Forum Forum podatkoweInne

Podwójne opodatkowanie, czyli praca za granicą a fiskus

Podwójne opodatkowanie, czyli praca za granicą a fiskus

Wyświetlaj:
Dariusz B_NL / 84.26.112.* / 2006-01-15 07:02
Pracuje za granica w Holandi.Nie zaplacilem podatku w polsce.Pytanie ,czy polski urzad skarbowy ma mozliwosci dowiedziec sie od holenderskiego fiskusa o moich legalnych zarobkach w Holandii.Czy to jest mozliwe na 100%.Bo ja nie wiem czy dobrze zdrbilem nierozliczajac sie z polskim US.Pozdrawiam
Got / 194.192.195.* / 2006-01-16 09:26
Holandia jest jednym z krajow gdzie dochod nalezy rozliczyc rowniez w Polsce, o ile posiadasz nieograniczony obowiazek podatkowy (chodzi o miejsce zamieszkania). Jesli nie pracowales w tym momencie w Polsce, nie masz tam rodziny (zona, dzieci) stalej pracy, mieszkania, czegokolwiec co cie trzyma w tym kraju, to mozesz starac sie przekonac fiskusa ze twoje miejsce zamieszkania jest za granica, w zwiazku z czym rozliczasz sie tylko w Holandii. Instytucje skarbowe maja prawo do komunikacji miedzy soba i o informowaniu o dochodzie, ale watpie ze Holandia bedzie to robic dobrowolnie. Co mozesz zrobic to zlozyc oswiadczenie w US o miejscu zamieszkania za granica i nie placic podatku.
rodryk / 2006-01-13 19:06
Umowa między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu w zakresie podatków od dochodu i zysków majątkowych, podpisana w Londynie dnia 16 grudnia 1976 r. jest na stronie w postaci pdf........http://www.aci-europe.com/podstawy_prawne/pol_wlkbryt.pdf
rodryk / 2006-01-13 19:02
Czy orientuje sie ktos jak to wyglada z Zusem, jak przelac pieniądzez ubezp spol z angli do polskiego zusu. Pracje i pracowalem w roznych krajach, po 2 lata po trzy, ale na starosc o emeryturze moge zapomniec jak dalej tak bedzie, czy kto wie na ten temat co nie co
GoT / 194.192.195.* / 2006-01-16 09:39
Jesli chodzi o przepisy dotyczace Ubezpieczenia Spolecznego, polecam biuletyn informacyjny na stronie ZUS:

http://www.zus.pl/ue/ubespol.htm

Pozdrawiam
GoT / 194.192.195.* / 2006-01-13 12:47
Moim zdaniem informacje o podwojnym opodatkowaniu sa zbyt ostro podawane w mediach i nalezy zapoznac sie z odpowiednimi przepisami by poprawnie je interpretowac. Nie kazdy bowiem bedzie placic podatek w Polsce od pieniedzy zarobionych w UK. Jesli spelniamy wszystkie warunki okreslone w ustawie o unikaniu podwojnego opodatkowania (1978 - Nr 7, poz. 20) to spokojnie rozliczamy sie w UK i nie skladamy PITu w US. Nalezy jednak przedstawic zaswiadczenie, ze posiadamy ograniczony obowiazek podatkowy i w RP rozliczamy sie jedynie z dochodu uzyskanego w RP. Jak mowi ustawa, taki status gwarantuje nam miejsce zamieszkania, ktore moze byc roznie interpretowane. Ustawa okresla te definicje dosc niejasno (art 4.) O ile nasz status za granica bedzie jasny dla fiskusa, nie bedziemy musieli rozliczac sie w Polsce. Co wiecej, Zgodnie z art. 14e ordynacji podatkowej od 1 września minister finansów będzie wydawał pisemne interpretacje przepisów umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Aby uzyskać interpretację należy złożyć wniosek, w którym trzeba w sposób wyczerpujący przedstawić stan faktyczny, własne stanowisko w sprawie oraz uiścić opłatę skarbową. Co wiecej, zgodznie z art. 25, mozemy sie odwolac do odpowiednich wladz, tak by porozumienie obu panstw, nie naruszalo zasad w/w umowy. Moim zdaniem jest wiele osob, ktore powinny rozliczyc sie jedynie za granica. Niestety pracownicy, ktorych ustawa nie obejmuje, beda musieli zaplacic podatek. Sam obecnie mieszkam w Danii, studiuje tu i pracuje. Dania jest krajem, gdzie obowiazuja te same zasady co w UK. Zamierzam zglosic do US moj status o ograniczonym obowiazku podatkowym i rozlicze sie jedynie z dochodu uzyskanego w Polsce. W razie niezadowolenia fiskusa - odwolanie. Swoje prawa trzeba znac i walczyc o nie. Polecam kilka ciekawych artykulow na ten temat:
http://www.eures.praca.gov.pl/pliki/warunki%20EOG/Wielka%20Brytania%20-%20warunki%20zycia%20i%20pracy.pdf
http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/6.html?numer=1617&dok=1617.6.388.2.2.1.0.1.htm
http://www.aci-europe.com/podstawy_prawne/pol_wlkbryt.pdf
http://www.pit.pl/praca-zagranica/index.php

