Forum Forum podatkoweInterpretacje

Jak sie rozliczyc z fiskusem??

Jak sie rozliczyc z fiskusem??

krin / 198.36.39.* / 2010-03-09 11:43
Jak mam sie rozliczyc z fiskusem w Polosce. Pracuje tylko za granica, w krajach Bliskiego Wschodu i Azji, w niektorych z tych krajow nie ma podatku wogole, a wniektorych jest okolo 30%. Moja
umowa o prace z firma (jest to firma z branzy paliwowej, zarejestrowana jest w Panamie), przewiduje, iz niezaleznie od stawki podatkowej w kraju, w ktorym pracuje (na ogol jest to kilka miesiecy) firma potraca mi stala stawke- 18% z pensji jako "tax contribution". Problem pojawia sie, gdy chce
rozliczyc sie w Polsce i skarbowka sprawdzi sobie, ze na przyklad w Arabii Saudyjskiej nie ma podatku i oczywiste jest ze, sie zapytaja gdzie zaplacilem te 18%. Wiec nie wiem czy moge uznac, ze zaplacilem te 18% i zaplacic w polsce np 32%-18% podatku, zamiast zaplacenia calej stawki 32%.
Dodam tylko, ze z niektorymi z tych panstw Polska ma podpisane umowy o unikaniu podwojnego opodatkowania, a z niektorymi nie
Dzieki za info.
belladonna / 2010-03-09 17:57 / Tysiącznik profesjonalny
Jak ktoś jest marynarzem to liczy się państwo bandery, a w Twoim przypadku to czeski film. To już sprawa dla specjalisty, a nim pewnie jest "Rafchmielewski" :-)

Najnowsze wpisy