwo swojej głupoty.
W związku z dokonanym rozbiorem Serbii oraz obecnie wykonywanym rozbiorem Gruzji mam pytanie kiedy niemieckie ziemie zachodnie zostana przyłączone do Niemiec tak jak chce tego ich Konstytucja w artykule 116 ?
absurd / 83.143.213.* / 2008-08-17 16:42
polandia przyklasneła, rozbiorowi serbii, szybko uznała, państewko osiedleńców albańskich w serbii , niepomna własnej historii, w której prawie wszystkie państwa zalegalizowały rozbiór polandii, poza turcją

skoro polandia zalegalizowała rozbiór serbii, to czemóz wzbrania sie zalegalizowac rozbiór gruzji i scalenie osetii, skoro sprawa osetyjska jest o wiele prostsza, niz sprawa osiedleńców albańskich?

wiem, wiem, wielka polityka, glonalnego mocarstwa, jakim jest polandia, ale czy aby napewno jest to geopolityka w interesie polandii?

czy w interesie polandii, jest płacic, płacić, płacić?

i nic z tego nie miec

no może poza poklepaniem po pleckach, przez tych którzy z posawy polandi, odniosą rzeczywiste korzysci, w sumie niewielkim kosztem, skoro płatnikiem netto jest polandia.
Czarna rozpacz / 83.26.20.* / 2008-08-16 17:03
Kiedy Niemcy dokonają rozbioru polski nie mozemy liczyc na pomoc nikogo a zwłaszcza pomoc Rosji
Wszędzie mamy wrogów.
MAREK1954 / 87.116.247.* / 2008-08-15 19:36
Pewnie ich pan zna, panie Płaskoń?
Jacek Saryusz-Wolski: http://www.dziennik.pl/opinie/article222309/Saryusz_Wolski_Polska_wykonala_sluszny_ruch.html;

oraz Janusz Wojciechowski: http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/2,ID335743701,index.html

Ciekawym co pan na to panie Płaskoń?
prawiezaratustra / 2008-08-15 13:18 / _
Po przeczytaniu tego płodu, różniącego się od wcześniejszych tym, że Autorowi wyszedł, jest emocjonalny i wartki, płynący prosto z duszy; pomyślałem sobie że:

po pierwsze primo: mógłbym poprosić moderatora aby przyznał mi rangę: prezesa Krajowego Klubu Miłośników Psów Rasy Entlebucher, oraz redaktora naczelnego Kartek Świątecznych;

po drugie primo: choć sam mam awersję do stanu wojny i całego jej otoczenia, to wyraźnie odróżniam i odcinam się od pewnej specyficznej anty-wojenności reprezentowanej przez ludzi, którym wojna przerywa ekspansję terytorialną i handlową a ich samych delegalizuje jako pełnoprawnych ludzi.

Poprzestanę na tym, bo zapragnąłem nagle pogrzebać w internecie za pewnym dziełem z początku ubiegłego wieku, opisującym metodykę rozpoznawania żydowskiego pochodzenia po nazwisku.

Cóż powiedzieć, wszystko co tu Obywatel Płaskoń napisali jest mądre i prawdziwe.

przeszło mu nawet przez usta niewyobrażalne zdanie, że jeśli rząd chce, niech to będzie sukces rządu

-no po prostu ma się ten gest

niwecząc tym samym wysiłek strony rządowej, która chciała przekonać opinię publiczną, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego

-ale się ten mądry rząd namordował z tym głupim narodem
prawiezaratustra / 2008-08-15 13:30 / _
cd

Wpadł do Tbillisi rejsem super last minut i w kilka minut rozsadził redutę, którą w imieniu Unii Europejskiej próbował poobkładać dyplomatycznymi słówkami prezydent Francji

-dokładnie tak, dodam: kosztem jednego lotu pojedynczym samolotem


Minister Radek Sikorski chciał się łudzić

-no ale uczy się i kiedyś będzie Radosławem

prostolinijny Lech Kaczyński

-no, nie spodziewałem się po Panu

stajemy się natomiast największym wrogiem Kremla w obszarze Unii Europejskiej

-rozumiem, trzeba czasami zażartować

Moskwa szybko znajdzie się w objęciach Pekinu

-cały czas się znajduje, stamtąd pójdzie ekspansja, miejmy nadzieję - bezkrwawa

Nagabywany w godzinie zakończenia negocjacji z Amerykanami premier Donald Tusk wił się jak mógł, żeby tylko uniknąć odpowiedzi na pytanie o korzyści wynikające z instalacji tarczy antyrakietowej

-tak, on się na tym nie zna

rzetelny rachunek kosztów i zysków

-no, w tym celu właśnie pogrzebię za tamtym opracowaniem

w przyszłości może też poznamy gospodarcze następstwa wojennej wyprawy polskiego prezydenta do Gruzji

-na pewno
rozwado / 2008-08-16 22:02 / Tysiącznik na forum
Razem z tarcza dostanie sie nam 100-osobowa amerykanska zaloga. W Gruzji, kiedy wkroczyli Rosjanie, tysiac amerykanskich ekspertow cwiczyl 2 brygady armii gruzinskiej do walki ... w Iraku. Pierwsza brygada zas walczyla w Iraku; zwrocono ja Gruzji szybko, ale bez sprzetu, ktory zostawili w Iraku. teraz Rosjanie maja 70 zdobycznych amerykanskich czolgow.
man13 / 2008-08-15 11:57 / Tysiącznik na forum
Może...... . Jeśli staniemy się kiedyś krajem demokratycznym społeczeństwa obywatelskiego.

Najnowsze wpisy