Pozdrawiam Polakow za granica.

Wojciech
Ewela / 213.122.117.* / 2006-01-16 15:25
Dziekuje sedrecznie za pomoc i doskonale wyjasnienie zaistnialego "problemu"!
gabisis / 172.202.6.* / 2006-01-12 22:29
uwazam ze to co Polska robi z obywatelami polskimi jest zlodziejstwem!!!!!!Jak mozna okradac ludzi
andre / 217.36.219.* / 2006-01-17 17:32
to prawda to zlodziejstwo ,ja bede sie staral o rezygnacje ze statusu platnika w polsce ,tylko czy US tak łatwo zrezygnuje z oskubania mnie z kasy ,?wątpie
marynarz / 83.25.242.* / 2006-01-12 10:16
Pracuję na statku zagranicznym - w związku z tym w jakim kraju? Żaden US nie jest w stanie udzielić mi odpowiedzi na to pytanie. Kontrakty mam wielomiesięczne (ZUS opłacam sam) - jak się do tego mają przepisy dot. zaliczki podatkowej PIT - 52. Obowiązuje comiesięczne ich składanie - co mam zrobić jeżeli wracam do Kraju po np. 6 miesiącach?
marynarz / 193.71.194.* / 2006-01-12 21:07
Nie liczy sie jaka jest bandera Twojego statku.
Wazne jest w jakim kraju jest Twoj pracodawca, zazwyczaj
operator statku(management. Nie jest to tez przewaznie wlasciciel(owner).
Wazne tez jest zeby pieniadze byly wysylane przez bank w kraju w ktorym jest pracodawca.

Wiec sprawdz czy w ktorej grupie krajow jest Twoj pracodawca.
Funcik / 83.25.99.* / 2006-01-13 12:17
Dochody uzyskane na statkach morskich w komunikacji międzynarodowej (zwykle jest to ust. 3 lub 4 artykułu dot. pracy najemnej umów o unikaniu podwójnego opodatkowania) "mogą być opodatkowane w tym umawiającym się państwie, w którym znajduje sie rzeczywisty zarząd przedsiębiorstwa". Oznacza to wyłącznie spod polskiej jurysdykcji podatkowej tychże dochodów. Są one w Polsce wolne od podatku i nie ma znaczenia jaka jest metoda okreslona dalej. Dotyczy ona tylko dochodów uzyskiwanych na TERYTORIUM UMAWIAJĄCYCH SIĘ PAŃSTW (zwykle ust. 1). Urzedy skarbowe oczywiście nadinterpretują ten zapis, ale po cholerę byłby oddzielny ustęp zaczynający się słowami "Bez względu na poprzednie postanowienia niniejszego artykułu ["Praca najemna"]...". USy zanotowały już niezłą wpadkę w 1998 roku rozliczając marynarzy pracujących u armatorów duńskich - NIEPRAWNIE pobrały podatek, który potem zwrócono, a przypomnę, że z Danią nadal stosuje się metodę "proporcjonalnego odkliczenia podatku zapłaconego za granicą". I tak samo jest i teraz - dochody marynarskie są jakby eks-terytorialne i zawsze stosuje się metodę "wyłączenia z progresją". Koniec i kropka. Nie dajcie się zwariować! Tez pracuję na statku!!! Nie ma też znaczenia skąd wysyłane są pieniadze, mogą być na wyspach hula-gula. Liczy się miejsce faktycznego zarządu firmy.
alina / 212.186.148.* / 2006-02-17 12:12
mam też męża marynarza.w us .proponowano mi rozliczyć się razem z nim ,ale wydaje mi się ,że to będzie dla nas niekorzystne,bo zarobków męża chyba nie muszę rozliczać.czy muszę już sama niewiem.zarobki mąż dostaje w angli pomóżcie .
Funcik / 83.25.68.* / 2006-02-22 21:21
Dochody marynarzy - o czym wyżej - są opodatkowane w "tym umawiającym się państwie, w którym znajduje sie miejsce faktycznego zarządu przedsiebiorstwa". Taki zapis tkwi we wszystkich umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania, ze względu na szczególna specyfike uzykiwania dochodów. Taki sam zapis (wrecz literalnie) mają umowy Polski z UK (Art.15 ust.3) i Danią (Art.14. ust.3). Polecam lekturę "Pisma Podsekretarza Stanu z dn. 17.04.2003 nr PB7/HM-068-306/2434/02-14/03 w sprawie Konwencji między RP a Królestwem Danii, skierowane do wszystkich urzędów skarbowych" - dochody marynarzy są w Polsce WOLNE od opodatkowania bez względu czy podatek w Danii został zapłacony, a w przypadku osiągania również dochodów w Polsce (w tym wspólne rozliczenie) zastosowanie ma metoda "wyłączenia z progresją". Podkreslam - analogiczny zapis jest w umowie z UK!!! To jest bardzo wazny casus w interpretacji jednej umowy, istotny przy interpretacji drugiej. Kwestię czy warto rozliczać sie razem - dochód twojego męża prawdopodobnie podniesie podatek od Twoich dochdów do zapłacenia w Polsce - pozostawiam do Waszej decyzji. Pozdrawiam - też marynarz
Marek / 81.1.98.* / 2006-01-11 22:22
Czy moglaby Pani przyblizyc pojecie rezydentury podatkowej w Wielkiej Brytanii?
Mam na mysli osobe, ktora wyjechala do WB z zamiarem stalego osiedlenia
Funcik / 83.25.99.* / 2006-01-13 12:21
W myśl przepisów brytyjskich rezydentem podatkowym jest każda osoba osiagająca dochód podlegający opodatkowaniu, która przebywa na terytorium UK dłużej niż 183 dni w roku podatkowym (uwaga: od 6 kwietnia do 5 kwietnia roku następnego!!!).
Po więcej detali polecam wejść na stronę internetową poprzez www.hmrc.gov.uk lub www.inlandrevenue.gov.uk i zapoznać się z informatorem IR20. Nasi urzędnicy kłamią lub nie mają zielonego pojecia.
Andy form London / 84.9.46.* / 2006-01-11 22:18
Zenada!!! Wszystkie artykuły wyglądają tak samo. Zero zycia- suche fakty ktore nie przystaja do rzeczywistosci. W przypadku Wlk.Brytanii sprawa sprowadza sie do jednego- gdzie masz miejsce stałego zamieszkania ?(niestety nie okresla tego miejsce fizycznego pobytu ale i zamiar stałego przebywania w tym miejscu, co musi byc zgodne z tym co naprawde robimy). Jesli zostawiles zone z dziecmi w Polsce, przyjechales na 2-3 lata a potem wracasz, to nie licz na to ze polski fiskus Cie oszczędzi. Podstawa to : 1.wymeldowac sie ze stałego pobytu 2. złożycz NIP-3 w nowym urzedzie skarbowym 3. i nie skladac zadnych dokumentów podatkowych z polskim adresem zamieszkania.3.5 sprzedac w Polsce co sie da, zeby pokazac ze zrywasz kontakt z tym krajem i przenosisz centrum potrzeb zyciowych do UK 4. wyslac do Inland Revenue druk P86 i zaznaczyc ze przyjechales z zamiarem stalego pobytu ( permanent)- byc moze dadza status -domiciled, co oznacza ze w UK bedziesz opodatkowany ze wszystkich dochodów bez wzgledu na miejsce uzyskania dochodu- faktycznie jest to potwierdzenie miejsca stalego zamieszkania w UK. 5. Rejestrowac gdzie sie tylko da w UK - NI (National Insurance), WRS (Work Reg. Scheme), Residence Permit. I to tyle! Po 4 latach mozesz starac sie o Permanent Residence a po nastepnym roku brytyjskie obywatelstwo...a wtedy poslki US da Ci spokuj:))) POwodzenia. P.S. Uwazajcie na polskich niedouczonych urzednikow- np. w I US czestochowa babki sa tak zielone, ze musialem im wyjsnic wszystko a onne nawet nie znaja podstawowych pojec i terminow . Nawet w US Warszawa Srodmiescie potwierdzila Pani ze w Cz-wie to pracuja "niedouki" Ostatecznie wszystkiego dowiedzialem sie w I US Katowice, gdzie pracuje bardzo kompetenta Pani kierownik (chyba Justyna nazwiska nie pamietam). NIE DAJCIE SIE ZASTRASZYĆ! ALE BĄDZCIE ROZSĄDNI!
andre/Norwich / 217.36.219.* / 2006-01-17 17:50
tez takchce zrobic ,niech mi ktos wyjasni w jakim nowym US ten NIP 3 złozyć?
u siebie w mieście sie niedowiem pewnie bo tez jestem z czestochowy
rodryk / 2006-01-13 18:51
andy, jestem zielony, zrobilem tak jak piszesz poniewaz wydaje mi sie ze jest to najbardziej rozsadne tymbardziej ze nie wroce do nasze kraju nigdy, mam problemz tym nipem 3, wymeldowalem sie ok ale co mam napisac us jesli chodzi o moje nowe dane, czy mam pozmyslac
Teresa / 83.7.235.* / 2006-01-13 16:50
Tak, Endy, Twoj komentarz najbardziej mi sie podoba i jest najbardziej prawdopodobny, zajmuje sie podatkami w Polsce juz 12 lat i o bedzie sie dzialo z tymi podatkami , ale moze uporamy sie z nimi w kilka lat tak jak z nowa Ustawa ZUS , która weszla w zycie 1 stycznia 1999r i do tej pory jest nie do rozszyfrowania przez wiekszosc naszego spoleczenstwa i sluzb specjalnych, tez !!!!!
mk / 62.21.29.* / 2006-01-12 13:36
wg moich danych, jezeli nie pracowales w Polsce to US nic Ci nie moze zrobic. W ogole nie trzeba do nich isc ani nic pisac. Troche inaczej wyglada sprawe jezeli w danym roku pracowales w UK i w Polsce, wtedy doliczaja zarobki z UK do polskich ale i tak nie placisz podatku od brytyjskich tylko od polskich zarobkow. Tylko stawka podatku moze sie zmienic.
Marcin / 71.107.79.* / 2006-01-13 05:07
wydaje mi sie ze mowisz o metodzie wylaczenia z progresja (o ktorym trakuje ten artykul). Z UK mamy inna umowe i tutaj nalezy zastosowac metode odliczania proporcjonalnego czyli bedziesz musial zaplacic podatek od dochodow uzyskanych w UK pomniejszonych o podatki ktore tam zaplaciles. Niestety mnie tez to dotyczny. Pracuje w USA i mam zamiar wrocic do kraju w kwietniu. Myslalem ze zyskam na podatkach ale najwyrazniej sie pomylilem. Pazerny US nie dosc ze mi opodatkuje dochody w USA to jeszcze podniesie mi progi podatkowe na pozostala czesc roku w Polsce. Nic kur... tylko siasc i plakac. Nie dziwie sie ze ludzie zatajaja dochody. Ciekaw jestem czy chociaz od dochodu bede mogl odliczyc koszty ubezpieczenia ktore w USA stanowia 7.65%. W dodatku artykul ten nie wyjasnie czy chodzi tutaj o wszystkie podatki (np. w USA placi sie federalny i stanowy)
baba / 81.18.215.* / 2006-01-13 22:20
wszystkie amerykanskie podatki są brane pod uwagę, dodatkowo są doliczane pewne ulgi - coś tak jak polskie koszty uzyskania przychodu tj. to że miejsce pracy jest daleko od domu, odliczenia na dzieci, wszystkie wyjazdy służbowe poza granice usa itp... najlepiej jednak skorzystać z pomocy doradcy podatkowego- dostanie się wtedy jeszcze zwroty i federalnego i stanowego.
powrót ze stanów w połowie roku niestety nie jest korzystny, polskie stawki są wyższe niż amerykańskie i trzeba bardzo dużo oddawać polskiemu fiskusowi. proponuję wytrzymać w usa do końca roku jak się da albo już teraz gromadzić pieniądze na spłatę fiskusa.
przygnebiony / 131.94.210.* / 2006-01-18 16:56
Niestety w Polsce podatku stanowego placonego w usa nie mozna odliczyc, wiec kaszana maksymalna, moje dochody sa w usa zwolnione od podatku, w polsce wchodze na 3 prog podatkowy 40%, co oznacza ze kazde 30 cenciakow od dolara trafic powino do polskiej kasy. Tylko pytanie za co?, czy oni dali mi prace????
mk - marcin / 62.21.29.* / 2006-01-13 12:42
Fakt,napisalem o metodzie z progresja, a nas dotyczy proprcjonalna. Rok podatkowy konczy sie w UK 5 kwietnia. Jezeli zarobilem od stycznia do konca marca 4.500 F a i od kwietnia do wrzesnia 4.500 F potem w Polsce do konca roku po 3 tys zl miesiecznie czyli 9 tys, to polski fiskus zabierze mi cale 9 tys zl? Kwota z UK jest nieopodatkowana.
Pytanie drugie:
Odliczam podatek ktory faktycznie zaplacilem czy ten z payslipow? Jezeli ten z payslipow to cool bo jest tam 20 czy 22% i jeszcze national insurance 11%.
Jezeli faktycznie zaplacony to tragedia.Ten 22% to mi w UK oddadza a w Polsce go nie odlicze.
Jest jeszcze jedna rzecz:
Mimo ze wiem ile podatku zaplace z duzym przyblizeniem to pewnosc bede mial dopiero w grudniu nastepnego roku. Tyle czeka sie w UK na zwrot podatku. Czasami dluzej. To rozliczal sie bede zfiskusem z rocznym opoznieniem? kinak@o2.pl
BASIA / 213.25.179.* / 2006-01-12 07:20
DZIĘKI ZA MĄDRE I RZETELNE WYPOWIEDZI.
mumin / 82.43.179.* / 2006-01-11 21:07
Chyba zartujecie - nic odemnie nie dostaniecie!!!!!!!!!!
indy80s / 2009-09-11 15:35
kurcze nie mogę znaleźć linka do napisania odpowiedzi do tego tamatu i używam opcji skomentuj - bez związku do powyższej wypowiedzi "mumin".
po studiach (w 2006) pracowałem przez 3 mc w UK i 2 w 2007. pod koniec 2007 założyłem działalność gosp w PL. Nie informowałem US w żaden sposób z pracy w UK. Miałem tam oszczędności i płaciłem podatki od nich a następnie odzyskałem je, bo -krótko- mogłem.
US zapewne po tym doszedł, bo dostałem list abym się do nich zgłosił za 2 tyg i wyjaśnił te odsetki (i wspomnieli o dochodach w UK).
pytanie:
Co mam na swoją obronę aby nie naliczyli mi za dużej kary. Wspomnę, że pani zza biurka US wyliczyła mi wstępnie 2tys zaległego podatku do zapłacenia + za zwłokę). Byłem w US jak ogłosili abolicję - tzn spóźniłem się miesiąc.
belladonna / 2009-09-11 16:15 / Tysiącznik profesjonalny
Czyli rozumiem, że jak spóźniłeś się o miesiąc z abolicją, to nie składałeś zeznania za 2006 rok z dochodami z UK (no bo po 6 lutego z abolicji już skorzystać nie można było)?
W 2006 obowiązywała metoda proporcjonalnego odliczenia, a co za tym idzie mając tylko dochody z UK trzeba było złożyć PIT i je wykazać. Za 2007 rok z WB już zmieniono umowę o UPO i miała zastosowanie metoda wyłączenia z progresją, ale... no właśnie wszystko zależy jak była opodatkowana DG w Polsce, aby odpowiedzieć, czy dochody z UK należało wykazać.
Co do odsetek, to już za bardzo nie wiem o co chodzi :)
indy80s / 2009-09-11 21:38
DG na księgę przych i rozch.
Cytuję list:

Jak wcześniej pisałem spotkałem się raz z urzędniczką w informacji, ale po powrocie do domu nie dokończyłem jednak zeznania.
Nie wiem dlaczego interesuje ich tylko 2007. No i chyba tylko prawda mnie uchroni od rumieńców na rozmowie bo skąd miałbym mieć nagle odsetki z UK jak nie z pracy tam.
Czyli doszli że miałem odsetki, ale nie wiedzą, że pracowałem.
Dziękuję za odpowiedź.
indy80s / 2009-09-11 21:40
Jeszcze raz list, bo się nie zapisał gdy dałem znaki "mniejsze niż"
----Na podst art 272 pkt3 ust. z 29.08.97 ordynacja podatkowa Naczelnik X wzywa celem złożenia niezbędnych wyjaśnień w sprawie uzyskanych dochodów w WB w 2007r (dochody z odsetek). Ponadto należy przedłożyć do wglądu (przetłumaczone) dokumenty dot dochodów z UK.----
belladonna / 2009-09-12 08:18 / Tysiącznik profesjonalny
Co do DG pytałam o formę opodatkowania... bo na książce można być przy zasadach ogólnych lub podatku liniowym, a mając DG na podatku liniowym w 2007 roku dochodów z pracy z UK nie trzeba było wykazywać, bo to inny PIT. No ale dochody z pracy to jedno, a odsetki to drugie :)
niezorientowana / 86.141.71.* / 2008-07-11 11:44
jestem w anglii tylko na wakcje, pracuje legalnie place podatki. wroce po 3 miesiacach czyli na koniec wrzesnia. nie chce nigdzie mowic o tym, ze pracowalam i zgaszac tego gdziekolwiek. czy to jest mozliwe? i co w tym momencie z roliczeniem rodzicow okolo 1200 zlotych podatku od dzieci uczacych sie a nie pracujacych. czy to przejdzie w tym momencie?
madzia / 83.28.187.* / 2006-01-11 21:20
To jest jakas paranoja, zeby placic podatek za granica i jeszcze w Polsce. To tylko moze byc u nas. Zenada
plaster27 / 79.187.220.* / 2008-05-16 10:40
w polsce to jest tylko banda złodzieji .Chca wyrwac od czlowieka jak naj wiecej ,niech najpierw stworza godne warunki pracy i zarobki w polsce to nie bedzie tego problemu.Ja mam ten sam problem. praowalem w holandi na polska firme.Placilem podatek tylko w holandii, a teraz w polsce upomnieli sie o podatek i nie mam wyjscia mósze zaplacic złodzieja
Cichy / 217.113.229.* / 2006-01-11 22:25
Ludzie czytajcie dokładnie i ze zrozumieniem.
krystyna / 80.55.234.* / 2006-01-23 23:28
Bardzo proszę o jakąkolwiek radę...
Otóż mój syn - student wyjeżdża na pół roku na staż do USA (od lipca do grudnia, po 3 miesiące w dwóch firmach).
Jak powinny wyglądać jego kontakty z fiskusem po powrocie ?
Czy, ile i kiedy będzie musiał zapłacić ?
Czy wchodzi w grę jakiś zwrot podatku ?

Z góry dziękuję za wszelkie rady.
danczo / 193.128.110.* / 2006-04-06 13:50
kiedy skonczycia krasc nasze pieniadz. jestescie zlodziejami. caly US i Ministerstwo Finansow to zlodzieje. zbudujcie dodatkowe wiezienia bo przybedzie wam okolo 1 miliona przestepcow podatkowych. mam was gdzies nie dostaniecie zlamanego grosza z moich ciezko zarobionych pieniedzy. nie daliscie mi pracy, nie daliscie szansy na normalne zycie w Polsce wiec WARA od moich pieniedzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pati :) / 84.10.36.* / 2006-05-17 17:22
witam, prowadze działalnośc gospodarczą w Polsce, od 2 lat pracuje w Norwegii, z zarobionych pieniędzy rozliczam się w Polsce czy muszę tak samo odprowadzac podatki w Norwegii???????????????????????
bez paniki / 80.3.96.* / 2007-01-31 18:28
ja w uk jestem 8 lat nigdy nie placilem podatku w polsce chociaz tam inwestuje dopuki tam nie wroce na ponad 2 miesiace to nic mi nie zrobi US do woja tez trzeba bylo isc a jakos po 5 latach dali mi spokuj . angielskie obywatelstwo nie jest do niczego potrzebne skladanie nipow w polsce to dla mnie smieszne bo niby mam brac urlop i tam jechac sie rozliczac a czy kaczory zaplaca mi za bilet.
Anitttta / 77.99.104.* / 2009-02-02 22:51
Witam, pracuję w szkocji na pół etatu, zdalnie natomiast wykonuję umowy o dzieło z polską. jak będzie wyglądało rozliczanie się z podatku w polsce?
36 37 38 39 40 41
na koniec starsze

Najnowsze wpisy