Forum Forum podatkoweInterpretacje

podniesienie wartości nieruchomości przy sprzedaży przez US

podniesienie wartości nieruchomości przy sprzedaży przez US

podatnik1 / 2010-03-09 02:02
Dzień dobry chciałem zapytać ,czy US podnosząc wartość nieruchości sprzedanej pobiera podatek za różnicę tylko kupującym ,czy ja jako sprzedający płacąc 10 % podatek(sprzedane poniżej 5 lat) mogęteż zapłacić więcej o tę różnicę .Część działek sprzedanych rozliczyłem fakturami,czy też mogą żądać więcej faktur?
Wyświetlaj:
belladonna / 2010-03-09 17:51 / Tysiącznik profesjonalny
Czy PCC, czy dochodowy płaci się od wartości rynkowej... skoro wartość podniosą dla kupującego, to tym samym dla sprzedającego też :-)
podatnik1 / 2010-03-09 20:17
Dziękuję za odpowiedź ,tylko chciałem się jeszcze dowiedzieć ile czasu ma US do podniesienia wartości i czy odbywa sie to jednocześnie gdyż w styczniu kupujący zapłacili już różnicę wprawdzie groszowe sprawy,ale ja już nie mam takich małych kwot ,a jeszcze nic nie przyszło w poczcie.Ponado proszę o informacje skąd czerpie US dane o średniej rynkowej ,gdzie można o tym poczytać,bo tak sie stało,że pomimo zapisie sprzedaży gruntów ornych z decyzją o warunkach zabudowy to US uznał iż jest to działka budowlana na terenie gminy ,a chyba w przepisach nie ma takiej informacji .

Najnowsze wpisy