Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaskoń: Pcim idzie na wojnę z ciotką

Płaskoń: Pcim idzie na wojnę z ciotką

Money.pl / 2008-03-07 09:36
Komentarze do wiadomości: Płaskoń: Pcim idzie na wojnę z ciotką.
Wyświetlaj:
....!!!.... / 83.29.9.* / 2008-03-08 18:35
To jest rewelka.
Pamietacie te rozmowy gangsterow ujawnione przez PIS.
Warto pamietac. PO dziala.

http://wiadomosci.onet.pl/1707056,11,item.html
MN4 / 79.186.90.* / 2008-03-09 19:56
Podsłuchiwali gangsterów zamiast ich zamykać w więzieniach. Dlaczego? Czy to normalne?
Handel wyrokami 1 / 83.21.51.* / 2008-03-08 12:52
Siedzi sobie Premier Leń,
nic nie robi setny dzień.

"O, wypraszam to sobie!
Jak to ja nic nie robię?
A kto siedzi na bankiecie?
I na czatach w Internecie?
Kto na PiS dziś pluł i łapał?
A kto się po jajach drapał?
Kto wypuszcza gangsterów po trosze?
O - o! Proszę!"

Siedzi sobie Premier Leń,
nic nie robi setny dzień.

"Przepraszam! Z Angelą nie piłem?
Poszaleć na nartach nie byłem?
A nie oskarżyłem Rydzyka?
Bushowi nie pokazałem języka?
Putinowi nie dałem się strzyc?
To wszystko nazywa się nic?!"

Siedzi sobie Premier Leń,
nic nie robi setny dzień.

Nie pojechał na Ukrainę, bo mu się nie chciało,
nie obniżył podatków, bo czasu miał za mało.
Nie zrobił jednak cudu... bo nie miał ochoty,
nie zreformował szpitali, bo z tym za dużo roboty.
Nie przyjął pielęgniarek, bo za daleko jest zgoda,
nie uprościł przepisów, bo czasu mu było szkoda.
Miał mówić z Prezydentem - tylko ustami mlasnął,
miał położyć się spać - nie zdążył - zasnął.
Śniło mu się, że nad czymś ogromnie się trudził.
Zmęczył go ten sen... Śpi nadal. Jeszcze się nie zbudził
MN4 / 79.186.90.* / 2008-03-09 09:26
Lenistwo - pierwsze skojarzenie, to SLD i ich 10 letnia kadencja, drugie skojarzenie to PiS i ich 2 letnia kadencja. Trudno znaleźć jakąś ważną ustawę w tych latach, za to pompa, udawacze i bełkot. SLD: my wiemy jak rządzić, PiS: my pokażemy wam jak rządzić. I pokazywali, oj pokazywali.
.....!!!..... / 83.29.9.* / 2008-03-08 15:35
Wszyscy się tym wierszem – bajką zachwycają (poza tym cudakiem maa – ale to inna historia). A ja mam zastrzeżenia. W każdej bajce powinno być trochę zmyśleń i fantazji. A tu wszystko jest dokładnie tak jak było. Dosłownie fotografia z życia.
czytelniczek / 83.29.51.* / 2008-03-08 15:07
Super!!! Wielkie dzięki od WSZYSTKICH czytelników pana Płaskonia!
Prosimy o więcej. Oczywiście „podaj dalej”.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-08 15:49 / NiePOsPOlity Intelekt
podaj i to dalej:
http://lowcawyksztalciuchow.blog.onet.pl/
maa / 2008-03-08 14:59 / Tysiącznik na forum
Jest taka poeta,
Poeta, ale nie ta.
Nie z mięsa, ale z waty,
Oj, zasłużyła na baty!
....
To jest K.I. Gałczyńskiego.

Ciekaw jestem, czy bardzo się mylę, myśląc że jesteś 65-letnią słuchaczką Radia Ma Ryja? Już mózg nie pracuje zbyt sprawnie, bo i nigdy używany zbyt intensywnie nie był...
I starczy infantylizm zaczyna być widoczny.

Idź się modlić do kościoła, kobieto, Radia Ma Ryja posłuchaj TV TRWAM pooglądaj. I nie zapomnij wpłacić Ojcu Dyrektorowi połowy emerytury! Benzyna znów zdrożała, a Maybach pali jak smok!
prawiezaratustra / 2008-03-09 15:01 / _
maa - Ty jesteś klinicznym przykładem różnicy pomiędzy mądrością a wykształceniem. Dam Ci taką oto radę. Przestań pisać te bzdury i wróć tu jak wydoroślejesz. Gdyby się jednak okazało, że już jesteś dorosły........ no to ja jestem za mały by Ci pomóc. Może sam, Zaratustra?
Aramis 10 / 83.22.197.* / 2008-03-08 19:13
Teraz dla odmiany ja zaproponuję Panu ignorowanie tych oszołomskich postów. Po co tracić energię na dyskusje z kimś kto zamiast mózgu ma we łbie kartoflankę?
Ci ludzie karmią się nienawiścią do wszystkiego co jest w opozycji do ich wodzów. Posługują się kłamstwem tak charakterystycznym dla PiS ( o czym wspominał niedawno Marcinkiewicz a on zna te sprawy od środka) oraz przekręcaniem faktów.
Piszą więc infantylne wierszyki oraz oglądają bajki o złym wilku. Wszystkich oponentów wyzywają od esbeków albo komuchów chcąc pewnie przykryć swoje byłe działania na tym polu. Wyszukują haki na niewygodnych dla nich ludzi chcąc ich splugawić ( dotyczy to np Szymborskiej ). Rozdziawiają zaś gęby pełne uwielbienia słuchając jak ich wódz recytuje wierszyk o Leninie. To jest taki podział : X może ( mógł ) chwalić Lenina , Marksa itp bo jest nasz i jemu wolno zaś Y który jest obcy musi być za takie coś zgnojony.
Cóż , jedynie to im pozostało. Cieszą się więc jak dzieci z pamfleciku wysmażonego na premiera odreagowując swoje frustracje.

Portal money.pl jet portalem ekonomicznym. Dyskutujmy więc lepiej o budżecie , stopach procentowych , wzroście gospodarczym czy giełdzie. A oni niech sobie piszą swoje wierszyki bo o ekonomii nie mają pojęcia.

P.S. Każdemu "literatowi" który obrzuci mnie stekiem wyzwisk czy pomówień z góry odpowiadam słowami jakie kiedyś użył prezydent Warszwy : odejdź stąd dobry człowieku.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-10 08:37 / NiePOsPOlity Intelekt
wyszukują haki i chcą splugawić Szymborską? o czym ty pleciesz?! przecież Sabre wyjaśnił, że w tamtych czasach PRAWIE KAŻDY się czymś splugawił, więc w czym problem?

Od kiedy to napisane i opublikowane z własnej, nieprzymuszonej woli dzieło literackie może być hakiem na jego autora, baranie? ;-)))
hahaaa / 83.24.206.* / 2008-03-09 16:06
cześć komuszku!
prawiezaratustra / 2008-03-09 15:02 / _

Portal money.pl jet portalem ekonomicznym. Dyskutujmy
więc lepiej o budżecie , stopach procentowych , wzroście
gospodarczym czy giełdzie. A oni niech sobie piszą swoje
wierszyki bo o ekonomii nie mają pojęcia.


jeśli tak - mój piękny - to po co dają tubę temu prostakowi?
Aramis 10 / 83.22.221.* / 2008-03-09 15:56
O to pytaj Pan Redakcję portalu a nie mnie. Zresztą ,krynico mądrości, Pan się mienisz prawie bogiem więc powinieneś takie rzeczy wiedzieć. Bogowie wiedzą i pytać nie muszą . Zwłaszcza o takie drobiazgi.
Ponadto po co ,mądry Panie , wdajesz się w polemiki w temacie poruszanym przez "prostaka"? Przecież w tym nie ma żadnej logiki.
Dla pisiora dzień w którym kogoś nie zwyzywa jest dniem straconym jak widać.
aęąło / 83.24.206.* / 2008-03-09 16:07
zwyzwywa zwyzywa, komuszku!
.....!!!.... / 83.29.9.* / 2008-03-08 19:29
Pucku jeden! O wzroście gospodarczym?
Tak było za czasów PIS. Teraz jest PO, czyli już PO wzrostach.
Nie zauważasz, że cała giełda i nie tylko zaczyna się walić, rośnie inflacja, ceny zaczynają szaleć.
Nie martw się jednak.
PIS niedługo wraca i dokładnie posprząta po PO.
… i nie szalej z nienawiści.
czytelniczek / 83.29.51.* / 2008-03-08 15:09
Po tym zapisie dość niegramatycznym i nieskładnym „Radio Maryja” mogę przypuszczać, że to sam premier się włączył do naszej dyskusji.
maa / 2008-03-08 15:20 / Tysiącznik na forum
Czy ja napisałem "Radio Maryja"?
To sugerowałoby, że jest to radio katolickie, gdy naprawdę gromadzi ono ludzi posiadających poglądy będące zaprzeczeniem nie tylko idei katolicyzmu (kut Marii jest specyficzny dla katolicyzmu), lecz i chrześcijaństwa w ogóle.
To rozgłośnia sekty.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-08 13:05 / NiePOsPOlity Intelekt
rewelka!
tak byłoby lepiej: "A kto się PO jajach drapał?"
Handel wyrokami 1 / 83.21.51.* / 2008-03-08 13:08
Musze jeszcze dodać o dłubaniu przez Aferała w nosie
Razem mozemy zrobic super wierszydło !
Pomorzecie ?
.....!!!.... / 83.29.9.* / 2008-03-07 19:20
Przyczynek do dretwych dyskusji na money.pl.
Niedawno tu byla mowa jaki to Donald wspanialy i oszczedny. Przeczytajcie

Nie będzie oszczędności z rejsowego lotu Donalda Tuska do USA. Podczas jego wizyty rządowe samoloty odbędą sześć lotów treningowych po kraju - dowiedział się "Wprost". Korzystanie z komercyjnego przewoźnika, zamiast zmniejszyć, tylko zwiększy koszty.
Wszystkie loty samolotów obsługujące VIP-y odbędą się bez pasażerów, tylko po to, aby wyrobić odpowiednią liczbę wylatanych godzin przez rządowych pilotów.

Dalej mozna czytac na
http://wiadomosci.onet.pl/1706667,11,item.html
man13 / 2008-03-08 11:25 / Tysiącznik na forum
A co maja treningowe loty do rejsi za Atlantyk?
.....!!!..... / 83.29.9.* / 2008-03-08 15:53
Pucku jeden! To jest proste jak drut!
Poczytaj coś, a potem mieszaj na forum.
Lecąc za Atlantyk nie muszą już wykonać tych lotów treningowych.
Pucku jeden pomyśl, a potem pytaj.
Pajchiwo / 2008-03-07 19:02 / Tysiącznik na forum
IMO temat ciekawy - albo obrażać się zgodnie z wzorcem narodowym i wystawiać na pośmiewisko (lub posądzenie o niegospodarność, bo to przecież pieniądze dla gminy), albo schować dumę do kieszeni i promować region dojąc przy okazji BZ WBK - bo na kilku złotych dla dzieci na pewno średnio rozwinięty negocjator by się nie zatrzymał.
man13 / 2008-03-07 18:10 / Tysiącznik na forum
Nie znam premiera osobiscie wiec MOZE masz racje jednak z tego co widac w mediach blazna z siebie nie robi jak Kaczynscy. I jesli nawet jest tak jak mowisz to wole jego gre, premiera, zamiast kwakania prezydenta i gegania ojca dyrektora. Ot i moja wola.
hahaaa / 83.24.208.* / 2008-03-07 18:17
nie pij więcej, bo oprócz kaczek również myszki cię będą prześladować. Ćwicz wolę.
man13 / 2008-03-08 11:26 / Tysiącznik na forum
Wiesz to z autopsji, czy trenowales razem z Kaczynskim?
psf / 79.188.238.* / 2008-03-07 12:03
brawo liberały niech żyje solidarność wodza, pozdrowienia dla miecia !

Jak wynika z przygotowanego przez Komisję Europejską raportu "Joint Report on Social Protection and Social Inclusion 2008", ponad 20 proc. dzieci w Polsce żyje poniżej progu ubóstwa. Tym samym Polska znalazła się w czołówce państw Unii Europejskiej, w których odsetek dzieci zagrożonych ryzykiem ubóstwa jest najwyższy.
acomitam / 83.25.144.* / 2008-03-08 10:27
Te wszystkie raporty Komisji Europejskiej są tyle warte, co i ona sama. Kupa darmozjadów i tyle. Siedzą sobie urzędnicy i zastanawiają się, co by tu zbadać? - oczywiście za pieniądze podatnika. Niech lepiej powiedzą ile kosztowały te badania? Niech też powiedzą czy sztuczne utrzymywanie w UE wysokich cen żywności, energii, paliw, płac minimalnych, gwarancji socjalnych itd. nie jest aby główną przyczyną biedy, nad którą z taką troską się pochylają? A co będzie efektem takich badań? Oczywiście podniesienie podatków, w celu wyeliminowania stref ubóstwa. No a jak trzeba je eliminować, to trzeba zatrudnić następne watahy dobrze płatnych urzędników, które się tym zajmą (jak im starczy czasu). Może i coś zostanie dla biednych, choć wątpię.
MN4 / 79.186.120.* / 2008-03-07 13:09
A ile ich było za Jaruzelskiego?
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-07 11:57 / NiePOsPOlity Intelekt
Cześć Komuszki!

POnieważ dziś wieje nudą, to chciałbym towarzyszom Komuszkom przypomnieć, że:

DURNIA MAMY ZA PREMIERA!!!
:-)))

* powyższe sformułowanie decyzją warszawskiej (odzyskanej) prokuratury okręgowej z dn. 27 lutego 2008r. uznano za nieobraźliwe
maa / 2008-03-08 12:38 / Tysiącznik na forum
Nie pomyliło ci się coś? Orzeczenie dotyczyło nazwania tak jednego z braci K.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-08 13:03 / NiePOsPOlity Intelekt
Ach tak! Czyli obraźliwość dowolnego sformułowania zależy od tego, pod czyim adresem jest ono skierowane? Permisywizm moralny z GWnianej w czystej POstaci! Oj wytresował was Szechter towarzyszu Mao, oj wytresował... ;-)))
man13 / 2008-03-07 18:12 / Tysiącznik na forum
Nie ubolewaj nad wlasnym losem. Ten los jest losem przegranych.
MN4 / 79.186.120.* / 2008-03-07 16:01
A Holoubek mówił, że to uczciwy facet. Nie pozuje, nie gra jest szczery.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-07 19:53 / NiePOsPOlity Intelekt
Nawet Lem czasem się mylił...
Sabre / 2008-03-07 10:46 / Tysiącznik na forum
Te tak zupełnie "mimochodem" zauważone podobieństwo pomiędzy wójtem Pcimia a prezydentem Kaczyńskim istnieje:) Jest to taki ich wspólny modus operandi - prowadzący do śmieszności.
Tak BZ WBK, który dostał od wójta prezent (polegający na darmowej reklamie), jak i wszyscy wrogowie prezydenta (poprzez eksponowanie prezydenckiej małości), na tym korzystają.
Gdyby wójt popłynął na fali tej reklamy, mógłby naprawdę wyciągnąć od banku pieniądze. Gdyby prezydent pośmiał się z głupawych niemieckich dowcipów, czy choćby wzniósł się nad swoje fobie i naciski radyjnego środowiska i odznaczył Michnika, pewnie wszystkim by zaimponował.
Ale próżne oczekiwania - wart wójt Pcimia prezydenta.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2008-03-07 12:13
chciałem zauważyć, że michnik wielokrotnie już swoje ordery dostał. Teraz była kolej na tych ciągle zapominanych. Filmy SB pokazują, że protestowało wtedy mnóstwo ludzi, choć niektórym wydaje się, że był to tylko Michnik, cóż wolno im to mimo obecnej sytuacji wolny kraj
maa / 2008-03-08 12:17 / Tysiącznik na forum
O tych ciągle zapominanych?
Dlaczego? Może nieważnych? Może zapominanych, bo protestowali u cioci na obiadach po niedzielnej mszy?
Aramis 10 / 83.22.207.* / 2008-03-07 12:48
Widocznie każdy obchodzi swoje własne "marce" .
Ja doskonale pamiętam ,że centralnymi postaciami wydarzeń marcowych z 1968 roku byli Adam Michnik oraz Henryk Szlajfer .
Warto tu wspomnieć również Karola Modzelewskiego którego hasło "Niepodległość bez cenzury" skandowano na widowni Teatru Narodowego a także Blumsztajna ,Lityńskiego i Kuronia. Wszystkie te osoby zostały wówczas aresztowane.
Taki był "mój marzec" ale cóż , każdy widocznie ma inny.

W 1980/81 również protestowało mnóstwo ludzi ;niemal cały naród. Czy jednak wówczas każdy protestujący był aresztowany ? Czy każdy "korzystał" ze ścieżek zdrowia? Ci co tego nie doznali mają prawo czuć się zapomnianymi?
wezyzyr / 212.76.37.* / 2008-03-07 19:24
rozumiem, że aresztowano wówczas tylko ich 4.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2008-03-07 19:27
pamiętam, że Kuroń dostał za marzec Order Orła Białego, nie wiem czy Michnik też.
Czy to taka starszna rzecz, że tym razem za marzec dostali ordery nie ci z pierwszych stron gazet. Lepeij byłoby dać jakiś order tylko Kuroniowi pośmiertnie?
maa / 2008-03-08 12:21 / Tysiącznik na forum
Oczywiście teraz ordery z okazji Marca 68 powinni dostać ci, którzy się w tamtym roku urodzili. Warunek: powinni być 'prawdziwymi polakami' , czyli kochać Rydzyka i Kaczyńskich oraz słuchać Radio Ma Ryja.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-08 12:34 / NiePOsPOlity Intelekt
A po cóż ordery dla "człowieka złej woli, kłamcy, oszusta intelektualnego"? (Zbigniew Herbert) Takie cechy warto promować? One są już niemodne, podobnie jak patologie III RP.
Aramis 10 / 83.22.207.* / 2008-03-07 19:58
Tu nie chodzi o medale czy ordery. Tu chodzi o elementarne zasady. Pan zaś ,jak widzę , próbuje wszystko widzieć przez pryzmat wyróżnień. Cóż warta uroczystość jeśli brakuje na niej najistotniejszych postaci?

Kuroń został odznaczony Orderem Orła Białego , to fakt. Faktem jest również ,że "prawdziwi Polacy" jak to określił pan Maa próbowali mu ( pośmiertnie) ten order odebrać.

Ja ,Panie Wezyr , znam te sprawy " z życia" Pan zaś pewnie z opowieści.
Czy aresztowano czterech? Oczywiście ,że nie. Aresztowano znacznie więcej. Ja tylko wymieniam tych , którzy kierowali tą akcją ( a o tzw. wojnie ulotkowej Pan słyszał?). Ponadto pewnie Pan nie wie, że na mocy amnestii lipcowej aresztanci zostali zwolnieni. Nie dotyczyło to jednak zarówno Kuronia jak i Modzelewskiego którzy dalej siedzieli. To chyba najlepszy dowód na to kto wówczas "grał pierwsze skrzypce".
Jak znam życie zaraz Pan wymyśli coś odkrywczego aby tylko zminimalizować ( a najchętniej wyzerować) udział tych ludzi w marcowych wydarzeniach.
Słusznie . Odebrać odznaczenia , nie zapraszać na uroczystości , zapomnieć.
spadajłajzo! / 83.24.206.* / 2008-03-09 16:10
znasz te sprawy z życia, tak podejrzewałem - czuć smród lewactwa, tzw. kosmopolitycznego..
Aramis 10 / 83.22.207.* / 2008-03-07 21:34
W uzupełnieniu poprzedniej wypowiedzi informacja na którą przed chwilą trafiłem:
Artyści z Teatru Ósmego Dnia rezygnują z odznaczeń od prezydenta Lecha Kaczyńskiego otrzymanych w grudniu 2007 r. To gest solidarności z Adamem Michnikiem niezaproszonym na uroczystości rocznicowe Marca '68 do Pałacu Prezydenckiego - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Fakty TVN ujawniły natomiast, że jeden z zaproszonych na marcowe uroczystości - nie żyje od 15

Myślę ,że komentarz zbyteczny.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-08 12:31 / NiePOsPOlity Intelekt
ależ niezupełnie - widocznie ci Artyści ze Spalonego Teatru również poczuli, że im się te odznaczenia średnio należą.

A propos: Nagle okazuje się (oczywiście WSI24 jakoś o tym nie trąbi), że już raz ten "człowiek złej woli, kłamca, oszust intelektualny" - został zaproszony przez Prezydenta. I jako zarozumiały, nadęty bufon - zignorował to zaproszenie.

Powyższy cytat pochodzi z wypowiedzi swego czasu przyjaciela (!) Aarona Szechtera - tj. nieodżałowanego Zbigniewa Herberta (z którego Michnik pośmiertnie próbował zrobić wariata)

Myślę ,że teraz już komentarz zbyteczny...
maa / 2008-03-07 13:29 / Tysiącznik na forum
Marzec 1968 jest problemem dla 'prawdziwych polaków'. W tych wydarzeniach praktycznie nie uczestniczyli ich idole.
To był ferment wśród dobrych, często wybitnych i aktywnych politycznie studentów, a ci wtedy byli lewicowi. Przyczyna była prosta - prawicowi zwyczajnie się bali, lewicowi byli tolerowani. Początki dyskusji zresztą zawsze miały miejsce na mniej lub bardziej akceptowanych przez władze zebraniach. Do czasu. Sam zacząłem myśleć politycznie na zajęciach z nauk politycznych prowadzonych przez uczelnianego sekretarza POP PZPR. Nie był on komunistą, raczej oportunistą, zresztą nie do końca: po Radomiu wyleciał z hukiem z PZPR...

