Forum Polityka, aktualnościKraj

Pod Płockiem udało się zawrócić Wisłę do koryta

Pod Płockiem udało się zawrócić Wisłę do koryta

Wyświetlaj:
cockpic / 83.29.10.* / 2010-05-24 20:55
Za JEDEN jacht 1-go z brzegu OLIGARCHY można było w pore wały umocnić. Za kilkanaście MILIARDÓW które Bielecki wyprowadzil za granice z PEKAO SA można byłoby wyregulowac nie tylko wszystkie rzeki ale i zbudowac autostrady, Na zadłużaniu i ODDŁUŻANIU szpitalli kolesie Boniego zainkasowlai kolejne KILKANĄŚCIE MILIARDÓW. Tymi miliardami przeciętny obywatel został obciążony i musi je spłacać. Na budowę autostrad ostatnio rzad sprzedał obligacji za kilka miliardów - czyje bedą te autostrady, łatwo sie domyśleć, a do tego jeszcze w prywatnych szponach ubezpieczenia i służba zdrowia - NIEWOLNICTWO W NAJCZYSTSZEJ FORMIE.
kaczorek ma motorek / 2010-05-24 18:08 / Tysiącznik na forum
Plotkują że dochodzi do wysadzania walów , plotki czy prawda? Za komuny właśnie tak ratowano tereny gęsto zaludnione ale oficjalnie nie przyznawali się do tego
W tym miejscu nie spodziewano się przerwania wałów a jednak został przerwany! pytanie czy tylko przez zebraną wodę ? bo w dalszym biegu Wisły (przy niej) są bardzo fajniutkie domki to dość atrakcyjne miejsce.
Ponoć w każdej plotce jest trochę prawdy
ppoooommmoooccyy / 178.36.47.* / 2010-05-24 16:46
Przyszedł do mnie do domu "złodziej" i wszystko zabrał !!!!
Nie byłem ubezpieczony :-((((
Proszę o podniesienie podatków i przekazanie mi pieniędzy na kupno TV, lodówki, jakuzzi, łóżka wodnego, sauny, mercedesa itp.
OIO / 79.186.32.* / 2010-05-24 15:23
Udało się tylko dzięki PO i kandydatowi na prezydenta. Gdyby nie wyjazdy kandydata w teren nic by się nie udało i nic by nie poszło jak należy.
!@#$ / 83.7.17.* / 2010-05-24 14:18
Proponuję kolejny krok: Kontrolowane wysadzanie wałów z PO celem WYSADZENIA ich z koryta. Szczególnie mam tu na myśli dwóch takich największych wałów. Niestety, twierdzę, że będzie to o wiele trudniejsze niż okiełznanie Wisły w Płocku.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-05-24 13:38
Czyli powiedzenie - kijem Wisły nie zawrócisz - stało się nieaktualne!
Ach! Ta ferajna z PO!
Strach się bać, kiedy wspomniana ferajna, zacznie z GWna w GWnie, bicz kręcić!
~Kris / 2010-05-24 14:10 / Tysiącznik na forum)
Czemu napisałeś tego posta?
...bo z treści jakoś trudno się zorientować.
B_7 / 195.35.80.* / 2010-05-24 16:18
Chciał pokazać,że oprócz pożytecznych idiotów są też niepożyteczni...
wczoraj / 2010-05-24 14:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
PISs off
akcja wisla / 86.25.219.* / 2010-05-24 12:55
jesoo, znowu :)
brave-wroc / 78.8.145.* / 2010-05-24 12:48
a to ŚCIEMA - tragedia nie jest w Warszawie, czy Wrocławiu lecz małych miastach, miasteczkach i wsiach. Tam zalanych jest - często po dach - dziesiątki tysięcy domów, gospodarstw i zakładów pracy, ale pokazuje się jak dzielnie walczy HGW, jaki wielki problem jest na Kozanowie (zalane podwórza i piwnice około 30 bloków - żadne mieszkanie NIE ZALANE). Nawiasem mówiąc, mimo tego przykrego zdarzenia na Kozanowie - Wrocław sobie dobrze poradził z tegoroczną powodzią!
podtopiony wyborca / 83.238.16.* / 2010-05-24 14:09
Prawie prezydent Komorowski "miał przyjemność wizytować tereny powodziowe"
czego / 217.153.197.* / 2010-05-24 13:55
TVN24 do małych miasteczek nie dotarła ponieważ bała się o swoje wozy satelitarne i ludzi....
dsad / 199.67.203.* / 2010-05-24 12:56
dobrze, bo ludzie przejrzeli na oczy i tam szybciej szly inwestycje, szybciej szedl wykup gruntow. Miasto dzieki dobrym i twardym wladzom szybko otrzasneli sie z poprzedniej powodzi.

Znam przyklad rolnikow, ktorzy gdzies mieli wywlaszczanie gruntow, a prawo polskie jest na tyle kulawe, ze odstepowano od tego, badz przeciagano latami.
Teraz ci sami rolnicy wystepuja w TVN i zala sie, ze stracili caly dorobek zycia. Najbardziej zal mi ich sasiadow, ze przez cos takiego i oni ucierpieli. Druga kwestia to nieudolnosc podejmowania decyzji w przypadku oproznienia np. zbiorniku w dobczycach, ktory pelni rowniez funkcje zbiornika retencyjnego.
Zgadzam sie z przedmowca, ze to nie miasta ucierpialy najbardziej. 7 km ode mnie chcieli wysadzic wal i zalac pareset domow, tylko dlatego, by ocalic miasto.
Moze ludzie w koncu przejrza na oczy.
PS. sam zgodzilem sie na wykup ziemi z terenow zalewowych na poczet umocnienia walow przeciwpowodziowych i mimo olbrzymiego stanu rzeki wal wytrzymal.

Najnowsze wpisy