Forum Forum podatkoweInne

Podatki wyłudzają niemal wszyscy

Podatki wyłudzają niemal wszyscy

Klops / .* / 2005-08-22 09:17
Komentarze do wiadomości: Podatki wyłudzają niemal wszyscy.
Wyświetlaj:
3lncr / .* / 2005-08-27 15:52
> W innych regionach kontrolerzy również> wykryli nieprawidłowościMy z kolei, Polacy, wykrywamy toczącą nas nieprawidłowość w postaci patologii ustawodawczej.I co? Ktoś z tym coś zrobi?Ależ ten zmodernizowany feudalizm mnie denerwuje.Pozdrawiam.
Agnes / .* / 2005-08-26 08:09
Spójrzmy lepiej na tych na samej górze, którzy aby nie płacic podatków przenoszą się do "rajów podatkowych" czy to nie absurd? Małe firmy robią co mogą żeby się utrzymać na rynku, w związku z czym muszą jakoś obniżać swoje zobowiązania a te duże, których właścicieli stać na zatrudnienie doradców i prawników przechodzą do tzw.rajów podatkowych i nie płacą nic. Dlaczego o tym się nie mówi??? Dlaczego wszyscy wrzucani jesteśmy do jednego worka?? Proponuję zająć się tymi drugimi.
Przedsiębiorca / .* / 2005-08-26 10:52
Mamy tu do czynienia z tzw. efektem "ciągnięcia w dół". Jeżeli moi konkurenci oszukują na podatkach i ZUS-ach, to ja też muszę, aby utrzymać konkurencyjność cenową. Gdybym jako jedyny w branży chciał uczciwie płacić wszystkie haracze, to już dawno bym wypadł z rynku. Dlatego wystarczy, że jeden z podmiotów gospodarujących w danej branży zacznie kombinować, a pozostali muszą robić to samo, aby nie przegrać gry o rynek. Dlatego też zły przykład szybko się rozprzestrzenia. Natomiast fakt, że drobni przedsiębiorcy zaliczają do kosztów działalności niektóre wydatki prywatne jest często impulsem zachęcającym obywatel do otworzenia firmy, aby płacić najpierw sobie a później Państwu, a nie odwrotnie. W efekcie jednak wzrost ilości firm powoduje wzrost wpływów podatkowych i spadek bezrobocia, więc myślę, że można przymknąć oko na drobne "przekręty", bo budżet i tak na tym zyskuje.
3lncr / .* / 2005-08-27 17:16
Ten "efekt ciągnięcia w dół" polega też na tym, że im niżej w chierarchii jesteś tym większe przyciąganie.Przedmówczyni wspomniała termin raji podatkowych. Trzeba być co najmniej średnim (chyba jakoś powyżej 200000PLN rocznie przychodu, albo więcej), żeby było Cię stać na utrzymanie takiej instytucji. Więc od razu widać gdzie jest postawiona kreska: robole/szlachta. :|Pozdrawiam.
3lncr / .* / 2005-08-27 17:17
O rany. Pardon za byczka: "hierarchii".:P
Konrad / .* / 2005-08-25 17:29
Własna firma to nie praca od 8.00 do 16.00 na umowie o pracę. Nikt nie liczy ile godzin pracuje prywatny przedsiębiorca i czy ma nadgodziny. Nie liczmy więc tych kilku złotych na "prywatne" paliwo i rozmowy telefoniczne. To z podatków małego biznesu utrzymywana jest cała budżetówka itd.
żak / .* / 2005-08-26 15:46
A myślisz, że praca u kogoś to praca od 8.00 do 16.00? Zapytaj swoich pracowników, i może następnym razem nie argumentuj w ten sposób...
Bieda-Biznesmen / .* / 2005-08-24 13:35
Przedsiębiorco nie kradnij!!!!!!Państwo nie lubi konkurencji!!!!!
cesar / .* / 2005-08-23 17:33
Autor pisze o osobach prowadzących dziaałalność gospodarczą a daje tytuł - WSZYSCY! Przecież jak się pracuje na umowę o pracę (chyba jest nas sporo) to nie można wrzucać w koszty prywatnych zakupów. Proponuję zatem nie uogólniać. A sposobem na proste i rzetelne płacenie podatków byłyby podatki niższe, liniowe i przychodowe, z ryczałtem kosztowym, których zasady możnaby spisać na jednej stronie A4.I wtedy wszyscy myślelibyśmy tylko o tym jak rozwijać business a nie gdzie się rąbnęliśmy w wyliczeniu podatków.Ale co wtedy począć z armią "wydających interpretacje"...
aj / .* / 2005-08-25 11:49
Święta racja , niech jeszcze zus obniżą i firmą nie będzie się opłacało kombinować co zrobić, żeby nie zapłacić ZUS. i podatków. A w tych czasach niejednokrotnie zapłacenie tego horendalnego ZUS-su graniczy z cudem. (potem są L4, um.zl. i co tam jescze)
zbik / .* / 2005-08-23 13:04
Niestety autor artykułu ma rację. Nagminnie się obserwuje zjawiska przytoczone w tym artykule. Dotyczy to przeważnie firm telekomunikacjnych, choć nie tylko. Obserwuję samochody serwisowe TP, NETII i IDEI (akurat te parkują przy bloku, w którym mieszkam). Samochodamio tymi wyjeżdżaja na wycieczki, wożą żony na zakupy do marketów, przywożą kupiony do domu sprzęt AGD itp. Ja się pytam czy organy powołane do kontroli wewnętrznej firmy tego nie zauważają, czy US tego nie kontroluje. Dlaczego my użytkownicy telefonów mamy płacić za to w abonamencie i podatkach do Skarbu Państwa a ten co z tego korzysta bogaci siebie a okrada mnie i państwo, czyli znów mnie. U mnie w firmie też są samochody, które tworzą koszty ale można z nich korzystać tylko w czasie pracy i do celów służbowych. jest ścisła ewidencja przejazdów i specjalny parking, z którego samoch.ód się zabiera i po skończonej pracy czy po powrocie z delegacji odstawia się go na ten parking, gdzie osoba pilnująca odnotowuje ten fakt. Jak długo jeszcze będziemy okradani przez nieuczciwe firmy. A z drugiej strony podatki powinny być niskie ale nie od dochodów a przychodów, wtedy zarządy firm będą pilnowały aby koszty były jak najmniejsze przez co zyski będą wyższe. Przecież w tych samochodach można zabudować GPS i za małą opłatą wiedzieć o samochodzie wszystko. Tak jest w mojej firmie, która zatrudnia kilkaset osób ale włścicielem jest grupa ludzi, która wyłożyła swoje własne pieniądze na działalność firmy i chce abyb przynosiły im największe profity.
zbych / .* / 2005-08-25 11:59
zgadza się, każdy z tych pracowników płaci ze swojej pensji ok. 380 zł miesięcznie za możliwość prywatnego korzystania z samochodu służbowego
lechu / .* / 2005-08-23 12:21
największym wyłudzającym jest Skarb Państwa.
doradca podatkowy / .* / 2005-08-23 12:16
to fałsz mający uzasadnić zmiany opodatkowaniaprzez PO i PiS w 2006 r , już przerabialiśmy nagonkę typu , wszyscy kradną to musimy więcej opodatkować
Andy / .* / 2005-08-23 10:20
Znam taki kraj, w którym firma może przeznaczyć w koszty uzyskania przychodu 50 proc. swoich przychodów. Nikogo nie obchodzi, czy są to koszty kotleta schabowego, którym się częstuje kontrahenta, czy inwestycje w nieruchomości. Nie potrzebne są interpretacje urzędników. Ryczałtem 50 proc. Chcesz mieć duże koszty, to musisz mieć duży przychód i zależy ci wtedy na większych obrotach. Dwoisz się i troisz, żeby tylko się rozwijać. Proste, oszczędne i genialne rozwiązanie.
Juro6666 / .* / 2005-08-23 01:43
Jeli "pantwo"jest pazerne to oszukiwanie go należy do tze dobrego tonu. A mnie szlak trafia bo nawet niemam jak oszukać a ztego co płace i tak to biedne "panstwo " nieżle napycha kase klecom
Wiolka / .* / 2005-08-22 23:43
Jedni wyłudzają świadomie, inni nieświadomie. Zauważmy, że nasze prawo podatkowe jest tak skonstruowane, że prawie każdy przepis (paragraf) można różnie interpretować!!!!!!!!!!!! Interpretacja przepisów zaś zależy od właściwego terytorialnie urzędu skarbowego - czyli fakt, że pani w US w mieście N tak a nie inaczej zinterpretuje dany przepis, wcale nie oznacza, że pani w mieście M zinterpretuje go tak samo. Podatnik zaś (w zależności od tego czy mieszka w mieście M czy N) musi się dostosować do właściwej na tym terenie interpretacji!!!!!!!!!! Kolejna sprawa to odstępstwa (wyjątki) od zasad. Jest ich tak wiele, że właściwie zasadą stają się te odstępstwa. Paranoja. Na dodatek nie wiadomo kogo winić za tak napisane ustawy. Kto personalnie jest owym "ustawodawcą"?Tak więc nasze prawo podatkowe jest świetnym terenem nadużyć dla tych, którzy mogą duuuużo na tym zarobić (i przede wszystkim właśnie takich stać na zatrudnienie dobrych doradców podatkowych), a bagnem dla tych, którzy starają się poprawnie prowadzić swoje księgi rachunkowe nie korzystając z usług fachowców (bo tych po prostu nie stać na płacenie za prowadzenie rachunkowości - z reguły maleńkiej firmy, która i tak boryka się z problemem jak zarobić na wszystkie ubezpieczenia i podatki). Pozdrawiam wszystkich szukających szczęścia (i dochodu) w biznesie, prowadzących małe firmy.
ola / .* / 2005-08-23 10:13
podpisuję się obiema rękami!
doradca podatkowy / .* / 2005-08-23 12:25
każdy sądzi według siebie , wyspowiadaj się i zwróćpaństwu co wyłudziłeś
armia / .* / 2005-08-27 14:52
Najpierw niech państwo sie wyspowiada. Oj długa to będzie spowiedż. nie doczekamy końca.
Wiolka / .* / 2005-08-23 23:17
Nic nie wyłudziłam. Odliczam tylko od podatków to, na co pozwala prawo podatkowe (jeśli jest możliwość płacenia fiskusowi mniej, to dlaczego tego nie wykorzystać?). Prawo podatkowe zaś zainteresowało mnie niedawno i postanowiłam nieco się w to zagłębić. W tym celu rozpoczęłam kolejne studia (związane właśnie z podatkami) :))). Jeśli kiedyś zostanie zlikwidowana moja dotychczasowa firma (oby jak najdłużej istniała; nie sądzę bym straciła dotychczasową pracę z innego powodu), to zamierzam zostać właśnie doradcą podatkowym :). To całkiem dobry biznes...
zyzio / .* / 2005-08-22 22:44
i szukania prób ucieczki od fiskusa !!!
sprawiedliwy / .* / 2005-08-22 21:28
To, że niektórzy okradają państwo z podatku WAT to święta prawda. Niektórzy mówią, wszystkie materiały budowlane produkowane w Polsce można kupić pomijając podatek od towarów i usług. To,że ten podatek jest za wysoki to inna sprawa.
anonim / .* / 2005-08-22 21:13
wyłudzają świadomie albo nieświadomie - nie ma możliwości przestrzegać prawa podatkowego!Nie znam żadnej firmy z "pozytywną" opinią pokontrolną. (znaczy kontrolujący nic nie robił ?)
BZDURA / .* / 2005-08-22 19:31
Prawie się rozplakałem po przeczytaniu tego artykułu, tak strasznie żal mi biednego U.S. i okradanego państa że przyrzekłem sobie że już nigdy nie kupię papieu toaletowego na rachunek firmy !!! / SŁOWO/
doradca podatkowy / .* / 2005-08-23 12:27
pewnie wystarczy Ci ręka
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy