Forum Spółki giełdowe PlayWay SA

PLayWay wprowadza spółkę Moonlit na giełdę

PLayWay wprowadza spółkę Moonlit na giełdę

skomentuj
Moonlit822 / 37.47.169.* / 2018-05-25 16:18
PLAYWAY S.A.Podwyższenie kapitału zakładowego oraz wyrażenie zgody na wprowadzenie akcji na New Connect spółki MOONLIT S.A http://moonlit.pl/pl . To kolejna bardzo obiecujaca spółka zajmująca sie produkcją gier.
infoMoonlit / 37.47.169.* / 2018-05-25 16:24
Krakowski Moonlit, którego 30 proc. akcji ma giełdowy PlayWay, chce pozyskać do 2 mln zł z publicznej emisji akcji. W IV kwartale zadebiutuje na NewConnect.
Obecnie jesteśmy jednym z największych w Polsce studiów produkującym gry na zlecenie podmiotów zewnętrznych. W swoim portfolio możemy pochwalić się projektami wykonanymi między innymi dla Bloober Team, Ultimate Games czy Slitherine/Matrix. Produkcja gier na zlecenie stanowi stabilne źródło przychodów, co jednak istotniejsze, pozwala zdobyć bezcenne doświadczenie. Opierając się na nim zamierzamy poszerzyć działalności firmy i rozpocząć produkcję własnych tytułów – mówi, cytowany w komunikacie Piotr Gardeła, prezes spółki. Dodaje, że taki model biznesowy zapewnia znacznie wyższą marże, co powinno pozytywnie wpłynąć na przyszłe wyniki finansowe.

- Strategię wydawniczą opieramy na doświadczeniach zdobytych podczas współpracy z naszym partnerem strategicznym, firmą PlayWay. Bardzo zależy nam również na tym, aby nowe produkcje Moonlit wyróżniały się na tle gier produkowanych przez konkurencję. W związku z tym chcemy opracowywać autorskie technologie, które będą wykorzystywane w naszych produkcjach. Nasza najnowsza technologia – Angular Light – zajęła 2. miejsce w prestiżowym, branżowym konkursie R&D GameINN, wyprzedzając notami takie studia jak CD Projekt oraz Techland – podkreśla prezes.

W zeszłym roku spółka miała 0,7 mln zł przychodu (+68 proc. r/r), ponad 0,2 mln zł EBITDA (wobec 50 tys. zł rok wcześniej) oraz prawie 0,1 mln zł zysku netto (wobec 21 tys. zł rok wcześniej).

Strategicznym partnerem i wydawcą spółki jest PlayWay, która posiada nieco ponad 30 proc. akcji. Znaczącymi akcjonariuszami krakowskiej firmy są również jej menedżerowie.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy