Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaskoń: Święta coraz bardziej się cofają

Płaskoń: Święta coraz bardziej się cofają

Wyświetlaj:
waz (usa) / 190.49.49.* / 2009-12-05 00:49
Polska i tak jest daleko w tyle. Zreszta zawsze byla od przodujacej Ameryki.

W Nowym Jorku swieta sie juz zaczely z poczatkiem listopada!

Pozdrawia
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-12-04 21:38
Ledwo człowiek po Sylwestrze wytrzeźwieje a już Wigilia!
Jesteśmy świadkami świadomego odzielania, Świat Bożego Narodzenia od handlowej hucpy i bynajmniej wspomniana Joanna Krupa nie stanowi w owej hucpie akcentu religijnego.
JX / 91.193.160.* / 2009-12-04 21:33
Nareszcie mogę zgodzić się z autorem, który napisał:
"Żyjemy w czasach totalnej manipulacji". To fakt.
Do zestawu faktów podanych w artykule, dodałbym stwierdzenie pana Cz. Kiszczaka, które padło podczas rozmowy zamieszczonej w Gazecie Prawnej nr 227, pt.: "Ludzie pytają mnie, kiedy w Polsce będzie porządek":

"Wybory dzięki mnie odbyły sie bez cudów nad urną.Oddaliśmy władzę w pokojowy sposób".

Ciekawe, czy znajdzie się ktoś, kto po 1989 roku mógłby to samo powiedzieć o kolejnych wyborach? Tusk zdaje się, też coś wspominał o cudach, ale nie wiem, czy o wybory chodziło...
FD / 85.222.77.* / 2009-12-04 20:45
"Hadko" czytać , że pisze się o Świętach w dniu Świętej Barbary z Nikomedii , i nikt na "Money" ani słowa nie napisał o Barbórce - Święcie Górników . A polskie górnictwo jeszcze długie lata pozostanie podstawowym surowcem dla energetyki. Całe szczęście , że Premier wziął udział w dzisiejszych uroczystościach - Prezydent rozchorował się powtórnie . Już w elementarzach szkolnych uczono , że najcięższa i najniebezpieczniejsza w czasach pokoju jest praca górnika i elementarze miały rację . Popatrzmy na ofiary :
w dwóch obszarach pracy Polaków zginęło w tym tysiącleciu :
w działaniach polskich sił zbrojnych w Iraku i Afganistanie zginęło
37 żołnierzy .
W Iraku od 2003 r - 24 żołnierzy
W Afganistanie od 2001 r - 13 żołnierzy

W pracy pod ziemią zginęło w tych latach 59 górników
luty 2002 r Jastrzębie Zdrój - 10 górników
listop 2006r Halemba - 23 górników
czerw 2008 r Borynia - 6 górników
wrzes 2009 r Wujek - 20 górników
ŻYCZYMY GÓRNIKOM BEZPIECZNEJ PRACY .
cy tat / 80.239.242.* / 2009-12-04 21:46
"Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, do tej pory na terenie Polski wskutek zakażenia wirusem A/H1N1, zmarło 38 osób "

Pierwszy zgon z powodu świńskiej grypy miał miejsce 13 listopada,a pierwsze przypadek na początku maja.

W ciągu pół roku od pierwszego zachorowania zmarło więcej ludzi niż zgineło w Iraku i Afganistanie w ciągu 8 lat.W ciągu około 20 dni od pierwszego zgonu zmarło 38 osób i taki Płaskoń jeszcze jakiś tydzień temu kpił z epidemii,podawał fałszywe informacje,wyśmiewał zaniepokojonych,i sugerował że domagający się szczepień i mówiący o epidemii są niespełna rozumu ewentualnie pisiorami działającymi z pobudek politycznych, I nikt z redagujących money nie uznał tych felionów za niestosowne,więc nie ma się coo dziwic że Płaskoń napisał o uśmięchniętych mikołajach made in china a nie o górnikach, ale na szczęście net ma tę zaletę,że można swe oburzenie wyrazic.
cy tat / 80.239.242.* / 2009-12-04 17:16
"Lawinowo rośnie liczba chorych na grypę

"Zachorowalność na grypę w Polsce jest bardzo duża i cały czas rośnie - wynika z danych Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), przedstawionych podczas seminaryjnego posiedzenia senackiej komisji zdrowia.
Jak podkreślał Piotr Kramarz z ECDC (European Centre for Disease Prevention and Control), większość osób, które umierają na grypę, choruje także na choroby przewlekłe, ale 30 proc. to ludzie zdrowi, nie obciążeni żadnymi poważnymi schorzeniami.

Krajowy konsultant ds. epidemiologii prof. Andrzej Zieliński ocenił, że tak dużej liczby niewydolności oddechowych nie było w ostatnim dwudziestoleciu. Jak mówił, 10 proc. chorych na grypę trafia do Oddziałów Intensywnej Opieki Medycznej. Według Zielińskiego, to poważna pandemia, ale nie jest ona na pewno tak groźna, jak np. hiszpanka.

- Chodzi o to, żeby epidemia wolno narastała. Jeżeli wolno narasta służby medyczne dadzą sobie radę. Ważne są działania zapobiegawcze - dodał krajowy konsultant ds. epidemiologii.

Prof. Zieliński przypomniał, że w listopadzie wystąpił ogromny wzrost zachorowań. O tym, że w większości jest to grypa wywołana A/H1N1 - według profesora - świadczy fakt, że największa zapadalność występuje w grupie dzieci do 14. roku życia, przy grypie sezonowej największa zapadalność odnotowywana jest wśród osób po 65. roku życia."
cy tat / 80.239.242.* / 2009-12-04 17:30
"Uśmiechnięte bałwany Made ich China"

Nie wiem dlaczego,ale skojarzło mi się to z premierem rządem i POsłami , parskkąłem śmiechem i POspieszyłem POdzielic się radościa z POtencjalnymi czytelnikami
Smutny / 195.235.15.* / 2009-12-04 12:13
"Modelka - jak głosi napis na plakacie - broni tak zdecydowaną postawą praw zwierzą"

tak - broni bobra
k36 / 95.41.4.* / 2009-12-04 11:14
a zaraz po Wszystkich Świętych w marketach pojawiają się choinki i bombki, a w telewizji jeżdżą czerwone tiry coca-coli z przyśpiewką'poczuj magię tych Świąt'
MN4 / 217.96.42.* / 2009-12-04 08:04
Halloween to prawdziwa wigilia Bożego Narodzenia u ludzi lepszych. Tak jak Walentynki przygotowują Wielkanoc u ludzi lepszych. Posty w międzyczasie zniknęły, bo ludzie lepsi byliby nimi skrępowani. Posty krępują kreatywność w biznesie i niszczą gospodarkę. Wyobrażacie sobie reklamę postu?
Czy Kościół nie zlikwidował postów oficjalnie, pozostawiając je tylko tradycji?
raf73 / 89.171.138.* / 2009-12-04 09:41
Rzeczywiście, post klienta do niczego biznesowi nie jest potrzebny. Przydać się natomiast może post, czy może raczej pokrewne jemu cechy, u pracownika. Reklama postu? Może taka: post = Twoje większe szanse na rynku pracy.

Kościół oficjalnie zlikwidował post adwentowy, czyli o tej porze roku, natomiast bez zmian został post przed Wielkanocą, a wzmocniony został post w każdy piątek.

Na tym kończę mój przydługi post i wracam do obowiązków.
MN4 / 217.96.42.* / 2009-12-04 12:02
W piątek postu również nie ma. Post prze Wielkanocą trwa jeden dzień.

Najnowsze wpisy