Forum Forum prawneKarne

Pobicie w szkole

Pobicie w szkole

maja. / 79.163.82.* / 2011-10-22 21:12
PROSZĘ O POMOC
Mój Syn poszedł do I klasy technikum informatycznego, w szkole oczekiwali na drugą lekcję, nauczyciel się spóźniał, stali pod klasą po chwili podeszło do syna 3 kolegów z klasy zaczeli go zaczepiać prosił żeby przestali, zupełnie nieoczekiwanie bez żadnego ostrzeżenia jeden z nich uderzył go pięścią w twarz,( mają 16 lat).
Stracił przytomność cios był silny, został zaprowadzony przez nauczyciela do przychodni, z tamtąd skierowany do szpitala, przeleżał 3 dni.
Szkoła nie wezwała policji ani pogotowia, dyrektor mnie unikał, a Syn był na zwolnieniu 2 tygodnie.
Dyrektor przyciśnięty powiedział że to była bójka , ale tamtemu nic się nie stało nigdzie nie zgłaszał, dostał do dyrektora pisemną naganę, nie usuną go nie przeniosą do innej klasy, mój syn nie chce z nim chodzić boi się.
Złożyliśmy z synem zeznania na policji o pobicie, sprawa poszła do sądu. Nie mogą być w tej samej klasie.
Jedyne wyjście dla Syna to zmiana szkoły?
Przecież on nic złego nie zrobił , to tamten go pobił, to niesprawiedliwe!!!
Wyświetlaj:
czesia123 / 2011-10-25 18:21
Dyrektor powinien zareagować zupełnie inaczej ,powinna pani niezwłocznie zgłosić to do kuratorium żądając wyciągnięcia konsekwencji za niedopełnienie obowiązków przez dyrektora,myślę że sąd dla nieletnich wymierzy im odpowiedną karę.
wika48 / 2011-10-25 14:25
są równi i równiejsi, nie wykluczone że tamten chłopak ma rodziców, którzy potrafią wpłynąć na dyrektora, może warto na dyrektora donieść do kuratorium oświaty, tylko trzeba przyznać, że po takich nieprzyjemnościach życie w tej szkole dla Pani syna nadal może być uciążliwe...
maja. / 79.163.94.* / 2011-10-31 17:42
Niestety ale dyrektor nic z tym pobiciem nie zrobił, uznał to za pojedyńcze zdarzenie.
Syn poszedł do innej szkoły i skierowałam sprawę do sądu rodzinnego.

Najnowsze wpisy