Forum Forum dla firmKsięgowość

Podatki: Od dziś pracujemy na siebie

Podatki: Od dziś pracujemy na siebie

Money.pl / 2009-06-14 11:50
Komentarze do wiadomości: Podatki: Od dziś pracujemy na siebie.
Wyświetlaj:
Cspostrzegawczy / 2009-06-15 11:20 / Tysiącznik na forum
Przy tak radykalnym obnizeniu podatków przez PIS zostaje praktycznie ten sam dzień, co sygeruje inne podwyżki.

Wybór dnia - ocena może okazac się tez gorsza, gdy ukaże się nowelizacja budżetu - czy nastapi wtedy weryfikacja?

Paradoksem jest to, że PO uchodzi za partię liberalną, a działa wbrew.
Czy oszukała ludzi?
pamiętliwy / 79.185.210.* / 2009-06-14 14:48
"VAT w Republice Czeskiej może być już niedługo znacznie niższy. Zamiast 19 proc. ma wynosić 9 proc.

Obniżka dotyczy niektórych obszarów gospodarki z dużym nakładem pracy ludzi. Pracują nad tym posłowie. Etap - po pierwszym czytaniu. Efekt - taniej będzie np. w restauracjach już w końcu tego roku.

Skarb państwa czeskiego zarobi mniej o 7,5 mld koron (1 CZK = 0,1681 zł) jeśli przejdą nowe przepisy, w tym o 6,5 mld koron mniej będzie wpływów z restauracji. Celem nadrzędnym noweli ustawy o VAT jest utrzymanie zatrudnienia w usługach, w tym budowlanych. Czesi mają poparcie dla zmiany ze strony UE. Do tej pory niższy VAT w budownictwie i restauracjach miał obowiązywać do końca 2010 r. Teraz - bezterminowo. W Unii jest 18 krajów, które mają w różnych obszarach niższe stawki VAT od zakładanych przez UE jako dolna norma 15 proc. Nadal je będą mogły stosować po 2010 r."

a nasze liberały z platformy na wszelkie możliwe sposoby przekonują na forach,że u nas nie można obniżac,a co bardziej gorliwi zarzucają jak to oni piszą pisiorom,że obniżenie pitu w tym roku to była głupota, wygląda na to że na czas rządów Tuska możemy o obniżce podatków zapomniec
Pilsener / 2009-06-14 11:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W ogóle nie powinno być podatków bezpośrednich, bo to złodziejstwo - w imię czego odbieramy ludziom ich uczciwie zarobione pieniądze? Rujnujemy i doprowadzamy do nędzy całe polskie rodziny, wpędzamy w frustrację i depresję, zmuszamy do emigracji, potęgujemy różnice społeczne i szczujemy na siebie poszczególne grupy - taka to wolność i demokracja? Za komuny nie było takiego ucisku! Nie było tylu urzędników i bzdurnych haraczy, nie było też tylu kast uprzywilejowanych, stojących wyżej nad innymi.

Podatki powinny być tylko i wyłącznie pośrednie: np. VAT - prosto i skutecznie, by przyciągać kapitał i tworzyć miejsca pracy - ale nie dla partyjnych aparatczyków i w tym cały problem! Partia nie da sobie łatwo odebrać dominującej roli w polskiej gospodarce.
J.M. / 62.233.184.* / 2009-06-15 10:02
jedyna partia która wspomina o obniżeniu podatków to UPR, ale w tym kraju widocznie ludzie tego nie chcą.
AdamJPM / 87.205.68.* / 2009-07-25 19:06
Takie społeczeństwo, wybiera tylko marionetki, którym ufnie wierzą w w to co im obiecują i nie mają siły zagłębić się w politykę, aby odkryć właśnie taką partie jak UPR. A jeśli już się to uda to prognoza 2-3% poparcia zniechęca do głosowania z racji strachu o utrate głosu. Zastanawia mnie jakim głosem jest ten oddany na PiS, SLD, czy PO? To nie jest zmarnowany? W dodatku trzeba się wstydzić za swój głos.

Najnowsze wpisy