Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podniesienie wieku emerytalnego. Pawlak ujawnia kulisy negocjacji

Podniesienie wieku emerytalnego. Pawlak ujawnia kulisy negocjacji

Wyświetlaj:
zawiedziony / 83.21.180.* / 2012-03-23 07:04
Ma nadzieję, że do tego czasu ZUS nie upadnie. A i tak wszyscy wiemy, że to nieuchronne. Nie jestem ani za Pis ani PO. Nie chodzę na wybory bo nie widzę sensu - na formularzach sami naciągacze. Jedna partia psioczy na drugą a jak nie ubywało stanowisk urzędniczych tak nie ubywa dalej. Każda publiczna jednostka dostaje co roku pulę pieniędzy i jeśli dany np. urząd widzi pod koniec roku sporą nadwyżkę zaoszczędzonego kapitału to wydaje ją na cokolwiek! Dlaczego? Obawiają się, że jeśli jednego roku udało im się zaoszczędzić na kosztach administracyjnych to odgórnie na przyszły rok dostaną mniej gdyż ponownie powinni zmieścić się w rocznych kosztach. PATOLOGIA. Nie mam nawet 30lat ale mając do czynienia od lat 11 z różnymi instytucjami publicznymi widać gołym okiem jak nasze składki są bezmyślnie wydawane. Takich sytuacji jest mnóstwo.
A potem taki Donald śmie powiedzieć, że podnosimy VAT, wiek emerytalny i może jeszcze akcyzę na paliwo o 100%? Wstydu nie masz facet! Co drugi tydzień bierzesz rządowy samolot i lecisz sobie do trójmiasta pouprawiać jogging wzdłuż mola, wracasz w poniedziałek. Taki zabieg kosztuje nasze Państwo w skali roku kilka mln złotych i śmiesz mówić kobietom prosto w oczy, że mają pracować do 67 roku życia? To sam po drodze urodź dzieci, wychowaj je, zajmuj się domem a potem do roboty!
Liczę po cichu, że MY RODACY zbierzemy się wszyscy na Euro i zrobimy taką pikietę rządowi, taki wstyd im zrobimy, żeby poszło to na cały świat bo ci ludzie czują się po prostu bezkarni!!!
pajchiw / 2012-03-23 07:21 / Tysiącznik na forum
ja mam 40 lat i myślę podobnie. Nie legitymizuję partyjniaków - bo tylko tym w moich oczach są kandydaci do Parlamentu. Też jestem przekonany, że ZUS upadnie. Za to nie wierzę, żeby Tusk i reszta ekipy nie zrobili sobie spadochronu. Już krążą pogłoski o zapewnieniu urzędnikom pewnej pracy do emerytury. A to wszystko przecież urzędnicy. To raz. Dwa - oni zarabiają (delikatnie rzecz całą ujmując) "nieco" więcej niż średnia krajowa. Oni mogą sobie odłożyć na emeryturę z własnego kapitału - ich stać.
Dlaczego uważam, że nasz rząd wie, że będzie źle - ano dlatego, że nasz Minister Finansów w zeznaniu podatkowym ujawnił, że utrzymuje się (oprócz wynagrodzenia) tylko z wynajmu nieruchomości. Czyli tak na prawdę nie wierzy w bezpieczeństwo innych lokat kapitału. Akcje, obligacje jego kochanego Rządu, bony skarbowe, lokaty, własny biznes itd. on sam NIE WIERZY w te inwestycje, a bez nich nie istnieje państwowy budżet. Czyli on wie, że to wszystko musi upaść...
http://www.youtube.com/watch?v=4GK7C4ryt2o&feature=fvwp&NR=1 / 89.72.226.* / 2012-03-23 04:18
http://www.youtube.com/watch?v=4GK7C4ryt2o&feature=fvwp&NR=1
JanuszPOlikot / 2012-03-22 22:09 / Tysiącznik na forum
21 kwietnia w Warszawie....POwazne tłumy.....:):):)....Dyzma POpatrzysz sobie..:):):):)
JanuszPOlikot / 2012-03-22 22:13 / Tysiącznik na forum
Kupa to będzie w gaciach....pewnego POwca....:):):)

Najnowsze wpisy