Początek

Radek225 / 83.8.127.* / 2006-05-02 22:22
Witam!
Chce zacząć grę na giełdzie ale nie mam tak jak wszyscy na początku o tym zielonego pojęcia narazie chciałbym zainwestowac 1000zl. oddałbym te pieniądze od razu w ręce funduszu inwestycyjnego ale w poradniku jest napisane ze na efekty trzeba czekać conajmniej 10lat a ja chce widzieć efekt po roku albo po pół nie interesują mnie obligacje lubie ryzyko ale nie będe czekal 10lat żeby mieć jakis zysk a i jakiego żędu mógłby to być zysk bo szczerze mówiąc nie wiem nawet co to jes ta stopa zwrotu. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Wyświetlaj:
Konsultant Money.pl / 2006-05-04 17:39 / Specjalista Money.pl
Efekty jakie przynosza fundusze uzależnione są od stopnia agresywności funduszu a tym samym ryzyka jakie jest w stanie podjąć inwestujący. Efekty inwestycji moga być widoczne szybko, zarówno wyniki pozytywne jak i negatywne. Zmiany wartości inwestycji obserwować można codziennie.
dominicus / 2006-05-04 08:42
Z Twoim nastawieniem na giełdzie staniesz się bankrutem raz dwa. Giełda to nie lokata, tutaj trzeba się liczyć z ryzykiem. Nie ma łatwych kąsków.
Inwestując w fundusz możesz osiągnąć dobry zysk nawet w miesiąc, jest tylko jedno "ale" w tym miesiącu musi trwać dobra koniunktura na giełdzie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy