Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Podatek od banków mógłby przynieść 50 mld euro

Podatek od banków mógłby przynieść 50 mld euro

Wyświetlaj:
jak zwykle ja / 212.183.140.* / 2010-04-08 00:36
...oczywiscie jestem za, prawie wszyscy inni placa a dlaczego nie najwieksi krwiopijcy i kombinatorzy czyli banki, ktore juz dawno przestaly pelnic sluzebna role...pytanie czy kiedykolwiek pelnily, skoro na nas zarabiaja niech tak jak my placa podatek. ...ale zapomnieliscie gdzie wydajecie olbrzymie pieniadze, wysokie pensje dla ksiezy katechetow, gdzie ich powolanie? oraz zobowiazania konkordatowe czyli finansowanie czarnym ich uczelni (a dlaczego to panstwo ma finansowac religijne uczelnie i kase stale powiekszaja czarni a nam wstale wiatr w oczy) to miliardy PLN ujawnijcie bo ja mam orientacje o ich wysokosci...pozdr Z
edf / 80.55.158.* / 2010-04-07 11:15
Podatki to zlodziejstwo i zlo.Darmozjady przepjedza kazdy podatek i ciagle bedzie malo,jak chcecie kase to idzcie do roboty .Opodatkowanie w EU siegnelo chyba zenitu,place za deszcz,drogi,wojsko,policje,strostwa,sejmiki,gminy,straz miejska,emerytow w wieku 36 lat,poslow,europoslow,radnych.Po co oni????
maxymili / 2010-04-07 10:37 / Tysiącznik na forum
Podatek od banków mógłby przynieść 50 mld euro a w wersji szwedzkiej 13 mld euro. Oczywiście podatek taki wywoła spowolnienie gospodarcze.
Podatek od Marihuany mógł by przynieść bezpośrednio 25 miliardów euro. A dodatkowe korzyści wynikające z opodatkowania (miejsca pracy ożywienie gospodarcze dodatkowych 20 miliardów euro. Marihuana nie uzależnia, nie szkodzi zdrowiu, nie jest wstępem do ciężkich narkotyków o co niesłusznie jest posądzana. Łącznie Unia lub kraje członkowskie zyska ok 45 mld euro rocznie. Ponadto kilka miliardów euro będzie można zaoszczędzić na ściganiu posiadaczy marihuany w krajach takich jak Polska gdzie nadal marihuana jest traktowana jak coś złego, pomimo badań naukowych potwierdzających jej znikomą szkodliwość i właściwości lecznicze.
dsad / 199.67.203.* / 2010-04-07 12:25
hahaha ten tok myslenia mi sie podoba :)
Zbignieff / 62.148.90.* / 2010-04-07 09:13
Jasne. Już to widzę że banki wezmą na siebie jakieś koszty. :)
Jasne jak słońce że prędzej czy później zapłaci klient, nieraz firma i zamiast dławić kryzys to się jedynie go wzmorzy....!!!!

Ceny kredytów, depozytów, niektóre opłaty. Tyle sfer gdzie da się je podnieść :)
Tychnexs / 195.238.227.* / 2010-04-07 08:23
No i UE pokazuje pazurki :)
vel / 94.40.71.* / 2010-04-07 08:40
najwyzszy czas zobaczyc troche pazurkow tego spiacego gluta:P

Najnowsze wpisy