Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PO: Zmiany w OFE są konieczne. Opozycja: Za szybko

PO: Zmiany w OFE są konieczne. Opozycja: Za szybko

Wyświetlaj:
realista 2 / 212.160.172.* / 2011-03-09 13:58
Matrix001 się napisał i dobrze, bo wolność słowa mamy, tylko nawet jeśli OFE są złe, to ZUS jest beznadziejny... W OFE mam jakieś realne pieniądze i gdy nagle zejdę z tego świata, to moje dzieciaki je otrzymają i przez jakiś czas sobie poradzą, a w ZUS mam fikcyjne zapisy.
Ucziwy rząd, jeśli widziałby rzekome niegodziwości OFE, to postarałby sie je ukrucić, a co robi rząd... chce nas bezczelnie okraść.
Pieniążki zabrane z OFE natychmiast znikną w kotle ogólnych potrzeb rządzących i g...o z tego dla nas zostanie.
Matrix001 / 84.10.38.* / 2011-03-09 09:45
Ogólnonarodowa dyskusja o OFE odsłania o wiele poważniejszy i groźniejszy problem. Jest to forma ogólnoświatowego współczesnego kolonializmu realizowana przez monetarystów skupionych wokół Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego. Istotą ich funkcjonowania jest finansowe i gospodarcze uzależnienie jak największej grupy państw od potęg gospodarczych ,ich kapitału i finansów . Wymienione instytucje finansowe jest działają na rzecz umacniania instrumentów ekonomicznych , które takim działaniom służą.
OFE wymyślono właśnie dla państw o średnim poziomie rozwoju gospodarczego, takich jak Polska, bo tylko takie państwa stać na budowanie w ogóle systemów emerytalnych dla ludności ale nie maja na to własnych pieniędzy. Państwa biedniejsze systemów emerytalnych często nie mają wcale a bogatsze są zbyt silne gospodarczo żeby się podporządkować międzynarodowemu dyktatowi. Polska szczególnie dobrze do takiej formy gospodarczego uzależnienia się nadawała, potrzebowała kredytów i otrzymywała je , ale nie za darmo, lecz za cenę realizacji obcej nam i szkodliwej dla społeczeństwa polityki społecznej i gospodarczej. Polityka taka narzucana nam siłą przez MFW i BŚ, została pomyślana tak , że powoduje powstawanie coraz większego zadłużenia aż do powstania spirali długu z której żadne państwo samo nie jest w stanie się wydostać. Takie państwo potrzebuje coraz więcej kredytów , za które coraz drożej płaci i musi wykonywać polecenia obcych sobie instytucji, bo inaczej zbankrutuje. Ostatnio przy okazji kryzysu greckiego, w Niemczech słychać było głosy aby to państwo w ramach spłaty długu sprzedało kilka wysp swojego terytorium. Coraz silniej słychać głosy o konieczności ogłaszania upadłości całych państw, które stały się niewypłacalne i nie mają możliwości samodzielnego funkcjonowania ekonomicznego. Zakłada się ,że państwo takie po kawałku będzie można zlicytować na międzynarodowych giełdach. Dziś jesteśmy właśnie na takiej drodze do upadku. Trudno powiedzieć jakie czynniki zadziałały ,że w Polsce znalazło się środowisko takich właśnie monetarystów związanych z MFW i BŚ , które nasz kraj na taką drogę wepchnęło. Oznacza to w istocie utratę przez Polskę suwerenności ,gdyż rząd nasz nie może podejmować suwerennych decyzji gospodarczych bo stoi pod groźbą wstrzymania kredytów ,co oczywiście zniszczyłoby naszą gospodarkę. W sensie ekonomicznym nie jesteśmy państwem niepodległym i na niepodległość nigdy się nie wybijemy bo idziemy w kierunku jeszcze większego uzależnienia. Naiwnością jest oczekiwanie ,że obce nam instytucje finansowe za własne pieniądze będą budowały dobrobyt dla Polaków- nic takiego nigdy się nie zdarzy. Będziemy popadali w coraz to większe kłopoty gospodarcze aż do całkowitego upadku włącznie. TA PRAWDA MUSI PRZEBIĆ SIĘ DO ŚWIADOMOŚCI KAŻDEGO POLAKA. Wyjście jest tylko jedno, zerwać z siebie te pęta w postaci OFE które nas krępują, ograniczać potrzeby pożyczkowe oraz powoli i systematycznie wychodzić z długów. W takim stanie jak teraz wcześniej czy później utracimy jako państwo suwerenność i to raczej wcześniej niż później. Na dziś rząd odważnie postanowił co było możliwe i za to powinien otrzymać poparcie wszystkich sił politycznych - bo tego wymaga racja stanu państwa. Docelowo i tak te złodziejskie OFE zostaną zlikwidowane a pieniądze społeczne będą im odebrane, co do tego nie ma chyba wątpliwości żaden specjalista od takich form kolonialnego wyzysku. Chodzi im tylko o to aby nie spowodować efektu domina , bo wtedy nowa fala społecznego buntu przetoczy się przez wiele państw. Dziwić muszą naiwne i głupie wypowiedzi wielu polityków i dziennikarzy a także zwykłych internautów, którzy myślą ,że w OFE są ich pieniądze za które kiedyś będą żyli dostatnio. NIC TAKIEGO SIĘ NIE WYDARZY.
ANTOLEK / 83.28.118.* / 2011-03-09 09:14
Nie można wierzyć temu oszustowi Tuskowi dlatego,że co robił do tej POry było z niekorzyscią dla zwykłych ludzi dlatego ten człowiek od samego POczątku jest dla mnie niewiarygodny.Oprócz tego co zostało przez te cztery lata zrobione w stosunku do obietnic-NIC!!!!!!!!!
m-53 / 83.24.44.* / 2011-03-09 08:20
Kolejna ustawa zostanie przepchnięta kolanem niezależnie od jej wartości. A szybkość biegu po kasę wręcz gwarantuje niską jakość.

