Forum Forum inwestycyjneOpinie o spółkach

Początek gry na giełdzie

Początek gry na giełdzie

masazysta / 2007-02-25 16:36
Witam,
jestem studentem i od pewnego czasu interesuje się giełdą.Mam zainwestowane 500zł w Arkę akcji,a teraz chciałbym zainwestować jakąś małą na początek kwotę na giełdzie.
Napiszcie mi proszę ile muszę mieć minimum pieniędzy i jakie są dodatkowe opłaty?Jaki dom maklerski mi doradzacie?Czy Dom Maklerski BZ WBK SA jest dobry?
Z góry wielkie dzięki za odpowiedź i zachęcam do komentowania mojego portfela Money.pl.

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
jwasilewski86 / 2011-06-28 15:31
przede wszystkim na giełdzie się nie "gra" tylko INWESTUJE :)
ja osobiście inwestuje w AmerBrokers, ale wybór domu zależy od tego jakie sa Twoje priorytety.
Jeśli jestes zainteresowany AmerBrokers możesz obejrzeć ich fanpage na facebooku:
http://www.facebook.com/DomMaklerskiAmerBrokers
pozdrawiam,
jacek
krzyszfot / 212.96.244.* / 2012-08-16 13:17
Początek jest bardzo trudny, szczególnie jeśli nie posiadasz odpowiedniego kapitału. Zresztą ryzykowanie dużymi sumami na początku mija się z celem. Dlatego polecam na początek współpracę z Maximus Trading.Przy ich pomocy przechodzisz szkolenia i obracasz kapitałem 100 tysięcy dolarów! Bez ryzyka. Jeśli się uda, to zostajesz u nich traderem na stałe.
Adaamo / 83.22.15.* / 2011-06-20 09:51
1.Program DM BZWBK użytkuję 4 lata, najlepszy z innych mi znanych, małoawaryjny-można polegać na jego sprawnym funkcjonowaniu w czasie "kataklizmów" jak i "furrory" - poprostu działa!!! Wady? a). 6zł. za tranzakcję? zdecydowanie za pazerni. b). najwyższy odetek zwał kursu po zakupie akcji i ich stagnacji - żden rok nie przyniół zysków - niby niezbyt logiczne jednak prawdziwe.
2.DM PEKAO - rachunek zlikwidowałem po 3 latach latach, kiedy chce to funkcjonuje, może przesycony nadmiarem klientów a nie wykluczone, że sterowany komu ma funkcjonaować a komu nie w czasie istotnym.
Adaamo / 83.22.6.* / 2011-06-20 10:16
Cd. 3.Program DM Alior - "plusy dodatnie" przystępne ceny tranzakcji, "plusy ujemne" -naraża na poważne straty!!! nie funkcjonuje w zwrotnych sytuacjach na giełdzie, z narastającym bezwładem, co wynikać może z narastającego nadmiaru użytkowników wobec możliwości programu. Rachunek zlikwidowałem! 4).DM MultiBanku - program "skostniały", bez widoków na usprawnienia - jednak przystępne ceny tranzakcji, dobry do inwestowania na zasadzie "kup i zapomnij"- czyli trać!Pozdrawiam, Trafnego wyboru życzę.
pecha / 78.8.83.* / 2011-06-18 13:17
Na początek spróbuj może lepiej swoich sił w jakiejś grze wirtualnej, żeby sprawdzić na ile trafne będą twoje decyzje inwestycyjne. Polecam ci na początek program WIRTUALNY INWESTOR, który pozwoli ci się zorinetować co i jak. Pobierzesz go stąd:

http://w20.pl
rozipan / 2007-05-07 21:04
TYLKO FON!!!!!!!! Papier wlasnie sie ladnie odleszcza, zarzad podal doskonale plany zwiazane z deweloperka. Maja juz nawet kilka duzych dzialek w strategicznych lokalizacjach w Warszawie, 3miescie i Krakowie. Kupilem dzis ponad 6000 akcji i czekam na publikacje dobrego info w parkiecie - po nim jazda na polnoc w okolice 4,86 gwarantowana. Dalej delikatna korekta i stabilny wzrost az do nowych rekordow. A dla bardziej majetnych polecam hute Irena - na razie kiszonka, ale niebawem zryw, dostalem info od czlowieka z produkcji, ze kierownictwo stara sie o zatrudnienie dodatkowych 700 osob - kontrakty zagraniczne o znaczacej wartosci gwarantowane. Juz w 'Przedwiosniu' autor mowil o szklanych domach... Pozdrawiam i 3mam kciuki za TUEUROPA - ponoc UEFA ma podpisac z nimi umowe ramowa na ubezpieczenie wszystkich obiektow podczas EURO 2112!
DSA / 62.21.111.* / 2007-04-30 07:16
ALES TY BZDURY GADASZ. W ARCE MOZNA INWESTOWAC DOPIERO OD 1000ZL A TY MASZ 500>?
Myszkinis / 2007-06-27 02:34 / "Wykształciuch"
Myslisz się, początkowa wymagana kwota to właśnie 500 zł. Wiem, bo tez mam tam kase.
sda / 62.21.111.* / 2007-06-28 07:07
nie mylisz się - zobacz sobie punkt 14 ze skroconego prospektu informacyjnego
masazysta / 2007-02-27 12:06 / portfel
Witam,
proszę o jakąś poradę.Z góry wielkie dzięki!!!
stopazwrotu.pl / 2007-04-03 19:20
Jeśli jesteś studentem, to w BDM jest coś takiego jak rachunek ŻAK. Masz prowadzenie za darmo, brak minimalnej wpłaty i prowizję 0,39% min 2,95pln. Niezależnie od tego czy składasz zlecenie przez internet czy osobiście w poku, to prowizja jest taka sama. No i kontrakty terminowe za 9,90pln
Możesz też sprawdzić zestawienie opłat na rachunkach w kilkunastu biurach pod tym adresem: http://www.stopazwrotu.pl/tekst.php?tid=40
pozdrawiam
e-razor / 87.123.83.* / 2007-03-08 19:58
Witam, ja proponuje mBank. Jesli masz konto w mBanku to otwierasz rachunek inwestycyjny, wszystko masz za darmo, maklezy pobieraja dopiero przy zakupie akcji ale niewiele, masz wszystko pod kontrola. pozdrowienia
KrzychuNNN / 2007-05-10 09:19
Również mam rachunek maklerski w mBanku. Jestem zadowolony - niskie prowizje i szybka obsługa przez internet. Brak stałych opłat. Inwestując małe kwoty musisz liczyć się z prowizją ok.5 zł za zakup i tyle samo za sprzedaż.
Moim zdaniem, aby wychodzić na swoje musisz inwestować minimum 4-5 tys na akcje jednej firmy.
eff / 2007-03-02 14:53
Kwota minimalna zależy od domu maklerskiego, niekore zycza sobi 5 tys, inne (mBank/eMakler) jakakolwiek kwote. W wiekszosci domow maklerskich pobierana jest oplata od prowadzenia rachunku 0-120zł(rocznie).
Przy zakupie akcji płacisz prowizję od transakcji. W zaleznosci od domu maklerskiego i miesiecznych obrotow na koncie prowizja wacha sie w granicach 0,29%-0,45% (w przypadku zabawy w DayTading, prowizja np. w BZ WBK jest nizsza niz wtedy gdy sprzedajesz akcje w okresie dluzszym niz jedna sesja i wynosi chyba 0,29), przy czym min. prowizja to 2-5zł..
Po zakupie akcji musisz ise liczyc ze spadkami.. Jezeli jednak dobrze wybierzesz i zarobisz to przy sprzedazy znow musisz zaplacic prowizje od transakcji dla domu maklerskiego, a ponadto musisz się rozliczyc z naszym kochanym panstwem z przychodów [19% podatku od zysku]
agajz / 2007-03-02 15:08
BZWBK,prowizja przy zleceniach składanych przez internet-0,39,nie mniej niż 6 zł.
pegi bundy / 83.12.249.* / 2007-06-10 12:24
DM PKOBP prowizja przez net 0,39% i nie mniej niż 2 zł tu jest najtaniej
mariowawa / 2007-04-03 18:56
czyli trzeba inwestować conajmniej 1,5 tyś. zł zeby sie kalkulowało
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy