Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaskoń: Protesty wywołał Donald Tusk

Płaskoń: Protesty wywołał Donald Tusk

Money.pl / 2008-01-18 10:21
Komentarze do wiadomości: Płaskoń: Protesty wywołał Donald Tusk.
Wyświetlaj:
Marqus / 79.187.251.* / 2008-01-18 10:48

Wystarczyło kilkanaście tygodni, a świat zmienił się nie do poznania.

głównie dla tych których świat kreują media.
PiS to rzeczywiście nieudacznicy , ale nie porównywanie ich obecnie do PO to jakby też ocena PO, a podobno na oceny jeszcze za wcześnie. Poczekajmy - Tusk rzeczywiście rozbudził oczekiwania ,a wiadomo że od miłości do nienawiści - mały krok.
Sabre / 2008-01-18 10:22 / Tysiącznik na forum
"Rozpędzony" PiS już dawno minął środek i usadowił się daleko, bardzo daleko po lewej stronie. Nie tylko towarzysz Patyk (reanimowany pewnie ze zwykłego sentymentu), ale wspomniany właśnie sposób sprawowania władzy przez PiS o tym świadczy. Centralnie, wszystko centralnie - centralny sposób na walkę z korupcją poprzez stworzenie CBA. Konferencje prasowe, na których centrum partyjne chwali się sukcesami, przypominały czyn społeczny towarzysza Gierka, skwapliwie relacjonowany przez telewizję.
Rok 2011 był takim pisowskim planem czteroletnim. Po dotarciu do tej daty, Kaczyński z pewnością wyznaczyłby nowy termin i nowy plan - wszak walka z Układem i dziejowa misja nigdy się nie kończą.
Stella / 83.6.105.* / 2008-01-18 14:49
PiS usadowił się po lewej stronie już dwa lata temu, a teraz widać, że zapowiedzi powrotu do władzy już zaczyna wprowadzać w czyn, bo uaktywnił się na tej stronie cały pułk opluwaczy
kotylion / 79.188.238.* / 2008-01-18 13:01
Oj Sabre odsyłam cię do lektury jak to Italia w latach 90-tych walczyła z korupcją, weź coś poczytaj po co się ośmieszasz ?
Jaka choroba takie lekarstwo, wogóle libero-komuchy lekceważyły cały czas temat korupcji, wręcz wyśmiewali, a Polska lądowąła coraz niżej, niżej w rankingach aż dotarła do ostatniego miejsca w UE, a pozycja 65 na świecie to dla wielu patriotów policzek !
Ja wiem że dla tych co robią dzięki niej swoje geszefty, co Polskę okradają to sa doskonałe warunki na tłuczenie szmalu.
I dzisiaj mamy PZU sprzedane za kwotę mniejszą niż obecny jednoroczny zysk, Zelmera się oddaje w obce ręc e za 43 miliony a w kasie na koncie firmy czeka 73 miliony gotowizny, co tu zreszta wymieniać, znowu ci rycerze kapitalizmu powiedzą tak jak w przypadku Polkoloru, gdzi edopłaciliśmy jeszcze , powiedzą że tyle był wart i już !

Zaczyna się weekend, żegnam . Odpoczywaj Sabre abyś mógł znowuy wpędzać nas do Colloseum !
Sabre / 2008-01-18 15:06 / Tysiącznik na forum
Italia też walczyła z korupcją jak CBA? To znaczy wykrywała te przypadki korupcji, które sama zorganizowała?
Nie wydaje mi się:)
Geschefty? Gratuluję poziomu!
78488 / 81.190.76.* / 2008-01-19 19:54
OOOOOOOOO! To doktor G. odlaczyl od respiratora prowokatora agenta CBA? Co za poswiecenie (mysle o agencie) ale biedak nie przetrzymal.
maa / 2008-01-18 13:17 / Tysiącznik na forum

I dzisiaj mamy PZU sprzedane za kwotę mniejszą niż obecny
jednoroczny zysk,


A Rosja sprzedała Alaskę USA za 7 mln 200 tys, co dzisiaj jest...
I tak dalej, ...i bleble...., i blablabla....
Cóż można kotylionowi zaproponowac na weekend, jaką życzliwą radę mu dać?
Może auto-eutanazję, by środowiska nie zanieczyszczał swoimi durnymi e-bąkami?
lusterko / 80.55.154.* / 2008-01-18 16:14
maa !! Czyżbyś sugerował,aby sprzedać Polskę i tak dalej bla bla bla...???I tak już jesteśmy pracownikami obcego kapitału,a nie własnego.Bo swój oddaliśmy za złotówkę,albo za darmo.Daremnie szukać w galaktyce drugiej takiej nacji.
maa / 2008-01-18 16:30 / Tysiącznik na forum
ręce opadają...
Jesteś człowieku równie inteligentny jak 'kotylion".
Jak można porównywać wartość PZU w momencie sprzedaży z wartością obecną???

Poza tym, ja wolę pracowac "w obcym kapitale" jeśli jest dobrze zarządzany, niż w państwowym polskim zarządanym przez idiotów -nominatów PiS, czy SLD, a zwłaszcza PiS. Polsce to też wyszłoby na dobrze.
Nie liczę, byś był zdolny zrozumieć sens tego, co napisałem.
ursty / 81.190.76.* / 2008-01-19 20:02
Ja zrozumialem to tak: TWOJE MIEJSCE JEST W LONDYNIE, i obcy kapital, i nic Polskiego, i nie ma zwolennikow PiS (tylko kochanego Tusia), i mozna sobie porownywac wartosci firm bo stabilny funt itd. Wiec kupuj bilet i fruuu, bo marnujesz sie dziewczyno w tej faszystowsko pisowskiej Polsce.
takiskomplikowanyjest! / 83.24.252.* / 2008-01-20 11:53
uważaj, bo może własnie tego najbardziej pożąda!
KAP / 2008-01-18 16:19 / Tysiącznik na forum
ciekawe kto by socjalistyczne moloch btral za rozsadna kase? nie zauwazyles ze minelo jakies 10 lat i ze przedsiabiorstwa zwlaszcza po wejsci do EU i doinwestowaniu oraz po wzroscie sily nabywczej obywateli nabraly na wartosci. Ciekawe czy ktos kto sprzedal 10arów 17 lat temu powinien byc wychlostany przez rodzine bo teraz byloby warte 10 razy tyle? P......sz straszliwie populisto.
obserwator / 2008-01-19 20:39 / Tysiącznik na forum
Dorzucę piaseczku w tryby twojego myślenia > kłania sie inflacja, niby jej nie ma ale jest i to duza ukryta inflacja , takze psucie pieniądza, pozornie wszystko jest OK ale to pozory, zadłużenie państwa jest potworne i rośnie jak kula sniezna, rosnie również zadłuzenie obywateli. Gielda pokazala naiwnym że sa owcami do strzyżenia, niektórzy nazywaja to rzezia. Zatem przemieszczając sie w czasie zobaczymy ,że jednak dzisiaj jesteśmy biedniejsi niz przedtem a ceny rosna jak kula śniezna. Nastepne pokolenia będą splacały zycie na kredyt dzisiejszego pokolenia konsumentow żyjąch z handlu , ale jak dlugo tak da się zyc.
kolec61 / 2008-01-18 20:07
obywatelu sylikon Palikota z mózgu ci się wylewa !
lusterko / 80.55.154.* / 2008-01-18 18:17
Powiedz to Czechom,którzy też byli w komunizmie.I np.kopalnie mają państwowe i jeszcze chcą od nas kupować..Im się opłaca a nam nie.Oni sprzedawali najgorsze przedsiębiorstwa za rozsądną cenę,my najlepsze za złotówkę.Dlatego oni mają autostrady,a my nie.Czesi mają swoje markowe firmy,my nie Dlatego oni mają na płace dla emerytów lekarzy ,nauczycieli,my nie.Ale co mi tam.Jak politykę długofalową i rachunek ciągniony nazywasz populizmem,to szkoda mojego czasu.
Krzychulex / 79.186.159.* / 2008-01-18 10:21
że Tusk rozbujał oczekiwania i apetyty społeczeństwa. Teraz będzie musiał się z tym zmierzyć.
Kaczyński w kampanii 2007 nie obiecywał wszystkim wszystkiego wiedział że koniunktura gospodarcza będzie coraz słabsza, postawił na walkę z korupcją. Tusk poszedł na całego i za wszelką chciał zdobyć władzę.
Kupowanie wyroków 1 / 83.21.74.* / 2008-01-18 12:58
Chyba po cwiaklaizacji polski uratuje nas tylko kolejny rozbiór.
Pajchiwo / 2008-01-18 11:58 / Tysiącznik na forum
Kaczyńscy i PiS bardzo dużo "gruszek na wierzbie" naobiecywali w poprzednich wyborach - które wygrali.
W ostatnich podobnie naobiecywało PO - i też wygrało.
Wcześniej niesamowite rzeczy obiecywały dzisiejsze pozostałości komunistycznych ugrupowań i baardzo długo (tyle ile tylko się dało) utrzymywali sie przy władzy.

W tak zwanym "międzyczasie" wszystkie partie przegrane robiły i robią dużo (rzadko merytorycznie wartościowego) szumu, polegającego głównie na totalnie niekonstruktywnej krytyce partii rządzącej.

Przyznam szczerze, że coraz mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że Polacy po prostu kochają populistów i wszelkiego rodzaju partyjniactwo - jakby niczego się po czasach PRL-u nie nauczyli.

Co więcej, myślę, że taką sytuację wprowadził właśnie fakt głosowania przez naszych parlamentarzystów "partiami" a nie "przekonaniami".
Co przecież właściwie nijak sie ma do zasad demokracji prawda?

W hasełko "partia to my", czy identyfikację polskości z jakimkolwiek ugrupowaniem politycznym - wybaczcie- ale nie wierzę (i to w wydaniu jakiejkolwiek partii).
Za dobrze pamiętam takie bełkotanie z czasów PRL.

Również zasady ekonomii instytucjonalnej w zakresie konstruowania programów politycznych i wygrywania wyborów za mocno mi pasują do przebiegu tychże, żeby moje przemyślenia nie były cynicznie zabarwione.

Powyższe przemyślenia oczywiście IMO.
rotor / 213.17.223.* / 2008-01-18 18:52
Najbardziej martwi mnie to, że dziennikarze są zaangażowanie po jednej stronie politycznej i to przysłania im stan faktyczny, Dziennikarz powinien przejawiać minimum obiektywizmu a nie ciągle przedstawiać swoje stanowisko polityczne, czy żby należeli do jakiejś partji
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy