Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Po kroku do bogacenia się

Po kroku do bogacenia się

madeo2953 / 2010-12-29 21:47
witam , jestem świeżakiem jeśli chodzi o inwestowanie - ale od jakiegoś czasu bardzo mocno interesuje się moją niezależnością finansową nad którą będę teraz mocno pracował. Jeśli ktoś ma jakieś fajne rady od czego zacząć to czekam na odp. Zaznaczę tu że jestem pierwszy raz na takim forum w roli piszącego (często przeglądam i szukam) dlatego miło mi będzie pokonwersować i wyciągnąć ile się da informacji co zrobić by się bogacić. Póki co niestety moje jedyne niby aktywa to lokaty jednodniowe(omijanie belki) a już wiem że jest to nieopłacalne w porównaniu SFI (mam konto w mbanku)
Pozdrawiam i czekam na odp.
Piotr
Wyświetlaj:
tomaszinwest / 85.28.130.* / 2011-01-02 21:56
Witam,
Co do gry na giełdzie i inwestowania to najwazniejsze jest to aby dobrze poznac sprawe z
którą bedziemy mieli do czynienia GIEŁDĘ i cały mechanizm rynków kapitałowych. Ja na
poczatku grałem bez wiedzy licząc na łud szczescia i nawet dobrze mi szło ale na dłuższą
metę jestem w plecy, bo bez wiedzy daleko nie zajedziesz... Najważniejsze to wiedza
dlatego polecam publikacje które zblizyły mi temat, jest to naprawde nie wielki wydatek,
który moze zwrócic sie tysiąckrotnie w ciagu niedługiego czasu. Wystarczy skopiowac
linki
i wkleić do swojej przegladarki. Miłej lektury:

http://czas-na-gielde.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/

lub link do całego zagadnienia związanego z inwestycjami:

http://www.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/category/2129/

Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-12-30 01:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrek witaj !
Piszesz :
jakiegoś czasu bardzo mocno
interesuje się moją niezależnością finansową nad którą będę teraz mocno pracował.

Dalej
Jeśli ktoś
ma jakieś fajne rady od czego zacząć to czekam na odp.

To jest bardzo proste ale większość chce iść na skróty.
1. Wykształcenie
2.Poznać samego siebie ( chyba to najtrudniejsze )
3. Zacząć zarabiać klasycznie tz pracując dla kogoś.
4. Z zarobionych pieniędzy systematycznie odkładać .
5.Zdefiniować sobie cel na piśmie i rozliczać się przed samym sobą.
A następne punkty to może sobie sam dopisać.
Klasycznie inwestując to najprawdopodobniej zaoszczędzisz sobie na godziwą emeryturę, ale jak chcesz zrobić tz pieniądze to bez spekulacji się nie zobędzie.
Pamiętaj że spekulacje to często są na pograniczu akceptowanej uczciwości.
Teraz jak komuś zadasz pytanie jak się dorobił to zazwyczaj się nie dowiesz że to było na pograniczu uczciwości.
Stare powiedzenie : pierwszy milion trzeba ukraść ;-)
Puki co to przyklej się do jakiegoś portfela i bądź aktywny w wymianie opinii to Ci wiele pomoże zrozumieć na temat inwestowania na parkiecie.
Pozdrawiam
madeo2953 / 2010-12-30 20:12
dziękuje za trafne spostrzeżenia :) co do "jakiegoś portfela" czy masz jakiś który mógłbyś polecić ???
Ciułacz / 2010-12-31 03:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Madeo witaj !
Pytasz :
co do "jakiegoś portfela" czy masz jakiś który
mógłbyś polecić ???

Hm... musisz trochę poczytać komentarze w poszczególnych portfelach i zobaczysz gdzie Cię będzie najbardziej pociągać.Obecnie jest okres świąteczny i piszemy nie zawsze na temat, trochę czasu upłynie zanim wyczujesz co kto ma na myśli.Nie chcę wskazywać palcem na portfele ,miej na uwadze te co maja ponad 1000 wpisów i są dalej aktywni.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy