Forum Polityka, aktualnościKraj

Poczta Polska strajkuje

Poczta Polska strajkuje

Money.pl / 2008-06-03 07:47
Komentarze do wiadomości: Poczta Polska strajkuje.
Wyświetlaj:
ania2008 / 83.24.202.* / 2008-07-02 11:34
Moj tata ma 54 lata, w polsce, po przepracowaniu 30 ponad lat dostal 900 zl emerytury. tez musial wyjechac, bo na utrzymaniu ma jeszcze 15 letnie dziecko. nie ziejcie nienawiscia do tych, dla ktorych jedyna szansa na jakie takie zycie jest wyjazd. bo to nie fanaberia tylko mus. tata musi pracowac na budowie, bo w polsce nikt go nie zatrudni, a nie zna jezyka. tyle na starosc zafundowalo nam nasze kochane panstwo.














No dobra kto mu dal emeryture w wieku 54 lata?Powinien pracowac przynajmniej do 60tki



Zapewne pracował w likwidowanej firmie i w efekcie zwolnień grupowych został zmuszony do przyjęcia pomostówki! To takie Polskie - dzięki Solidarności.
Wapniak / 83.28.130.* / 2008-06-28 14:58
Ciekawe, co zrobi Śniadek /"Solidarność"/ i inne Związki jak PO wszystko sprywatyzuje?...
zdegustowany / 83.22.102.* / 2008-06-16 14:32
przez ich głupie wybryki cierpią zwykli ludzie od ponad tygodnia czekam na ważną paczkę !! też mam podobne zarobki do nich a muszę się dwa razy bardziej narobić od nich
dd10 / 83.27.231.* / 2008-06-16 13:23
polska to jedyny kraj w którym wszystko idzie pod góre wszyscy strajkują haos i nic więcej wcale się nie dziwie że wszyscy wyjeżdzają . jeszcze troche to rząd sam będzie pracował żeby jeśc chleb .
elunia / 79.186.199.* / 2008-06-11 20:00
14 dni idzie przekaz od komornika i nikt nie wie gdzie jest zostal nadany i ZAGINAL!!!!!
Jacek z Sopotu / 99.242.248.* / 2008-06-10 15:09
za komuny to by przyjechalo ZOMO spalowalo i by zaraz byl porzadek, nie przestana zlodzieje pierw okradac paczki i listy, potem moze za dobre zachowanie dac im troche pieniedzy.
Gal / 83.4.118.* / 2008-06-07 21:45
STRAJK POWINIEN BYC DLA RZADOWCOW A NIE PRZECIWKO PRYWATNYM LUDZIOM!! CZEKAM NA BARDZO WAZNA PACZKE !! LISTONOSZE ZLITUJCIE SIE BO SPOLECZENSTWO KREW ZALEWA !!
zdenerwowana istota / 80.48.178.* / 2008-06-13 12:51
mam taki sam problem na paczke czekam juz 14 dni roboczych, a naj gorsza moja obawa jest ze paczka zginie
szczera-gadka / 89.171.57.* / 2008-06-09 19:07
a może by tak do Sądu podać działaczy-związkowców o przetrzymywanie cudzej własności. Tylko dbają o
"własne tyłeczki" działacze-związkowcy kosztem prostych pracowników i naszym Klientów.
były listonosz / 87.207.97.* / 2008-06-09 13:30
Mnie też krew zalewa,a czytając wasze komentarze,drodzy klienci,dochodzę downiosku,że moje tyranie przez ostatnie 6 lat,nie miało najmniejszego sensu.Zapraszam więc do konkurencji.Tam jest taniej,szybciej i bezpieczniej.Powodzenia życzę całemu "społeczeństwu".
Pixi38 / 83.27.76.* / 2008-06-10 01:06
1 - Konkurencji nie ma bo Poczta ma monopol i jeszcze długo sensownej konkurencji nie będzie.

2 - Wiadomo, że na Poczcie jak i w innych grupach pracowników są rzetelni i dobrze wykonujący swoją pracę oraz tacy którzy tą pracę olewają, więc nie można pocztowców wsadzać wszystkich do jednego wora.

3. Konkurencja nie jest tańsza bo w przypadku przesyłek np. paczka 2-5kg to koszty w DHL i u innych kurierów od 39-59 zł ( jeśli nie ma się podpisanej umowy ) W przypadku Poczty paczka taka kosztuje 11 zł ( priorytet ). Jak widać różnica jest olbrzymia. Więc o konkurencji - tańszej nie ma mowy.

Wysyłam średnio w miesiącu około 200 paczek. ( sklep internetowy ) w większości właśnie poprzez Pocztę Polską. Od przeszło 8 lat zaginęło mi może 2-5 paczek. Więc mogę powiedzieć, że w sumie nic nie zginęło. Jednak ciężko mi się pogodzić z strajkiem ponieważ tracę na tym.

Do póki nie zostanie ściągnięty monopol na pocztę i poczta nie przejdzie w prywatne ręce, nic się nie zmieni. Pomijam fakt płacenia przez firmy przy re fakturowaniu kosztów wysyłek VAT-u ( poczta z VAT-u jest zwolniona ) ale to już inna sprawa.
ULA75 / 193.200.47.* / 2008-06-06 19:59
POWINNI ICH WSZYSTKICH W PIERONY ZWOLNIĆ. KAŻDY ZARABIA TYLE NA ILE ZASŁUGUJE I TAK UWAŻAM ZE STANOWCZO ZA DUŻO ZARABIAJĄ PATRZC NA TO JAK ROBIĄ . DZIWNE ZEW AJĘCJACH POCZTOWYCH NIE MA KOLEJEK. CHYBA O CZYMŚ TO ŚWIADCZY, WIDAC JAK WYDAJNA JEST ICH ROBOTA .
SIMON BUNTOWNIK / 83.16.252.* / 2008-06-07 20:12
Gdzixe moje paczki!!!!!!!!!!!!!! szlak by ich trafil wypchać sie z poczta niech przynajmniej dostarcza te paczki i listy co maja w magazynach i sortowniach a nowych nich po prostu nie przyjmują proste!!!!!!!!!!!! SKU.. bez komentarza :( NIGDY WIĘCEJ NIE BĘDĘ KORZYSTAĆ Z POCZTY POLSKIEJ kurier 2 gora 3 dni i załatwione wszystko co polskie jest do d..
callan / 85.89.175.* / 2008-06-06 18:07
I tak pracują jakby ciągle mieli strajk, więc wielkiej różnicy nie zauważymy... baba zmierzła, listonosz nie przynosi bo mu się nie chce wejść do góry - zawsze zostawia awizo... JAK SIE NIE PODOBA ROBOTA TO NIKT WAS NIE TRZYMA. Żałosne.
rgdfgdfg / 87.105.132.* / 2008-06-06 16:10
pajacom się zachciało strajku... większość z nich nie ma formalnego wykształcenia żeby tam pracować a w*******ą tylko ludzi...
Venon / 83.7.230.* / 2008-06-06 07:52
Dokładnie ! ja też czekam na ważną przesyłkę na a tu nagle strajk ehhh ile to potrwa ?
Marcin mogliby kiedy indziej / 87.207.85.* / 2008-06-04 18:36
KUR*A niemają kiedy własnie czekam na ważna przesyłke..... mogliby postrajkowac w okresie wakacyjnym ... :-/
Pan w drugim okienku / 83.10.179.* / 2008-06-04 16:52
Poczta polska powinna przejsc gruntowna restrukturyzacje. Panie z okienek i listonosze faktycznie nie maja zbyt duzo do gadania..wszystkiemu winne jest kierownictwo. W PP jest zbyt duzo biurokracji a co za tym idzie zbyt duzo ludzi aby obsluzyc ta machine. Na PP nie powinno pracowac tak duzo osob, jednak nikt nie odwazy sie wprowadzic tak radykalnych zmian i tym samym zwolnic wiele niepotrzebnych osob. Wtedy dopiero byl by strajk...a moze warto lekko postraszyc. Wiecej osob powinno pracowac przy obsludze klientow i roznoszeniui listow (NA NALEZYTYM POZIOMIE tj.BEZ MARUDZENIA!)Jezeli ktos pracuje na poczcie to prosze nie pisac ze pracuje za 600zl na pelnym etacie plus nadgodziny(bezplatne) i jeszcze ma czas i pieniadze zeby korzystac z internetu. w takie bzdury nikt nie uwierzy a jak sie nie podoba to trzeba isc szukac nowej pracy a nie marudzic (ale to chyba taka choroba zawodowa)w koncu nikt nikogo nie zmusza do pracy na PP. A Pania w okienku tez nalezy sie szacunek....tylko odwzajemniony!!!pozdrawiam
