Forum Polityka, aktualnościKraj

Platforma straciła 3 punkty procentowe w sondażach

Platforma straciła 3 punkty procentowe w sondażach

Wyświetlaj:
ppollkki / 130.60.28.* / 2009-11-12 14:38
Jesli "sondaze" mowia o 38% dla PO, to Platforma w rzeczywistosci nie ma wiecej niz 30%. A PIS zawsze wyjdzie na swoje 30-32%!
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-11-12 14:36
a wynik platformy zawsze był gorszy, w niektórych sondażach pisowcy mieli nawet 10% mniej niż uzyskali w wyborach,a peowcy mieli nawet 10% mniej niż było w sondażach, w czerwcowych wyborach do PE platforma uzyskawała ok.44% a w sondażach miewała nawet powyżęj 50% ,a pisowcy uzyskali ok.28% choć w niektórych sondażach mieli poniżej 20%
wyniki SLD i PSL też były zawsze zaniżone
wnioski wyciągnijcie sobie sami
luter35 / 81.95.207.* / 2009-11-12 17:07
Jakbyś nie liczył i tak wygląda to na wygraną PO w następnych wyborach. Która inna partia po dwóch latach rządów prowadziła w sondażach? Można sobie ponarzekać, ale niech ktoś poda REALNĄ alternatywę dla PO. Buraki z PiSu? Młokosy z SLD? Śmiechu warte....
załgane platfusy / 83.27.193.* / 2009-11-12 18:54
Jak na platfusów głosuje młodzierz to POwód do dumy i chluby, ala w SLD TO MŁOKOSY
wujekStefan / 79.185.227.* / 2009-11-12 14:00
Chyba na Money bo na Onecie to POparcie grubo przekracza 200%.
dareg / 87.207.65.* / 2009-11-12 13:59
czy ktoś zna program platformy obywatelskiej ?
jakie mają zdanie na temat aborcji, in vitro, małżeństw homeseksualistów..............
a może ktoś wie czy i kiedy zamierzają zmienić stawki podatkowe????????
a co ze służbą zdrowia ??? prywatyzować czy podnosić składkę i uszczelniać obecny system ?
a co z emeryturami ? podniosą wiek emerytalny ? zreformują KRUS ? obniżża składkę do OFE ?
czy ktoś wie ???????????????
luter35 / 81.95.207.* / 2009-11-12 17:17
Co to znaczy mieć program? Każda partia ma jakiś program, ale jak przychodzi do rządzenia, rzeczywistość jest silniejsza niż jakikolwiek program partyjny. Kto ma się trzymać programu z 2007 roku, kiedy od roku spada PKB i jest problem z deficytem budżetowym? To jest zupełnie inna rzeczywistość i stary program nie ma już racji bytu, bo na większość rzeczy nie ma prostu pieniędzy. Pytasz się o reformy służby zdrowia i emerytur? A czy Kaczyński przepuści jakąkolwiek radykalną reformę tych sfer? Czy ktoś się dziwi, że Tusk musi kombinować lub wstrzymuje duże zmiany do czasu zmiany prezydenta? To realna polityka decyduje o większości decyzji, a nie program........
jliber / 2009-11-12 14:18 / Tysiącznik na forum
Pytasz jakby polscy obywatele mieli jakieś sensowne opinie na te tematy... Prawda jest taka że większość wyborców chce aby "nie było niczego", stąd takie a nie inne partie polityczne.
FirezeuG / 2009-11-12 14:35 / Tysiącznik na forum
Może i ktoś wie jakie ma plany PO i Tusk, niestety to zawsze będą tylko "plany" i nic ponadto. Niestety nikt nie robi tego do czego się zobowiązuje, bez względu na to jak nazywa się partia. Gdyby było odwrotnie to już dawno krestie poruszone przez "dareg" byłyby załatwione.

Jak długo zmiany będą dopasowywane do aktualnej woli grup wyborczych, a nie sytuacji ekonomicznej, to nikt na poważnie nie zajmie się ogarnianiem tego, za przeproszeniem, burdelu.
Binarek / 2009-11-12 14:42 / Tysiącznik na forum
"zmienić stawki podatkowe" - PiT zostały obniżone właśnie przez PO

"a co ze służbą zdrowia ???" - Lista WET Prezydenta bez alternatywy, Służba jest komercjalizowana mimo tego

"a co z emeryturami ?" - ograniczone pomostówki, pierwsi rolnicy w KRUS ....
Skończyło sie rozdzielanie uprawnieniami.

Takim filozofom jak Ty Firezeug to w burdelu najlepiej bo możecie sobie ponarzekać.
FirezeuG / 2009-11-12 14:53 / Tysiącznik na forum
Ja nie narzekam, stwierdzam tylko fakt.

służba zdrowia - uważasz że wszystko już zostało zrobione ? chyba jeszcze długa droga żeby to pozałatwiać (astronomiczne kolejki, korupcja, nadwyżka personelu w niektórych segmentach itd) a nie tylko komercjalizacja samych placówek to załatwi.

emerytury - co z likwidacją ZUS i KRUS i samodzielnym odkładaniem na emerytury ?

PIT - ok a obciążenia pozapłacowe ? no chyba że zapominasz o tak elementarnych kwestiach

Reasumując; Stwierdzam tylko że każdy chce dobrze kiedy konstruuje założenia swojej polityki. Niestety rzeczywistość codzienna mocno weryfikuje te plany, zazwyczaj ubijając najważniejsze punkty. Wydaje mi się że taka zasada jest w naszym kraju od zawsze i nieprędko się zmieni. Jednak osobiści w każdych wyborach daję politykom szansę i głosuję bo mam nadzieję że zrobiąto co planują.
Binarek / 2009-11-12 15:20 / Tysiącznik na forum
służba zdrowia - Nie wiem czy pamiętasz jeszcze parę lat temu co roku oddłużaliśmy służbę zdrowia. Komercjalizacja spowodowała właśnie przejęcie odpowiedzialności za placówkę. Nie opłaca się "dmuchać" długów a podatnik nie jest 100% gwarantem.
Po to miały wejść reformy aby pacjenci szerzej korzystali z refundowanych świadczeń z placówek niepublicznych.
Pozostawienie podziału socjalistycznej służby zdrowia i prywatnego sektora nie załatwi niczego

emerytury - Łatwo Ci powiedzieć. :Likwidujesz ZUS ale świadczenia wobec ludzi musisz płacić. Czyli co podwójne opodatkowanie. Pamiętam jeden sondaz w którym dowiedziono, że ok80% polaków chce zabezpieczenia emerytalnego ze strony państwa.

"PIT - ok a obciążenia pozapłacowe ?" - Inne kraje (Anglia, Hiszpania) mysłały o tym w czasie prosperity. U nas nie dokonano żadnej reformy finansów publicznych

Reasumując: Nie spodziewałem się, że mimo WET i koalicji je podtrzymującej uda sie zrobić dużo więcej
FirezeuG / 2009-11-12 15:34 / Tysiącznik na forum
Sam przyznajesz że jest jeszcze masa pracy chociażby w tych 3 aspektach a przecież jes ich znacznie więcej.

Osobiście nie zastanawiam się kto i co zrobił, a czego nie. Wydaje mi się że każdy chce dobrze ale potem dostaje mówiąc kolokwialnie "kopniaka po tyłku" i przestaje już tak mocno angażować się w kwestie które chciał reorganizować. Nie mówię tu ani o PO ani PIS (podobnie z każdą inną partią). Wierzę w ich szczere intencje, ale chciałbym dotrwać do czasów w których każdy polityk wypełni w 100% swoje obietnice na które oddaję głos.