Ale finał będzie piękny - bukiety dla twórców..
jola222 / 188.147.49.* / 2011-03-09 08:11
Jak to "za nic"??? Ja mam uzbierane w OFE ponad 50 tysiecy złotych. Znam ludzi, którzy mają ponad 100 tysiecy złotych. Jeżeli nie dożyją do emerytury, to pieniądze te otrzymają wskazane osoby ( najczęsciej najbliższa rodzina) Równiez w przypadku rozwodu pieniądze te, jako podlegające wspólnocie majątkowej rodziny należą się w połowie byłej żonie czy byłemu mężowi, jeszcze za zycia. Po zmarłych członkach OFE uposażeni otrzymali z OFE 500 milionów złotych, a ile otrzymali z ZUSu??? A jeżeli chodzi o akwizycję do OFE to przeciez i tak większość OFE już jej nie ma! Czyzby chodziło o zabezpieczenie interesów tychże OFE ??? Np: AVIVA ING POLSAT WARTA itd. Wiec argument, że zwiększy to kapitał przyszłych emerytów jest co najmniej naciągany. Po prostu zwiększy to zysk PTE, czyli wlascicieli i zarządzających OFE. AkwizytoramiOFE sa Polacy płacący ZUS, podatk,i będących konsumentami i tak bez powodu Panstwo pozbywa sie dochodu...jest to co najmniej dziwne...
bezOFE / 217.17.33.* / 2011-03-09 08:02
Oczywiście, że za szybko dla opozycji. Zmniejszenie długu dla opozycji to porażka.
m-53 / 83.24.44.* / 2011-03-09 08:28
No to przekaż Tuskowi swój, podkreślam swój, numer konta wraz z PIN.
jola222 / 188.147.32.* / 2011-03-09 08:20
Jak to zmniejszenie długu?? Czyzby te 5% bedzie przeznaczone na spłate długu??? A od kiedy??? Te pieniadze będą od razu przejedzone!! Przecież wiadomo, że SUS nie ma na bieżące emerytury i renty, ciągle bierze pożyczki. Po prostu zmniejszy to tylko kapitał przyszłych emerytów w OFE i w konsekwencji przyszłą emeryturę.
w32w / 95.51.62.* / 2011-03-09 07:48
Złodziej...znów kradnie me pieniądze....a gdzie reformy?Czemu ja mam pracować na młodych emerytów mundurowych ,górników sędziów i inne zawody uprzywilejowane....MAM tego dość...Rządam reform.
Były wyborca PO-akwizytor. / 188.147.183.* / 2011-03-09 07:41
Pieniądze z OFE nie trafią na konta emerytur a pójdą na reklamę ,a armia pracowników OFE zasili szeregi bezrobotnych co uszczupli budzet o setki mln.zła i zuboży 10-tki tys.rodzin tych pracowników.Super pomysł.Proponuję iść krok dalej i rozgonić bandę biurokratów z ZUS ,może też więcej pieniędzy zostanie dla emerytów.Jaka partia ,w roku wyborczym pozbywa się swojego twardego elektoratu,toż to głupota w skali swiatowej.Gratuluję i radzę szukać nowej pracy politykom z PO,bo wyborów na pewno nie wygracie.
Elendir / 2011-03-08 22:49 / Łowca czarownic
Czy ktoś potrafi podać jakieś przykłady ustaw, do których opozycja wniosła konstruktywne poprawki w istotny sposób je udoskonalając?
m-53 / 83.24.44.* / 2011-03-09 08:10
Pozornie, bardzo pozornie, stawiasz tzw. rozsądne pytanie. A w gruncie rzeczy mącisz.
1. W sejmie rządzi marszałek i dysponuje zamrażarką (dotyczy projektów).
2. W sejmie (co wiadomo z mediów) poprawki opozycji odrzucane są hurtowo, na pniu. A jeżeli hurtowo to znaczy bez rozważenia ich wartości merytorycznej.
3. Informacje medialne skupione na ośmieszaniu i kiepskich sensacyjkach (np. Dubieniecki - zięć Jarosława, nie pomyliłem się) nie zajmują się procesem legislacyjnym i jego jakością lecz wychwalaniem przepchnięcia kolejnych bubli
4. Idąc tokiem Twojego rozumowania musiałbym założyć, że opozycja przez trzy lata nie złożyła ani jednej rozsądnej poprawki.
Elendir / 2011-03-09 22:16 / Łowca czarownic
Rozszerzmy zatem zakres również do odrzuconych poprawek. Czy potrafisz wskazać takie które były konstruktywne i stanowiły istotne udoskonalenie (a nie te populistyczne).

Idąc tokiem Twojego rozumowania można by wyciągnąć wniosek, że skoro i tak wszystkie poprawki są odrzucane na pniu, to nie ma sensu ich zgłaszać, a w konsekwencji faktycznie nie było sensownych poprawek. Ale jeżeli tak, to jakie ma znaczenie ekspresowe tempo dla opozycji?
przyszly wyborca / 79.185.226.* / 2011-03-08 23:42
To jakto nie rozumiem ??? Przez 10 lat nikt sie nie zastanawial gdzie te pieniadze ida co nas czeka ? To moze sie skonczyc NA ULICY.
Elendir / 2011-03-09 06:53 / Łowca czarownic
A jaki to ma związek z poruszoną przeze mnie kwestią?
jola222 / 188.147.49.* / 2011-03-09 08:16
Podaj chociaz jeden przykłąd ustawy, która by broniła interesów zwykłego szarego Polaka? Ja takiej nie widzę...
Elendir / 2011-03-09 22:10 / Łowca czarownic
Nie wiem dlaczego jako pierwsza przyszła mi ta o pozwach zbiorowych. Ale myślę że jakby ktoś chciał, to będzie potrafił znaleźć znacznie więcej przykładów.

Najnowsze wpisy