Forum Forum emerytalneZUS

podwójne świadczenie (dwie renty rodzinne)

podwójne świadczenie (dwie renty rodzinne)

anthon / 2007-11-05 21:55
Co w przypadku pobierania dwóch świadczeń rentowych??? Ja przez 3 lata pobierałem nieświadomie 2 renty rodzinne z ZUS-u i MSWiA po zmarłych rodzicach.Teraz ...ZUS domaga się zwrotu nienależnie pobranych świadczeń na sumę ponad 20 tysięcy złotych. Jestem studentem i sam się utrzymuje a oni mi robią taki numer!!!
Na głowie mam komornika i ściągają mi już z renty z MSWiA 250 zł.Wszystko dlatego, że nie poinformowałem ZUSu a rozliczałem się w skarbówce przez 3 lata i nikt nic nie mówił.Paranoja!!!
P R O S Z ę O P O M O C:(
Jak z nimi walczyć??? przecież takie wielkie molochy powinny mieć wymianę informacji i wykryć to wcześniej a nie po 3 latach.
Sąd rejonowy skazał mnie i moją siostrę (taka sama sytuacja) na 1 rok w zawieszeniu na 3 lata i karę grzywny.
Wyświetlaj:
meadzia / 87.239.169.* / 2009-01-03 22:07
Jestem w podobnej sytuacji,choć bardziej skomplikowanej i sądzę się z Zus-em..Ciekawi mnie fakt co by było gdybyś wybrał świadczenie z Zus,a Twoja siostra z MSWA Macie prawo wyboru świadczenia ,bo tu mamy do czynienia ze zbiegiem uprawnień do 2 świadczeń!Każdy z Was powinien logicznie rzecz ujmując otrzymywać po 85% wybranego świadczenia-bo każdy z Was jest wtedy jedynym uprawnionym do danego świadczenia Trudno uwierzyć ,ale ja w ramach jednej renty rodzinnej mam przyznane 2 świadczenia przez Zus(po zmarłym mężu)-dziecko dorosłe wybrało jedno świadczenie,a ja drugie -i tu pojawia się problem dotyczący wysokości tych świadczeń.MOże wypowie się na ten temat jakiś dobry prawnik-bo chętnie skorzystałabym z jego pomocy.
anthon / 2009-10-27 19:50 / portfel
proszę o kontakt - dalej walczę z .... nimi ....

Najnowsze wpisy