Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Platforma obrażona, PiS ma już skład rządu mniejszościowego

Platforma obrażona, PiS ma już skład rządu mniejszościowego

Wiadomości Money.pl / 2005-10-27 08:53
Wyświetlaj:
prezesso / 80.55.140.* / 2005-10-28 00:08
Tusk się obrazil i będzie płakał :D

Mamo, Lesiu niechce się zemną bawić w tworzenie nowego rzadu :( buahaha
djprezes / 80.55.140.* / 2005-10-28 00:07
Tusk nie nadaje sie na prezydenta, moze i ma reprezentacyjna twarz, ale co z tego jak jest złodziejem?

Myśle że stało się bardzo dobrze, pierwszy raz od niepamietnych czasów uwarzam ze może się coś zmienić w tym skorumpowanym państwie.

Trzymać tak dalej! Andrzej i Lesiu zrobią wspaniałą koalicje.
sks29 / 217.50.112.* / 2005-10-27 19:20
Straszny ten PiS , niech zaluja wyborcy , ktorzy oddali glosy PiSowi i rodacy , ktorzy zostali w domach w dniu wyb.- moglo byc inaczej !!.
Obiecywano nam IV RP , miala byc bardziej uczciwa ,a co robi PiS ? I to z Leprem , wierzyc sie nie chce .
Zdebal / 81.219.229.* / 2005-10-27 11:53
D.Tusk jak był w Uni Wolności ( a może Uni Demokratycznej, już się pogubiłem z tymi nazwami) kandydował na przewodniczącego. Przegrał z Frasyniukiem. Obraził się i wspólnie z M.P. i A. O. założył PO. Teraz przegrał wybory prezydenckie. Sprawia wrażenie obrażonego, więc pewnie założy sobie nowe państwo i zmieni obywateli.

PO zabrało już niestety zabawki. W tej sytuacji PiS'owi pozostaje tylko rzad mniejszościowy.

Ps. Dobrze, że taki mięczak jak Tusk nie został Prezydentem
Aga / 83.26.177.* / 2005-10-27 23:41
Jaki mięczak???!!! Gosciu ty wiesz co mówisz???
Puknij się w głowę.PIS zagarnia na oczach rodaków całą władzę nie licząc się z wcześniejszymi swoimi słowami a ty mówisz że Tusk sprawia wrażenie obrażonego?Tusk jest wściekły, nie dziwię się. wiem, że to on powinien być prezydentem!!Ale mamy to co te dewotki zrobiły słuchając księżulków i ludzie z podstawowym wykształceniem co to nie orientując się w programach partii zatańczyli przy urnach tak jak im zagrano
luki / 80.48.245.* / 2005-10-27 12:59
To co się dzieję teraz z naszym rządem jest winą Naszą czyli obywateli że wybraliśmy takich nieodpowiednich ludzi.... PO przynajmniej jest szczere i pokazuje się na forum a nie spiskuje za plecami mediów jak PiS i spółka..
Dobił mnie fakt że PiS wszedł w układy z radiem maryja leperem i griertychem...... Ludzie czy Wy tego nie widzicie że jesteśmy pożarci przez ludzi nie godnych takich stanowisk
MAREK / 193.41.231.* / 2005-10-27 12:21
DO PIS-U :POWODZENIA NA NOWEJ DRODZE Z LEPPEREM.
TO SIE TAK SKOŃCZY JAK Z MILLEREM.
TUSK JEST OK
Maca_13 / 62.89.67.* / 2005-10-27 12:27
TUSK jak najbardziej zachowuje się OK, choć w opinii wielu ludzi straci :-(
A tak przy okazji... Lepper jakoś złagodniał, zgrzeczniał i... po cichu się śmieje, bo kolejne wybory wkrótce, a wtedy czeka go (niestety) wygrana ! Tak to się skończy...
olo / 80.50.39.* / 2005-10-27 13:06
Ten kto jest uczciwy niestety zawsze traci w tej p************ Polsce Itiotów.
Jacek / 83.22.195.* / 2005-10-27 20:52
MASZ CAŁKOWITĄ RACJĘ. ZGADZAM SIĘ W 100%.
endrju / 217.17.46.* / 2005-10-27 12:17
Jedno jest pewne-Tusk jest skonczony (jest takie slynne powiedzenia Millera o konczeniu..), a problem PO polega na wewnetrznym konflikcie po utracie szans na wladze po przegranych wyborach.
ps. do dalszego komentarza: na PO nie glosowali sami inteligenci i przedsiebiorcy.Bylo ich rownierz sporo wsrod elektoratu PIS. Polecam uwazna analiza wynikow.
Co do przyszlosci: bedzie dobrze.
grzegorz / 213.155.178.* / 2005-10-28 04:44
Wyobraź sobie kretynie, że tworzymy spółkę.
Razem bierzemy kredyt i razem musimy go spłacać, ale o wydatkach ja sam będę decydował.
Odpowiada Ci takie rozwiązanie?
Maca_13 / 62.89.67.* / 2005-10-27 12:21
Będzie dobrze ? Z Ziobrem i Kamińskiem w tle ? Z marionetkowym premierem ? Ze "sprzedawaniem" każdej ustawy budżetowej Lepperowi i Giertychowi ? Sorry, też jestem urodzonym optymistą, ale tym razem śmiem w to wątpić !
babcia / 212.76.37.* / 2005-10-27 11:41
Dobry dowódca to taki, który myśli i planuje.
Jest konsekwentnym strategiem.
Obrażony Tusk mógł wszak myśleć przed, a nie płakać po.
Jest to lekcja poglądowa, że przeciwnika należy szanować, bo może zaskoczyć i wygrać.
Jeżeli nie potrafi sie przełknąć porażki i zachować twarzy dzieją się takie rzeczy jak teraz obserwujemy.
Negocjacje też mają swoje granice. Czasem można z nich wyjść z niczym. Wtedy poziom frustracji rośnie.

Zastanawia mnie co zrobiłoby PO gdyby wygrało wybory, a PiS "grymasił" w spawie stanowisk. Oddałoby władzę przypadkowi?
michu / 217.50.112.* / 2005-10-27 19:24
Dobry przywodca to taki , ktory nie tylko mysli i planuje ale tez taki , ktory jest uczciwy i lojalny w stosunku do koalicjanta .
lianax / 83.16.202.* / 2005-10-27 09:40
Można umrzeć ze śmiechu patrząc na spektakl pogrążania się PO. Nie jest przecież ważne kto ma rację, ważne jest to kto się lepiej sprzeda w mediach. W końcu Goebbels kłamał jak najęty,a i tak był gwiazdą medialną. Jak słucham wynurzeń ludzi z PO to myślę sobie, że niczego się nie nauczyli i niczego nie zrozumieli. To jest walka o władzę, a to jest wojna totalna gdzie cel uświęca środki. Jak Marcinkiewicz, czy Kaczyński wypowiada się o fiasku koalicji, to przekaz jest jasny winni są ONI, prawda tu nie ma nic do rzeczy. Jak Tusk albo Rokita wypowiada się o tym samym to ich wypowiedzi są jak jakieś wielopiętrowe konstrukcje dobre w wystąpieniach na sali sądowej, a nie telewizji przed ludźmi, których 80% jest analfabetami funkcjonalnymi i nie rozumieją z tego, co oni mówią nic,a nic. Póki co PO jest na najlepszej drodze do śmierci politycznej w stylu UW, które też może czasami miało rację ale w grze o władzę nie o to przecież chodzi. CHODZI O WŁADZĘ !!! Jak PO nie potrafi tego robić to niech zatrudni Kurskiego, w końcu facet jest chwilowo bezrobotny.
Maca_13 / 62.89.67.* / 2005-10-27 12:12
Walka walką, ale są granice rozsądku i populizmu !
Jako człowiek z zasadami uważam, że PO dobrze robi, bo Kaczyńscy zaczynają się szarogęsić (albo szarokaczyć) od pierwszego dnia. Jako osoba prowadząca biznes, boję się skutków rzadzenia przez PiS, bo ich niektóre pomysły są chore ! Jako osoba orientująca się nieco w polityce, mam wrażenie, że skończy sie to wszysto albo "zeszmaceniem się" PiS-u i układaniem się z Lepperem i Giertychem przed każdą ustawą budżetową, albo... wyborami za maksimum 2 lata i wygraną Samoobrony. Bo "ciemnota" pójdzie i zagłosuje na Leppera, a rozczarowani ldzisiaj udzie wykształceni nie pójdą do wyborów ! Osobiście winą za to obarczam bardzo populistyczny ostatnio PiS !
Szkoda tego wszystkiego... bo traci POLSKA !
olo / 80.50.39.* / 2005-10-27 10:01
No tak na PO głosowała inteligencja a na PIS analfabeci i tęskniący za epoką socjalizmu - i tych niestety jest wiekszość w Polsce. To naprawdę smutne.
Monika / 212.160.159.* / 2005-10-27 09:54
Człowieku. O czym my mówimy?? To nasz kraj i powinna być w nim równowaga a nie monopol 1 włądzy bardzo radykalnej!! PO słusznie się postawiła. Bardzo dobrze, że nie weszła pod pantofel PiS, czego oni oczekiwali a tak teraz przynajmniej będzie ktoś w opozycji kto jest normalny i walczy o nasze dobro!! Wszyscy zachwyceni postawą PiS-u to po prostu ludzie krótkowzroczni. A koalicja Leper-Kaczyński i Giertych to PORAŻKA DLA POLSKI a do tego dąży tak opiewana przez przedmówcę PiS. Porażka to włąśnie takie zachwyty!!
bubu / 83.16.8.* / 2005-10-27 10:21
Słusznie się postawiła powiadasz? W ten sposób tylko utrwaliła ten monopol. Trzeba bylo brać stanowisko marszałka i wejść do koalicji choćby po to by mieć realny wpływ na to co się dzieje w kraju. Przypominam iż marszałek ma lepsza kontrole nad pracami legislacyjnymi niż prezydent. PO wybrało bardzo ryzykowny wariant i moim zdaniem nierealny. Liczą na to że Samoobrona zostanie uwikłana w sprawowanie władzy co wybije im jeden z glownych argumentów - inni już byli dajcie nam szansę. To oznacza że jeżeli rządowi PiS się nie powiedzie (a na pewno bedzie to gorszy i mniej sprawny rząd od koalicyjnego z PO) to droga do władzy dla Samoobrony będzie otwarta (wynik 40% nie bedzie wcale zaskakujący). A PO czeka marginalizacja i dryfowanie w kierunku SLD co będzie przysłowiowym gwoździem do trumny tak jak w przypadku PD. Nawet jeżeli wariant na ktory stawia PO "wypali" i PO wygra następne to powstanie problem z kim ma tworzyć koalicję - przecież nie z PiSem który będzie musiała ostro zwalczać przez obecną kadencję. Zostanie więc SLD ale taka koalicja może być niemożliwa z tych samych przyczyn dla ktorych PiS nie może wspolpracować otwarcie z Samoobroną - elektorat PO tego nie zaakceptuje a dla polityka najbardziej liczy się poparcie i sondaże
lianax / 83.16.202.* / 2005-10-27 10:18
Niestety replika Pani Moniki potwiedza moją tezę o wysokim odsetku analfabetów funkcjonalnych w naszym społeczeństwie. Pani replika jest nie na temat ponieważ przedmiotem mojego komentarza nie jest ocena postaw politycznych poszczególnych partii czy też ich programów, które nawiasem mówiąc są wierutnym kłamstwem niezależnie od opcji. Przedmiotem mojego komentrza jest refleksja na temat technologii zdobywania władzy przez obie partie i małej skuteczności PO. I to tyle. Co do tego co jest obektywnie dobre dla Polski to po pierwsze myślę, że odpowiedź na to pytanie w kategoriach obiektywnych po prostu nie istnieje bo każdy w końcu ma jakieś poglądy. Po drugie jestem dziwnie spokojny, że panowie gladiatorzy z PiS i PO mają w gruncie rzeczy gdzieś co jest dobre dla obywateli, tak jak my w codziennym życiu kierujemy się przede wszystkim własnym interesem. Wniosek z tego jest taki, że nadmierna identyfikacja z tym co mówią politycy może się skończyć kacem. Ich interesy to ich interesy, a nasze interesy to nasze interesy i tylko w nielicznych chwilach są one spójne. Nie wiem kiedy wreszcie ludzie zrozumieją, że władzę wybiera się nie według zasady żeby to byli fajni ludzie, czy żeby mieli poglądy, które nam się podobają. Władzę wybiera według zasady skuteczności, a tej prawdę powiedziawszy obu będącym obecnie w centrum uwagi ugrupowaniom po prostu brakuje. Nie mamy ich kochać, mamy ich brutalnie rozliczać nie patrząc na to czy są katolikami, masonami czy cyklistami. Ponieważ rozliczamy ich słabo długo jeszcze będziemy patrzeć na żenujące spektakle i gładko łykać brednie o IV, v, a może nawet i X RP. Trochę dystansu droga Pani.
Klops / 80.50.65.* / 2005-10-27 10:25
Przyłączę się do dyskusji ponieważ również uważam, że to co się dzieje to jest to porażka dla Polski, dlatego też proponuję by uniknąć takich sytuacji w przyszłości nakłonić obecny parlament do zmiany ordynacji wyborczej na jednomandatową. Wybrańcy będą prawdziwymi wybrańcami a nie tak jak teraz politycy tworzą państwo w państwie. Żyją z kłamstwa i chełpią się tym, mając za nic wyborców.
Proponuję zawiązać inicjatywę obywatelską w celu zbierania podpisów pod projektem ustawy o zmianie ordynacji wyborczej i jednocześnie zmniejszeniu liczby posłów i senatorów. Nic tak nie przejada naszych pieniędzy jak biurokracja.
silver / 212.76.33.* / 2005-10-27 10:39
Wejdz na Wprost, tam organizuja akcje zbierania podpisow.
http://www.wprost.pl/ordynacja/
ALMUS_39 / 213.156.109.* / 2005-10-27 08:53
Panie Donaldzie, dali Panu czas na wyjasnienie sprawy Miodowicza do ostatniego zdania, do ostatniej kropki - jak Pan zapewnił - bo dotychczas - jak wynika z faktów - czasu Pan na to nie miał. Dodam, że ta bierność odebrała Panu około 5% elektoratu. Buta i podłość nie popłaca.
werst / 217.8.161.* / 2005-10-27 09:38
Byl żenujący wczoraj u M. Olejnik. Ciągle powtarzają jak mantre że winny Lepper i Giertych. Niesiołowski prawie płakał u Durczoka. A najmądrzej wczoraj mówł oszołom Lepper w TVN 24. Polityka to sztuka kompromisów a tego brakuje PO i są spychani na margines. A co by bylo gdyby Lepper poparł Komorowskiego???
silver / 212.76.39.* / 2005-10-27 10:06
Wtedy sam nie zostalby wicemarszalkiem. W zyciu, wiec i w polityce liczy sie konsekwencja. Ta arogancja i agresja PiS wczesniej, czy pozniej obroci sie do wewnatrz. Ot co.
bubu / 83.16.8.* / 2005-10-27 10:27
Nie zostałby wicemarszałkiem? Bzdura. Jako trzeciemu ugrupowaniu należy się Samoobronie to stanowisko jak psu buda. Dostalby je także wtedy gdyby koalicja powstała. Można kogoś lubić bądź nie ale negowanie faktów świadczy o kompletnym braku zmysłu politycznego i elementarnej wiedzy
silver / 212.76.39.* / 2005-10-27 10:43
Manipulujesz faktami we wlasnej wypowiedzi. Skoro nalezy sie Samoobronie, to nie musi byc to Lepper. Ciezko mi w to uwierzyc, ale chyba uczciwi sie tam znajda. A przynajmniej tacy, ktorzy nie zadrwili w przeszlosci z wymiaru sprawiedliwosci.
bubu / 83.16.8.* / 2005-10-27 10:50
Silver - wake up! - jeżeli z Samoobrony to tylko Lepper. Poprał Kaczyńskiego w II turze? Tak. Mam kontynuować?
silver / 212.76.33.* / 2005-10-27 10:57
Na rozbudzenie poprosze jeszcze o rozdanie pt. co dalej z Rydzykiem. Dostanie diamentowy tron w Sejmie, co 30min. cisza i najazd kamera na niego?
bubu / 83.16.8.* / 2005-10-27 11:05
Dla mnie to co napisałeś wystarczy aby nie wchodzić wiecej w polemiki z Tobą. Rozumiem Twoją frustrację ale poniżej pewnego poziomu nie powinieneś schodzić. Głosowałem na Tuska i mnie też się nie podoba zaistniała sytuacja. Tym niemniej nie powinno ty wpywać na trzeźwą ocenę sytuacji a nie wejście do koalicji to moim zdaniem poważny błąd który może skutkować na długi czas. EOT
djprezes / 80.55.140.* / 2005-10-28 00:14
Andrzej Lepper nie jest kryminalistą, poprostu broni ludzi ubogich, a takich niestety jest wiekszosc społeczeństwa! Gdybyś niemial co do gara włożyć i ktos oferowal by ci podniesienie zasiłku ciekawe czy bys tak samo szczekał jak teraz. Za dużo w dupie masz i chyba nigdy nie zaznałeś biedy.

A tusk to kandydat ludzi bogatych ktorzy niechca zeby im sie pensyjki zmniejszyły, bo jeszcze nie bedą mieli na swoje piąte autko. Mercedes na zimowe wypady w gory, audi na lato, na jesien moze jakies porshe?
Maca_13 / 62.89.67.* / 2005-10-27 12:18
Prawda to jest taka, że Kaczyńscy mają już ten swój "księżyc", tylko co dalej ? Aż strach się bać, bo zaplecze polityczne PiS-u to niestety częściowo byli ZChN-owcy o skrajnych poglądach, a do tego oszołomy, co jeździeli opowiadać się za uwolnieniem Pinocheta w Chile !!! Pamięta to ktoś jeszcze ?

Najnowsze wpisy