nonka / 83.20.164.* / 2008-06-09 19:44
pracuje na okienku jako aststent i nik nie wie jacy potrafią być klienci owszem są kulturalni ale sa też tacy chamscy że człowiek nie wie w ktorą strone ma spojrzec. A o wynagrodzeniu naszym to tylko my wiemy i o warunkach pracy.Pracuję w urzędzie gdzie nie ma klimatyzacji więc męcza się klienci i my a po 8 lub 9 godz to mózg się lasuje i wszystkiego mam dość .Wiec z całego szacunku zrozumcie nas ja jeszcze nie strajkowałam ale może przyjdzie na to czas wolałabym nie
ULA75 / 193.200.47.* / 2008-06-06 20:03
CZŁOWIEKU IDZ DO BYLE JAKIEJ AJENCJI POCZTOWEJ TAM NIE MA KOLEJKI ,DO ROBOTY NIECH SIE WEZMĄ BO NARAZIE TO IM SIE ZA PLASZCZENIE D... PŁACI .KTOŚ NAPRAWDE POWINIEN Z NIMI ZROBIĆ PORZĄDEK I ZWOLNIĆ BEZ PRAWA DO ZASIŁKU A NIE PATYCZKOWAĆ SIE Z BANDĄ NIEROBÓW
postman*79 / 77.254.179.* / 2008-06-06 18:53
nie twierdzę, że zarabiamy na poczcie 600 zł, owszem szeregowy pracownik ma ok. 1100-1200 zł, ale czy to dużo...? Każdy z nas pracował w swoim rodzinnym mieście, a tu nagle przeniesiono nas na jakieś zadupie, gdzie nie jeździ żadna komunikacja miejska (CER Pruszcz Gdański), momentalnie nasze wynagrodzenie zostało pomniejszone o ok. 200 zł, żeby było śmieszniej za mniejsze pieniądze pracujemy dłużej, ponieważ wydłużył nam się czas dojazdu do pracy ( dla niektórych pracowników czas dojazdu to 4 GODZINY!!!). Czy powinniśmy być zadowoleni??? Co dało nam wybudowanie wielkich Centr Ekspedycyjno-Rozdzielczych??? Czy poprawiła się terminowość przesyłek??? Odpowiedzcie państwo sobie sami na te pytania...
Dyrekcja Generalna Poczty Polskiej to przysłowiowy Judasz, który prowadzi naszą firmę do samozniszczenia, opłacany zapewne przez takie firmy jak InPost lub PAF Operator Pocztowy, a może nawet Deutsche Post...???
soldado / 84.201.210.* / 2008-06-08 11:44
hmmm nie wiem czy Pan wie ale we wrzystkich firmach przerwa ,oraz czas dojazdu nie wlicza się do czasu pracy:-)
ULA75 / 193.200.47.* / 2008-06-06 20:12
A CO WY POZA PLASZCZENIEM DUPY ROBICIE ZWOLNIĆ WSZYSTKICH BEZ ZASTANOWIENIA. JA 4 LATA PRZEROBIŁAM W AUSTRYJACKIEJ POCZCIE JA BYM WAS TAM WSZYSTKICH WYSŁAŁA TO BYŚCIE SIE ROZUMU MOMENT NAUCZYLI. TAM KLIENT NIE MOŻE 10 MINUT STAĆ BO MU SIE DNIÓWKE ZABIERA BTŚCIE PIĘKNE PĘSJE MIELI. PRACA DO 20 ALE JAK O 23 WYSZEDŁ CZŁOWIEK TO SIE CIESZYŁ A U NAS PANI WOKIENKU OD RAZU SOBIE SEGRAGUJE DOKUMENTY. DO ROBOTY SIE WEŻCIE A JAK SIE NIE PODOBA TO NA ZIELONĄ TRAWKE
nonka / 83.20.164.* / 2008-06-09 19:50
no lalunia bez takich tekstów bo ja też wychodze o godz 23 z pracy aPRACUJE NA POCZCIE więc się zastanów co piszesz bo po zamknięciu nie wiesz jaka jest robota a wy klienci jesteście nie lepsi więc sie trochę zastanów i sama idż na zieloną trawkę jak jeszcze będzie chciała udżwignąć twoja dupę
Ireks / 80.48.71.* / 2008-06-04 15:45
Zwolnić wszytkich i to dyscyplinarnie!!! to sie w głowienie mieści, że te nieroby mają czelność strajkować. Listonosz przesyłki roznosi jak mu się podoba, awiza zostawia w kratkę jak mu się chce..., przesyłki priorytetowe dochodza po kilku dniach, często po tygodniu, wredne - niemiłe baby w okienkach o wszytko sie czepiają, zachowują się tak jak by tam za kare siedziały i teraz jeszcze grymaszą. Nie podoba się to do innej roboty niech pójdą, jak popracują u prywaciarza to dopiero docenią komfortową pracę bez stresu w "Ślimakolandii" zwanę inaczej Poczta Polska.
nierob / 83.24.66.* / 2008-06-05 07:41
jestes idiota nie znasz pracy
a kaczorek ma motorek / 79.184.41.* / 2008-06-04 18:19
Niech strajkują i dopną swego Nie krytykujmy ich za ich prace ,fizyczni ,listonosze , Panie w okienku nie organizują pracy! Wszystko podrożało oni też mają prawo do godnego wynagrodzenia . Krytykujmy puste obietnice PO z Dyzmą- Tuskiem. Podwyżki płac zaczęły się od obietnic PO przedwyborczych i realizacji ich w administracji miast gmin. Grube ryby dostały po kilka tysięcy bo znów dzielono procentowo ślad za nimi poszli celnicy chcą policjanci strażacy prokuratorzy ,sędziowie sądów powszechnych itp. Dlaczego więc nie mają dostać podwyżki Ci co zarabiają po 1000-2500 zł skoro podwyższono tym co zarabiają po 3500 zł-20000 zł i więcej [ za trzymanie długopisu i pukanie w Office
asda / 87.105.132.* / 2008-06-06 16:17
tylko ze Ci co pukają w office to zazwyczaj poświęcili 5 lat więcej na to żeby zdobyć wykształcenie, ale oczywiście o tym się nie zapomina i najlepiej ludziom po liceum albo podstawowce dać po 3500zł za siedzenie za okienkiem i p********** że to jej nie pasuje albo tamto ehh
obserwator 2 / 77.254.165.* / 2008-06-06 21:52
ty głupku myślisz ze na poczcie nie pracują z wykształceniem ty niedoinformowany cieciu to ty zdałeś studia za pieniądze i głupka stroisz na poczcie też mają wyższe wykształcenie
Krzysztoff / 83.2.105.* / 2008-06-04 15:03
to jest chore żeby poczta sobie strajkowała, miliony ludzi (ja również) pracuja w prywatnych firmach i nie moga nawet mysleć o strajkowaniu. Jak się nie podoba to zawsze można szukać innej pracy. Ja bym ich wszytskich zwolnił. Miszkam w małym mieście, godziny szczytu a w okienku siedzi tylko jedna Pani i obsługuje, 2 okienka puste, a na zapleczy kręci się ich chyba z 10 osób!!!, kolejka po same drzwi,... Szkoda słów... Listy i paczki jak długo dochodzą to chyba nikomu nie trzeba tłumaczyc... Wysyłam 3 razy więcej przesyłek różnymi firmami kurierskimi i żadnych problemów, a na poczcie to masakra....
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy