Forum Forum prawneGospodarcze

Poczta Polska nie doręcza przesyłek.

Poczta Polska nie doręcza przesyłek.

muzyk1995 / 87.206.110.* / 2008-08-16 21:43
Witam, kupiłem przez internet interfejs do organów, został on wysłany PRIORYTETEM w środę 6.08.2008. Do dziś jej nie otrzymałem. Poszedłem na pocztę... Pani sprawdziła w ich komputerze i wyszło że nic do mnie nie ma... Pani uśmiechając się powiedziała, że po 14 dniach nadawca może złożyć reklamację :-] Wyczerpująca pomoc i odpowiedź . . . Co mam w związku z tym zrobić ??
Wyświetlaj:
aju51 / 2013-01-02 18:04
Wysłałem 10 grudnia trzy kartki świąteczno-noworoczne z życzeniami do Francji, do chwili obecnej nie dotarły do adresatów.Powiedziano mi że był okres świąteczny i należy jeszcze poczekać-chyba na przyszłe święta. Z kolei z Francji do mnie dotarły w dwa dni.Po co doręczać wystarczy kasować klientów i interes się kręci.Ostatni raz korzystałem z PP.
Milionek455 / 109.243.160.* / 2013-09-08 09:27
sam na szczęście nie korzystam z usług poczty polskiej, ale znalazłem ciekawe forum http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,2118 i to co tam opisują, to się w głowie nie mieści, nic, tylko spalic pocztę ;p
trebacz / 31.175.4.* / 2014-01-11 12:53
tojest nowa dyrekcja ktora chce wszystko rozpixxxx sam tam pracuje wiecej urzedasow niz pracownikow a dotego jeszcze na chama zwalniaja to jest rzeczywistosc pracujemy za grosze a wymagania jak na zachodzie a klijenta majo w dupxxx pozdrawiam
mscok / 2009-02-20 09:28
wysylajacy po 14dniach od nadania zglasza reklamacje w urzedzie w ktorym nadawal ,tenze urzad ma 14dni na sprawdzenie gdzie paczka w tym czasie listonosz u ciebie daje ci do podpisania reklammacje ze stwierdzasz ze nie dostales przesylki,gdy sie nie odnajdzie do 14dni kieruja sprawe do dzialu reklamcyjnego zwykle sortowni w mazowieckim jest/byl w pruszkowie i oni znow maja 14dni ,jak sie tam nie znajdzie wysylaja osobie ktora nadala paczke pismo ze 'przepraszamy ale paczka zaginela w transporcie,i nastepnie maja kolejne 14dni do zwrotow kosztow osobie ktora nadala (odszkodowanie) np.paczke nie ubezpieczona bez wartosci koszt wyslania 15zl ,przysluguje odszkodowanie 10x czyli 150zl,jednym slowem gosc ktory ci wysylal ostanie 150zl odda ci za organy 500zl np. bo za tyle kupiles czyli jest w plecy 350zl i moze sie sadzic zpoczta i tak nie wygra bo to PL...przyklad nadalem paczke pobraniowa za 550zl bez wartosci paczka oczywiscie zaginela i zaczela sie syzyfowa praca .osoba ktora zamawiala rezygnuje z paczki bo nie dostal po xx dniach dzwonie na jego oddzial paczki nie maja,daja numer do urzedu glownego w anym miescie paczki nie ma,daja do sortowni w danym wojewodztwie stwierdzaja ze paczki o takim numerze nie otrzymali ,wracam na swoj oddzila nie moga mi powiedziec gdzie jest obecnie paczka bo nie zcytuja paczek od nich wychodzacych grunt ze mieli taka ,daja numer na ogolnapolska infolinie paczek,a tam co??? paczki o takim numerze nie ma ale niech sie pan nie martwi mamy nowy system w testach czasem nie ma wszystkich paczek PL,daja umer na sortownie w moim wojewodztwie,eureka paczka jest tylko nie wiedza czemu u nich lezy 14dni na zapytanie wie kiedy paczka zostanie wyslana dalej odp.nie wiem a nikt nie ma czasu jej szukac ,jak nie dojdzie po 14dniach niech pan zglosi reklamacje moze poszukamy i pojdzie dalej a najlepiej niech pan dzwoni i sie dowiaduje,dzwonie nastepnego dnia inna osoba na telefonie eureka paczzka wyszla rzekomo 14dni wczesniej(dzien wczesniej mowili ze lezy u nich 14dni) ze zabral samochod do docelowej sortowni zeby do niej dzwonic mowie ze tam juz dzwonilem wczesniej i nie ma...to ona nie wie...reasumujac paczka wyjechala z sortowni A do sortowni B i nie dotarla , I TEAZ NAJLEPSZE moge uzyskac odszkodowanie 150zl choc pobranie 550zl
.....mozesz nawet wziasc pobranie 3000zl i nie podasz wartosci to dostaniesz 150zl to jest PL
modernish / 2010-09-20 14:28
W tym momencie kiedy wszystko już zostało wyjaśnione mogę jedynie odradzić przyszłego korzystania z poczty polskiej. Jeśli chodzi o przesyłki to raczej lepiej jest wybrać alternatywna drogę czyli usługi kurierskie. Między innymi dobra jest firma AIN, która z pewnością bezpeicznie i szybko dostarczy paczkę, poza tym z tego co wiem to koszt jest mniejszy niż na poczcie.
_pankracy_ / 2009-07-10 23:29
ojojoj, no niestety tak bywa z poczta polską dlatego z niej nie korzystam !! od czasu mojego przepału z pocztą używam innych przewoźników: inpost -na listy, i innych kurierów na paczki - aczkolwiek inpost wchodzi z oferta paczkomatów i to będzie to co tygryski lubią najbardziej = tygryski to ludkowie, którzy kupują w sieci :) także polecam :))
Natomiast wracając do tematu to moja przygoda kończąca znajomość z pocztą była w skrócie taka: wysłałam paczkę o wartości 1500 zł do Chicago z zaznaczeniem na paczce, że jest o tej wartości zawartość i po miesiącu kiedy paczka powinna spokojnie już być u właściciela, okazuje się że jej brak (a to surprize!!) ->no to proces reklamacji (tu nie będę się zagłębiać) generalnie poszukiwania paczki trwały lekko ponad rok w ciągu którego dostawałam (bo aż 4 monity) opisujące status poszukiwań o treści negatywnej czyli, że tu jej nie ma więc teraz będzie sprawdzana inna część drogi transportu przesyłki.. i tak w kółko, aż minął rok. Po roku dostałam list z informacją, że reklamacja uległa przedawnieniu i zaprzestano wszelkich poszukiwań. Winę zwalano oczywiście na ludzi z USA - tak jakby mnie to interesowało kto jest winny!! ja tylko chciałam odzyskać paczkę lub jej równowartość i oczywiście to nie nastąpiło!!. Nie dostałam ani grosza, jeszcze się nakosztowałam na znaczkach i telefonach i nerwy mi zżarło, więc morał jest jeden NIGDY WIĘCEJ POCZTY POLSKIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Najnowsze wpisy