Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
magda:( / 88.156.110.* / 2009-10-02 21:50
ja dzis dostalam cos takiego
Szanowna Pani xxxx

Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 28.08.2009 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres:

xxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxx
xxxxxxxx

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pani adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 28.08.2009 to xxxxxxxxxx. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Pani danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pani z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 194,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - zonamrowosia@interia.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=k51xgjS1ft9lM7bLhWfvcjMYSpsrCTA%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
mara32 / 84.10.39.* / 2009-10-06 22:13
Ja też dostałam takie pismo i jestemw kropce co robić ,ale ja mam dalej do zapłacenia 94,80 zł a ty już o 100 wiecej. chyba też napiszę do tego TVN-u,pozdrawiam wszystkich oszukanych
veto dla pobieraczka / 81.190.71.* / 2009-10-07 21:00
mara32 - nie martw sie ! to zwyczajna manipulacja. Ja tez dałam sie nabrac i zaczeli wlasnie do mnie pisac i co ? ... dodałam ich do "czarnej listy" na poczcie, czyli bedzie przychodzilo jako spam i nie zamierzam tego czytac nawet. TO MANIPULCJA ! Specjalnie zaczynają od 94 zł zeby był efekt dramatyzmu jak bedą podwyższać... smieszne naprawde.
Moja rada to: zapisac adres pobieraczka jako adres na "czarną liste"... zaparzenie aromatycznej kawy, włączenie przyjemnej muzyki i odpoczynek :)) .... pozdrawiam cieplo, nie martw sie i nie czytaj głupot. / aha- dostalam dzis 2-giego maila tym razem od "Agnieszki", chyba jak jest imię to lepiej "chyta". Zastanawialam sie dzis czy tez nie podejsc na Chłopską w Gdansku ... mieszkam niedaleko .. ;). Pozdrawiam
Miryndaaaa / 91.94.247.* / 2009-10-13 11:29
Ja też padłam ofiarą tego oszustwa! Mam 15 lat i zarejestrowałam się bo szukałam wersji karaoke. Lecz nic nie znalazłam i się wylogowałam. Po paru dniach przyszło mi że mam zapłacić! I to 94,80! A w umowie było że jeżeli BĘDĘ korzystała z pobieraczka będe musiała płacić 7,80. To jest paranoja. Napisałam im że niczego nie podpisze, że w umowie nic takiego nie było. A oni że ,,Podpisując" umowe wyraziłam zgode na zapłacenie. A najlepsze jest to że nie podawałam danych tylko emaila.A dzień po tym jak założyłam konto na pobieraczku, znalazłam się w szpitalu (zatrucie) i wyszłam po 10 dniach! To jak miałam ich poinformować o tym?? Mają moje IP. Czy w ten sposób mogą mnie znaleść ??Prosze o pomoc. Nie pokazywałam tego mamie bo sie strasznie boje! Prosze o pomoc!
StaryWrubel / 81.190.148.* / 2010-01-28 21:50
Nie bój sie i nie płać, to zwykli złodzieje, straszą i szantażują ich pseudo umowa to tylko regulamin. Nie było płacenia nie ma umowy. Policja ma ich już na muszce.
kolejna_ofiara ;) / 212.76.37.* / 2009-10-16 20:22
...pierwsze co powinnaś zrobić, to powiedzieć mamie i pokazać którekolwiek forum, które mówi o tych oszustach... nawet jeśli ci się trochę oberwie, no to co... jeżeli masz normalną mamę, to na pewno cię z tym samą nie zostawi... p.s, ja to mam gorzej, ja muszę powiedzieć o tym w końcu meżowi... -który mnie na pewno wysmieje -i to będzie dopiero straszne ;)
skarcia12 / 2009-10-02 20:36
mam pytanie jezeli nie bedziesz płaciła to cos oprócz wezwan sie bedzie działo ja mam 13 ilat i tego nie rozumiem pomocy
ewelina_2009 / 2009-10-02 17:36
..i nie rozumien dlaczego niby 100zł (za cały rok) a nie wg taryfy ich 7,8 zł za miesiąc?!
ewelina_2009 / 2009-10-02 15:56
...ale nikt mi nie przesłał upomnienia na adres tylko drogą elektroniczną...a gdybym tak nie miała już sprawnego internetu?..kto by mnie inform,ował,że mam jakikolwiek zadłużenie?...mam nadzieję,że prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zajmie się poważnie tą dziwną sprawą!
Wiem co mowie / 89.206.32.* / 2009-10-02 14:39
Eller Service - jest właściecielem pobieraczka!!
Wiem co mowie / 89.206.32.* / 2009-10-02 14:38
SIEDZIBA POBIERACZKA ZNAJDUJĘ SIĘ W GDAŃSKU - OLIWA!!
ewelina_2009 / 2009-10-02 09:50
nie płaćcie złodziejom żadnej kasy!!! zobaczycie,że za kilka dni to zostanie tak nagłośnione,że dostaniemy po odszkodowaniu he he..mam kontakt wieloma osobami zaraz zrobimy porządek!!! ja jestem już weteranką pobieraczka(3 mies.)i nic! przedsądowne tylko straszonko a za to bez kary się nie obędzie!!! napewno!
Tomczak / 83.8.101.* / 2009-11-22 13:00
Jakiej jednostki wydział prowadzi sprawę - Andrzej Tomczak. Jestem dziennikarzem Ekspresu Reporterów. Robię reportaż o Pobieraczku. Mój tel. 512-287-101
MRCO79 / 83.26.2.* / 2009-10-02 17:59
mi już minęło 14 mies i nic nawet żadnego sądownego wezwania nic dzwoniłem nawet zeby zgłosić sprawę do wydziału przestępczości gospodarczej i dowiedziałem się ze prowadza śledztwo w tej sprawie
tarja82 / 2009-10-02 11:15
Witam!Ja dziś dostałam maila,że jak nie zapłacę w ciągu trzech dni tej kasy to dostanę wezwanie do sądu!Proszę powiedzcie mi co mam zrobić,bo to męczy mnie psychicznie,a jestem w ciąży więc nie chcę się narażać na taki stres:( Pomóżcie mi proszę
coz / 81.190.71.* / 2009-10-07 21:05
nie płać ! i odpocznij, nie martw sie.
to oszustwo.
marco79 / 79.186.188.* / 2009-10-03 11:24
przeciesz napisalem ze mi nic od 14 miechow nie przyszlo zadnego wezwania nic
S.ylwusi.a / 91.189.216.* / 2009-10-02 10:02
Hej.Ja dzisiaj też dostałam tego e-maila chyba ich pogieło;/ a przychodzą wam wezwania tylko e-mailem czy pocztą też?Aż sie zdenerwowałam no bo nic nie śćiągłam a tu prawie stówa do zapłaty nieroby!Szok!!!Pomóżcie :(
emm / 91.94.236.* / 2009-10-04 23:35
witam :)
takze dostaje takie maile. oto dzisiejszy:
Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 08.09.2009 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres:

xxxxxx xxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxx

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pani adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 08.09.2009 to 91.94.119.214. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Pani danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pani z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - emilianawrot-17@o2.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=jJ92jzCmf8l9MrDe6D%2B2RjlYDYpp

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
nie wiem co robic.. przestraszylam sie tego .. wlasnie pisze do TVN UWAGA!! nie chce tego placic!! co mam zrobic??
ewelina_2009 / 2009-10-02 09:44
witam, ja równiez mam z nimi problem..od czerwca piszą,że mam płacić za to tylko ,że się zarejestrowałam co jest niby równoznaczne z podpisaniem ich śmiesznej umowy..to się w pale nie mieści..po raz pierwszy słysze o czymś takim..po okresie próbnym ta cała umowa powinna sama wygasnąć!! jak jest ze wszystkimi programami itp..jest to banda nierobów i należy im się dobrać do dupy..łamią zasady regulaminu podając nasze IP!!! Śmieszy mnie fakt ,że karzą płacić mi za coś z czego nie korzystałam!!! nic nie ściągnęłąm nawet ;) ..ale z drugiej strony tak denerwują, że niekiedy im cisnę i wtedy odp.by na tę stronę nie pisać ale na inną..he he nie ma czym się przejmować..choć sama z początku tez się przejmowałam ale okod 4 mies.dostaję przedsądowne wezwania do zapłaty ;) ..co nie znaczy,że nie powinniśmy tego nagłaośnić..nawet nie wyobrażam sobie zapłacić im..to poprostu banda złodzieji,którym nie chce sie iść do roboty..nie martwcie się jestem z wami ... wydaję mi się,że powinniśmy podjąć odpowiednie kroki bo łamią nasze prawa..ja co drugi dzień dostaję wiad.na pocztę i nie ukrywam ,że bardzo mnie to męczy..czekam na wasze decyzje!! pozdrawiam serdecznie..jestem gotowa nakopać im do tyłków!!!
rÓZa / 95.49.16.* / 2009-10-02 17:01
Jeżeli chodzi o IP to moja siostra i ja zarejestrowaliśmy się z tego samego komputera a i przyszły nam te wiadomości i mojej siostrze przyszedł inny adres IP a mi inny... Wydaje mi się ze to ściema... Na pewno nie mogą mnie do sadu podać???
ewelina_2009 / 2009-10-02 14:59
kurcze dziś już napisałam chyba gdzie tylko mogłam na złodziei..czy te haczyki są na miejscu..skoro za internet płacimy..a umowa sama powinna wygasnąć..powinni sie za nich wziąźć!
Arkadiuszzz / 81.190.111.* / 2009-10-01 17:38
Dziś odczytałem e-maila od POBIERACZEK.PL ze wzywaja mnie do zapłaty, jak wogle nie korzystam z ich zadnych uslug, maja IP i co mam zrobić? Program z komputera wykasowany grożą odpowiedzialnością karną, co robić? Proszę pomóżcie
Niepełnoletnia / 83.17.19.* / 2009-10-01 18:00
Witam wszytkich.
Ja również dałam się na to nabrać, jestem osobą niepełnoletnią. Zarejestrowałam się na tej stronie przez przypadek, podałam oczywiści fałuszywe dane, teraz od miesiąca przysyłaja mi e-maile z wezwaniem do zapłaty. Nie mam zamiaru płacić. Nie ściągnełam żadnego pliku.Pisałam wiele razy podają argumenty:
niepełnoletność
nie podpisanie umowy
w regulaminie pisze że nie powinni oni używać ani danych, ani IP komputera
Jest to poprostu wyłudzanie pieniedzy, próbowałam wielo krotnie skontaktować sie telefonicznie ale zawsze było zajete lub włączała się poczta głosowa.
Napisali mi że skieruja ta sprawę do sądu rodzinnego!Jetsem załamana bo rodzice nic o tym nie wiedzą, ale przyznałam sie po części.
Pozdrawiam.
gibonek / 83.31.88.* / 2009-10-01 14:16
to moze zlozymy pismo do prokuratury???
Miryndaaa / 91.94.247.* / 2009-10-13 11:50
Ja się pod tym podpisuje! Weście to jest paranoja!!
Kriss0301 / 83.27.214.* / 2009-10-01 14:48
Jeżeli nie wpisałaś konkretnych danych i masz pakiet z neostrady to mozesz być spokojna w neostradzie IP zmienia się przy każdym połączeniu z Internetem...
Też założyłem konto na tym syfie...już mi grożą że sprawa trafi do sądu....Laćć na to..
Oni sami operują danymi chornionymi prawami autorskimi więc to jest piractwo na nich jest więcej paragrafów niż można sobie wyobrazic..
aviena / 212.109.132.* / 2009-10-01 14:35
to jest chore.. tak samo się w to wpakowałam , uważam że coś z tym trzeba zrobić oni potrafią zastraszać ludzi to pokażmy im że my też jesteśmy w stanie ICH ZASTRASZYĆ !!!
pako_pack / 2009-10-01 10:07
również zostałem oszukany przez tych debili!!!NIC NIE SCIAGNALEM BO NAWET SIE NIE DALO!!! LUDZIE Z TYM TRZEBA ZROBIC PORZADEK!!!!NIE PLACCIE IM ANI GROSZA!!!
żaelta / 87.205.236.* / 2009-10-01 07:42
mam ten sam problem=dostałam od pobieraczka drugiego emaila,straszą sądem,że mam zapłacić 94.80-i nie wiem co mam robic-poradżcie
naciagniety / 83.4.12.* / 2009-09-30 19:31
to jest zwykłe oszustwo zgłoszenie powinno byc w prokóraturze .
Grzegorz_wawa / 212.76.37.* / 2009-09-30 20:26
Całkowicie się zgadzam!
Proszę nie wpłacać, pieniędzy.

W prokuraturze sprawę można złożyć anonimowo!
Pomogę jeśli zbierze się kilkanaście osób.
Artus321 / 89.74.51.* / 2010-02-16 19:03
Jestem z Gdyni, więc to rzut beretem do Gdańska mogę monitorować i koordynować wysiłki wszystkich zainteresowanych.
Piszcie: artus321@gmail.com
Miryndaaa / 91.94.247.* / 2009-10-13 11:52
Ja sie pod tym podpisuje!
radek 16 / 213.25.30.* / 2009-10-11 15:21
Ja też dostałem takiego maila i chętnie dołącze
angelam / 77.255.182.* / 2009-10-05 12:39
CHĘTNIE SIĘ PRZYŁĄCZĘ DO WAS, TEŻ SIĘ DAŁAM NA TO NABRAĆ. Dostałam już e-maila od pobieraczka, że sprawa zostanie skierowana do sądu. Napisałam do tvn uwaga i czekam na jakąś reakcję z ich strony.I co dalej będzie jak myślicie, bo mimo wszystko dręczy mnie ta sprawa jak nie wiem co.
emirob / 193.58.232.* / 2009-10-03 10:20
Ze mną też tak samo się stało,chętnie dołączę żeby spprawa trafiła do sądu
Aron6666 / 79.184.152.* / 2009-10-01 00:35
także dostałem email z ostatecznym wezwanie do zapłaty wieć jestem skłonny wkroczyń na drogę sądowa i przyczynić sie do skasowania tego portalu aby inni sie nie dali nabrać!!!!
niva666 / 95.40.88.* / 2009-10-02 08:30
Mnie także straszą sądem. Zarejestrowałam się żeby sprawdzić, nic nie pobrałam i już do sądu mnie ciągną.SKANDAL!!!!!
Gosia123 / 89.228.149.* / 2009-09-30 14:28
Ja tez zarejestrowałam się na stronie pobieraczka.pl by przetestować usługę i dwie czy trzy godziny póżniej wysłałam e-maila z rezygnacja z usługi na adres noreply@pobieraczek.pl>.cCztery dni pozniej Pobieraczek.pl odpisał mi że ten adres jest nie aktualny i podałmi inny bok@pobieraczek.pl zaraz napisałam rezygnacje i wiecie co po jakim czasie wysłali mi e-maila że mam zapłacić za rok z góry za usługe z której zrezygnowałam .
zsj / 77.254.47.* / 2009-09-30 15:26
Ja też dałem się nabrać.Wysłałem 3 emaile o rezygnacji z usługi wprawdzie po terminie ale przed datą zapłaty.Przyjęli zgłoszenia,i napisali,że odpowiedzą w terminie 7 dni roboczych,chociaż regulamin mówi o 7 dniach niezależnie roboczych ,czy nie.Nie odpowiedzieli a mimo wszystko przysłali mi wezwanie do zapłaty.W jedynym z kolejnych emaili okazało się,że ktoś aktywował się podając moje dane na miesiąc wcześniej niż ja się zarejestrowałem.Uważam,że jest to niezgodne z prawem,ponieważ serwis mógł udostępnić moje dane osobowe,Powtórna rejestracja tego samego klienta jest w myśl regulaminu niemożliwa,ponieważ usługobiorca może tylko raz zarejestrować się do Serwisu.Pobieraczek powinien mnie bezzwłocznie zawiadomić,że ktoś jest już zarejestrowany pod moimi danymi.

Co powinienem zrobić
feherypetahy / 79.190.207.* / 2009-10-04 20:15
niezły mają tam bajzel, widać że niezbyt nad mtym już panują !!!

Najnowsze wpisy