Już na marginesie;
Najlepszym posunięciem ze strony rządzących czy kandydatów byłoby z mojego punktu widzenia (przemawiają do mnie liczby) otrzymać wyiczenia potwierdzające postulaty które proponują. Taka wiedza dawała by mi absolutną pewność że wiedzą co chcą zrobić i mają na to konkretny plan a nie tylko hasła.
only4poland / 79.188.238.* / 2009-11-12 13:29
to i tak o 38 procent za dużo !

kto napisze zyciorys zawodowy donka ?
czego on dokonał, ze pcha sie na prezydenta RP
trawka, manify, kominy, studia, kilka książek wydanych przez palikota i 20 lat w Sejmie. Jakaś twórcza praca ? co stworzył ? co z jego pracy zostanie na pomorzu ? trawniki na miejscu stoczni !

o Rydzyk uczelnie, campusy akademickie, radio, telewizja, wydawnictwa, gazeta codzienna, udana geotermia /na ukończeniu, 2 odwiert skończony/ i do tego jeszcze obroniony doktorat.
i Jeszcze nowa światynia milenijna.
Niestrudzony dla Polski.

szkoda, że jest tylko jeden taki.
FirezeuG / 2009-11-12 14:40 / Tysiącznik na forum
Jeszcze w żadnym kraju za osiągnięcia nie został nikt prezydentem ani premierem. Gdyby przyjąć taką metodologię to nad państwami sprawowali by władzę biznesmeni i naukowcy a nie politycy.

Władzę otrzymuje ten kto potrafi do swoich racji przekonać większą ilość ludzi i nie obraź się ale ten pan (bo jeśli dobrze kojarzę to nawet jego zwierzchnicy nie zgadzają się z nim w 100%) nie jest mnie w stanie przekonać nawet do kupna lizaka.
sql / 83.15.9.* / 2009-11-12 14:59
Zawsze rządzą humaniści z ładną gadką.
pan władek / 212.87.25.* / 2009-11-12 14:03
co stworzył - pomalował komin i pokazał na nim swoje zdjęcie, na którym był kto inny
jliber / 2009-11-12 13:36 / Tysiącznik na forum
Tusk jest politykiem, Rydzyk jest biznesmenem, stąd ta różnica. Są setki tysięcy polskich biznesmenów którzy stworzyli dużo więcej niż Rydzyk, też tworzą uczelnie, media czy geotermie, nie bardzo wiem dlaczego akurat Rydzyka chcesz na prezydenta.
marek 19.53 / 83.24.36.* / 2009-11-12 14:36

Są setki tysięcy polskich
biznesmenów którzy stworzyli dużo więcej niż Rydzyk


Chyba przesadzasz z tymi setkami tysięcy.
nie bardzo wiem dlaczego akurat Rydzyka chcesz na prezydenta.


Nie wiem czy akurat Rydzyka ale wiem, że na pewno nie biznesmenów z rodzaju Grada, Misiaka, Kulczyka, Piskorskiego, Palikota, Gudzowatego, TVN itd.
FirezeuG / 2009-11-12 14:44 / Tysiącznik na forum
Trochę z tym TVN to się zapędziłeś, bo mimo iż jestem wmiarę na bierząco z nazwiskami to tego gościa nie kojarzę :)

Ale przyznam że osobiście chciałbym aby na stołku prezydenta lub premiera siedział właśnie człowiek biznesu. Przynajmniej wie taki co to bilans i umie podejmować "bolesne" decyzje podyktowane ekonomią a nie sentymetami. Może nie koniecznie wszystkich, ale przyjamniej 2 z twojej listy bym poparł.
Only4peace / 77.253.34.* / 2009-11-12 13:34
No napisz do końca ... Rydzyk na prezydenta
marek 19.53 / 83.24.36.* / 2009-11-12 14:29
Czemu nie. Przynajmniej nie jest kukiełką sterowaną słupkami i PR

Najnowsze wpisy