Forum Polityka, aktualnościPolityka

PO nie chce przestępców w Sejmie

PO nie chce przestępców w Sejmie

Money.pl / 2006-08-30 18:12
Komentarze do wiadomości: PO nie chce przestępców w Sejmie.
Wyświetlaj:
zdenek / 2006-08-31 11:24 / Tysiącznik na forum
powinien powiedzieć że skazanych .
bo przestępców w PO nie brakowało i nie brakuje tyle że nie zostali jeszcze skazani
tatko / 2006-09-01 00:24 / Tysiącznik na forum
Panie zdenek,niech pan ludzi nie załamuje...
byt / 212.244.187.* / 2006-08-31 11:59
Polską klasę polityczną można z grubsza podzielić na dwie frakcje.
Pierwsza to wykształceni, inteligentni, otwarci na świat ludzie ale nie zawsze uczciwi zwani u nas lewicą.
Druga to zakompleksieni nieudacznicy, wiecznie niezadowoleni uważający się za mężów opatrznościowych, chcący dorównać pierwszej też nie zawsze uczciwi ale mniej inteligentni zwani prawicą.
byti / 83.11.41.* / 2006-08-30 19:23
Czy skazani są pozbawieni praw obywatelskich?
Rozumiem że chodzi takch skazanych ktorych sąd skazał na czasową lub stała utratę praw obywatelskich. W innym wypadku jest to naruszenie podstawowych zasad konstytucyjnych. No i o łamanie praw demokracji. wszak to od wyborców powinno zalezeć kogo chcą i na kogo zagłosują. jedno jest pewne przeszłośc kandydatów powinna byc znana. Ale głos wyborcy powinien byc święty.
rybka / 2006-08-30 19:34 / Tysiącznik na forum
Dzięki przepisom prawa, stworzonym przez posłów, dzisiaj rzadko jaki zawód może być wykonywny przez osoby karane: agent ubezpieczeniowy, instruktor nauki jazdy, pracownik banku, itd.
Jeśli ktoś zawodowo podejmuje się uprawiania polityki na najwyższym szczeblu, to czyż można od niego wymagać mniej niż od agenta ubezpieczeniowego?
Jakub Wędrowycz / 2006-08-30 19:38 / Giełdowy egzorcysta amator
Ale katalog przestępstw wykluczających agenta ubezpieczeniowego jest określony , a tu mamy katalog pełny ( w tym nieumyślne spowodowanie katastrofy drogowej). Co nie zmienia postaci rzeczy ,że niemoralnym jest by przestępca tworzył prawo .
vidar / 83.14.249.* / 2006-09-04 13:34
"[...]w tym nieumyślne spowodowanie katastrofy
drogowej[...]" - przecież jak byk zostało napisane, że za przestępstwa popełnione umyślnie!

Do rybka: masz 100% racji! Dlaczego rządzić mają nami przestępcy z Samoobrony i innych ugrupowań, którzy potrafią zakrzyczeć swoje "winy"?
"[...]niemoralnym jest by przestępca tworzył prawo[...]" - uczynię to cytatem dnia!
obserwator / 83.20.195.* / 2006-08-30 19:21
zaczyna się powrot powiedzenia: mierny ale wierny i taki może być. Zaufanie do sądów ze strony społeczeństwa wynosi ok 16% tak pisały publikatory i takie jest potoczne odczucie. Jezeli jest tak niskie zaufanie do sądów to nalezy zastanowić się dlaczego, czy dlatego, że sady są sprawiedliwe czy też wydawane wyroki są niesprawiedliwe. Twierdzę, że większość wyrokow jest niesprawiedliwych bo dezprobata spoleczeństwa jest dużo za duża, nalepiej to widać przed sadami w tygodniu dostępu oglaszanego publicznie, co ludzie mówia o sprawiedliwości. Jezeli działacz spoleczny powie o kilka zadań za dużo , zostaje skazany, traci szanse na działalność spoleczną i prace zawodową uniemożliwia mu się bo skazanego nikt nie zatrudni. Nagminnie wydawane wyroki w zawieszeniu uniemozliwiaja skuteczną obronę, bo tylko łaska Prezydenta może ułaskawić. Czy w tym systemie, kiedy mamy za duzo sędziow wymiar sprawiedliwości , przyczyni sie do skazywania niewinnych prostych ludzi , ktorych nie stać na awokata, ale nawet biorąc adwokata sprawę się przegrywa, bo domniemywanie niewinności to utopia.
Dzisiaj widziałem w sadzie szefa zatapiajacej sie Platformy gdzie z zagniewanym obliczem i wykrzywiona twarza wnosił swoja polityczna sprawę do sądu, a pamiętam, że w krotkich odstepach wszedzie była duza reklama kandydata na prezydenta Donalda Tuska, kto za to i ile zaplacił. Ten sąd świadczy o tym człowieku, ja nie będe głosowal na niego ani na kogokolwiek z PO, to byłby stracony głos.
prze....PIS / 2006-08-31 10:33 / Bywalec forum
Nie bardzo rozumiem co Pan miał na myśli. Czy popiera Pan zakaz kandydowania do sejmu osobom skazanym?
Myślę, że nie ma znaczenia kto chce to wprowadzić chociaż powinien to zrobić PIS. Wszak nazywa się prawem i sprawiedliwością.
To posłowie stanowią prawo i od ich świadomości moralnej zależy jakie ono będzie.
czater / 2006-08-30 19:16 / Tysiącznik na forum
Nie ma co liczyc ze PIS sie sie zgodzi bo Lepper ma wyrok a bez LE ppera PIS nie ma wiekszosci
Marek53 / 83.24.47.* / 2006-08-30 22:54
Dość trudno wyobrazić mi sobie, aby zmiany w prawie działały wstecz. Zmiany mogą dotyczyć przyszłych wyborów. Zatem komentarz raczej bez większego sensu. Szczególnie, że Tusk ani słowa nie powiedział o kandydatach na prezydenta - a raczej to jest marzeniem Leppera.
Naginacz / 212.244.61.* / 2006-08-31 08:43
Ależ "parabola" myślowa - i na pewno nie jest Pan tak naiwny by sądzić, że PiS mógłby poprzeć coś ( tak naturalnego w PiS'owej retoryce ) takiego. Czyli zdanie "Zatem komentarz raczej bez większego sensu" jest zwykłą obłudą. Czyli jest z Panem coraz gorzej - a ja Pana wczoraj pochwaliłem za wątpliwości ( pytanie kogo wybrać miast aktualnego układu ). Proszę skupić się raczej na tym czym się Pan tak szczyci niż na komentowaniu szeroko rozumianej polityki ( Pan zapewne wie czym ma się Pan zająć - na wszelki wypadek zasugeruję - chadzaniem ). Takie celowe działania są ...
rybka / 2006-08-30 18:12 / Tysiącznik na forum
I teraz zacznie sie wielka dyskusja nad czymś, co od zawsze powinno być standardem.

Najnowsze wpisy