Forum Prawo - porady i tematy

podatek od sprzedaży oprogramowania

podatek od sprzedaży oprogramowania

eewa / 83.16.242.* / 2007-02-13 18:01
Witam i proszę o doradzenie i pokierowanie mnie bo niewiem co z tym fantem zrobić. Otóż w zeszłym roku sprzedałam oprogramowanie komputerowe za 200 zł. Dowiedziałam się że należy zapłacić od tego podatek i że mogę to zrobić w rozliczeniu rocznym. Teraz chcę się rozliczyć i okazuje się że to nie takie proste. Najwyczajniej w świecie niemam zielonego pojęcia jak to zrobić a nie chciałabym być coś dłużna fiskusowi, bo oni to i za grosz karzą. Program był stary, tz. zakupiony ileś tam lat temu, sama niewiem kiedy "Windows 95". Nie mam żadnego rachunku mówiącego o jego cenie a wiem że teoretycznie należy to wykazać w zeznaniu. Niewiem jakie druki trzeba do tego wypełnić czy PCC czy coś innego a szczerze powiem że obawiam się US, bo nasłuchałam się tyle o karach że mi ciarki po plecach chodzą i boję się że będę musiała za te 200 zł zapłacić karę przekraczającą cały ten niby dochód, bo nie odprowadziłam podatku. Wiem tylko że wynosi 2%. Czy ktoś wie jak mogę rozwiazać ten mój problem, czy mogę zapłacić ten podatek w rozliczeniu rocznym czyli odliczyć go od nadpłaty bo takową mam i jak to zrobić.

Najnowsze wpisy