Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaskoń: Łże elity apelują do wykształciuchów

Płaskoń: Łże elity apelują do wykształciuchów

Wyświetlaj:
acomitam / 83.25.206.* / 2007-05-21 09:43
Panie Płaskoń. Litości!!! Czy Pan jeszcze nie zauważył, że na tym forum gros to ludzie dorośli? Czy ten front Kwaśniewskiego i Olechowskiego to ma być niby to, czego nie da się zdsykredytować? Przecież same nazwiska go już dyskredytują: że wymienię - Kwaśniewski, Wałęsa, Olechowski, Olbrychski, Geremek, Kalisz, Olejniczak... To nie wystaczy? Wiarygodność tych ludzi jest przecież mniejsza niż starej cyganki wróżącej z kart na dworcu. Ja wiem, że Pan zaczadzony atmosferą salonu i michnikowszczyzny ma trudności w zauważeniu takiej oczywistej dla większości rzeczy, że odgrzewanie starych kotletów w postaci nowego folksfrontu opartego na niby "autorytetach" to przeżytek i raczej ośmieszanie się. Ale może jakimś nadludzkim wysiłkiem uda się Panu czasem wyjść poza oklepane schematy i nie wciskać p******, na które już nawet dzieci w przedszkolu reagują spazmami.
Briareos / 83.31.109.* / 2007-05-20 14:42
Interesuje mnie jedna rzecz: czemu niektórzy forumowicze wiecznie opluwaja autorów felietonów? Czy to jest wasza praca, czy jednynie naturalne i wrodzone chamstwo?
Do Łowcy: zawsze masz taka samą liczbę argumentów, czyli zero(czy ty wcześniej nie byłeś NoDucks?). Założę sie że jesteś jakimś aparatczykiem partii rządzącej - bo tylko ktoś taki może wiecznie pisać jedynie obelgi. Zatem może zaczniecie sie wymieniać rejonami działalności - mysle o was, propagandzistach PiS.
~kazek / 83.29.22.* / 2007-05-20 17:18
Człowieku, czy Ty znasz historię?
Czy Ty wiesz co się stało w Polsce po II wojnie światowej?
Czy Ty uważasz, że Wschodni Brat przyniósł nam wolność?
Czy Ty nie zdajesz sobie sprawy, że szybko znaleźli sługusów, którzy rządzili dla nich (Bieryt, Gomułka, Gierek, Jaruzelski i wielu innych), pisali dla nich (Szymborska, Miłosz), popierali ich całym sercem (Mazowiecki, Michnik, Geremek) - a potem stroili się i farbowali na tych co to z tamtymi nie mają nic wspólnego.
Czy zdajesz sobie sprawę, że tych sługusów nie brak i teraz, a należy do nich m.on. autor powyższego artykułu.
Czy trzeba Ci to tak elementarnie wykładać?
Nie wiem kim jesteś, nie wiem ile masz lat, ale wstyd....
towa / 82.160.195.* / 2007-05-20 09:32
Być może P.Wałęsa kierował się katolicką?nie mogę powiedzieć chrześcijańską/ zasadą wybaczania.Czym jednak kieruje się Kwaśniewski i to za ukraińskie pieniądze?Żałośni są ci panowie.
ŁowcaWykształciuchów / 2007-05-19 19:44 / NiePOsPOlity Intelekt
Drogi Płaskoniu!

Ja wiem, że jako choremu z nienawiści, ale i karnemu żołnierzowi Michnikowego Salonu weszło ci w krew cotygodniowe plucie nienawiścią.

Dobrze byłoby, żeby weszło ci w krew comiesięczne przecieranie monitora z jadu, aby nie puszczać takich kwiatków jak "zdyskawilifikować"

Buuuuchachacha!!!
wykształciuch / 83.11.124.* / 2007-05-20 14:11
Nie miałeś się już czego uczepić co ? Bo merytorycznie bez zarzutu, prawda?
acomitam / 83.25.204.* / 2007-05-21 13:59
Co jest merytorycznie bez zarzutu? Że nie tekst p. Płaskonia, to oczywiste, więc co?
.... / 213.158.197.* / 2007-05-21 13:46
nie, kwestie merytoryczne - bez komentarza...
/ / 83.31.41.* / 2007-05-19 12:52
Czy te oczy mogą kłamać? Chyba nie,...
mysia / 213.134.151.* / 2007-05-19 16:18
Podobieństw widzę wiele....
Michnik to Urban stanu wojennego
Maleszka to Piotrowski
Skalski to chyba Płatek
Morozowski i Sekielski to Kiszczak i Jaruzelski
Można tu pisać prawie bez końca....
Studentka ładna / 83.21.9.* / 2007-05-19 11:23
Elity w klubie Anonimowych Alkoholików.
Ile promili mógł mieć Goleń kiedy w Delirium Tremens wsiadłał do bagażnika samochodu i tylko ochrona siła wpakowała go do kabiny samochodu.
Studiuje medycyne. Czytam jak wyglada proces rozkładu alkoholu etylowego w organizmie i jakie są końcowe produkty przemian. Co z psychika i osobowością czyni wlewanie w siebie tysiecy flaszek wódki.
Osoby stale spozywajace alkohol w dużych ilosciach mogą nauczyc sie maskowania objawów upojenia - nawet przy 3-4 promilach są w stanie w miare prosto stać a nawet powiedziec pare prostych zdań, sic, sic , sic !
Problem zaczyna sie kiedy nieoczekiwanie zaczynają sie zachowywac jak kompletnie upojeni, na przykład chcą wsiadac do bagaznika samochodu, piją wode z kibelka, sikają w spodnie itd.
Moim zdaniem Goleń kiedy upojony kiwął sie czy tez awanturował z ochroną mógł mieć ponad 5%%.

Proponuje kandydature Tow Kwaśniewskiego na prezesa Swiatowej Federacji Anonimowych Alkoholików.
Miał juz być szefem ONZ, miał dostać stołek w NATO ale to były tylko kaczki dziennikarskie. Tak zwane głupie gadanie.
Ale za to ma naprawde realne szanse na prezesure AA.

Moze do histori Mgr przejdzie jako alkoholik który chciał ratowąc demokracje.
Delirium Tremens czyli Szał Opilczy przyjmuje rózne dziwne formy zachowania niekoniecznie kojarzące sie z szałem w dosłownym znaczeniu tego słowa.

Demokracja jest zagrożona w alkoholowych wizjach Magsistra.
Prokuratura powinna umożyc mu oszustwo Magisterskie motywujac to zmianani w centralnym ukladzie nerwowym w skutek spożywania ogromnej ilości wódki i i niemoznoscią rozpoznania czynu zabronionego wskutek degeneracji osobowwosci i psychiki.
zm55 / 82.160.255.* / 2007-05-20 08:33
Twoja wypowiedź wygląda tak, jakbyś właśnie przeczytała conajmniej pół litra 90% C2H5OH.
towarzysze / 83.24.235.* / 2007-05-20 10:08
a pijaczkowi najwyraźniej żal.
historyk / 87.207.182.* / 2007-05-19 09:57
ten tekst dowodzi upadku polskich elit, skrajnego braku ideowości i uczciwości w swoich pogladach. Stary funkcjonariusz PZPR Kwasniewski który w swoim czasie gromił rewizjonistyczną opozycje i wyrosły na gniewie i patriotyzmie robotników Wałęsa co do którego związki z aparatem represji są niejasne do dziś, który z wielkiego trybuna ludu stał się towarzyszem Kwaśniewskiego i coraz bardziej zbliza się do najbarcziej patriotycznego, polskiego kręgu ludzi Geremka, który pozwolił na likwidacje stoczni sponiewieranie wielu działaczy którzy żyją na marginesie za grosze zapomóg czy emerytur. To są symbole polskich elit. Nawet przez chwile nie myślą o ludzkiej biedzie i problemach starych i młodych, tych za 800 emerytury i tych bez perspektyw w kraju. Nikt wam już nie uwierzy czas odejść do lamusa historii i zająć się wnuczkami. Jesteście nie wiarygodni a wasze idee wyrzygaliście do rysztoka. Szanse ma lewica prawdziwa nie ta co wzieła udział w prywatyzacji majatku wypracowanego przez naród tej wartości dodatkowej o której tyle mówiliście i która przejeliście. Jak walczyliscie za murami więzień w obronie robotników a teraz w Agorze zbijacie kapitał. Jesteście niewiarygodni.
scorpion1 / 89.78.45.* / 2007-05-19 10:15
O jakich mówisz elitach? Prawdziwa elita Polska zginęła z rąk Niemców i Sowietów w czasie wojny. Ta co ją "zastąpiła" po wojnie to namiastka pozbawiona ideologii. A nieliczni którzy zachowali swoją niezależność światopoglądową świadomie zostali zmarginalizowani i zaszczuci. Z tą "prawdziwą lewicą" to bym uważał. Żadne rządy na świecie które nazywją się lewicowe lub nazywały nie stanowią siły postepowej. Zawsze wcześniej czy póżniej niosą ze sobą destrukcję.......Wynika to z prostej zasady.
jotemem / 83.19.25.* / 2007-05-21 15:45
Polską elitę zniszczyli żydzi /Beria,Berman i inni/ w czasie rozbioru Polski w IIwojnie światowej i po wojnie wprowadzając jedynie słuszną ich ideologię, by 40 mln naród tyrał na ich światowe życie i utrzymanie Izraela. Skończyło się i trzeba coś robić bo forsa się kończy a i do portfela mogą zajrzeć. Te wszystkie poczynania łżeelity to zwykłe, prymitywne judzenie i mącenie ludziom w głowach.
marek 19-53 / 83.24.2.* / 2007-05-19 01:48
Otóż, szanowny Panie, nie jest moim marzeniem "babranie się" w archiwach. To należało zrobić dawno temu. Jeżeli się nie udało - należy zrobić to teraz. Celem nie jest "babranie" lecz ujawnienie. Sprzątnięcie stajni Augiasza. Przy sprzątaniu powstaje nieco kurzu, jak się g. wywozi to nawet śmierdzi. Jeżeli teraz upchniemy to pod dywan, to i tak wylezie prze najbliższym trzepaniu.
Protestantów zna Pan doskonale. Wystarczy spojrzeć w lustro.
Można przyjąc, że to "ubabrańcy" - ubabrani po uszy w świństwach.

Nie zawsze należy się cieszyć gdy antagoniści wymieniają uściski. Z nagłej a niespodziewanej miłości Adolfa i Józefa nie wynikało nic, prócz 17. września.
Pogodzenie się konkurujących mafiozów skutkuje zwykle zwiększeniem haraczu dla sklepikarzy.

Nie chcę państwa, którego trzeba się bać. I dlatego koalicja wykształciuchów (Pan to powiedział), Geremka, Olechowskiego, Kalisza, Siwca, Wachowskiego, etc. mnie przeraża. Przecież gdyby stworzyli podwaliny prawdziwej demokracji były by nienaruszalne. Są równie wiarygodni jak banknot 3. dolarowy. A demokrację mamy taką, jaką przez 10 lat kreował Kwaśniewski. Z w/w właśnie.

P.S.
Pański stosunek do problemu obrazuje cytat z własnej wypowiedzi "Sam prezydent Kwaśniewski" - wyraz najwyższego zaufania i uwielbienia. Ex cathedra się facet wypowiada? . Panu się pomyliło, to nie Doctor Mirabilis lecz Doctor Jekyll. Może bezwiednie, ale tak wyszło.

P.S.

Od Wieków - i to się niestety nie zmieni- za sąsiadów mamy dwa potężne , megalomńskie państwa (może nie narody). I nasze interesy są często odrębne i często musimy pokazać "gest Kozakiewicza". W przeciwnym wypadku skazujemy się na bycie republiką lub landem.
zm55 / 82.160.255.* / 2007-05-20 08:59
Stajnię Augiasza Herkules uprzątnął nie babrając się w gnoju. Wszystko zabrała woda. I esbeckie archiwa tak też należy uprzątnąć, ponieważ ich wartość historyczna jest zerowa. (nie mylić z klasą zerową zabytków)
acomitam / 83.25.206.* / 2007-05-21 09:46
A skąd Pan wie, że jest zerowa? Miał Pan okazję się z nimi zapoznać, czy też tak Pan sądzi bo tak powiedzieli w Wyborczej?
zxc / 83.12.141.* / 2007-05-19 23:54
A jak Pan skomentuje casus prof. Władysława Mąciora?
Chodzi o tę informację (jest pan z W-wy i nie wie o tym, o czym wie większość krakowskich wykształciuchów. Ja nie wiedziałem o ty, że jest on eksertem "Zera"):
http://wiadomosci.onet.pl/1538562,11,item.html.

Domyślam się, że przejdzie Pan do porządku. Jak z sędzią Kryże, prok. Wassermanem, Lipińskim i Beger, wieśmaków Surmacza, Putry, itd. Z religią i wiarą się nie dyskutuje, nawet jeśli dotyczą bałwanów ( sensie biblijnym)- Kaczyńskich, prawda?

Kaczyńskim udało się jedno - podzielić Polaków to bardzo, że już chyba niewiele brakuje do tego, byśmy zaczęli do siębie strzelać. Tego nie było nawet w stanie wojennym. Twierdzę, że za to należy im sie polityczny stryczek - Trybunał Stanu.
acomitam / 83.25.206.* / 2007-05-21 09:49
Kaczyńskim udało się podzielić Polaków? Pewnie tak - na normalnych obywateli i postkomunistyczno -SB-cką swołocz. Szkoda tylko, że zabrało to 18 lat.
marek 19-53 / 83.24.5.* / 2007-05-20 08:47
Proszę nie przyjmować nieuprawnionych założeń - nie przechodzę do porządku nad świństwami.

Jednak dostrzegam różnicę między drobnym krętactwem Wojewody, który po piwie ( prywatnie, na rowerze) chciał zachować prowo jazdy a zalanym w sztok preziem owijającym się publicznie w polską flagę.
Również różnicę między aferą Beger i Rywina.

Mogę przyjąć założenie, że tak jak twórca czerwonego harcerstwa zmienił uczciwie front i działał na rzecz przemian zrobił to również Kryże.


Zapomniał Pan przywołać kolejną aferę - premier wpłaca swoją pensję na konto swojej matki - to niebotyczny szwindel finansowy.

I daj nam Boże, abyśmy w gazetach mogli czytać jedynie o aferach Surmacza i wieśmaków i nielegalnych operacjach finansowych premiera.
zxc / 83.12.141.* / 2007-05-20 23:32
Oczywiście, nie skomentował Pan.

Czyli : "jak Kalemu ukraść krowę..."
To się nazywa relatywizmem moralnym.

Rasowy z Pana wielbiciel Kaczyńskich - zwymiotować sie można.
Briareos / 83.6.2.* / 2007-05-20 16:10
Sędzia Kryże i profesor Mącior jako dwa Szawły? A to dobre.
A co do konta matki pana premiera, to nie jest żaden szwindel (wy myślicie tylko w tych kategoriach?), tylko przykład pewnego zacofania ... .
scorpion1 / 89.78.45.* / 2007-05-19 10:02
Jak wyszła sprawa z Eriką Steinbah wyksztaciuchy powidziały, że trzeba godzić najleprzych prawników do obrony Poski przed sądami przed roszczeniami Niemieckimi. Jeszcze trochę to zgodziliby się na zrobienie plebicytu przynależności tych ziem do Polski (powtórka z historii polskiej z okresu odzyskania niepodległości).
Niezależny / 217.153.253.* / 2007-05-18 22:04
Powoli rozśmieszają mnie opinie prawie wszystkich, komentarze i artykuły publicystów też mają swoją strunkę na której grają jak im się podoba, troszkę pod publiczkę, którą starają się wkurzyć do białości - zależnie od opcji i poglądów politycznych. Zarówno politycy - zależnie od poglądów jakimi się posługują, jak i ci pokrzywdzeni, nie pokrzywdzeni, nie zajmujący i zajmujący się polityką i stosunkami z niej wypływającymi, zadowoleni i wkurzeni z tego co się dzieje, chcieliby lub też nie, by grać teczkami, lustracjami, skopaniem innym - niewygodnym w danym czasie przeciwnikom - czterech liter (....). Osobiście jestem zdania, że najlepszym wyjściem dla skłóconego polityką narodu byłoby ujawnienie wszystkich teczek, wówczas lustracja sama najlepiej dała by sobie z tym wszystkim radę. Pieniactwo, zawziętość, nienawiść, szkodzenie tym winnym i tym niewinnym zrównało by się do poziomu tylko osób tych poszkodowanych i tych osobiście zainteresowanych. Większość ludzi ma już tego wszystkiego dosyć i nie obchodzą ich personalne rozgrywki partii, polityków i karierowiczów "za wszelką cenę".

Serdeczności!
DA-old / 195.225.71.* / 2007-05-18 21:57
.."Jeśli natomiast większość jest przeciwnego zdanie, bracia Kaczyńscy powinni już czuć się jak Lech Wałęsa po latach. "Przegrałem drugą kadencję z powodu własnej pychy i zarozumialstwa" "..

Lech Wałęsa oddał prezydenturę Kwachowi. ODDAŁ!!!!. Miał wygraną w ręku. Ale jego doradcy zrobili wszystko, aby Kwach przeją urząd. I to jest nie tylko moja opinia...
marian19-42 / 83.23.147.* / 2007-05-19 06:24
wygrana Kwaśniewskiego to był najszczęśliwszy dzień w życiu J.kaczyńskiego .To dzień w którym on i jego wyznawcy głosowali przeciw Wałęsie.Nic dodać,nic ująć.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-05-18 21:55
..."Może większość Polaków chce faktycznie państwa, którego trzeba się bać i którego domeną będzie niekończące się babranie w archiwach? "...

A może większość polaków czeka z niecierpliwością na traktowanie ich jak ludzi a nia jak bydło do wydojenia....
DA-old / 195.225.71.* / 2007-05-18 21:58
Wykształciuchy zapominają skąd przychodzą i dokąd zmierzają. Mamona is the BEST!
DA-old / 195.225.71.* / 2007-05-18 21:54
.." Nie można bowiem umieścić w jednej formacji Wajdę i Olbrychskiego z mecenasem Kaliszem czy prof. Geremka z Wojciechem Olejniczakiem.".. A dlaczego nie?????

Ja ich widzę w jednym garnku...Wszyscy oni tworzą fikcję...
.... / 83.143.40.* / 2007-05-18 22:05
olbrychski - ta chodząca szuja, która nazywa IPN polskim KGB? a powyrywać mu paznokcie to mu może rozum wróci...
scorpion1 / 89.78.45.* / 2007-05-18 20:54
Kolejne wypociny Płaskonia są cotygodniową kontynuacją ideologiczno-śwatopoglądowego prania mózgu rodem z PRLu lub nawet bolszewizmu. Jego teksty są najleoszym dowodem jak zakłamani mogą być lweacy........,niech pojmą to ku przestrodze wszyscy nieświadomi. Płaskoń zauważa "Może większość Polaków chce faktycznie państwa, którego trzeba się bać...". Sądząc po tym zdaniu chce byc rzecznikiem narodu domniemując co naród chce, równocześnie mówi "większość" przyjmując do wiadomości, że oznacza to demokratyczną wolę narodu. Nie przyjmuje tego za świadomy wybór społeczeństwa tylko przytaczając "spotkanie" łży elit próbuje wskazać ułomność obecnej demokracji. Czyli Płaskoń po raz kolejny stawia się ponad nią sugerując, że demokracja demokracją ale to On jest jej strażnikiem, Lewacy są wyznacznikiem właściwej "demokracji". Ani słowa, że naród ma dość Polski ubeckiej, gospodarki politycznej, oligarchicznej, antypolskiej III RP. Takie ruchy na rzecz obrony demokracji same sie ośmieszają, już nawet Tusk to pojął a Pan nie. Podobnie pona teksty będą się marginalizowały, ąż zginą z tego forum......na zawsze.
maa / 2007-05-18 21:30 / Tysiącznik na forum
A ja myślę, że take komentarze,pokazujące bezsilne rozwścieczenie tzw. "Prawdziwych Polaków" to balsam na serce p. Płaskonia.

Z dużą przyjemością patrzę, jak się ci szmalcownicy miotają pod felietonami Płaskonia.
scorpion1 / 89.78.45.* / 2007-05-18 23:22
Maa przecież to nie jest sprawa Płaskonia.......To że on pisze na portalu to wynika z zapotrzebowanie na tego typu.........felietony. Mogli przecież zatrudnić kogoś z waszej gazetki, ale chcieli to zrobic w sposób bardziej zakamuflowany. Wasz redaktożyna kojarzyłby się nazbyt oczywisto..... Póki co jego namolki przynoszą odwrotny skutek. Ciekawe kiedy do takiego wniosku dojdą decydenci portalu.......
MAREK1954 / 83.16.4.* / 2007-05-18 21:48
A ja myślę, że że takie komentarze, nie pokazują bezsilnego rozwścieczenia tzw. "Prawdziwych Polaków". Pokazują jak daleko od rzeczywistości jesteście obydwaj Panowie.
Proszę pomyśleć o wynikach wyborów, ilu ludzi głosowało na PO i PiS? Wyniki wskazują, że "naród ma dość Polski ubeckiej, gospodarki politycznej, oligarchicznej,
antypolskiej III RP"
Miłosz / 80.47.212.* / 2007-05-18 22:26
Człowieku skąd tę "ubeckość" w ustach narodu wytrzasnąłeś? Naród to ma dość bezrobocia, braku warunków do rozwijania inicjatyw działalności gospodarczej no i być może wstydu na arenie międzynarodowej. No ale tego ostatniego to nie jestem pewien bo być może większości się podoba jak to z zatwardzeniem pokazujemy jakim to Chrystusem narodów jesteśmy i z żadną Rosją itp. którzy nas skrytykują gadać nie będziemy.
MAREK1954 / 83.16.4.* / 2007-05-19 07:46
Miłosz:
O rozmowach z Rosją to sobie poczytaj wypowiedzi np. p. Merkel, p. Barroso. No i kto ma rację? Ty?
Wstyd na arenie międzynarodowej? Owszem wstyd za bezkarność tych którzy doprowadzili do tego bezrobocia.
Wstyd za to, że nie bronili polskich interesów na arenie międzynarodowej.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy