Forum Forum emerytalneZUS

podwójne świadczenie (dwie renty rodzinne)

podwójne świadczenie (dwie renty rodzinne)

anthon83 / 195.117.151.* / 2007-11-05 21:53
Co w przypadku pobierania dwóch świadczeń rentowych??? Ja przez 3 lata pobierałem nieświadomie 2 renty rodzinne z ZUS-u i MSWiA po zmarłych rodzicach.Teraz ...ZUS domaga się zwrotu nienależnie pobranych świadczeń na sumę ponad 20 tysięcy złotych. Jestem studentem i sam się utrzymuje a oni mi robią taki numer!!!
Na głowie mam komornika i ściągają mi już z renty z MSWiA 250 zł.Wszystko dlatego, że nie poinformowałem ZUSu a rozliczałem się w skarbówce przez 3 lata i nikt nic nie mówił.Paranoja!!!
P R O S Z ę O P O M O C:(
Jak z nimi walczyć??? przecież takie wielkie molochy powinny mieć wymianę informacji i wykryć to wcześniej a nie po 3 latach.
Sąd rejonowy skazał mnie i moją siostrę (taka sama sytuacja) na 1 rok w zawieszeniu na 3 lata i karę grzywny.
Wyświetlaj:
MYCHA 2 / 217.113.225.* / 2007-11-14 00:15
OBOWIĄZKIEM ZARÓWNO ZUS -U JAK I MSWi A JEST W MOMENCIE USTALANIA PRAWA DO SWIADCZENIA PO ZMARŁYCH CZŁONKACH RODZINY WYSTAPIENIE ZAPYTANIEM CZY NIE ISTNIEJE ZBIEG DO DWÓCH SWIADCZEN JEDNOCZESNIE. W PRZYPADKU GDY JEST JUZ USTALONE PRAWO DO RENTY RODZINNEJ Z ZUS A WPLYWA WNIOSEK DO MSWiA O USTALENIE TAKIEGO PRAWA MSWiA WINNO WYSTAPIC Z ZAPYTANIEM DO ZUS A DO SWIADCZENIOBIORCY W MOMENCIE ZBIEGU NALEZY DECYZJA, KTORE SWIADCZENIE BEDZIE POBIERAL (KTÓRE JEST KORZYTNIEJSZE ).WYDAJE MI SIE, ŻE KTOS TU POPELNIŁ BŁĄD NA ETAPIE PRZYZNAWANIA SWIADCZEN.
anthon / 2007-11-16 20:36 / portfel
TAK TYLKO żE WEDłUG NICH OBOWIąZEK TAKIEGO POWIADOMIENIA LEżY PO STRONIE MOJEJ A ONI CZUJą SIę NIEWINNI.
MYCHA 2 MAM PYTANIE CZY TO CO NAPISAłEś JEST POPARTE JAKąś USTAWą , ROZPORZąDZENIEM LUB CZYM KOLWIEK CO MOGę POTEM WYKORZYSTAC W SąDZIE???????

Najnowsze wpisy