Forum Forum prawneCywilne

Pobieraczek.pl - Kolejny raz.

Pobieraczek.pl - Kolejny raz.

Zawiedziony Internauta / 83.10.31.* / 2010-09-27 11:43
Mam pytanie, otrzymalem dzis e-mail o koniecznosci uiszczenia oplaty za korzystanie z wyzej wymienionego serwisu, podajac przy tym nieprawdziwe dane. I tu sie pojawia moje pytanie, czy ktos z was, postapil tak samo (tzn. dane), nie zaplacil im i czy wynikneły z tego jakies konsekwencje? Osobiscie wrazie jakis niepewnosci, wole zaplacic i miec swiety spokoj. Dodam iz jestem pelnoletni, lecz kompletnie sie nie znam na prawie.
Wyświetlaj:
kuba713 / 46.113.184.* / 2012-04-23 21:51
Mi też to przysłli za mam zaplacic ale nie zaplace dzieki gdybym tego nie wszystkiego nie przeczytal pewie bum zaplacil
sc / 195.245.224.* / 2012-04-04 10:02
UWAGA! POBIERACZEK = NACIĄGACZEK!
Podczas serwowania po internecie możecie natrafić na stronę „pobieraczek.pl”. Będą Was kusić bezpłatnym dostępem do gier, filmów, muzyki a nawet treści dla dorosłych, poprzez sieć USENET.
Będą Was również kusić 10-dniowym okresem testowania, tylko musicie się zarejestrować!
I właśnie to „tylko” jest tym naciąganiem! Podczas rejestracji podajecie swoje dane osobowe i jak zwykle przy serwisach internetowych musicie zaakceptować regulamin. W tym tkwi podstęp naciągaczy z pobieraczek.pl! Regulamin jest bardzo długi. Przeczytanie treści z pełnym zrozumieniem osobie dorosłej zajmuje około godziny!
Co stanie się, gdy dziecku wyskoczy okienko z rejestracją do „pobieraczek.pl” z banneru reklamowego na przykład podczas gry?
Najzwyczajniej w świecie wpisze swoje dane (myśląc, że to gra), zaznaczając w miejscu akceptacji regulaminu znacznik i wyślę dane. Nawet, gdy dziecko nie zaloguje się, a tylko potwierdzi link z rejestracji, to już pobieraczek.pl ma Was! 10 dni szybko mija i otrzymujecie od firmy Eller Service S.C. wezwanie do zapłaty za cały rok z góry 94,80 zł!
Mechanizm naciągaczy z pobieraczk.pl jest prosty. Każdy kto loguje się do jakiegoś serwisu internetowego nie ma czasu na dokładne analizowanie regulaminu. Dzieci nawet nie czytają regulaminu, logując się na przykład do gier! Pobieraczek.pl wpadł na pomysł, że można w ten sposób łatwo zarobić! Dając dostęp do sieci USENET, czyli sieci i tak ogólnodostępnej łapie naiwniaków i dzieci w pułapkę regulaminu.
AKCEPTACJA REGULAMINU JEST PODPISANIEM UMOWY!
I o ile dla pobieraczek.pl akceptacja regulaminu jest podpisaniem umowy, to już rezygnacja z umowy (akceptacji regulaminu!) wymaga formy pisemnej! (wyraźna nierówność stron wobec prawa!)
Po miesiącu będziecie otrzymywać e-maile z pogróżkami, tzw. „przedsądowe wezwanie do zapłaty za usługę”, której nie kupowaliście! Jeżeli przestraszycie się sądem, to pobieraczek już Was naciągnął!
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta we Wrocławiu już w 2010 roku zakazał firmie stosowania takich praktyk, jednak firma dalej naciąga naiwnych internautów, przy okazji łamiąc prawo (zastraszanie i groźby podlegają karze z art. 191 Kodeksu Karnego!). Ponadto dzieci do lat 13-tu bez zgody prawnego opiekuna nie mogą zawrzeć żadnej umowy!
Co robić, aby uchronić się przed naciągaczami z pobieraczek.pl?
1. Nigdy nie rejestrujcie się na stronie „pobieraczek.pl” (dostęp do treści z serwisu i tak macie bezpłatny poza serwisem!), unikajcie również podobnych serwisów.
2. Nie pozwólcie dzieciom samodzielnego podania danych osobowych w jakimkolwiek serwisie internetowym.
3. Kontrolujcie regularnie pocztę e-mail swoich dzieci.
4. Jeżeli macie możliwość, to zablokujcie całkowicie stronę „pobieraczek.pl” i podobne.
5. Zablokujcie nadawców „noreply@pobieraczek.pl” i „bok@pobieraczek.pl” w poczcie e-mail swoich dzieci (możecie również to uczynić w swoim koncie e-mail), aby dziecko nie mogło przypadkowo potwierdzić rejestracji!
6. Jeżeli już zarejestrowaliście się, to natychmiast wyślijcie wiadomość o rezygnacji z usług (macie na to 3 miasiące).
7. Nawet, jeżeli nie zrezygnowaliście, to nie płaćcie naciągaczom – firma Eller Service S.C. nie zastosowała się do decyzji UOKiK we Wrocławiu, a dodatkowo nie posiada żadnych praw autorskich i licencyjnych do oferowanych materiałów!
8. Powiadomcie wszystkich znajomych o naciągaczach z „pobieraczek.pl” – jest to najskuteczniejszy sposób na wyeliminowanie naciągaczy w polskiego interenetu!
WAŻNE! Przesyłając dalej wiadomość usuńcie adresy e-mail innych użytkowników, aby te dane nie dostały się do innych naciągaczy (adres e-mail jest loginem w „pobieraczek.pl”)!
Zapraszam również do filmu "Pobieraczek oszustwa"

http://www.youtube.com/watch?v=BShXwlzLVhs
Robert Rytwiński / 95.49.187.* / 2012-03-21 19:54
mam taki sam problem że muszę opłacic ale nie korzystam z popieraczka tylko sie zarejestrowałem i musze oplacic 86 zloty....

Ps.. jak mam zrobic żeby zlikwitowac konto..
bede w dzieczny..
BadSantaClaus / 2010-10-22 08:14 / portfel / Bywalec forum
W jakim celu tworzysz kolejny temat?! Jest juz temat o pobieraku z masą postów, które odpowiadają, na Twoje pytania. Wystarczy wejsc, i poczytac chocby pierwsza stronę. Tak trudno?

Pozdrawiam.
olucha ;) / 79.186.165.* / 2010-10-20 19:38
Moj drogi , pisałam z nimi wykazujac mase punktow z kodeksu karnego ktore zlamali i zawsze mieli jakies wytlumaczenie . babka z boku napisala mi ze oni dane uzytkownika zapisuja na jakims tam serwerze zagraniczym a tu jest ten myk ze zgodnie z kodeksem karnym przechwytywanie danych komputera bez zgody tak jak oni sie powoluja na IP jest nielegalne i grozi im do 2 lat wiezienia. Wiec sie nie lam :) hehe :D

Najnowsze wpisy