To zresztą wyjaśnia, dlaczego większość wybitnych opozycjonistów ma ZMP-owską lub ZMS-owską skazę na życiorysie. Oni wywodzą się ze środowisk początkowo przez komunistów kokietowanych.
Prawica została dosyć skutecznie spacyfikowana jeszcze za bat'ki Stalina. Sądzę, że jej odrodzenie zaczęło się dopiero w latach 80-tych i do końca się jeszcze nie dokonało.
Żeby nie było wątpliwości -ani PiS-u ani LPRu nie uważam za prawicę. To socjaliści narodowi, którym zawsze najbliżej było do PZPR. Można powiedzieć, że tym środowiskom przeszkadzał jedynie rusofilizm PZPR-u, choć LPR-owi chyba nie bardzo. Ukąszenie Dmowskiego?

Dlaczego o tym piszę? Bo rocznica Marca nie jest rocznicą bliską dla ludzi ze środowisk PiS i LPR. Im jest bliżej do tow. Moczara, do leninowskiej koncepcji państwa i prawa. Zwłaszcza prawa. Do Gomółki, nie do Michnika, Blumsztajna, Kołakowskiego.

Zachowanie "prezydenta' Kaczyńskiego jest więc racjonalne. On wcale się nie obraził na Michnika. Przyczyny niezaproszenia Michnika do Pałacu są głębsze, ideologiczne.
prawiezaratustra / 2008-03-09 15:34 / _

Marzec 1968 jest problemem dla 'prawdziwych polaków'.
W tych wydarzeniach praktycznie nie uczestniczyli ich
idole.

To w dużej części prawda. W tych wydarzeniach uczestniczyli Żydzi, oraz działacze innego pochodzenia, znający siłę żydowskiego pieniądza.
Teraz też takich nie brakuje i to w każdej gminie. Sprzątanie żydowskich nekropolii - to standard gdy ktoś nie ma inwencji by zawalczyć o granty. Póki co w Polsce rządzić będą Polacy. Nie mają tu łatwo i w każdym pokoleniu zasługują na ordery.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2008-03-07 19:22
Maa twoi idole uczestniczyli, to fajnie. To prawda oczywiście, ale ciągle popełniasz ten sam błąd. Opór przeciw komunie nie zaczął się w marcu 68, to była tylko nowa fala, inne metody, doszło nowe pokolenie, czy jakkolwiek to nazwiesz.
Moi idole zaczęli opór w 1920 roku, potem kontynuowali w 1939 17 września i poprzez rok 1962 kiedy to ZOMO rozbiło ostatni oddział partyzancki w Polsce ( a jednocześnie w Europie) dowodzony przez "Lalka" - Józefa Franczaka na lubeszczyźnie. Naprawdę nie muszę podniecać się tym, czy wystarczająco uwypuklono udział Michnika, Kuronia, Blumszteina. Przywykłem, że o prawdziwych bohaterach nie mówi się nic, często nawet nie wiadomo, gdzie są ich groby. Wiem też, że chciawszy zostać intelektualistą trzeba wykazać się oryginalnym myśleniem i zwyczajnie opluwać ludzi, którzy zrobili coś wcześniej, lepiej, śmielej itp. Bawcie się dzieci dalej.
maa / 2008-03-08 12:35 / Tysiącznik na forum
A twoi nie uczestniczyli. I jeszcze za moło czasu upłynęło byście mogli się pod to podpiąć.
Poza tym zapomniałeś jeszcze wśród swoich(?) idoli wymienić Kazimierza Wielkiego, Mieszka I, Zawiszę Czarnego, Kościuszkę... Jak mogłeś zapomnieć?

Nie mogę też oprzeć się wrażeniu, że PiS podpinając się pod AK zachowuje się jak gówno, które przykleiło się do okrętu i krzyczy "PŁYNĘ!!!". Do AK należeli różni ludzie. Także socjaliści (przedwojenni, więc w obecnym rozumieniu socjaldemokraci).

Do Marca 68 naprawdę nic nie macie. To akurat wiem, bo wtedy pierwszy raz zostałem spałowany.
Szkoda tylko, że wasz kurduplowaty nie tylko wzrostem prezydent zapomina jakie są jego obowiązki. Powinien być prezydentem Polaków, nie 'prawdziwych polaków', czyli pisowskiego polactwa.
dobrenaprawdędobre / 83.24.206.* / 2008-03-09 16:05
Maa-o, kumple cię spałowali? swego czasu. Pewnie aktyw partyjny nie rozpoznał utajnionych esbeków w tym całym zamieszaniu.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-08 13:09 / NiePOsPOlity Intelekt
widzisz towarzyszu Mao - Lech Kaczyński jest Prezydentem Polaków i dlatego właśnie nie może być twoim...
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-07 14:18 / NiePOsPOlity Intelekt
POpatrz, jak chcesz to jednak POtrafisz zminimalizować ilość e-bluzgów i całkiem racjonalnie opisać sytuację. Brawo! W nagrodę trochę o marcu '68, odrobinę też o Kołakowskim:

"Wszystko zaczęło się od śmierci Józefa Stalina, która – jak podało Radio Moskwa – nastąpiła 5 marca 1953 roku, a więc równo 55 lat temu. Wprawdzie Józef Stalin był „Słońcem Ludzkości” – tak przynajmniej utrzymywał wówczas i prof. Leszek Kołakowski i Bronisław Geremek i wiele innych autorytetów drobniejszego, że tak powiem, płazu – ale pozostawił po sobie kilkadziesiąt milionów trupów."

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=293
Aramis 10 / 83.22.207.* / 2008-03-07 14:16
Z tą racjonalnością trudno mi się zgodzić.
Nie da się oddzielić Michnika od Marca 68 tak samo jak nie da się oddzielić Wałęsy od Sierpnia 80. Choćby kto nie wiem jak się natężał to nie da rady ( taki to ciężar -chciałoby się dodać).
Takie "racjonalizacje" to nic innego jak próby pisania "nowej" historii.

Prawica faktycznie nie potrafiła się w Polsce ukształtować. Może zadecydował o tym brak zapotrzebowania? Polityków którym marzy się silny obóz konserwatywnej prawicy nie brakuje. Wystarczy tu wspomnieć choćby Rokitę, Ujazdowskiego czy Marcinkiewicza. Czas pokaże czy coś z tego sie wykluje.
Sabre / 2008-03-07 14:15 / Tysiącznik na forum
PiS zostało te 16% poparcia, to głównie spadkobiercy paktu stabilizacyjnego. Żeby przetrwać i utrzymać ten elektorat przy sobie, musi tak robić. Inną sprawą jest ideologia prezydenta, choć czasami też uważam że mu blisko do dawnego LPR.
Podobnie czynił Jarosław K. Ten jego sławny "Kongres intelektualistów" był dokładnie tym, z czego wszyscy się śmieli - próba nobilitacji jego elektoratu. Takie ich własne przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-07 12:55 / NiePOsPOlity Intelekt
http://prawica.net/node/2791
Sabre / 2008-03-07 12:24 / Tysiącznik na forum
Osobiście mam gdzieś Michnika i nie zamierzam go bronić. Jednak z tego co wiem, to trudno rozpatrywać wydarzenia marca 1968 bez Michnika.
Tu nie chodzi o niego. Prezydent, pomijając Michnika w tej uroczystości (nie wiem czy spowodowane było to jego własną niechęcią, czy też jego elektoratu), tym swoim działaniem, tak naprawdę, Michnika jeszcze wyeksponował:)
Ludzie, którzy kiedyś nic nie wiedzieli o marcu 68, teraz już doskonale wiedzą, że główna postacią był Michnik i że prezydent prowadzi proces odkłamywania historii, zapominając o jego najważniejszych uczestnikach.
Kto straci na takim postępowaniu? Michnik? Nie sądzę. Pewnie jest prezydentowi wdzięczny.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-07 12:32 / NiePOsPOlity Intelekt
Proces odkłamywania historii, główna postać marca '68, itp, itd. Chyba - jak lubi mawiać wasza propagandzistka Doda - j#$%@nę ze śmiechu!!!

http://prawica.net/node/2791
psf / 79.188.238.* / 2008-03-07 11:45
nikt nie pobije burmistrza z zadłużonego Żarowa , Chleboszczaka, ten to był super. Zapytaj się gop czy miasto mogło skorzystac ze środków unijnych będąc tak zadłużonym i bez kasy ?

To nie wszystkie osiagnięcia chleboszczaka, jeszcze w IV kadencji Sejmu z anitą błochowiak , TA OD KORYTARZY PIONOWYCH, ku uciesze towarzysza jaskierni, bronił autoamty hazardowe przed wprowadzeniem do nich kas fiskalnych. Do dorożek konnych owszem ale do automatów hazardowych NIELZIA !
to jest wasz bohater
Sabre / 2008-03-07 12:03 / Tysiącznik na forum
Rany ... człowieku! Czy wy wszyscy potrzebujecie tłumacza?
Jak, u diabła, skojarzyło ci się to z Błochowiak? Te postępowanie wójta Pcimia było ironicznie porównane do prezydenta, tylko że zostawione w domyśle.
Np. taki "PogromcaFilipinek" tego nie zauważył i złożył gratulacje red Płaskoniowi, mimo iż ten ośmieszył prezydenta:)
Jak widać, "niepospolity intelekt" jest cechą typową dla pisiorków.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-07 12:10 / NiePOsPOlity Intelekt
A teraz SBeku SaBre, jak za starych, dobrych lat - będziesz miał okazję się wykazać ;-)
Wytłumacz jak, u diabła, michnikowszczyzna skojarzyła ci się z pewną noblistką? (której literackiego zeszmacenia przez litość nie będę przywoływał ;-)))
konio_kp' / 83.29.3.* / 2008-03-07 11:37
Tak, zgadza się. Ja też dostrzegam podobieństwa. Tylko, że ja zauważam, że do wójta z Pcimia podobny jest Sabre. Jeden i drugi chce zabłysnąć. Jeden i drugi chce się pokazać. Jeden i drugi chce być zauważony.
Są też jednak różnice.
Wójt z Pcimia za jednym zamachem zyskał duży rozgłos.
Sabre każdego dnia wypisuje głupoty na portalu Money i …nic.
Nikt go nie bierze na poważnie.
W związku z tym za porównanie wójta z Pcimia i Sabre, przepraszam wójta.
Sabre / 2008-03-07 11:55 / Tysiącznik na forum
Ty samodzielnie nie zauważysz podobieństw, nawet jakby ci weszły na głowę - za bardzo przyzwyczaiłeś się do swojego pasterza (wypasa cię tam, gdzie chce).

Nie zrozumiałeś felietonu, nawet nie zrozumiałeś mojego komentarza (choć on nie jest tak wymagający).

Czy wy, wyznawcy, te żałosne próby obrażania innych traktujecie jako swoją misję? Pytam z ciekawości, bo większośc waszych komentarzy nie ma żadnego związku z artykułami/felietonami. Czym jest to podyktowane? W przypadku Łowcy już wiem - on wyzywając innych od esbeków i komuchów, chce poprawić własną samoocenę (przyznał że kapował). A ty? Czy tak ci nakazują twoje sektowo/religijne przekonania? A może nie rozumiejąc tego co czytasz, reagujesz agresją?
załóżgardęłajzo! / 83.24.208.* / 2008-03-07 20:05
a co ty taki ostatnio czuły na agresję?. Masz na nią wyłączność, patent?. Nie oberwałeś ostatnio w realu, to złoją ci trochę skórę werbalnie. Nic tak nie otrzeźwia patentowanego agresora, jak potężny cios w szczękę.
Aramis 10 / 83.22.182.* / 2008-03-07 12:30
Jeden się chociaż przyznał że kapował
Po forum przelatuje jak burza koleś ,który doskonale zna struktury byłej SB. Operuje numerami wydziałów ,opisem procedur itp. Wygląda jakby kiedyś siedział w tym aparacie a obecnie wszystkich od esbeków wyzywa.
Ja myślę że jest to jednak co innego. Ci ludzie pewnie piastowali jakieś funkcje w poprzednich układach politycznych ( za komuny oraz IV RP) albo przynajmniej mieli na takie funkcje nadzieje. Teraz koryto się urwało i pozostała frustracja. Do normalnej pracy się nie nadają bo kwalifikacje niewielkie ( z języków obcych jedynie wolski oraz niecoangielski). Szaleją więc po róznych forach wyładowując się na ludziach o odmiennych poglądach upatrując w nich wrogów ,którzy ( w ich mniemaniu ) odebrali im ciepłe posadki oraz myślą ,że w ten sposób zmienią bieg wydarzeń.
bankruciłączciesię! / 83.24.208.* / 2008-03-07 20:11
no i wyłazi ta natura esbecza, oj wyłazi. A spekuluje to, a zakłada, a brakuje mu informacji, to konfabuluje. A ma się to za lepszego, bo pałeczką szturmową wymachiwał, lub innych do tej ciężkiej pracy wysyłał. A skomli to, jak po betonowym, komuszym łbie oberwie. Chce się wtedy jednoczyć natychmiast z wrogami, a na dodatek ma sakramenckie przekonanie, że ma wływ na bieg zdarzeń. A ów wpływ szlag trafił wraz z oddanym, ostatnim bastionem, zwanym pieszczotliwie WSI.
Sabre / 2008-03-07 12:46 / Tysiącznik na forum
Biegu wydarzeń nie zmienią, ale może poprawią sobie samopoczucie.
Kiedyś widziałem jak panie i panowie mocno już posunięci w latach, wyzywali od esbeków dwudziestoparoletnich najwyżej dzieciaków:)
Obrzucanie obelgami, to ich takie swoiste "rozgrzeszenie", pewnie myślą że przez to będą ... lepsi?
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-07 12:58 / NiePOsPOlity Intelekt
Cóż, niektórzy młokosi jawią się jako mentalni SB-ecy (tylko dlatego nimi nie zostali, że nie zdążyli się załapać ;-)
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-07 12:35 / NiePOsPOlity Intelekt
Następnym razem, Komuszku - wybierz zgodnie ze swoim ulubionym kolorem - czyli "czerwoną tabletkę" ;-)))
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-07 11:20 / NiePOsPOlity Intelekt
tak, Kaczor powinien odznaczyć Michnika, a następnie aresztować i wsadzić do pier.dla. Wtedy byłoby Prawie i Sprawiedliwie ;-) (a i paragraf z tytułu uwłaszczenia na antypolskim szmatławcu pewnie by się jakiś znalazł)
Sabre / 2008-03-07 12:10 / Tysiącznik na forum
Czy jedyne co zrozumiałeś z mojego komentarza, to nazwisko Michnika? To już niemal kliniczne. Czy po masz na jego punkcie obsesję?
Uważaj, bo to jest jak z tą homofobią byłego posła Wierzejskiego - tak na nich słał gromy, że filmowano go później obściskującego się z półnagimi skinami.
Masz jakieś fantazje na punkcie Michnika?
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-07 12:26 / NiePOsPOlity Intelekt
Ależ nie, w zupełności wystarczą mi te - post factum, zatem mocno przereżyserowane - sceny szarpania Michnika w areszcie . Kręcone wprawną ręką operatora z Kiszczakwood. Normalnie ORGAZM ;-)))

"16 stycznia telewizja nadała program z panem Adamem Michnikiem, program ilustrowany migawką filmową ze sceną turbowania go przez służbę więzienną (...) To robi wrażenie. Ale kiedy się już ochłonie, nasuwają się pytania: skąd ten film? Czy był w więzieniach zwyczaj filmowania scen maltretowania więźniów? Czy były to praktyki rutynowe, czy wyjątkowe? Kiedy je stosowano i dlaczego? Sprawa o tyle istotna, że może moglibyśmy zobaczyć więcej takich filmów (...) Jeszcze jedno pytanie: dlaczego tamto kierownictwo MSW, tak skrupulatnie niszczące różne trefne dokumenty ze swej działalności — oszczędziło właśnie ten film ? Może na to pytanie mógłby udzielić odpowiedzi gość programu, gen. Kiszczak, który tak wzruszająco mówił o bohaterze programu?" (anonimowy antysemita M. W.)
wezyzyr / 212.76.37.* / 2008-03-07 12:18
ciekawi mnie to zdjęcie ze skinami. Wszyscy michnikowcy orzekli - dziwna scena o podtekscie homoseksualnym. Gdybyś interesował choć nieco czym kolwiek ze sportu to wiedziałbyś, że była to zwyczajna garda, taka pozycja walki w parterze. Zachęcam do odwiedzenia stron z brazylijskim ju jitsu będziesz tam miał wybryków o charakterze homoseksualnym do woli.
Sabre / 2008-03-07 12:32 / Tysiącznik na forum
Po prostu bomba! Kiedyś wszechpolacy zamawiali pięć piw. U Wierzejskiego też słyszałem tłumaczenia, że tańcząc pogo tak to nieraz wychodzi - tylko ta półnagość tancerzy trochę to tłumaczenie psuła.
Ale teraz słyszę, że Wierzejski razem z patriotyczną młodzieżą trenował brazylijskie ju-jitsu. To naprawdę najlepsze!
współczujący / 83.24.208.* / 2008-03-07 20:17
Męczy cię ten Wierzejski, oj męczy. No niestety do najmłodszych już nie należysz, więc samodzielnie jego zapatrywań seksualnych to ty już nie sprawdzisz, wabiąc cherlawym torsikiem, hałastra tajniacja też się gdzieś porozłaziła. Ciężki jest los prowadzącego i na dodatek samotnego, oj ciężki..
man13 / 2008-03-07 09:47 / Tysiącznik na forum
Jak ladnie komponuje sie ta wizja walki o dobro spolecznosci Pcimia z dzialaniami bracu Kaczynskich o dobro IV RP.
Brawo plaskoniu!!!
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-07 09:58 / NiePOsPOlity Intelekt
Cześć Komuszki!

Pojadę Komuszkiem Aramisem:
Co to jest BRAC Kaczyńskich? Może (nieco z angielska) chodziło o doskwierający BRAK Kaczyńskich? (który prędko nie nastąpi, ale już teraz warto się martwić na zapas ;-)
Aramis 10 / 83.22.182.* / 2008-03-07 11:01
Gęby sobie Aramisem nie wycierajcie, towarzyszu Łowco. Anim Wasz brat ani swat. Zresztą brzydzę się kłamstwem które uprawia wasz polityczny obóz o czym od rana przekonuje "wasz były" Marcinkiewicz.
Nie odwracajcie kota ogonem tow. Łowco. Macie wolskie maniery to po co się ich zapieracie? Mówicie gwarą Wolaków to mówcie dalej.
Angielskim nie szpanujcie bo to nie na Wasz łeb.
W j. angielskim istnieje zwrot bric-a-brac oznaczający starocie , drobiazgi itp.
Mam nadzieję że rano ponownie odsłuchaliście wierszyka o Leninie w wykonaniu Waszego wodza.
atfuprzezramię! / 83.24.208.* / 2008-03-07 20:21
o rany jesteś przy nadziei, a kto cię tak skutecznie zapłodnił itelektualnie, maa-o, czy SB-Sabre?. Co tu się na tym forum wyrabia, aż strach czytać!
maa / 2008-03-07 10:48 / Tysiącznik na forum
Trollu,
tzw. 'komuszki" na tym forum to ty i babina przekonana, że wyrokami się handluje, bo przegrała kiedyś jakiś proces.

Rozumiem, że chcesz ją wywołać, bo brak ci rezonansu intelektualnego.


Do innych:
Proponuję go ignorować. Zwłaszcza że felieton jest mało inspirujący, a ten AGH-owski(?) kibol na uwagę naprawdę nie zasługuje.
Aramis 10 / 83.22.182.* / 2008-03-07 11:04
Już po napisaniu mojego postu zauważyłem Pański wpis , Panie Maa.
Myślę że ma Pan rację. Nie ma co dyskutować z oszołomami.
latającykomuszku! / 83.24.208.* / 2008-03-07 20:25
zwijasz zatem żagle? Aż mi żal, taki betonowy stateczek osiądzie gdzieś na mieliźnie michnikowszczyzny. Niespełniony taki. No nic dziwnego, ze chcą opylić Agorę. Aktyw traci wiarę.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-07 11:15 / NiePOsPOlity Intelekt
...a tym bardziej z KIBOLAMI, nieprawdaż? ;-)

"Kto nie jest z nami, michnikoidami - ten jest z KIBOLAMI!" ;-)))
ŁowcaWykształciuchów / 2008-03-07 09:36 / NiePOsPOlity Intelekt
Brawo, Płaskoniu!!!

Wreszcie wybrałeś sobie zagadnienie, które jest odpowiednim wyzwaniem do twojego poziomu intelektualnego.

Gratuluję i Pozdrawiam!

PS: Tak trzymaj! (piszę jak najbardziej serio ;-)
.....!!!..... / 83.29.53.* / 2008-03-07 10:47
Dostał pewnie gość upomnienie i na kilka felietonów musi poluzować. Dyskusje piątkowe bardzo jednoznacznie pokazywały stanowisko internautów.

Najnowsze wpisy